Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 2 października 2010

Liczba wpisów: 15

nortus
 

Świeci słońce, jest upalnie ( 9 st. C) więc po kawce marsz na spacer wrzosowiskami Meling.

Nie opierniczać się proszę.

Sport to zdrowie.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Otworzono chrześcijański pub na cześć Jana Pawła II"GP2" - tak nazywa się pierwszy określony jako chrześcijański pub w Rzymie, nazwany na cześć Jana Pawła II (po włosku: Giovanni Paolo II). Lokal otwarto w budynku przy kościele świętego Pawła na głównej handlowej ulicy Wiecznego Miasta, via del Corso.

Jak w każdym pubie można się tam napić piwa, ale także posłuchać muzyki na żywo i obejrzeć film.

Uroczystego otwarcia lokalu dokonał w piątek wieczorem burmistrz Rzymu Gianni Alemanno, który podkreślił, że z radością wita inicjatywę, dającą według niego nadzieję na inną, bardziej budującą formę zabawy i spędzania wolnego czasu.

Pub prowadzi Chrześcijańskie Stowarzyszenie Włoskich Robotników (ACLI) przy poparciu diecezji rzymskiej. Jeden z jej przedstawicieli ksiądz Ernesto Mandara, obecny na ceremonii otwarcia, zadeklarował: - Jeśli młodzi ludzie będą potrzebowali księdza, aby ich wysłuchał, zgłaszam gotowość przyjścia tutaj.

Pub nazwany na cześć polskiego papieża określono jako miejsce alternatywne.

wp

to niedługo będą rozdawać kondomy i narkotyki?
 

nortus
 


Na lato fajny pomysł.
Tylko jakoś u faceta to trochę ... dziwnie wygląda jak spodnie mu dyndają na ulicy,
ta część ...
 • awatar Zenia&Emilia: Ojej :o myślałam że mają chociaż gacie :D
 • awatar Alter_Ego: Pan ma bardzo intrygujące spodenki. Czy Ty też takowe nosisz???
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Alter_Ego: nie, j anie lubię jak się coś majta luzem :D wolę tradycyjniejsze
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Jak to jest.

Jest piękna pogoda,
świeci słoneczko
a Xylia zamiast na balkonie polować
śpi na drapaku w domu,
przy otwartym oknie
ale w domu.

A gdy tylko powiem,
że zamknę okno bo mi zimno
to ta zaraz drze mordę
i wychodzi na balkon
żebym nie mógł zamknąć okna.

A za chwilę wraca i kładzie się na drapaku
ale gdy ja tylko powiem
...
...
...

A mi jest trochę zimnawo :D
 • awatar Mój kawałek podłogi: witaj, uśmiałam się, przewrotna jak każda kobieta, pozdrawiam cieplutko.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Mój kawałek podłogi: no właśnie, przewrotna wywrotka moja :D miłego dnia :*
 • awatar gość: @Nortus & Xylia: wzajemnie i przykryj się kocem bo się przeziębisz :*
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
A blog miał istnieć jakieś 2 - 3 miesiące.
A  minęło 900 dni.


Dziękuję za zaglądanie i miłe komentarze
(te mniej miłe również :D )

Dziękuję również za wytrzymanie ze mną i moją kicią

:)
 • awatar awaria: ładny wynik :)
 • awatar Anukett: gratulacje :) cieszę się że jesteś z nami :)
 • awatar afrodytaa: gratuluje z TOBA ZAWSZE SIE DA WYTRZYMAC A TWOJA KICIE TO WRECZ UWIELBIAM I KOCHAM:):*
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Możecie powiedzieć czy przypomnieć.

W komentarzach proszę.

Wiem, ze człowiek ma krótką pamięć ale ja jakoś nie pamiętam co takiego dobrego i wielkiego zrobił
przez 4,5 roku swojej kadencji.
 • awatar afrodytaa: :d TYLE POWIEM BUHAHAHA
 • awatar Nortus & Potworna spółka: pytam się poważnie, nie dla jaj (dla jaj to kogut z kurą chodził )
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: na wszelakie hołdy za wcześnie tak za dwadzieścia lat to można o tym pomyśleć
Pokaż wszystkie (19) ›
 

nortus
 

Miliony do wzięcia - najwyższa kumulacja od kilkunastu lat!151,5 mln euro można wygrać we włoskiej grze liczbowej Superenalotto. To najwyższa kumulacja w kilkunastoletniej historii gry. "Szóstka" nie padła w tej grze od lutego.

Włoska agencja Agipronews, specjalizująca się w analizie przebiegu gier liczbowych w Italii, odnotowuje, że po miesiącach nerwowego oczekiwania na rosnącą w zawrotny sposób kumulację coraz więcej graczy decyduje się na grę systemową, do której przystępują nawet tysiące ludzi.

Z ogłoszonych danych wynika, że od początku 2010r
firma Sisal, organizująca Superenalotto rozdała już nagrody o łącznej wysokości 758 milionów euro. Wpływy przekroczyły zaś dwa miliardy euro.


Za zdecydowanego przegranego Superenalotto włoskie media uznały 50-letniego mieszkańca Palermo na Sycylii, który opuścił na chwilę areszt domowy, w jakim został umieszczony, i poszedł do kolektury po kupon. Został aresztowany przez karabinierów.

wp


ktoś chętny? no to siup do Włoch i numerek weź
 

nortus
 
 
I to za kołem podbiegunowym.
A jak widać jest zielono - kolorowe.
Nie tylko śnieg tam jest i białe misie - te chodzą po polskich ulicach :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Dałem Xylii właśnie inną suchą karmę na oxalanty i jadła ją, chyba, z przyjemnością.

Teraz dostała "Renal" Royal Canina.

Mam nadzieję, że nie tylko ten pierwszy raz jadła to chętnie i dalej też będzie jadła bez grymaszenia.
A może tamta karma była taka paskudna, że po niej każda będzie jej smakowała :D nie wiem jak smakował bo nie próbowałem :D

Co prawda tego dostałem tylko próbkę więc jutro się skończy i dostanie resztkę poprzedniej karmy.
Ale w poniedziałek lub wtorek chcę pojechać na badanie jej moczu i wtedy kupię jej opakowanie karmy.
Tylko, że dr Gosia uprzedzała, że ta jest dużo droższa. Ciekawe po ile jest? Poprzednia kosztowała 29 zł/1 kg, czyli cena normalna jak każdej karmy.'
Co znaczy dużo droższa?
Zobaczymy.

Małpa siedzi koło mnie na fotelu i się czyści po jedzeniu. Chyba się pobrudziła :D

Czyżby była zadowolona?

Aha, uzgodniłem z dr Gosią że dostanie Wodę Jan - ludzie to piją na kamienie. Ale nie sądziłem, że ona będzie lubiła ją pić a pije ja bez grymaszenia
 • awatar ODCHUDZANIE NA POWARZNIE: Powróćmy jednak do kraju Sumerów i do ludu Anunnaki. Szukali oni rozwiązania pewnego problemu, jaki stwarzali członkowie społeczności. Rozwiązaniem okazał się prymitywny mieszkaniec tej właśnie okolicy. O jego losach tabliczki Sumerów informują dokładnie. Odnajdujemy zarazem ogniwo pośrednie w łańcuchu ewolucyjnym: pomiędzy gatunkiem Homo erectus a Homo sapiens. Z tabliczek można się dowiedzieć, że pierwszy człowiek- robotnik (Adam) został stworzony sztucznie przez bogów ludu Anunnaki. Doszło więc do manipulacji, której następstwem było ogromne przyspieszenie rozwoju tego typu istoty ludzkiej. Według dawnych tekstów, twórczy pomysł pochodził od Enkiego (Ea), a zrodził się on, gdy Enki dowiedział się, że podjęto decyzję o ukształtowaniu postaci zwanej Adamo. Prymitywny człowiek, którego Anunnaki znaleźli w swojej okolicy, wydał się im odpowiednim materiałem na nowego niewolnika. Stworzenie nowego niewolnika nie udało się od razu, eksperymentowano więc. Wczytując się w kolejne starożytne
 • awatar Stixi: Pozne Witajcie Kotki :) B. cieszymy sie ze ta nowa karma podchodzi Xylci. Ale to fakt ze moze byc drozsza/my kupujemy u weta co 2 mies-ce, paczke Karmy Royal Canin- Neutered- Young Male - veterinary diet za ok.34 Euro/. Na poczatku tez dostalismy probki. Co jakis czas zmieniamy mu na inny rodzaj ale tez tej od weta. Powodzenia w kuracji, moze pozniej Xiezniczka nie bedzie potrzebowala tej karmy non stop.... Milego wieczorku;)
 • awatar krzyslav: Co prawda to kot ma człowieka a nie na odwrót, ale TY niewątpliwie masz kota. Na punkcie swojego kota. W najlepszym tego słowa znaczeniu :D
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 


Wielka Brytania: druidyzm został oficjalnie uznany za religięCzczenie słońca, błyskawic i duchów natury jest taką samą religią jak chrześcijaństwo czy islam - uznano w Wielkiej Brytanii.
Organizacja zrzeszająca druidów zwana Druid Network uzyskała taki sam status, jak główne religie wyznawane w Królestwie.


Ceremonia druidów w noc przesilenia letniego
Komisja Charytatywna Anglii i Walii przyznała "Druid Network" status organizacji charytatywnej i stosowne ulgi podatkowe.
- Druidyzm to spójny i poważny system wierzeń, który oferuje korzystną strukturę etyczną - oświadczyła w sobotę Komisja Charytatywna. Dodała również, że praca, jaką "Druid Network" wkłada w promocję druidyzmu, leży w interesie społecznym.

Druidyzm był pogańską religią praktykowaną przez Galów oraz w zamieszkałych przez Celtów częściach Europy; najechawszy Galię Rzymianie zaczęli wypierać druidów; wielu z nich uciekło na wyspy brytyjskie. Druidzi czczą siły natury, jak słońce czy błyskawice - oraz zamieszkałe w naturze duchy. Współcześni naukowcy określają oryginalny druidyzm sprzed wieków,jako religię animistyczną.

wp

Wielki Brat - Słońce wrócił na swój piedestał.
 • awatar madleine: jest w druidyzmie coś magnetycznego- aż się chce zgłębiać, o co im naprawdę chodzi
 • awatar krzyslav: Okiem już było, to trochę szkiełkiem. Stonehenge ma coś wspólnego z Druidyzmem? Bo jeśli tak, to dane mi było zwiedzać świątynię, przyrząd astronomiczny czy lądowisko UFO? Tak mi się skojarzyło z tą fotką.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Siedziba bierutowskiego Prezydium Rządu zamienia się w ekskluzywny biurowiec. Inwestycję prowadzi spółka miliardera Jana Kulczyka kierowana przez arystokratę Jana Lubomirskiego.

Wnętrze pięciopiętrowego biurowca przy ul. Wspólnej 62 przepełnione jest łoskotem młotów pneumatycznych i udarowych wiertarek. Robotnicy wydzierają ze ścian budynku kilkudziesięcioletnie instalacje.

Gmach powstał w 1952 r., miał być siedzibą Prezydium Rządu. Zaprojektował go wybitny architekt Marek Leykam. Niektórzy twierdzą, że zakpił z komunistycznych zleceniodawców -siedzibę władzy ludowej zaprojektował, wzorując się na renesansowych pałacach florenckich bankierów. Budynek w kształcie kostki nakryty jest kopułą przedziurkowaną iluminatorami, wewnątrz budynku przez całą jego wysokość ciągnie się ogromne okrągłe atrium otoczone odkrytymi galeriami-krużgankami wzorowanymi na tych z Wawelu.


Przeciwatomowy schron

- Oryginalnymi świetlikami w kopule były iluminatory z berlińskiego bunkra Hitlera oraz szkła z niemieckich reflektorów przeciwlotniczych - opowiada Jan Lubomirski, prezes spółki Euro Invest, która jest inwestorem remontu. Spółka ta należy do imperium miliardera Jana Kulczyka (prywatnie - teścia Lubomirskiego).
- Natomiast mury powstały z cegły rozbiórkowej z Dolnego Śląska. Marmurowa podłoga w atrium również najprawdopodobniej została zdjęta z niemieckich budynków rządowych lub niemieckich pałaców znajdujących się na Dolnym Śląsku.
To samo przydarzyło się w naszym rodzinnym zamku w Wiśniczu po potopie szwedzkim. Najeźdźcy wywieźli z niego nawet sześć kolumn - wspomina Jan Lubomirski.

Biurowiec ma dwa podziemne piętra. Najniższe to ogromna okrągła sala o żebrowanym sklepieniu, którą robotnicy pogłębiają o 2 metry, aby ukryć pod nią zbiornik przeciwpożarowy. W latach 90. ubiegłego wieku mieściła się tam dyskoteka Ground Zero, wcześniej - kino Barbara, a na samym początku - przeciwatomowy schron dla Bolesława Bieruta i jego współpracowników.-Kiedy zaczęliśmy remont, znaleźliśmy w jednym z pokojów makietę pokazującą zabudowę śródmieścia Warszawy po trafieniu rakietą nuklearną.Niedawno wyremontowana
fontanna na skwerze przed budynkiem tak naprawdę pełniła funkcję nawilżacza powietrza dla systemu wentylacji schronu.

Bierut zdążył poprowadzić w tym schronie zaledwie kilka posiedzeń, zanim w 1956 r. zmarł. Potem w budynku mieściły się m.in. biura projektowe przemysłu samochodowego. Koreański koncern Daewoo kupił fabrykę FSO w pakiecie z tym budynkiem. Od syndyka Daewoo kupiła go spółka Kulczyka.

Szacunek dla architektury

Jan Lubomirski zapowiada, że budynek po remoncie zamieni się w ekskluzywny biurowiec, w dawnym schronie powstanie zaś wielofunkcyjna sala, w której można będzie zorganizować konferencję albo pokaz mody.


Nowy biurowiec zaoferuje prawie 6 tys. m kw. na biura. Będzie nosić nazwę Ufficio Primo. To odniesienie do florenckiej Galerii Uffizich, do której nawiązał projektant budynku.


Michał Wojtczuk, gw
 • awatar acha: Wiadomo jaka firma zajmuję się przebudową? W poprzedniej pracy brałam udział w przygotowaniu kosztorysu do przetargu.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @acha: Euro Invest, która jest inwestorem remontu. skontaktuj się z nimi.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Janusz Palikot zaproponował dzisiaj podczas swego kongresu następujące propozycje "programowe" :


-Pierwszy z postulatów Palikota to "oświadczenie zamiast zaświadczeń"

Jak mówił polityk, w ubiegłym roku w Polsce wydanych zostało około 100 mln zaświadczeń, m.in. w sprawie niekaralności. [ dziwne, ze to jeszcze nie weszło w życie, chociaż to była chyba jednych z propozycji przyjaznego państwa, więc gdzie to jest? Podstawą świata są oświadczenia, składane pod rygorem odpowiedzialności karnej. Proste a w Polsce jakoś niewykonalne]-Drugi z postulatów to "zasada milczącej zgody"

- Jeśli w terminie 90 dni nie mam decyzji administracyjnej, to mogę działać. Niech się urzędnicy martwią tym, że nie zdążyli, żeby wreszcie przestało tak być, że to my się musimy martwić za nasze państwo. [całkowicie TAK]


- Trzecia propozycja Palikota to "jawność dokumentów urzędowych"

Nie ma tajnych dokumentów: przetargi, protokoły z posiedzeń z komisji, wszystko ma być jawne i ja nie muszę udowadniać swojego interesu w sprawie jak idę do urzędu,żeby poprosić o jakiś dokument, np. protokół z posiedzenia komisji przetargowej - mówił polityk.  [całkowicie TAK]


- Kolejnym z postulatów jest 1 proc. budżetu na kulturę

Według niego, to kultura, a nie armia chroni społeczeństwo. [ nie wiem czy stały 1% ale więcej niż obecnie jest potrzebne]

- Od setek lat wydajemy ogromne pieniądze na armię i żadna z tych armii nigdy nas nie obroniła
Teraz w budżecie mamy aż 2 proc. na armię. Co nas obroniło przez te 200 lat, jako ludzi mówiących tym samym językiem, czytającym te same książki, słuchających Chopina? Obroniła nas kultura, nie armia - podkreślił Palikot.


-Opowiedział się m.in. za rejestracją związków partnerskich, hetero i homoseksualnych

Ten postulat - jak mówił - dotyczy tego, by mieli oni prawa podatkowe i majątkowe, jak związki małżeńskie. - Często są to związki znacznie lepsze, niż te uświęcone związkiem małżeńskim.
[popieram postulat, jeżeli ludzie chcą żyć razem jako rodzina to powinni mieć prawo do równego traktowania. I nie krzyczcie, że homo-związki nie będą mieć dzieci a to przyszłość państwa. A co z małżeństwami co nie chcą mieć dzieci? Związki i konkubinaty TAK ]


- Palikot opowiedział się również za powszechnym dostępem do internetu - darmowym dostępem do internetu. [jest w kilku państwach bałtyckich, ale to czysty populizm]

- Internet nie może być barierą, elementem wykluczenia ludzi, których na to nie stać. W związku z tym musi być jako jeden z najważniej-
szych postulatów nowoczesnej Polski - powszechny dostęp do internetu za darmo - powiedział.


- Wzywa do rozdziału państwa od Kościoła

Rozdział państwa od Kościoła:

=bezpłatna antykoncepcja,[całkowicie TAK]
=wyprowadzenie religii ze szkół, [religia stała się w szkole obowiązkowa ale to nie znaczy, że młodzi się jej naucza i zrozumieją. Zasada ZZZ obowiązuje: zakuć-zdać-zapomnieć. Lepsze rezultaty
dawała nauka religii w salach przykościelnych. Ale jeżeli by miała zostać to na równi z religioznawstwem czy etyką, a nie sama obowiązkowa nauka religii ]
 
=koniec z subwencjonowaniem Kościoła [zabytki - temat do prostego ustawienia w prawie]


- kadencyjność przywództwa w partiach politycznych
[temat ciekawy, w samorządach raczej bym zostawił tak jak jest.Skoro ktoś jest dobry to niech rządzi
dalej a złego mieszkańcy i tak wywalą. A co do Sejmu - czasami szlag człowieka trafia jak niektórzy siedzą tam od 1990r, jakby przyklejeni do foteli :D - poprawiłoby ten stan likwidacja partyjnych list krajowych. Niech posłowie będą wybierani w swoich okręgach a nie listach ogólnopolskich. Temat do dyskusji ]


- Jednomandatowe okręgi wyborcze, likwidacja Senatu, ograniczenie liczby posłów i zniesienie immunitetów [ całkowicie TAK]


to z pomysłów Palikota dla jego nowej partii.

Tylko, żeby jeszcze wprowadzono je w życie a nie tylko na papierze zostały.

Ciekawe czy wyjdzie jego eksperyment i powstanie nowa partia, która dostanie się do sejmu. Bo partii są dziesiątki ale w sejmie tylko 4.
Zobaczymy za rok.
 • awatar kagaja: Podobają mi się te propozycje i dobrze by było gdyby weszły w życie :)
 • awatar madleine: właśnie- od zapisu na papierze do realizacji długa droga. A ja jakoś nie wierzę, że akurat Palikot je wprowadzi w życie. Choć niewątpliwie zamieszania trochę narobił, krwi trochę kolegom partyjnym i nie tylko napsuł. Obawiam się tylko, że on jednak za duży błazen
 • awatar Wizzu: Hmm... denerwuje mnie facet. Ale mądrze gada. Jak cholera. Zresztą - jego ustawy zawetowane za ex prezydenta należały do najlepiej przygotowanych i najsensowniejszych. Co nie zmienia faktu, że denerwuje mnie gość. Mądrze gada gad! ;D Polać mu!
Pokaż wszystkie (26) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar afrodytaa: dobranoc przyjacielu:):* spij slodko i kicia tez
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @nie szczesliwie zakochana: wzajemnie ;)
 • awatar Stixi: Piekny...na razie wiec sobie pomarzymy... BraMiauNoc :)
Pokaż wszystkie (3) ›