Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 24 stycznia 2010

Liczba wpisów: 16

nortus
 

Dlaczego wykończy?
Jest cholernie zimno, minus 15C a ona chce wyjść na balkon.
Przecież zamarznę.
Ale trudno się mówi, wypuściłem ja i co? minęła minuta niecała a ona już czeka na wpuszczenie jej do domu.
Ale jak otwieram okno czy drzwi - to nie ona nie ma zamiaru wracać, ona chce się pobawić.
Tylko ten głupol nie czuje że to nie lipiec?
 • awatar Stixi: Dzien Bardzo Dobry Nortusku:) Napij sie kawki to Cie rozgrzeje,bo Xylcia to futerko ma.. Maj juz blisko;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: Witam. właśnie sobie robię kaweczkę. Ale czyta małpa w czerwonym nie widzi, że ja mam troszkę mniej włosów niż ona? Ale szybko uciekła do domku. :)
 • awatar muzungu2: Piękny kotek :)
Pokaż wszystkie (17) ›
 

nortus
 
Jak po lodzie

Lodowe drogi występują w północnych częściach Skandynawii, USA, Kanady i Rosji, choć można je także spotkać w Estonii.

To zamarznięta część morza, rzeki lub jeziora, po której mogą jeździć auta. Jest przejezdna przez dwa, trzy zimowe miesiące. Przez resztę roku też można ją pokonać, ale statkiem.

Kiedy lód się topi, samochody wracają na lądowe trakty. Na lodowej drodze warto uważniej przestrzegać przepisów.

Nie można lekceważyć limitów wagi pojazdu (najczęściej 2-3 t, choć po jednej z dróg Kanady mogą jeździć ciężarówki), odległości od poprzedza-jącego pojazdu (50-250 m) czy odstępu czasu pomiędzy autami wjeżdżającymi na drogę (średnio co 3 minuty, choć najczęściej ruch na nich jest bardzo mały, więc to de facto martwy przepis).

W wielu przypadkach zakazana jest także jazda nocą. Nie ma mowy o wyprzedzaniu i zatrzymywaniu się. A limity prędkości? W Kanadzie jedna z
lodowych dróg jest częścią autostrady i tak jest traktowana, choć 130 km/h nikt tam nie przekracza. Najczęściej ograniczenie prędkości wynosi od 25 do 50 km/h. Zaleca się także unikanie jazdy z szybkością około 30-40 km/h,
ponieważ wtedy lód wpada w niebezpieczne wibracje, co osłabia jego strukturę.


Być jak Małysz

Po raz pierwszy szczyt skoczni narciarskiej audi zdobyło w 1986 r. Kierowca rajdowy Herald Demuth wjechał na skocznię w Kaipoli w Finlandii modelem
100CS. Zrobił to po to, by stworzyć jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych reklam motoryzacyjnych i pokazać zalety napędu na cztery koła.
W 2005 r. na tę samą skocznię wdrapało się audi A6 4,2 quattro.

W 2005 r. na skocznię w Kaipoli wdrapało się Audi A6 4,2 quattro, by uczcić 25. urodziny słynnego napędu 4x4.


Tym razem nie chodziło tylko o nakręcenie ciekawej
reklamy, ale też o uczczenie 25. urodzin słynnego napędu 4x4. W reklamie sprzed czterech lat
wystąpił zwykły fabryczny model, tyle tylko że z oponami zimowymi wyposażonymi w kolce. W aucie nie było żadnych innych przeróbek. Specjalny
mechanizm połączył podwozie ze szczytem skoczni, jego zadaniem było wyłącznie zatrzymanie auta w przypadku, gdyby się zaczęło zsuwać ze skoczni.
Audi wyposażone było w 330-konny silnik, który pozwolił autu wjechać na górę w 9 s ze średnią prędkością około 60 km/h. Skocznia ma wysokość 50 m, a sam zjazd jest nachylony pod kątem 38 stopni.


Tekst: Filip Otto
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
A large number of the people that went to Germany to watch the Fifa's World Cup could not got hold of tickets to get into the stadiums. you are talking about roughly 40,000 people. This is the Frankfut's solution for these people to watch the games.
 • awatar studenciara(^^,): mieć coś takiego na własność raj na ziemi:PP
 • awatar Bafka: he he a wlasnie sie zastanawialam skad ja znam te widoki. A to przeciez moj Frankfurt :) Ale dlaczego notka u ciebie po angielsku?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bafka w kuchni: z lenistwa, Słoneczko. Z lenistwa. Nie chciało mi się tłumaczyć :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Chciałbym zobaczyć jak ktoś jedzie czymś takim w polskich miastach.

Propozycja dla odważnych.

====

Szukajcie a znajdziecie. Wersja zmodyfikowana - damska.

Hikaru87  - czy coś takiego miałaś na myśli?
Pokaż wszystkie (41) ›
 

nortus
 
 • awatar badyl.: *kawusia z odrobiną miłości* masz :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl: złapałem, dzięki. :*
 • awatar Stixi: Wpadnij tez do nas na kawke:)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Wszystko za sprawą Komisji Europejskiej, która dokładnie przebadała rynek usług bankowych i doszła do wniosku, że konkurencja jest za mała.

Od początku 2010 r. banki mają pomagać klientom w przenoszeniu kont. Na czym ta pomoc polega? My, klienci, tylko podpisujemy umowę, a wszystkie uciążliwe formalności banki mają załatwić między sobą. Nowy bank sam zwraca się do starego o listę przelewów i stałych zleceń, a w międzyczasie poinformuje o zmianach naszego pracodawcę, ZUS i urząd skarbowy. Sam też musi zatroszczyć się o to, żeby poprzedni rachunek został zamknięty, a pieniądze, które na nim zostały, trafiły na nasze nowe konto. Na załatwienie formalności banki mają siedem dni roboczych.

Więc korzystaj ze swoich praw.
Banki starają się naciągać nas ile wlezie więc dajmy im pstryczka w nos i idźmy gdzie może być nam lepiej.
Pogadaj ze znajomymi i jak masz dość swojego banku zmień go.


Przyznam się, że ja korzystam z usług 4 banków i wszystkie mają konta w internecie.
W jednym mam konto od 1982 roku, chociaż sam pracowałem wtedy w innym banku musiałem zmusić mojego pracodawcę żeby przelewał pensje do banku na konto a nie wypłacał mi gotówkę. Wkrótce i inni pracownicy zrozumieli, że lepiej mieć pensje na koncie niż w kieszeni. Ale księgowa była wściekła, że musiała najpierw robić jeden przelew, później kilka a w ciągu mniej więcej roku prawie wszyscy życzyli sobie przelew na konto.
 

nortus
 

Holandia jest poruszona nowymi fakty dotyczącymi rodziny królewskiej. Z odtajnionych dokumentów wynika, że rząd tego kraju już podczas II wojny światowej wiedział, iż książę Bernhard, ojciec obecnej królowej Beatrix, był członkiem SS.

O tym, że książę, z pochodzenia Niemiec, był w latach 30. ubiegłego wieku członkiem SS informowały w 1941 roku gazety amerykańskie. Wówczas rząd w Hadze nie skomentował tych doniesień. Dlatego nie było jasne, czy wiedział o przeszłości zięcia ówczesnej królowej Wilhelminy.

Teraz wiadomo, że Haga milczała, bo była świadoma przynależności księcia do paramilitarnej niemieckiej formacji nazistowskiej. Wciąż nie jest jasne, czy wiedziała o tym wtedy także królowa Wilhelmina i jej córka, księżniczka Juliana. Oficjalnie uznaje się, że prawdę poznały dopiero po wojnie.

Książę Bernhard (właściwie Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karel Godfried Pieter of Lippe-Biesterfeld) był bohaterem wielu skandali gospodarczych,obyczajowych i politycznych
których szczegóły są teraz ujawniane. Dokumenty odtajniono dziś, ponieważ w grudniu minęło pięć lat od śmierci księcia.Z czasem wychodzi każda prawda.
 • awatar Anukett: jakie to teraz ma znaczenie?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: ma znaczenie, bo wyjaśnia część zachowania Holandii wobec Niemiec. A z historii trzeba wyciągać wnioski na przyszłość. Również dla nas, a różnica jest taka, że tam nie ma IPN.
 • awatar Anukett: @Nortus & Xylia: wnioski z historii? jeden- nie wiadomo komu i jak będziemy wchodzić w dupę i tak zostawią nas w obliczu próby.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Anukett: reklamacje do Bozi ;))
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Też to sobie zapisałam, żeby się mieć czym klimatyzować w czasie letnich upałów
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Europa tak bardzo się użala, że Chrześcijanie są prześladowani na świecie.

Ale Chrześcijanie sami się podzieli i dzisiaj chyba zapomnieli dlaczego?

Bo ta sama odpowiedź dotyczy prześladowań Chrześcijan W Azji i Afryce.

A jaki był główny, nie zawsze otwarcie powiedziany, powód?

KASA.

Podział Chrześcijan spowodowany był napadem na kasę.
Dlatego kiedyś odeszło Prawosławie spod zwierzchnictwa Rzymu.
Kasa była powodem reformacji, powodem odłączenia się Anglikanów.

I dzisiaj kasa jest głównym powodem, choć nie jawnym,że każda religia broni swojego terytorium. Bo pieniądze wiernych nie będą płynęły do Mekki czy świętych miast Indii, Pakistanu, Chin czy Japonii tylko zaczną płynąć do Watykanu.


Jedni bronią swego terytorium prawnie, utrudniając
działalność obcych im religii inni robią to według
tradycyjnych sposobów - fizycznie eliminując wroga
Przypomnę, że w niedalekiej przeszłości i w Europie następowały rzezie innowierców (choćby tylko wspominając Francję, Anglię, Czechy i in.).
 
A że cierpią niewinni ludzie? A kto się przejmuje losem Kowalskiego, w jakimkolwiek języku pisanym.

Przypomnę, że zarówno Prawosławie jak i kościoły Szwecji, Danii, Norwegii czy Anglii są/były kościołami państwowymi, gdzie zwierzchnik danego kościoła podlega władzy danego kraju.

I kościół Katolicki również podlega władzy krajowej - tylko ten kraj zwie się obecnie Watykan, kiedyś zwał się Rzym. Jest ponad obecną administracją europejską, bo przecież jeszcze niedawno (historia Europy) każda władza podlegała Rzymowi. Unia Europejska jest niejako powrotem do Pax Romanum - tylko stolica jest w innym miejscu niż kiedyś.I obie stolice walczą ze sobą o prymat
pierwszeństwa w Europie.
Która stolica ważniejsza:Watykan czy Bruksela.

Przecież Watykan to jest normalne, świeckie państwo. Ze wszystkimi atrybutami władzy państwowej (sądy, prawo, armia, finanse -pieniądz,
rząd i media).
 • awatar Nortus & Potworna spółka: Około 100 milionów chrześcijan na świecie jest prześladowanych ze względu na swoją wiarę - powiedział niemieckiej gazecie "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" szef niemieckiego oddziału organizacji Open Doors Markus Rode. Organizacja piętnuje również kolejne kraje. Korea Pn, Iran, Arabia Saudyjska, Somalia, Malediwy, Afganistan, Jemen, Mauretania, Laos i Uzbekistan - to państwa, w których sytuacja chrześcijan jest najtrudniejsza.
 • awatar Anukett: Ja w sprawie części o kasie : i dlatego trzeba stanowczo rozgraniczyć Boga od KK, to nie to samo,pamiętajcie że już raz Chrystus rozwalił świątynie
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: dokładnie. czasami czytając Biblię miałem przed oczami to co się wyprawia obecnie, tylko nazwiska trzeba zmienić i gotowe. I tak samo nie widzą nic zdrożnego w tym co robią.
Pokaż wszystkie (14) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

więc trochę uśmiechniętych mordek
PS. Niedługo bo już minął pierwszy miesiąc,prawie
 • awatar Anukett: ale przedtem walentynki ;) właśnie kompletuję czarny żałobny strój ;)no chyba że do tego czasu coś się zmieni hehe
 • awatar Zenia&Emilia: Widzę że Ty też dzieci nie lubisz... witam w Clubie :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia&Emilia: ależ ja bardzo lubię dzieci, tylko jak już mają chociaż 18 lat :D :D :D
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: Swietne wszystkie utwory mam Vivaldiego płyte ..4 pory roku" świetna ...buziaki ..:)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar Anukett: dobrej nocy:)
 • awatar Stixi: Spokojnych,kolorowych i slodkich snow Wam zyczymy:)
Pokaż wszystkie (2) ›