Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 20 stycznia 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 

Zimnooooooooooooooo, a ja mam dzisiaj dzień biegania po mieście.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: :/  :(  :)  :*  :<  :0  :o  >:D  :d  :|  :x  ;) ;(  :p  :s >:d  :D  >:o :] :[  :P   >:|
 

nortus
 
 • awatar catalana: kregi w zbozu! genialne sa! i zastanawiajce... no bo jak w zasadzie powstaja?
 • awatar Bezedura: Idę też pobiegać po bezsłonecznym mieście, u mnie cudu na razie niet. I pozdrawiam serdecznie!
 • awatar Bezedura: @catalana: zsynchronizoawani spadochroniarze, których potem helikoptery z drabinkami wyławiają z tego zboża ;-) (tak mnie się to zawsze wyobrażało, odkąd w dzieciństwie usłyszałąm i zobaczyłąm pierwszy raz fotki a równocześnie nie podobała mi się opcja 'to kosmici' itp :-P)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Najpierw wyszło słoneczko, i fajnie bo musiałem polatać dzisiaj po mieście.

A później, czyli wcześniej, Xylia znowu zjadła .... mokrą karmę. Cud nad cuda.
Wołowinka jej nie pasowała dzisiaj, wczoraj zresztą też nie chciała jej jeść - dlaczego?
Więc jadła suchą karmę a dzisiaj ponieważ widać było że jest zła to wyciągnąłem saszetkę, którą miał dostać inny kot skoro ona nie chciała jej jeść, i zjadła.
Chyba zgłodniała.
 • awatar antybohaterka: przytyła dziewczyna przez święta to się odchudza ;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Usłyszane przed chwilą w wiadomościach lokalnych.

Kobieta ze Szczecina sprzedała w internecie swój aparat telefoniczny.
Kupiec znalazł się w USA. Więc wysłała telefon paczką do Ameryki.
Ale nabywca postanowił nie zapłacić za niego.
Więc koledzy kobiety zadzwonili internetowym telefonem do komendy policji w Karolinie Pn (chyba, ale to nie ważne) i powiedzieli panu policjantowi co się stało. Poprosił by e-mailem przysłać dane o telefonie i nabywcy.
Za dwa dni dostałam e-mailem informację, że telefon na koszt policji amerykańskiej wraca do niej, do Polski.
Oszusta od razu ustalili i odebrali.
Za kilka dni telefon znów będzie u niej. Nie sprzedała co prawda (w tle było widać, że aparat chyba miał kosztować 700 dolarów) ale przynajmniej
nie straciła, nie została okradziona przez cwaniaczka

Tak działa normalna policja.
 • awatar Kor@@@: Racja i tak powinno być :)
 • awatar Ai13: I brawo!
 • awatar verak: szacunek dla takiej zrecznej pracy
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar W Granatowych Kąkola: przeraźiłeś mnie tą 2 fotografią, przez Ciebie będę miałam koszmary;);) Co nie zmienia faktu że jesteśmy chyba najgorszymi i największymi drapieżnikami, niszczymy wokół siebie tyle piękna, dla własnej wygody:(
 • awatar Zenia&Emilia: śliczne, uwielbiam rekiny :)
 • awatar Ai13: Cudowne Rekiny...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar awenue: bardzo mi sie podobają :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @awenue: to nalej sobie - w każdej inny smak :D ale ciekawie ktoś wymyślił. to koniec 3 części czajniczków jakie umieściłem na blogu.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Dziewięć miesięcy trwała budowa sali zgromadzeń, która pomieści tysiąc uczestników. Budynek wart kilka milionów złotych będzie miejscem spotkań dla blisko 9 tysięcy wyznawców Jehowy.

Na trzech tysiącach hektarów stanął obiekt liczący ponad trzy tysiące metrów kwadratowych. To ósmy taki budynek w Polsce.

Mieści się w nim przede wszystkim sala wykładowa, dwie kafeterie, szatnia, sanitariaty, sala szkoleń,niewielka kuchnia i jadalnia,pomieszczenie
chrzcielne, pokój dla matki z dzieckiem, pomieszczenia biurowe i pokoje gościnne.

Wokół budynku powstał duży ogród oraz parking dla 200 aut i 8 autokarów.

Podgoleniowskie Mosty wybrano na miejsce lokalizacji sali zgromadzeń głównie ze względu na bliskość lotniska i dróg krajowych.

Sala wyposażona jest w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Powstała dzięki składkom współwyznawców i zaangażowaniu wolontariuszy w budowę obiektu.

gs24.
 

nortus
 

Wrocławski biurowiec Gamma Office otrzymał pozwolenie na budowę. To jedna z najładniejszych koncepcji architektury.

Inwestycja powstanie we Wrocławiu, u zbiegu ulic Fabrycznej i Robotniczej. Budynek powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie nowo powstającej Trasy Strzegomskiej. Lokalizacja ta zapewnia doskonałą komunikację zarówno z centrum miasta, jak i z zewnętrznymi arteriami Wrocławia (autostrada A4 i A8).

Jak przekonuje deweloper będzie to nowoczesny projekt spełniający funkcje biurowo-usługowo-konferencyjne. Trzy centralnie połączone skrzydła budynku mają stworzyć przestrzenną szklano-betonową bryłę w kształcie śmigła. Dzięki nowoczesnemu charakterowi architektury projekt wpisze się w postindustrialny charakter okolicy.

W Gamma Office znajdzie się około 14 tys. m kw. powierzchni biurowej,usługowej i konferencyjnej na siedmiu kondygnacjach. Nowoczesny biurowiec ma być propozycją dla klienta szukającego kompletnych
optymalnych od strony funkcji i jednocześnie efektywnych finansowo rozwiązań (Value for Money)

- Oprócz standardowo spotykanych udogodnień jak klimatyzacja, podłoga techniczna czy parking, przyszłym klientom proponujemy zróżnicowane standardy wykończenia powierzchni najmu. Planujemy szereg usług uzupełniających: sklep typu convience, przedszkole, sale konferencyjne na godziny czy chociażby restaurację o unikalnym w skali Wrocławia profilu.

W inwestycji znajdzie się także centrum obsługi najemcy typu usługi kurierskie, pocztowe, cateringowe, pralnicze i inne. Najemca będzie mógł również wynająć przestrzeń magazynową lub archiwalną ,zlokalizowaną w kondygnacjach podziemnych za połowę stawki najmu.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w połowie 2010 roku, natomiast zakończenie budowy biurowca Gamma Office zaplanowano na III kwartał 2012.

gd.
 • awatar krzyslav: jako wrocławianin nie podzielam zachwytu, powstanie kolejny pomnik bogactwa w regionie gdzie bezrobocie jest wyższe niż średnia krajowa, kolejne miejsce do wydawania a nie zarabiania pieniędzy, lokalizacja na trasie miedzy centrum a sypialnia wrocka - nowym dworem, przez tubylców zwanym strasznym dworem przy trasie która dopiero ma powstać, ma być tak pięknie a obawiam się że wyjdzie ...jak zwykle
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: czasami mam wrażenie, że uważasz że jak jest źle (bezrobocie, tzw. kryzys) to najlepiej byłoby wszystko zburzyć. a właśnie przeciwnie w tym czasie jak najwięcej powinien budować budżet (rząd, sejm, samorządy, sądy, urzędy,w tym ZUS) zarówno budynki i pałace oraz drogi i autostrady. Bo to daje miejsca pracy, buduje się dużo taniej, są płacone podatki więc część inwestycji wraca do budżetu. Ten budynek to raz miejsce pracy na jakiś rok dla iluś tam budowlańców, wcześniej dla architektów, hurtowni, transportu. wreszcie powstają miejsca dobrze płatnej pracy na czas gdy firmy się odbiją od dołka i będą potrzebowały właśnie wtedy nowych powierzchni a nie dopiero czekać aż ktoś zbuduje. Nowe powierzchnie biurowe muszą czekać na chętnych a nie odwrotnie.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Chyba zaraz padnę
więc pożegnam się
na dzień dzisiejszy

ale znając życie
to jeszcze trochę posiedzę

:*


Na wypadek gdybyście zapomnieli jaką mamy porę roku :D
 • awatar Ai13: dobranoc
 • awatar Coin-operated boy: ehhhh pamiętam aż za dobrze :D dobrej nocy!
 • awatar W Granatowych Kąkola: dobranoc, miłego odpoczynku:*
Pokaż wszystkie (7) ›