Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 2 stycznia 2010

Liczba wpisów: 16

nortus
 
 • awatar Pognieciona Lala: jak to bezśniegowej? Na Arkońskim sypie aż miło!!
 • awatar gość: Dzien dobry :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: no właśnie od 3 minut pada śnieg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

A tak wygląda lodowa burza w Arkansas.
Fajnie?

Ale Wam/nam tego nie życzę.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar antybohaterka: jaka puszysta kuleczka :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Seandvaenti: a ja się będę jej pytał :D Ma wybór: albo się zgadza i wyjdziemy na spacer - albo się nie zgadza i jest w domu. Przecież nie będę za nią ganiał po mieście
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Ale gdy był grzeczny.

I w której czapeczce było mi piękniej?
 • awatar gość: z bombkami fajnie;)
 • awatar gość: A mi sie podoba w pierwszej :)
 • awatar She hate me: najlepiej moim zdaniem w 'mikolajowej':D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Kacper Wojcieszek z Koszalina w sylwestrową noc zwyciężył w konkursie na najlepiej odtańczony moonwalk. Gratulowała mu sama LaToya Jackson.

Kacper Wojcieszek najlepiej zatańczył moonwalk.

Koszalinianin najpierw został wybrany spośród kilkudziesięciu tancerzy. Casting do Konkursu Tanecznego na najlepszego naśladowcę Michaela Jacksona odbył się w grudniu szkole tańca Marcina Hakiela. Wśród dziewięciu finalistów (sześciu z Polski i trzech z zagranicy) znalazła się też Diana Staniszewska, znana z programu "You Can Dance – Po prostu tańcz”. Finał imprezy zorganizowano na Placu Konstytucji w Warszawie i pokazano na antenie Polsatu w sylwestrową noc.

Kacper Wojcieszek był najlepszy. Wygrał 10 tys. zł i statuetkę od Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – Pieniądze chciałbym przeznaczyć na rozwój szkoły tańca w Koszalinie – powiedział nam tancerz. Gratulacje złożyła mu siostra Michaela Jacksona, LaToya Jackson.

Drugie miejsce w konkursie zajęła koszalinianka Diana Staniszewska
 • awatar gość: Fajne ma trampy :d
 • awatar W Granatowych Kąkola: jesstttt!!!!!!!!!:):D:D:D:D:D:D
 • awatar Coin-operated boy: utalentowane to pomorze zachodnie :P
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

www.xylia.orangespace.pl


Ponieważ na razie nie dostaliśmy protestów to odważymy się zaprosić chętnych na ...
                               blog własny Xylii

Oczywiście nie zabraknie i u mnie zdjęć Xylii.

W tej chwili są tam pierwsze fotki, i będą sukcesywnie dodawane.
 • awatar Zenia&Emilia: nie lubię kotów, ale ona jest śliczna ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Zenia: i tak Ci nie dam się zjeść :D ale wiesz ja nawet gustuję w pajączkach :D :D :D
 • awatar KALIPSO: Ogladałam wszystkie zdięcia na nowym blogu Xyli są swietne będe tam zaglądać
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Prace przy pierwszym pozamiejskim tunelu drogowym w Polsce dobiegły końca.
Samochody wjadą do niego w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Tunel w Lalikach jest częścią drogi ekspresowej S-69, którą z Bielska-Białej dojedziemy do Zwardonia i dalej na Słowację. Kierowcy czekają na nią od lat.
Prace nad tunelem pod Sobczakową Grapą w Lalikach rozpoczęto w marcu 2008roku.Wydrążenie 670 metrów metodą górniczą było bardzo skomplikowane, bo
zamiast twardych skał występuje tu głównie kruchy i sypki łupek.
Robotnicy pokonywali dziennie 2,5metra i wydobyli prawie 700 tys. metrów sześciennych ziemi.

W maju ekipy przebiły się na wylot. Trzeba było jeszcze umocnić wykop żelbetową konstrukcją, pod którą wybetonowano właściwy tunel dla kierowców.
Do tego doszedł montaż wszystkich koniecznych instalacji. Obok powstał tunel ewakuacyjny (przejścia do niego znajdują się co 170 metrów).

- Wszystko jest już gotowe. To pierwszy tunel drogowy w Polsce wybudowany poza miastem -
mówi Dorota Marzyńska z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Nie oznacza to jednak, że auta mogą już wjechać pod Sobczakową Grapę.W tunelu trzeba przeprowadzić
jeszcze testy sprawności systemów monitorujących
mające zapewnić bezpieczeństwo jego użytkownikom. To m.in.instalacje badające poziom spalin,kamery, systemy przeciwpożarowe i alarmowe, w tym
nagłośnieniowe, które w razie awarii lub wypadku będą nakazywały ludziom szybkie opuszczenie tunelu.

Samochody przejadą tunelem w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zostanie on oddany do użytku wraz z całym 4,7-kilometrowym odcinkiem Szare - Laliki. W ramach tego fragmentu ekspresówki oprócz drogi zbudowano też bezkolizyjny węzeł z drogą wojewódzką z Milówki do Wisły, wiadukty, przejazdy gospodarcze, przepusty, chodniki i przejście dla zwierząt.

Koszt całego odcinka wyniósł 391 mln zł, a budowa samego tunelu - 147 mln zł.
 

nortus
 
 • awatar Pognieciona Lala: jeszcze o 1 jakiś "niezrzeszony" na wałach puszczał fajerwerki ;)
 • awatar KALIPSO: Musiało być fajnien ja balowałam w domu .. buziaki ..:)
 • awatar Stixi: Bardzo widowiskowe! U nas tez byly niezle fajerwerki ale nie na taka skale...
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

wszczęciem parlamentarnego dochodzenia w sprawie masowego zakupu szczepionek przeciwko nowej grypie we Włoszech opowiedział się szef klubu rządzącej partii Lud Wolności w Senacie Maurizio Gasparri.

Jego zdaniem za decyzją o zakupie milionów szczepionek stały potężne koncerny farmaceutyczne.

Polityk koalicji, cytowany przez agencję Ansa, przypomniał, że grypa typu A/H1N1 okazała się podobna do tej sezonowej i najczęściej lekka w przebiegu. Tymczasem - zauważył - kupiono ogromne zapasy szczepionek,które nie zostały wykorzystane

W ten sposób Gasparri odniósł się do doniesień o tym,że wykorzystano jedynie co 70. dawkę kupionej przez rząd szczepionki przeciwko nowej grypie, ponieważ zdecydowana większość Włochów nie skorzystała z możliwości zaszczepienia.

- Trudno nie myśleć o spekulacyjnych manewrach w wymiarze światowym ze strony pozbawionych skrupułów międzynarodowych koncernów farmaceutycz-
nych,na tyle potężnych, by wpływać na informację, która ze swym alarmistycznym tonem służy tym rekinom - powiedział senator Gasparri. Dodał: "Nie ujdą im na sucho nielegalne zyski".

Trzeba ustalić, czy ten, kto zarobił bez powodu, może zwrócić zyski zgromadzone dzięki kłamstwom - oświadczył włoski polityk.

Włoskie ministerstwo zdrowia planowało zaszcze-pienie 40% populacji przeciwko nowej grypie. Według prasy na szczepionki wydano około 200 milionów euro. Ale do tej pory zaszczepiło się około 800 tysięcy ludzi.

Na grypę typu A zachorowało około 4 milionów ludzi, a z powodu powikłań, wywołanych przez inne ciężkie schorzenia i chroniczne dolegliwości, zmarły 193 osoby.

Sylwia Wysocka dla wp.pl

Wiadomo, że chodzi TYLKO o kasę a nie chorych.
I jakoś nasz cudowny rzecznik nie-wiem-co-chcę RPO
cudownie ozdrowiał po 48 godzinach świńskiej grypy. Cudownie ożył i pokazywał się w mediach.
Cud.
 

nortus
 

Prokuratura w Lublinie umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w trakcie jego spotkania z mieszkańcami Lublina. Kluczowa dla sprawy była opinia biegłego językoznawcy

W październiku 2008 roku prezydent Lech Kaczyński przebywał w Lublinie. Spotkał się m.in. ze swoimi sympatykami w samym centrum miasta, na Placu
Litewskim. Tam też pojawił się lublinianin, Przemysław D. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna krzyknął w stronę prezydenta słowa "Spieprzajdziadu".

Podejrzany tłumaczył, że jedynie cytował słowa wcześniej wypowiedziane przez samego Lecha Kaczyńskiego.

Słów "Spieprzaj dziadu" użył przed laty sam Lech Kaczyński. Wypowiedział je w 2002r, gdy ubiegał się o fotel prezydenta stolicy, pod adresem
starszego mężczyzny.Trudno, żeby obrażały go jego własne słowa.
 • awatar gość: Nie przepadam za Kaczynskim . Wiem, ze nie napisalam na temat :d
 • awatar Anukett: moim zdaniem uzasadnienie wyroku jak najbardziej logiczne
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anukett: uzasadnienie językoznawcy jest na razie tajne, wpierw musi je zrozumieć kaczka a później dopiero opublikują.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Polskie sieci handlowe zapowiadają dalszy podbój zagranicznych rynków. W sumie największe z nich otworzą w 2010 roku ponad 200 sklepów - pisze

“Dziennik Gazeta Prawna”Polskie sklepy planują ekspansję na zagraniczne rynki.

Liderem będzie Żabka,która w przyszłym roku otworzy 100 placówek w Czechach, a w ciągu następnychpięciu lat planuje otworzyć ok. 500 nowych sklepów. Żabka planuje też wejście na słowacki rynek, nie wyklucza też ekspansji w Wielkiej Brytanii,skąd otrzymuje mnóstwo zapytań o możliwość rozwoju.

Nowe rynki chce też podbijać KAN, właściciel marek Tatuum i Coyoco. 20 stycznia uruchomi swój pierwszy sklep w Szanghaju, a dwa kolejne sklepy mają powstać w Petersburgu.

Ambitne plany rozwoju ma też Inglot, który prowadzi rozmowy w sprawie otwarcia sklepów w Serbii, Chorwacji i Nowej Zelandii, planuje też rozwijać swoją sieć sklepów w USA, gdzie chce otworzyć salony w Miami,Las Vegas,Waszyngtonie
i Los Angeles.

Bardzo interesujący dla polskich firm jest też rynek ukraiński. Mocno działa tam firma odzieżowa Radan, która właśnie na Ukrainie rozwija markę Top
Secret. Obecnie na Ukrainie działa 12 polskich sieci, ale wiadomo już,że w przyszłym roku będzie ich więcej.