Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 13 stycznia 2010

Liczba wpisów: 10

nortus
 
 • awatar ita88: Nieładnie tak od rana kusić :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @brązowym okiem na kolorowy świat: błąd dodawania, już dodaję jeszcze kawunię.
 • awatar Xerkses: tak kawka to bardzo dobry pomysł na miłe rozpoczęcie dnia :) Kusiciel z ciebie :P i to tak z samego rana... mmm... takie słodkości :)
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

The World's First Flying Hotel

"The Hotelicopter features 18 luxuriously-appointed rooms for adrenaline junkies seeking a truly unique and memorable travel experience.
Each soundproofed room is equipped with a queen-sized bed, fine linens, a mini-bar, coffee machine, wireless internet access, and all the luxurious appointments you'd expect from a flying five star hotel.


Room service is available one hour after liftoff and prior to landing." The Hotelicopter is due to fly maiden journey this summer (June 26th) with an undisclosed price... If you are interested, there are three fly tours.


Dimensions Length: 42 m (137 ft)
Height: 28m (91 ft)
Maximum Takeoff Weight: 105850 kg (232,870 lb)
Maximum speed: 255 km/h (137 kt) (158 miles/h)
Cruising speed: 237 km/h (127 kt) (147 miles/h)
Original Mi Range: 515 km (320 mi)
Our augmented Mi Range - 1,296 km (700 mi)

Tylko ceny brak :D :D :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Kancelaria prezydenta wydała kalendarz z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego na każdy miesiąc 2010 roku.

Oj nie, nie chciałbym, chyba że za karę za nieetyczne zachowanie zmuszą mnie bym patrzył na taki kalendarz - odpowiada poseł Palikot na pytanie czy chciałby taki dostać.
To bardzo narcystyczne - dodaje Janusz Palikot komentując sam fakt wydania takiego kalendarza.


Ja również nie chciałbym takiego prezentu, żebym musiał przez cały rok patrzeć na jego ....
Wystarczy, że w TV jest jeden z nich, ale na szczęście już niedługo, tylko do 23 grudnia.

A to moja propozycja wybranych zdjęć LK.
 • awatar W Granatowych Kąkola: Oni musieli by mi zapłacić:D:D:D:D choć nie wiem czy nie napaliłabym nim w piecu, pewnie i to by zawetował:D:D:DD:
 • awatar Ai13: Poproszę tarczę do rzutek z jego zdjęciem, ale za free.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Seandvaenti: nie mam, ale każdy będzie lepszy. Jako jeden z warunków powinien być wzrost męski, czyli powyżej 180 cm. znajomość języków obcych - czyli angielski, umiejętność zachowania się nie tylko przy stole i poprawne wysławianie się w języku polskim a nie seplenienie. Jak widzisz Donek nie spełnia warunków :D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
 • awatar Ai13: Ja już mam etap końcowy. Końcówka choroby.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar maurycio76: ...oj :) wspanialy filmik :)
 • awatar monika_213: He he świetna zabawa :D
 • awatar Stixi: Filmik jest swietny, kiciuch nies
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Zakaz palenia papierosów w Kołobrzegu zaczyna obowiązywać


Zakaz palenia papierosów we wskazanych przez kołobrzeską Radę Miasta miejscach, zaczęło obowiązywać w Kołobrzegu. Przypominamy o nim, bo zakaz wchodzi prawie niezauważony.


Palaczom radzimy uważnie się rozglądać czy czasami nie znajdują się w strefie wolnej od tytoniu bo od jutra w wyznaczonych miejscach zaczyna obowiązywać zakaz palenia. A za chwilę nieuwagi można zapłacić 100 złotych kary.

- Parki czy place zabaw mają swoje regulaminy w których taki zakaz jest zapisany.W wielu miejscach
są już tabliczki informujące o zakazie palenia.

Lepiej przygotowana jest Komunikacja Miejska - We wtorek odbieramy naklejki informujące o zakazie. Będą umieszczone w widocznych miejscach na
przystankach.

Przypomnijmy, strefami wolnymi od tytoniu będą przystanki komunikacji publicznej, place zabaw dla dzieci, boiska szkolne, obiekty sportowe i
amfiteatr. No i przede wszystkim plaże, na których wyjątek zrobiono jedynie dla lokali gastronomicznych.

Egzekwować zakaz pozwala ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Zajmie się tym Straż Miejska.

- Są różne rodzaje środków oddziaływania wskazane przez kodeks. Od pouczenia do mandatu.
Zapytany przez nas czy strażnicy od razu będą egzekwować zakaz wystawiając mandat dodaje - Strażnicy będą decydować czy wystawić mandat czy poprzestać na pouczeniu zależnie od sytuacji.

Przepisy antynikotynowe wcześniej wprowadziły już m.in. Szczecin i Goleniów.
W Szczecinie  nie można palić na przystankach komunikacji miejskiej, placach zabaw, boiskach szkolnych i widowni Teatru Letniego.
Goleniów podobny zakaz wprowadził w maju ubiegłego roku.


(Monika Makoś, monika.makos@gk24.pl)
 • awatar monika_213: Ja popieram zakazy palenia i wzrastające ceny papierosów, bo jestem biernym palaczem. Niejednokrotnie muszę uciekać, bo na przystankach w moim pobliżu palą papierosy, a już nie wspomnę jak trzeba stać koło takiej "świeżo napalonej osoby" prawie twarzą w twarz w pełnym ludzi autobusie i wtedy nie ma gdzie uciec.
 • awatar krzyslav: W zacietrzewieniu Pani Makoś ma już problemy ze słowem pisamym - "strefa wolna od tytoniu", to sformułowanie tak nieprecyzyjne że ośmiesza tę nową krucjatę. Lata całe palenie było "trendy" i baaaaaaardzo dochodowe. Wymyslono nowych pariasów i za pomoca nowej milicji leczy sie na nich swoje kompleksy. Napoje alkoholowe, kawa, herbata - to też legalne uzywki. E-papierosy z nikotyną i dymem o niezbadanym wpływie na zdrowie. Zastapienie zwiazków ołowiu zwiazkami sodu (nie mniej trujacymi) w benzynach. Nawet zapach to rzecz dyskusyjna. Pale, ale pety tez mi smierdza okrutnie. Ale jeszcze bardziej przeszkadza mi smrod niemytego ciala zmieszany z zapachem drogich kosmetyków. A juz widok 20 centymetrowej rury tira skierowanej nieprzepisowo w lewo i "walącej" rakotwórczymi spalinami w strefe bez tytoniu na wysepce tramwajowej bedzie szczególnie zabawny. Zwalczajmy motoryzacje - tez przynosi krociowe zyski, brzydko pachnie i ...zabija. Załosne
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›