Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 22 września 2009

Liczba wpisów: 15

nortus
 
 • awatar Lotar King: Super fotki, dzięki że jesteś i utrwalasz
 • awatar Nortus & Potworna spółka: witaj, dzięki serdeczne :)
 • awatar gość: Mieszkam tak blisko Morynia, a nigdy tam nie byłam. Dzięki Twoim fotkom wiem że powinnam pojechać tam jak najszybciej:)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Zakaz palenia w miejscach publicznych jest znacznie skuteczniejszy w walce z zawałami serca, niż przypuszczano - informuje serwis bbc.com powołując się na publikacje w uznanych periodykach medycznych.

W ostatnich latach prawo zakazujące palenia papierosów w miejscach publicznych wprowadziło wiele europejskich krajów.Już po roku obowiązywa-nia tych przepisów liczba zawałów serca spadła w Europie o 17%. Po trzech latach wynik okazał się jeszcze lepszy - zanotowano spadek aż o jedną trzecią.

Zdaniem badaczy,tak dobre wyniki są potwierdzeniem
tezy, że zakazy palenia w miejscach publicznych są skuteczne, a tzw. bierne palenie również zwiększa ryzyko ataku serca.

W samej Wielkiej Brytanii co roku ataków serca doznaje 275,000 ludzi, a 146,000 umiera z ich powodu.

Badania opublikowano w dwóch czasopismach medycznych - Circulation i Journal of the American College of Cardiology.

JESTEM ZA. W Szczecinie wolno palić na przystankach, stadionach, placach zabaw, imprezach publicznych.
 • awatar gość: A to nie jest nakazane jakąś ustawą?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @eg00312: niestety, jeszcze, nie. były pomysły ale przecież sejm nie ma czasu na takie pierdoły, lepiej się obrzucać błotem na razie każde miasto samo musi wydawać przepisy.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Pobili 17-latkę i przez 3 dni trzymali ją na strychu. Grozili, że zostanie prostytutką w Niemczech. To było porwanie na zlecenie

Teraz światło dzienne ujrzały nowe fakty. Wśród czterech zatrzymanych osób jest młoda kobieta. Razem z dwoma mężczyznami przyznała się do pobicia
i pozbawienia wolności 17-latki.

Znali ofiarę. Podstępem,prawdopodobnie proponując jej niezobowiązująca przejażdżkę autem, zawieźli ją nad jezioro Głębokie. Tam pobili. Obrażenia nie były groźne. Dziewczyna ma siniaki i otarcia naskórka. Potem zawieźli ją do jednego z mieszkań na Pogodnie. Tam trzymali ją na strychu przez trzy dni. Dziewczynie udało się uciec.

Zawiadomiła policję.

Powodem porwania dziewczyny był podobno telefon komórkowy. Sprawcy żądali, aby 17-latka go oddała. Dziewczyna go nie miała.
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: kompletne zdziczenie
 • awatar Wizjoner: Jakie zjeby-totalny brak rozumu,ale obecnie przecież sama inteligencja rośnie jeden łeb mądrzejszy od drugiego.Na pewno wcześniej zrobili bilans zysków i strat ;) he he Ciekawe jakie sankcje sąd zastosuje ale za pobicie ,porwanie,przetrzymywanie,kradzież trochę posiedzą ;) A na bloku recydywa spyta za co siedzisz-głąb odp. z Nokie 3310 ;) Totalne zjeby!!!!!
 • awatar gość: A pamietacie ten przypadek kiedy tez z powodu telefonu wrzucono dziewczyne do studni?? I tez tam byla kolezanka wmieszana. Brak slow, bo zdziczenie to jeszcze za lagodne slowo.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Prochy zmarłych na kominku? Już wkrótce

Prochy zmarłego rozsypane na szczytach gór albo przechowywane w relikwiarzu na domowym kominku?

Do tej pory takie formy pochówku były nielegalne.
Ale Ministerstwo Zdrowia chce zmienić prawo tak, by na nie pozwolić. "To pomysły zrodzone w chorych głowach" - mówi biskup Tadeusz Pieronek.


"Obecne regulacje prawne mają już 50lat i zupełnie
nie przystają do rzeczywistości"-tłumaczy rzecz-nik GIS.

Co chce zmienić GIS? Przede wszystkim umożliwia tzw. alternatywne formy pochówku zgodnie z wolą zmarłych. "Z zachowaniem pełnego szacunku dla zwłok i wyeliminowaniem zagrożenia sanitarnego" -"Dlaczego jeśli zmarły wyrazi taką wolę, jego ciało nie mogłoby być skremowane,a prochy rozsy-pane w górach,bo za życia to miejsce cenił najbar-dziej? Obecnie wiele osób, chcąc wypełnić wolę bliskiej osoby, musi obchodzić prawo".

Rozsypywanie prochów albo przetrzymywanie ich poza cmentarzem jest u nas nielegalne i podlega karze. Wystarczy, że ktoś doniesie na rodzinę, która prochy swojego bliskiego na jego życzenie rozsypała albo umieściła urnę w domu. Grozi za to nawet 5 tys. zł grzywny lub 30 dni aresztu.

Takie restrykcyjne przepisy krytykują też adminis-tratorzy cmentarzy i właściciele przedsiębiorstw pogrzebowych.

"Obecne przepisy mówią tylko tyle, że zwłoki i prochy zmarłych mają spocząć na cmentarzu. Nie ma nawet definicji urny, więc skremowane ciało można teoretycznie wydać rodzinie nawet w plastikowym woreczku. Nie ma też mowy o podziale prochów,dość często praktykowanym - część prochów trafia do urny na cmentarzu,a część jest przechowywana przez
bliskich w specjalnym relikwiarzu czy medaliku" - mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Funeralnego i dyrektor Cmentarza Komunalnego w Częstochowie.

A problem narasta, bo w Polsce coraz więcej osób decyduje się na kremację. "Bariery psychologiczne i historyczne,związane z traumą Holokaustu,maleją"
Ocenia, że liczba kremacji przekracza obecnie 20 tys. rocznie. Taka forma pochówku jest o blisko 30 proc. tańsza od tradycyjnego pogrzebu i jest jedynym rozwiązaniem w sytuacji coraz częstszego braku miejsc na cmentarzach.

Nowa ustawa ma dać zielone światło do tworzenia tzw. ogrodów pamięci, czyli miejsc, gdzie można będzie legalnie rozsypać prochy bliskiego.

Takim pomysłom,choć nie samej kremacji,zdecydowa-nie sprzeciwia się Kościół katolicki. "Kremacja jest zrozumiała, wedle słów <z prochu powstałeś, w proch się obrócisz>. Ale miejsce zwłok jest na cmentarzu"-mówi bp Tadeusz Pieronek. Jego zdaniem pomysły rozsypywania prochów czy stawiania urny w domu "rodzą się w chorych głowach". "Prochy ludzkie nie mogą być rodzinnym gadżecikiem. Godność człowieka idzie z nim na tamten świat i realizowanie tych pomysłów nie ma sensu".

===
Oczywiście, że kościół jest przeciwko. Nie będzie kasy za pogrzeb a to dużo kasy za pół godziny pracy.
W Szczecinie jest ogród pamięci. Rok temu byłem na pogrzebie znajomej. Mnie przypadł "zaszczyt" przywiezienia i wywiezienia księdza na pogrzeb, bo sam dupy nie ruszy. Gdy przejeżdżaliśmy koło tego ogrodu pamięci powiedział, prawie bluzgał o nim, i stwierdził, że on nie będzie brał udziału w czymś takim, to nie pogrzeb, jak on ma się zachować jak tam psy mogą wejść i nasrać.
A za pogrzeb wziął prawie 2.000 zł.

PS. później jak znajdę to umieszczę fotki ogrodu
Nie znalazłem zdjęć ogrodu więc na razie zdjęcia gaju urnowego
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: ja osobiście pragnę by mnie skremowano a urnę z prochami umieszczono na regale między książkami odejdą wtedy wydatki związane ze świętem zmarłych
 • awatar M0dlishka: ja nie na temat ale znalazlam bloga i pomyslalam ze moglby Cie zainteresowac;) bynajmniej nie jest to proba reklamy ;) kociepodworko.blox.pl/html
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @M0dlishka: dzięki za linka, zapowiada się ten blog dość fajnie. poczytam :)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Mieszkowice (niem. Bärwalde in der Neumark) - to miasto w woj. zachodniopomorskim,siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mieszkowice.

Miasto liczy około 3700 mieszkańców.

Leży wśród pól i lasów nad rzeką Kurzycą i jeziorem Mieszkowickim.

Pierwsza wzmianka o Mieszkowicach w źródłach historycznych pochodzi z 1295 roku. Znane były wtedy jako Berenwalde, później niem. Bärwalde. Mieszkowicom nadano prawa miejskie w 1297. W tym samym roku rozpoczęła się również budowa Kościoła Mariackiego.W XII i XIV wieku opasano gród murami obronnymi z basztami i 26 czatowniami, których znaczna część zachowała się do dziś w stanie dobrym. W roku 1317 potwierdzono nadanie praw miejskich. W Mieszkowicach mieściła się Mennica Nowomarchijska,którą umieszczono tutaj w 1353roku.
Mieszkowice w swych dziejach były wielokrotnie niszczone, m.in. w skutek walk w latach 1433 i 1633, a także wskutek pożarów 1540, 1558. Podczas wojny trzydziestoletniej, w dniu 23 stycznia 1631 r. podpisano Traktat w Bärwalde. W wyniku walk i grabieży dokonywanych przez szwedów miasto wyludniło się, w 1680 liczyło tylko 80-ciu mieszkańców. W 1867 roku rozebrano bramy w murach obronnych. W latach 1852–1853 wybudowano drogę łączącą Mieszkowice z Kostrzynem nad Odrą, a 23 lata później tory spięły Mieszkowice z Kostrzynem i Szczecinem (1876). W latach 1818-1945 Mieszkowice należały do powiatu Königsberg in der Neumark. W 1945 roku nastąpiło przejęcie administracji przez polskie władze. Rozpoczął się napływ polskiej ludności ze wschodu. Otwarto szkołę podstawową. W 1961 roku odsłonięto pomnik Mieszka I (jedyny w Polsce), oraz otwarto Technikum Rolnicze.

W latach 1970–1992 następuje znaczny rozwój Mieszkowic, powstają nowe budynki jedno- i wielo-rodzinne. W 1996 roku oddano do użytku nowoczesną stację uzdatniania wody, w 1997 roku zakończono gazyfikację i kanalizację miasta prowadzoną od lat 70. XX wieku. W 1998 roku oddano nowoczesną halę widowiskowo-sportową. W 2001 r Mieszkowice doczekały się przebudowy rynku, który teraz posiada nową nawierzchnię i elementy małej architektury, w 2003 roku zmodernizowano i unowocześniono oczyszczalnię ścieków dla miasta i gminy Mieszkowice, a w roku 2004 oddano do użytku nowy budynek gimnazjum.

Zabytki

Kościół mariacki pw. Przemienienia Pańskiegomury obronne z XIII/XIV w.;
kościół mariacki pw. Przemienienia Pańskiego sprzed 1297 r.,
zabudowa ryglowa z XIX w.;
ratusz miejski z XIX w.;
pomnik Mieszka I ustawiony w 1961 r. na XVIII wiecznym cokole z wielobarwnego piaskowca (proj. Sławomira Lewińskiego);
baszta prochowa z XIX w.;
głaz z tablicą pamiątkową poświęconą „ Bohaterom Polakom, którzy poświęcili wiele, by ocalić wszystko”, odsłonięty w dniu 4 lutego 2005 r.

Fajne miasteczko, miłe.
Zwiedzając mury obronne trafiliśmy na boisko, na którym bawiły się dzieciaki. W pewnym momencie dzieci zaczęły "śpiewać" Mazurka Dąbrowskiego i gdy okazało się że jesteśmy Polakami a nie Niemcami zrobiło im się głupio. No bo kto by pomyślał, żeby Polacy chodzili zwiedzać takie miasteczko.
 

nortus
 

Ksiądz napadł na placówkę bankową w Szamotułach


Ksiądz okazał się sprawcą poniedziałkowego napadu na agencję banku PKO w Szamotułach (Wielkopolskie)

Mężczyzna sterroryzował pracownicę agencji nożem, po czym ukradł kilka tysięcy złotych.

Do napadu doszło w poniedziałek po południu. Napastnik został zatrzymany niedługo po napadzie.

W trakcie legitymowania przedstawił się jako ksiądz z Białogardu; we wtorek informacja ta została powierdzona.

"Mężczyzna jest przesłuchiwany przez prokuratora, jest to wikary, ale bez przydziału, wcześniej rzeczywiście pracował w parafii w Białogardzie. Na razie nie wiemy dlaczego mężczyzna zdecydował się na napad" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.No proszę jak to strasznie nędznie się zrobiło w kraju, już nawet księża napadają na bank. Czyżby za mało na tace zebrał czy to co zebrał to przepuścił?
 • awatar badyl.: Ty masz chyba etatowego księdza przestępcę na tym obrazku. xD
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl: tak bo to przedstawiciel rasy panów :d
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: bez przydziału ale gdzieś pracował, chociaż OK, masz rację. żył samą miłością :d
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Planujesz powiększyć rodzinę? Chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Wybierz się na wakacje na jedną z karaibskich wysp. Jeśli spłodzisz potomstwo w jednym z hoteli na niej położonych, otrzymasz solidną zniżkę na następne wczasy. Czy ta nietypowa promocja ma szansę się sprawdzić?

Autorem pomysłu jest kierownictwo romantycznego kurortu wypoczynkowego na karaibskiej wyspie Aruba. Kochankowie, którym uda się począć dziecko podczas pobytu w tym ośrodku, otrzymają 300 dolarów zniżki na następne wczasy.

Ale nie wystarczy dobre słowo - fakt poczęcia dziecka właśnie w tej placówce trzeba udowodnić - czyli przedstawić odpowiednią dokumentację. Chodzi konkretnie o zaświadczenie lekarskie, które określa prawdopodobną datą poczęcia. Rzecz jasna musi się ona zgadzać z okresem pobytu przyszłych rodziców na wyspie Aruba.

Osoby, które planują skorzystać z tej nietypowej oferty, muszą się spieszyć. Promocja trwa bowiem tylko do 18 grudnia.
 

nortus
 


Hollywoodzki kościół Crystal Cathedral jest największą budowlą ze szkła na świecie.


Katedra zbudowana jest z ponad 12.000 szklanych płytek, połączone srebrnym metalikiem, ostra wieża dzwonnicy niesamowite wpada w niebo dodaje fantastyczny obraz małego jeziora, w otoczeniu zielonych trawników w budynku.

Ma też zainstalowane wewnątrz największe na świecie organy, w których jest ponad 16 tysięcy piszczałek.

Katedra została konsekrowana w 1980 r. przez ks. Roberta Schullera, który jest znany w USA jako pierwszy proboszcz w Kalifornii kościoła "drive-in".
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Wierzcie lub nie, ale dokładnie tymi słowy pewien Amerykanin próbował wytłumaczyć policjantom fakt, iż twardy dysk jego komputera jest pełen materia-łów pornograficznych z udziałem dzieci. Nie wiedzieć czemu funkcjonariusze nie uwierzyli mu.


O całej sprawie poinformowała właśnie agencja AP. Bohaterem tej niesamowitej historii jest niejaki Keith Griffin,mieszkaniec Jensen Beach na Flory-dzie, który został zatrzymany po tym, jak na dysku jego komputera znaleziono ponad 100 zdjęć zaklasyfikowanych przez policję jako pornografia dziecięca. Griffin uznał, że najlepszym sposobem na wykręcenie się od odpowiedzialności będzie wmówienie policjantom, że za pobranie tych materiałów odpowiada nie on, lecz jego kot.

Mężczyzna tłumaczył, że pewnego dnia jak gdyby nigdy nic pobierał sobie muzykę z Internetu - gdy na chwilę odszedł od komputera, na klawiaturę wskoczył jego podły kot. Gdy Griffin wrócił do pokoju, okazało się, z komputerem stało się "coś dziwnego"  - na dysku pojawiły się materiały, których tam wcześniej nie było. Trzeba przyznać, że to niesłychanie zdolny kot-większość futrzaków potrafi co najwyżej napisać coś w stylu
"lka324jdalkury"...

Właściciel kota srodze się jednak rozczarował - nikt nie dał wiary jego zapewnieniom. Ostatecznie prokuratura przedstawiła Keithowi Griffinowi 10 zarzutów posiadania dziecięcej pornografii. Kota o nic nie oskarżono.

--
Ooooooo, dobrze że mój kociak nie jest taki zdolny
 

nortus
 

Zbliżają się wybory samorządowe.
Tak wiem - za rok, ale już się zaczyna kampania.
Kolejni chętni zaczynają przebąkiwać, że będą być może kandydować na prezia Szczecina.
TVP zrobiła sondę na ulicy, na kogo w podanych osób by głosowali.
I tu uwaga: pani na pewno po 50 stwierdziła, że będzie głosować na Krzystka bo
... uwaga, uwaga ... ma brata księdza.

Prawda, że dobry argument?

Wszystkie członki opadają, wszystkie.
 • awatar gość: Może baba nie dożyje wyborów? Albo jej też poodpadają członki.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
o 23.20 nastąpi koniec i początek
a później będzie znowu:

 • awatar gość: Nareszcie może mi minie ta letnia chandra. Lato, lato spieprzaj i nie wracaj.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @eg00312: ~!!!!!!!!!!!!!!! :(
 • awatar ~Vera~: A mnie jest szkoda lata................................................................................................piękna muzyka Cortazara..
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Tajemnicy Fernando, który tuż przed koncertem Madonny na jednym z warszawskich mostów zamieścił baner z piosenkarką upozowaną na Matkę Boską,
powrócił. Tym razem koszulki z reprodukcją zamieścił nielegalnie w sklepie H&M.


Na Alert24 dostaliśmy najpierw zgłoszenie od obu-rzonego Pana, którego syn kupił sobie w popularnej
sieciówce koszulkę z naprasowanką, na której
widnieje Madonna upozowana na Najświętszą Maryję Pannę z napisem: "Keep Rocking Poland" ["Wyluzuj Polsko" - red.]. To to samo zdjęcie, które
warszawiacy widzieli na Moście Gdańskim.


Wiemy już, że za akcją stoi ten sam tajemniczy Fernando,który przyznał się do powieszenia baneru na moście . Na Alert24 dostaliśmy wyjaśnienie
pojawienia się serii koszulek w sklepie H&M. - W polskich sklepach umieścił nielegalnie swoją kolekcję 30 t-shirtów z repliką plakatu z poprzed-niej akcji i ironicznym napisem:

"Fernando, Madonna  i H&M dziękują polskim władzom za wyrażenie zgody na zorganizowanie koncertu, haaaaaaa haaaaa haaaaa!".

Na t-shirtach namalowana jest kaczka. Jest też podany numer telefonu, ale "abonent jest w tym momencie nieosiągalny" usłyszeliśmy, kiedy staraliśmy się z nim połączyć.

Koszulki są ponumerowane i ometkowane jako
"limited edition".
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: a gdzie kokosowa nuta ? Czy też BYK ? :D
 • awatar Bezedura: Na 'Mad Housewife' nawet mam ochotę...
 • awatar Anette: poproszę arogant frog :d
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Lato się kończy, jesień nastaje.

Coś się kończy coś zaczyna.

I tak w kółko.

D o b r a n o c • awatar Yoana...: Dobranoc :*
 • awatar gość: jak moge sie skontaktowac z kims takim jak pan ktory daje takie nie samowite mozliwosci????????? ja z zona staram sie od 7lat o dzieciatko wydalismy na lakazy ponad 30.000zł nie pojde wiecej nie bo niemam pieniedzy tylko tym skorwysynom nie wieze,oni maja nas w dupie tylko nasze pieniadze i taka jest prawda,na poczatku mojej choroby mialem szanse na wyleczenie i zaden z tych zlodzieji sie mna nie zainteresowal nie zasugerowal leczenia tylko tyle ze trzeba powtazac zabiegi nie zalamywac sie a czy zdajecie sobie sprawe ze za kazdym razem co czlowiek przezywa???????czlowiek zrobilby w takim stanie wszystko doslownie zeby miec dzieciatko dusze diablu by sprzedal a jezeli ktos mi powie ze pieprze od zeczy to pewnie ma dzieci i niewie jakto jest pragnac ich i nie miec szans na zajscie w ciaze albo stare dewotki slecza przy klawiaturze i pierdziela ze to w brew kosciolowi a ja sram na takie smieszne wypowiedzi jestesmy zdesperowanym malzenstwem ktore pragnie potomstwa wiec blagam o pomoc!!!!!
 • awatar gość: Coś musi się skończyc aby coś musialo się zacząc...
Pokaż wszystkie (3) ›