Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 19 września 2009

Liczba wpisów: 4

nortus
 
Wpis wysłany sms'em
Nortus & Potworna spółka: Witam Was serdecznie. Zaraz wyruszam w droge po zamkach. Xylie najbardziej teraz interesuje polowanie na balkonie. Od wieczora nie mam netu-awaria. Pozdrawiamy
  • awatar Bezedura: Witajcie! Za to ja wyruszam do pracy. Miłego dnia :-)
  • awatar antybohaterka: bierz ja na smycz i na wycieczzke,niech zalozy kozaczki;d bedzie prawdziwą kotką w butach;D milego dnia!
  • awatar gość: Dzień dobry :)
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Już jestem w domku.
Wróciłem zmęczony ale zadowolony.
Wycieczka, tradycyjnie, była świetna.
Lux bus, świetni przewodnicy, piękne, czyste miasteczka, interesujące zabytki.

Bardzo nas zaskoczył Moryń: tak czystego i zadbanego miasteczka jeszcze w Polsce nie spotkałem, czyste ulice, żadnych śmieci żadnych lumpów i pijaczków, piękne kwiaty w oknach i balkonach, kolorowe klomby przed domkami, zadbane
domostwa. Normalnie jak w Niemczech.

Dzisiejsza trasa obejmowała:
Szczecin - Kołbacz - Chojna - Trzcińsko Zdrój - Mieszkowice - Moryń - Szczecin.

Jutro wycieczka po mieście: Krzekowo tym razem.

Moje fotki będą w tygodniu.
  • awatar Selim: Czyli to znaczy, że co POLSKIE też może być łądne. Szkoda tylko, że ten zameczek nie doczekał się w czasie odpowiedniego opiekuna.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Selim: Kołbacz (zakon cystersów) jest w trakcie remontu, a jest olbrzymi. Ten zburzony to kaplica - kościół ewangelistów, pozostanie jako trwała ruina (Chojna). Oczywiście, że i polskie może być piękne tylko że nasze miasta i miasteczka i wsie są strasznie brudne, śmieci, pety, syfy leżące na ulicy - czego o dziwo nie było w Moryniu. I te kwiatki wszędzie, klomby.
  • awatar Kaileena: Chojna ;)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Właśnie miałem iść spać ale trafiłem na Zdesperowane Gospodynie - i jak tu mam iść spać?

Na wszelki wypadek mówię

kolorowych snów
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Tak, tak. Dzisiaj jest Nowy Rok - 5.770 roku


Żydzi całego świata, zarówno wierzący, jak niereligijni, obchodzą żydowski Nowy Rok - Rosz Haszana, rozpoczynający się 19 września 2009 r. według kalendarza gregoriańskiego rok 5770. Tyle lat, według żydowskiego kalendarza, upłynęło od stworzenia świata.

Jednym ze zwyczajów związanych z tym świętem, zwanym także Świętem Trąbek, jest gra na szofarze, należącym do najstarszych na świecie instrumentów muzycznych, wykonywanym najczęściej z rogu barana.

Tym razem jednak w piątek głos szofaru nie rozbrzmiewał, ponieważ wigilia święta wypadła w szabat, dzień święty w judaizmie, w czasie którego nie gra się na instrumentach.