Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 8 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 9

nortus
 
 • awatar gość: i dobrze, dwunożni muszą wiedzieć, gdzie ich miejsce w hierarchii!
 • awatar antybohaterka: A co to taka naburmuszona panna?
 • awatar gość: @antybohaterka: ale jakie ma oczka zielone, jak swojej robię zdjęcie to zawsze świeci oczyskami i nie widać koloru, a tez ma zielone, tylko bardziej intensywne :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Witam Was serdecznie.

Ja sobie smacznie spałem, właśnie wstałem, włączam kompa i co widzę?
Że ta wredna małpa z syberii włamała mi się do kompa w nocy i zrobiła jakiś wpis na blogu.
To się we łbie nie mieści. A ja jej dałem dzisiaj
wołowinkę na śniadanie.
Teraz już wiem dlaczego ok. 8 wyszła z sypialni, myślałem że podziwiać świat z balkonu a tu proszę.
Wpisała się u mnie i jeszcze ma czelność twierdzić
że to jej blog.
Ażżżżżżżżżżżżż ty wredoto.
Koniec z wołowiną.

Ogłaszam stanowcze dementi. Blog jest mój, ludzia.
 • awatar gość: czy ty masz zone/dzieci? bo zakochany w tej kotce jestes tak, jakby swiat rzeczywisty rubnal ci pod nogi i jakbys nie chcial go budowac na nowo.
 • awatar badyl.: Dzień dobry panie prezesie fanklubu Xylii.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl: witaj
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Ponieważ kilku osobom się podobała część pierwsza, z którymi opiniami się liczę, więc pozwalam sobie dokończyć cykl

znalezione w świecie złudzeń
 • awatar gość: Piekne zdjecia. I te i poprzednie :)
 • awatar Santoori: Makrofotografia to piękna sprawa :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Cherryberry: dzięki. ile trzeba mieć cierpliwości .... ja bym się powiesił w tym czasie
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Nowy rekord Guinnessa pobity na ślubie.

Chińska panna młoda stanęła przed ołtarzem w sukni z trenem długim na 2160 metrów, ustanawia-jąc tym samym nowy rekord Guinnessa w tej kategorii - donosi serwis internetowy BBC.

Trzy godziny cierpliwie stała przed wejściem do świątyni. Nie miała jednak innego wyjścia. Przecież rozwinięcie dwukilometrowego trenu sukni ślubnej nie może być błyskawiczne. Kiedy było już po wszystkim młoda Chinka była bardzo dumna. Tak długiej sukni nie miała jeszcze żadna panna młoda.

Pełne rozwinięcie trenu i udekorowanie go blisko 10 tys. jedwabnych róż zajęło 200 weselnikom trzy godziny.

Suknię przygotował dla swojej wybranki pan młody Zhao Peng, angażując w to całą rodzinę. Jak wyjaśnił, chciał uniknąć konwencjonalnego wesela. Dlatego postanowił wykorzystać tę okazję do pobicia rekordu Guinnessa, ustanowionego
w kwietniu br. przez Rumunkę, która poszła do ślubu w sukni o długości 1579 metrów.

24-letnia panna młoda była zachwycona romantycz-nym gestem, w przeciwieństwie do teściowej, która nie kryła, że suknię za 40 tys. juanów (około 17 tys. zł) uważa za stratę pieniędzy.


Jednak jej syn Zhao Peng długo się nie zastanawiał
Nie chciał mieć ślubu takiego, jak tysiące innych par. I dopiął swego, bo suknia jego wybranki
serca z dwukilometrowym trenem trafi do księgi rekordów Guinnessa. Mało tego - tren po rozwinię-ciu został przystrojony dziesięcioma tysiącami róż z jedwabiu.

Ach, co to był za ślub...

---
ciekawe jakiego rodzaju musiała ona być dziewicą?
Bo przecież welon jest dowodem dziewictwa i tylko dziewica może go założyć. Dziwica? Ha ha ha
 

nortus
 

Wiejską willę i posiadłość, w której urodził się cesarz Wespazjan, odsłonili 130 km na północny wschód od Rzymu włoscy i brytyjscy archeolodzy -
poinformował profesor uniwersytetu w Perugii, Filippo Coarelli. Odkrycie zbiega się z obchodami 2000. rocznicy urodzin cesarza, który nakazał budowę rzymskiej areny - Koloseum.


Wespazjan - Titus Flavius Vespasianus przyszedł tam na świat w 9 roku nasze ery. Przyszły cesarz odznaczył się w okresie podboju Brytanii w latach 40. I wieku docierając do Devonu i Kornwalii. Cesarzem obwołali go jego legioniści. Wyróżnił się jako reformator i reorganizator struktur państwa, umocnił też jego granice.

Znaleźliśmy monumentalną willę z ozdobnymi posadzkami z marmuru przywożonego z kamieniołomów w Grecji i Afryki Północnej - powiedziała doktor Helen Patterson ze Szkoły Brytyjskiej w Rzymie - instytutu archeologicznego, uczestniczącego w wykopaliskach.

Dopóki nie znajdziemy inskrypcji w kamieniu, mówiącej "tu mieszkał Wespazjan", nie możemy mieć stuprocentowej pewności,ale wydaje się to bardzo prawdopodobne. Willa leży w idealnym miejscu, wychodzi na rzekę i stary trakt handlowy Via Salaria - powiedziała.

- To bogata willa, która leży w samym środku pustkowia. Wziąwszy pod uwagę, skąd pochodził Wespazjan, dojście przez niego do władzy jest zdumiewające.

W pamięci potomnych Wespazjan pozostał nie tylko jako twórca Koloseum. Do dziś publiczne urynały we Włoszech nazywane bywają jego imieniem. Wespazjan był dużą, wysoką wazą ceramiczną, którą cesarz wprowadził jako toaletę publiczną i za którą właściciel musiał uiszczać podatek. Uryny w
starożytności używano do garbowania skór, jak również do wybielania pościeli. Swoją kontynuację wespazjany znalazły dopiero w ustępach publicznych
wprowadzonych w Paryżu w 1771 roku.

Pecunia non olet ("pieniądze nie śmierdzą") – łacińskia sentencja, której autorstwo jest przez rzymskich historyków Swetoniusza i Kasjusza Diona przypisywane Wespazjanowi. Wprowadził on ok. 70 roku n.e. podatek od toalet publicznych. Krytykowany m.in. przez własnego syna Tytusa za zajmowanie się tak niepoważnymi aspektami gospo-darki, miał odpowiedzieć słowami pecunia non olet. Według innych źródeł sentencja ta miała zostać wypowiedziana nie w związku z podatkiem od toalet, ale za sprawą innego podatku, nałożonego na zakłady wykorzystujące mocz do celów przemys-łowych, m.in. farbowania tkanin.
 

nortus
 

Szczecińska Różanka latem - okiem szczecinian FFGW

(zyggi, wizytka, bella)
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Jest tak może już nie gorąco ale duszno, że wątpię
czy pójdę na Wały na Festiwal Fajerwerków.
Jestem po prostu zdechły i chyba lunie.

Na razie idę na kawę na górę.

Miłego popołudnia i wieczorku życzę

Nawet kot jest a jakoby go nie było.
Na wołowinkę oczywiście miał siłę i ochotę, ale
tak to leży albo na progu mieszkania albo na parapecie i tylko wąsy za oknem albo pod fotelem na balkonie.
 

nortus
 

idę na Wała Chrobremu na pokaz fajerwerków

Dobranoc   pa
 • awatar KALIPSO: Dobranoc pa a z jakiej to okazji
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: międzynarodowy festiwal fajerwerków. dzisiaj i jutro. w zeszłym roku było kapitalnie. pozdrawiam
 • awatar gość: a kici nie bierzesz? :(
Pokaż wszystkie (4) ›