Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 7 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 17

nortus
 
 • awatar gość: wow, jakie piękne pola, poćwiartowane jak w Polsce za to kolorowe jak w Holandii :d
 • awatar badyl.: Cieść. *jeszcze ziewa*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @badyl: tzzzzzzzzzzesc
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
 • awatar antybohaterka: Straciła głowę dla Ciebie ;)
 • awatar gość: na pewno schowałeś tam kabanoska, a ona wolała się poniżyć czołganiem pod dywan niż żyć bez kabanoska ;)
 • awatar gość: a jakie cuda można pod dywanem znaleźć :d
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 
PiS chce pomór seniorom w podróżowaniu

Superwygodne pociągi tylko dla emerytów


"Tylko dla seniorów" - taki napis widniałby na części przedziałów w pociągach pośpiesznych-jeśli pomysł autorstwa PiS zyskałby w Sejmie poparcie. Tak oznaczone miejsca byłyby przeznaczone wyłącz-nie dla pasażerów, którzy ukończyli 60. rok życia.


Po co seniorom odrębny przedział?

Parlamentarzyści PiS tłumaczą, że chcą zapewnić wygodną podróż osobom starszym. W pociągach pośpiesznych - w odróżnieniu od tych ekspresowych i intercity - nie można wykupić sobie miejsca siedzącego w przedziale.[ taaaa, a emerytów stać na ekspresy? ]

"Gdy przyjeżdża pociąg, pasażerowie muszą o nie walczyć. Trzeba pamiętać, że seniorzy są mniej sprawni niż młodzi. Często przegrywają tę walkę i jadą na walizkach w korytarzu lub stoją" - mówi poseł Jacek Osuch z PiS.

Przedziały dla seniorów mają być podobne do już istniejących dla matek z dzieckiem. Propozycja jest następująca: w pociągu złożonym z pięciu wagonów klasy drugiej, w dwóch będą przedziały dla seniora - łącznie da to 16 miejsc. Odpowiednie regulacje posłowie zaproponują w Sejmie jesienią.

Ale już wcześniej PKP Intercity - jak zapewnia Paweł Ney, rzecznik prasowy spółki, która od początku roku odpowiada za pociągi pośpieszne - przyjrzy się propozycji. "Faktycznie pośpiesznymi jeździ bardzo wielu seniorów" - mówi.

"To niepotrzebne" - krytykuje pomysł Andrzej Paszke z Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Jego zdaniem młodzi pasażerowie i bez
specjalnych przepisów ustępują miejsca starszym.

Łukasz Antkiewicz dla dziennik.pl

---
Trzeba kultury uczyć a raczej przypomnieć. Pociągi tylko dla emerytów, tylko dla kobiet, tylko dla dziewczynek do lat 6, tylko dla uczniów szkół podstawowych, tylko dla PIS, najważniejsze tylko dla katolików i tylko dla hołoty.
Genialny pomysł.
Proponuję dalej: tramwaje tylko dla emerytów - młodzi mogą iść pieszo, taksówki za darmo dla emerytów - bo biedni.
Widać wybory się zbliżają.
Ale fakt, upał daje się znowu w kości i bezmózgowce włazi

Aaaaaa, przecież kaczki to już emeryci po 60. I wszystko jasne. Jak im odbiorą dodatki sejmowe na partie to kaczka będzie pociągiem jeździła i jakby to było żeby stała z hołotą.
I jeszcze pan partyjniak nie wie chyba, że mężczyzna przechodzi na emeryturę w wieku 65 lat - nie 60. Ale oni mało co wiedzą z życia w realu.
 

nortus
 

Dzisiejsza nocka była bardzo ... okrągła. Za oknem świeciło coś takiego kosmicznego, że same rolety nie pomogły i musiałem jeszcze zasłony zaciągnąć - normalnie śpię przy odsłoniętych oknach.
Xylia się dziwiła, że spuściłem rolety i ona nie mogła patrzeć przez okno co się dzieje na zewnątrz
Zdarzyło się to chyba drugi raz od kiedy mieszka nad morzem (ha ha ha).

Kupiłem dzisiaj dla Xylii ananasa na deser. I teraz się zastanawiam jak się do niego dobrać.
Ja wszystko kupuję dla Xylii - nawet to co sam zjem :d

Podpowiecie jak praktycznie i ładnie rozbroić tą bombę witamin ?  Help me !
 • awatar antybohaterka: najpierw odciachać zielone wypustki :D a potem albo " próbować obrać, albo pokroić i wygryźć:D
 • awatar Bezedura: Nie zapomnieć o wycięciu środka, niedobry ;-P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Cała prawda o watykańskiej bankowowści

Wielki skandal wybuchł w Stolicy Piotrowej.
Oburzenie jest tym większe, że afera dotyczy instytucji zaufania publicznego. Pewne jest, że Bank Watykanu prał brudne pieniądze. Ale to jeszcze nie wszystko, bo pośredniczył również
w przekazywaniu gigantycznych łapówek włoskim politykom.


Archiwa nieżyjącego już prałata Renato Dardozzi ujrzały światło dzienne dzięki książce "Watykan sp. z o.o." dziennikarza Gianluigiego Nuzzi, która od kilku tygodni nie schodzi z list bestsel-lerów we Włoszech.

Prałat Dardozzi pracował w Instytucie Dzieł Religijnych prawie 30 lat. Jego zadaniem było m.in. uzdrowienie banku po przekrętach,do których dochodziło w systemie w latach 70. Jednak Dardoz-ziego coraz bardziej rozczarowywała postawa wielu wysoko postawionych duchownych, więc postanowił zbierać kopie dokumentów jako dowód ich oszustw.

Jak wynika z archiwów Dardozziego, Bank Watykanu tkwił po uszy w centrum afer korupcyjnych,których ofiarami padły na początku lat 90. wszystkie
większe partie polityczne we Włoszech. Przykładem jest głośne niegdyś śledztwo dotyczące przekształ-ceń własnościowych w koncernie chemicznym Enimont.
"Nasze dochodzenie utknęło na dobre, kiedy zaczęliśmy badać zaangażowanie Watykanu w tę sprawę. Kościół odmówił współpracy" - tłumaczy
były prokurator antykorupcyjny Antonio Di Pietro. Łapówka,która mogła wynieść nawet 300 mln dolarów
została ponoć przelana za pośrednictwem banku
Watykanu, czyli poza zasięgiem włoskiego nadzoru bankowego i prokuratury.

Jak te kompromitujące dowody trafiły do rąk Nuzziego? Dardozzi, który pod koniec lat 90. prze-szedł na emeryturę, ukrył dwie walizy z tajnymi
dokumentami w szwajcarskiej wiosce. W swoim testamencie zażyczył sobie, by opublikować je po jego śmierci. "Niech ujawnienie dawnych oszustw ustrzeże Kościół przed kolejnymi łotrami" - napisał. Prałat zmarł w 2003 r.


"Wykonawcy jego woli szukali osoby,która opracuje archiwum bez antykościelnej zaciekłości. Wybrali mnie przed rokiem. Nie pisałem przeciw Kościołowi
lecz przeciw naiwności jego przywódców, którzy w sprawie finansów zaufali złym ludziom" - tłumaczy Gianluigi Nuzzi. Autentyczności archiwum Dardozziego nie kwestionują we Włoszech nawet prokościelni watykaniści.
--
Dodam, że to za czasów JPII. Wcześniej wyszło kilka innych afer z finansowanie Watykanu. Później
kilka osób nagle zmarło, w tym jedna - dyrektor banku powiesił się sam po mostem, i sprawie ukręcono łeb. Do czasu  jaki widać.
 • awatar gość: To nic. Obsesja na punkcie Wojtyły w Polsce nie dopuści by można było publicznie mówić o przekrętach Watykanu. Nie wierzę żeby o tym nie wiedział, ale co on mógł zrobić w tym gangu? Chyba tylko popodróżować. Chciałbym dożyć czasu kiedy Watykan stanie się tylko obiektem muzealnym.
 • awatar PP: .. nic nie ustrzeże przed niczym tą "szlachetną instytucję"..
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @eg00312: myślę, że nie zdążysz :d
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Ratunku! To bikini się... rozpuszcza


Jak zemścić się na znienawidzonej byłej? Przebić opony w aucie czy zarysować karoserię? Zasypać skrzynkę mailową spamem? Umówić się z jej najlepszą przyjaciółką?

Można inaczej. Kupić jej prezent. Nie zwyczajny, a niezwykle złośliwy. Bo to bikini jest, a jakby go nie było.


Chodzi o bikini wynalezione i produkowane przez jedną z niemieckich firm. Na pozór wygląda zupełnie normalnie, w dotyku też jest całkiem zwyczajne, na dodatek podobno jest komfortowe w noszeniu. Niezwykłość kostiumu ujawnia się
dopiero, gdy jego właścicielka wejdzie do wody. Specjalnie zaprojektowany materiał po trzech minutach kontaktu z wodą rozpuszcza się. *Całkowicie*. Jego właścicielka zmuszona jest wyjść z wody kompletnie naga i z cała pewnością
zjedzona ze wstydu.

Archiwum sond

Komu kupiłbyś/kupiłabyś takie bikini?

12 %  Nikomu
10 %  Szefowej
8 %   Teściowej
20 %  Swojej aktualnej partnerce
13 %  Swojej eks
23 %  Nielubianej koleżance
14 %  Sobie

   
ZDRADZIŁA? PORZUCIŁA?

Firma reklamuje gadżet jako najlepszy sposób na zemstę na byłej dla żądnych odwetu panów. Która eks przyjęłaby jednak podarek w formie kąpielowej
ale zawsze bielizny od swojego byłego narzeczone-go? Internauci sugerują podarowanie cud- bikini swojej obecnej partnerce. Tak dla żartu... Gadżet
można sprezentować też kobiecie, która pragnęłoby się zobaczyć nago. Wtedy zostaje albo dzika plaża albo setki innych przygodnych obserwatorów.

Wynalazek już wzbudził oburzenie oburzył Rosemarie Zapfl, obrończyni praw kobiet. Uważa ona, że rozpuszczalne bikini to policzek dla wszystkich kobiet. Taki protest jednak może być tylko jeszcze lepszą reklamą. Kostium jest dostępny w Internecie w cenie ok. 10 euro.
 • awatar kasey: A ja myślałam że jestem feministką...a tu się okazało że nie do końca, bo zamiast myśleć jak Rosemarie Zapfl, uważam że to super wynalazek :D
 • awatar madziara: Również uważam to za świetny pomysł i z chęcią podarowałabym go kilku nieciekawym koleżankowym przylepom :p
 • awatar antybohaterka: @madziara: o ja tez bym mogla dac kilku panienkom haha ale sorki, one z domu nigdy nie wylażą to gdzie na basen!
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Mam dobrą pamięć, tylko dlaczego zapominam?

Od wczoraj piszę o kuwetach Xylii. Piszę ale ciągle zapominam o napisaniu. Do czasu. Wreszcie.

Gdy wyjeżdżałem we wtorek na wypad całodniowy zostawiłem Xylii, poza dodatkowym jedzeniem i piciem, również dodatkową kuwetę.

Bo panienka jest kulturalna i nie lubi załatwiać się do brudnej kuwety i długo trzyma w sobie to co powinna wydalić, aż wrócę do domu i posprzątam.
Wtedy dumnie idzie do łazienki - dba żeby mi się nie nudziło i żebym miał co robić, czyli sprzątać.

I tak sobie wykombinowała, że teraz do nowej-małej
robi na mokro a do starej-dużej pozostałe.
I tak od 3 dni. Ma dwie to znaczy, że dwie trzeba pobrudzić.
Właśnie jej zlikwidowałem tą dodatkową. Musi wrócić do normalności.
 • awatar gość: koty to wyjątkowo czyste stworzenia, ale mają i wyobraźnię, moja kotka jak ma brudno w kuwecie załatwia się do spływu w wannie :d
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Sanrio: cwaniara :d moja jeszcze tego nie odkryła
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Tak, za JEDEN zł na godzinę w Polsce !!!!!!!

Inspektorzy pracy badali także legalność zatrud-nienia cudzoziemców.

Przeprowadzili 642 kontrole; kontrolując 4,2 tys. cudzoziemców. Zezwolenie na pracę było wymagane od blisko 2,2 tys. cudzoziemców.

Pracę nielegalnie wykonywało 311 osób, w tym 84 obywateli Ukrainy, 43 obywateli Chin oraz po 34 osoby z Indii i Białorusi.

Najczęstszym uchybieniem był brak wymaganego zezwolenia na pracę.Był nawet *przypadek obywateli z Uzbekistanu, którzy zgodzili się pracować za zaledwie 1 zł za godzinę*.

Żyć - nie umierać. Prawda?
 

nortus
 

Ciekawe czy ktoś zauważy zmianę, drobną ale wielką
 • awatar jacek23151: Że Nortus&Xylia?:)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @jacek23151: yes, yes, yes. :) awansowała z przedmiotu do podmiotu prawa :)
 • awatar gość: ooo :o moja kotka ma identyczny domek, myślałam, ze jak z wikliny, to będzie unikatowy :/ chociaż moja ma nieco większy chyba :s
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Jamno i Łabusz mają autobusy  2009-08-05

Po decyzji rządu Rzeczypospolitej Polskiej o połączeniu z dniem 1 stycznia 2010 r. Koszalina z dwoma sołectwami - Jamnem i Łabuszem, wójt gminy Będzino (do której owe sołectwa obecnie należą) podjął decyzję o wstrzymania dofinansowania przewozów pasażerskich do tych wsi.
---
a co, stracę kasę to mściwie zlikwiduję im autobusy. Jam wójt i władca ...
---

Władze Koszalina zareagowały natychmiast.

Wójt podjął decyzję w piątek 31 lipca, a już w poniedziałkowy poranek 3 sierpnia wiceprezydent Andrzej Jakubowski (po konsultacji z będącym na
urlopie prezydentem Mirosławem Mikietyńskim) udał się do Będzina,gdzie podpisał aneks do Porozumie-nia Komunalnego między gminami, w którym Koszalin
zobowiązał się przejąć na siebie obowiązek utrzymania przewozów pasażerskich w sołectwach, które za pół roku staną się częścią Koszalina.


Co więcej - do tej pory z autobusów komunikacji miejskiej mieszkańcy Jamna mogli dziennie
korzystać sześć razy. Obecnie - dziewięć razy, z czego dwa docierają także do Łabusza, który wcześ-niej pozbawiony był połączenia pasażerskiego. Nowy
rozkład jazdy zaczął obowiązywać już od dnia podpisania aneksu.

Jak zatem widać, władze Koszalina poważnie traktują sprawę połączenia Koszalina z Jamnem i Łabuszem.

I jeszcze dzisiejszy kwiatek.

Ponieważ straci władzę to jeszcze sprzedaje ile się da żeby wyrwać trochę kasy, bo to jego.
Ale to nie jego tylko własność mieszkańców. Chyba
że te sprzedane działki, które po 1 stycznia będą automatycznie odrolnione a więc i dużo droższe, kupili kolesie i rodzinka.
 

nortus
 


Lampką szampana uczcili koszalińscy urzędnicy rządową decyzję. - *Po 600 latach jezioro Jamno wróciło do Koszalina* - prezydent Mirosław
Mikietyński nie krył dumy i dziękował przed kamerami telewizyjnymi wszystkim, którzy się do tego przysłużyli.

- Jeszcze w tym roku uruchomimy połączenia MZK do Jamna i Łabusza i rozpoczniemy projektowanie ścieżki rowerowej. Chcemy też zrobić docelową
drogę od Jamna do przeprawy. Będziemy też realizować pozostałe obiecane mieszkańcom wsi inwestycje. Pieniądze na to wezmą się z tego, co
zaoszczędzimy z utrzymania oczyszczalni w Jamnie -już nie będziemy musieli płacić rocznie gminie Będzino 1,2 - 1,5 mln złotych.

Co jeszcze czeka mieszkańców Jamna i Łabusza? Wymiana z nowym rokiem dowodów osobistych, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych - to wszystko *na koszt Urzędu Miejskiego w Koszalinie* (szacunkowo to 1,5 mln zł).

Zmienią się też niektóre nazwy ulic, a co za tym idzie adresy.
To dlatego, że kilka ulic w Koszalinie i Jamnie dubluje się, jak np. Bałtycka czy Topolowa.

Szykuje się też kontrola podziału działek ze strony koszalińskich urzędników, do tego obie wsie mają być objęte miejskim planowaniem przestrzennym. - Będziemy chcieli zachować strukturę zabudowy - uspokaja wiceprezydent Krzysztof Hołub.

Na razie nie są rozstrzygnięte dalsze losy szkoły w Jamnie. Wiadomo tylko, że w obecnej postaci będzie działać do końca następnych wakacji. A co
dalej? - Dziś tam jest 55 uczniów w klasach 1 - 6 - mówi wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski. - Po wakacjach spotkamy się z rodzicami zdecydujemy
co dalej. Ze swojej strony proponujemy m. in., by w Jamnie zostawić klasy 1 - 3, a starsze dzieci przenieść do koszalińskich SP 4 albo 17 - tam są miejsca. Do tego w Jamnie chcemy otworzyć przedszkole.

A wynagrodzenie nauczycieli? -Mimo utraty dodatku wiejskiego, skorzystają u nas na dodatku motywa-cyjnym, bo ten mamy wysoki,6% pensji zasadniczej -
mówi wiceprezydent Krzyżanowski. - Do tego dobrze płacimy np. za wychowawstwo, bo 80 zł, a za doradztwo metodyczne - 100 złotych.Średnia pensja koszalińskiego nauczyciela to 3.766 złotych. Ponadto zapewniamy też doskonalenie nauczycieli.

A opłaty lokalne? Automatycznie zaczną obowiązywać
od stycznia koszalińskie stawki.

Za wodę i ścieki gospodarstwa domowe w Koszalinie płacą łącznie 5,83 zł za m sześc., w gminie Będzino - 7,19 złotego.

Podatek od gruntów na działalność gospodarczą to w Koszalinie 62 gr za m kw., w Będzinie - 68;

podatek od budynków mieszkalnych - Koszalin 47 i Będzino 60 gr;

od budynków na działalność - w Koszalinie 17,11 zł za m kw., w Będzinie - 18,48.

I jeszcze podatek rolny - stawki do hektara to 209,25 zł w Koszalinie i 235 zł w Będzinie;

powyżej hektara - to odpowiednio 104,63 zł i 117,50.

Już dostali nie 6 a 9 połączeń autobusowych a Łabusz zamiast żadnego ma 2 połączenia z miastem
 • awatar gość: Ale tam się dzieje. Normalnie jak nie w Polsce :D
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Ale mieszkańcy Jamna wcale tym "umiastowieniem" zachwycieni nie są.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kaarolcia26: część na pewno nie, ale nie poszli na referendum, więc pretensje do siebie mogą mieć. myślę, że jednak większość zyska na tym
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
And now, the end is near;
And so I face the final curtain.
My friend, Ill say it clear,
Ill state my case, of which Im certain.

Ive lived a life thats full.
Ive traveled each and evry highway;
And more, much more than this,
I did it my way.

Regrets, Ive had a few;
But then again, too few to mention.
I did what I had to do
And saw it through without exemption.

I planned each charted course;
Each careful step along the byway,
But more, much more than this,
I did it my way.

Yes, there were times, Im sure you knew
When I bit off more than I could chew.
But through it all, when there was doubt,
I ate it up and spit it out.
I faced it all and I stood tall;
And did it my way.

Ive loved, Ive laughed and cried.
Ive had my fill; my share of losing.
And now, as tears subside,
I find it all so amusing.

To think I did all that;
And may I say - not in a shy way,
No, oh no not me,
I did it my way.

For what is a man, what has he got?
If not himself, then he has naught.
To say the things he truly feels;
And not the words of one who kneels.
The record shows I took the blows -
And did it my way!My way...

"I teraz, gdy koniec już bliski
A ja stoję przed ostatnią kurtyną
Mój przyjacielu, powiem to wprost
Ogłaszam swą sprawę, której jestem pewien
Żyłem pełnią życia
Podróżowałem każdą jedną drogą
Ale co najważniejsze
Robiłem to po swojemu

Żale, miałem ich kilka
Później znowu, lecz zbyt mało by je pamiętać
Zrobiłem to, co musiałem zrobić
I patrzyłem na to bez pobłażliwości
Planowałem każdy bieg zdarzeń
Każdy ostrożny krok wzdłuż dróg pobocznych
Ale co najważniejsze
Robiłem to po swojemu

Tak, były czasy, jestem pewien, że wiesz to
Gdy brałem więcej kawałków niż moglem przeżuć
Ale mimo to, gdy nadchodziło zwątpienie
Zjadałem to wszystko i przetrawiałem
Stawiałem wszystkiemu czoła stojąc prosto
I robiłem to po swojemu

Kochałem, śmiałem się i płakałem
Miałem swoje spełnienie, dzieliłem się stratą
I teraz, gdy łzy opadły
Patrzę na to z rozbawieniem
By myśleć: Zrobiłem to wszystko
I mogę powiedzieć - nie w nieśmiały sposób
Nie, to nie ja
Ja zrobiłem to po swojemu

Bo czym jest człowiek i co posiada?
Jeśli nie samym sobą, jest nikim
Mówić rzeczy, które prawdziwie czuje
A nie słowa pełne bojaźni
Utrwalone koncerty, które zakwitły
Robiłem to po swojemu
robiłem to po swojemu..."
 • awatar Poziomki: Uwielbiam tą piosenkę. W ogóle, uwielbiam i Sinatrę, i Robbiego Williamsa. I Michaela Buble, przede wszystkim.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Poziomki: ja też. ale wolę jednak ta piosenkę w wykonaniu Sinatry
 • awatar KALIPSO: Witaj ..w dwóch wykonaniach jest super to klasyka ..pozdrawiam cieplutko ..:)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


Żyłem jak chciałem

Nadchodzi już kres moich dni
Zaczyna się już akt ostatni
Dlatego dziś powiedzieć chcę historię mą
Tak bez ogłady
Żyłem jak król i byłem nim
Choć z niejednego pieca chleb jadłem
I wiem, to jedno wiem
Żyłem jak chciałem
Choć świat pokochał mnie
Nie szczędził mi ciosów ni razu
Robiłem to, co każdy chce
Choć tak naprawdę nikt w to nie wierzył
Pamiętam też mój każdy krok
I każdy dźwięk, który zagrałem
I wiem, to jedno wiem
Że żyłem jak chciałem
Choć człowiek jest jak twardy głaz
Upadnie też nie jeden raz
Lecz choćby świat zawalił się
Nie podda się
Nie ugnie się
By każdemu z was powiedzieć w twarz
Żyłem jak chciałem

Sto spraw każdego dnia
Tysiące twarzy nienazwanych
Z ręką na sercu mogę już rzec
Kochałem i byłem kochany
I dziś, gdy patrzę wstecz
To mogę już śmiało powiedzieć
Że wiem, to jedno wiem
Żyłem jak chciałem
Twardy jak głaz
Jak każdy z was
Upadłem też nie jeden raz
Lecz choćby świat zawalił się
Nie poddam się
Nie ugnę się
By każdemu w twarz wykrzyczeć w twarz
Żyłem jak chciałem

Żyłem jak chciałem...
 Nadchodzi już kres moich dni
Zaczyna się już akt ostatni
Dlatego dziś powiedzieć chcę historię mą
Tak bez ogłady
Żyłem jak król i byłem nim
Choć z niejednego pieca chleb jadłem
I wiem, to jedno wiem
Żyłem jak chciałem
Choć świat pokochał mnie
Nie szczędził mi ciosów ni razu
Robiłem to, co każdy chce
Choć tak naprawdę nikt w to nie wierzył
Pamiętam też mój każdy krok
I każdy dźwięk, który zagrałem
I wiem, to jedno wiem
Że żyłem jak chciałem
Choć człowiek jest jak twardy głaz
Upadnie też nie jeden raz
Lecz choćby świat zawalił się
Nie podda się
Nie ugnie się
By każdemu z was powiedzieć w twarz
Żyłem jak chciałem

Sto spraw każdego dnia
Tysiące twarzy nienazwanych
Z ręką na sercu mogę już rzec
Kochałem i byłem kochany
I dziś, gdy patrzę wstecz
To mogę już śmiało powiedzieć
Że wiem, to jedno wiem
Żyłem jak chciałem
Twardy jak głaz
Jak każdy z was
Upadłem też nie jeden raz
Lecz choćby świat zawalił się
Nie poddam się
Nie ugnę się
By każdemu w twarz wykrzyczeć w twarz
Żyłem jak chciałem

Żyłem jak chciałem...
 • awatar gość: prawie, które robi wielką różnicę :/
 • awatar gość: widzę, ze mała dama awansowała do nicka ;)
 • awatar Migootka: Tej wersji mówimy stanowcze NIE!
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Taki sobie mały kwietnik na hotelu w Paddington.

Chyba można go zauważyć jak się dokładnie obserwuje zwiedzane miasto.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 

Znalezione w świecie złudzeń
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: dobranoc, ugłaszcz małą księżniczkę ode mnie i moje Stelli ;)
 • awatar gość: Dobranoc :]
 • awatar antybohaterka: Dobranoc zwierzaczki,hyhyhy xD
Pokaż wszystkie (5) ›