Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 6 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 18

nortus
 

Jeśli będzie padać, dostaniesz zwrot pieniędzy


Lufthansa zwróci "automatycznie" pasażerowi opłatę za bilet (maksymalnie 200euro), jeśli w miejscu, do którego leci na urlop będzie padał deszcz.

Zapowiedź zwrotu pieniędzy dotyczy 36 miast spośród tych,do których lata Lufthansa. Na liście są m.in. Barcelona, Bolonia, Florencja, Lizbona,
Madryt, Malaga, Marsylia,Nicea,Palma de Mallorca, Porto, Rzym, Wenecja i Zagrzeb.

Wśród miast docelowych poza Europą oferta Lufthansy w sprawie zwrotu pieniędzy dotyczy m.in. lotów do Abu Zabi, Bostonu, Casablanki, Chicago,Johannesburga, Nowego Jorku, Tel Awiwu i Waszyngtonu.

Czyli już wiesz, nie lataj LOTem bo będziesz potem

Witamy Was serdecznie
 

nortus
 

Sensacja na Pomorzu na skalę europejską


O kynologicznej sensacji w Gryficach czytamy w "Głosie Pomorza". Kajtek - 21-letni kundelek może okazać się najstarszym psem w Europie.

Zgłoszenie o długowieczności zwierzaka, ma niebawem trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

- Podczas ostatnich odwiedzin u babci, odkryłem, że jej pupilek jest zaledwie 9 dni młodszy od suczki z USA,która jest zarejestrowaną rekordzist-ką świata - twierdzi Piotr Motyka.

Rodzina Genowefy Jakubowskiej, właścicielki Kajtka zapowiada,że skontaktuje się z ekspertami, którzy mogą potwierdzić ten rekord.


Pani Genowefa wzięła od sąsiadki. Wówczas jej mąż leżał sparaliżowany w domu, a psiak pełnił prawdziwy dyżur przy jego łóżku. - Kiedy tylko mąż poczuł się gorzej, przybiegał do mnie z alarmem - dodaje.

Przeciętnie psy żyją 15 -17 lat.Dorota Witkowska, przewodnicząca Związku Kynologicznego w Szczecinie, nie zna aż tak długo żyjącego psa.

Wiek psa określa się m.in. po oględzinach stanu uzębienia oraz ilości siwych włosów na głowie. U psów w wieku ok. 7 lat są widoczne starcia na kłach oraz siekaczach, w 10 - 12 roku życia następuje wypadanie zębów. Pierwszy rok życia psa w przełożeniu na życie człowieka to 14 lat. Drugi rok życia psa to 7 lat życia człowieka - czyli 2 letni pies to odpowiednik wiekowo 21 latka ,
a każdy następny rok życia psa stanowi 5 lat życia człowieka.
--
Życzyć mu 100 lat to za mało, on już tyle zaliczył
 • awatar gość: ładny ten Kajtuś, kudłatek z niego :)
 • awatar gość: a to z niego dziadziunio
 • awatar Miss Piggy: Moja suczka miała 19 jak zdechła.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Jakie są prawdziwe ceny masła i kiełbasy?
Chcą ujawnić, ile naprawdę kosztuje jedzenie


Jaka jest różnica między kosztami wytworzenia chleba, masła czy kiełbasy a ceną tych produktów w sklepie? Izby rolnicze twierdzą, że dużo za duża.
Chcą, by obowiązkowo na serach, jogurtach, sokach i innych produktach była informacja, ile kosztuje ich produkcja. Pomysł popiera PSL.


Litr mleka w skupie kosztuje 80 groszy. W sklepie nawet trzy razy tyle. Przy czym jest to np. mleko odtłuszczone. Wyprodukowanie kilograma sera kosztuje 10 zł. Ale na sklepowej półce ten sam produkt kosztuje już ponad 20 zł.


Po co dwie ceny na jednym produkcie? Ma to pokazać,jak kantują nas hipermarkety i powstrzymać
je przed windowaniem cen. Za jest PSL. Krajowa
Rada Izb Rolniczych,jedna z największych rolni-czych organizacji branżowych, chce wyjaśnić ludziom, że to nie chłopi odpowiadają za wysokie ceny żywności w czasach kryzysu - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Ludowcy oskarżają też sieci supermarketów, że ukrywają zyski i transferują je za granicę.
---
Uważam że to dobry pomysł. Niech ludzie zobaczą ile z nas zdzierają handlarze, nie tylko supermarkety ale zwłaszcza te lokalne, polskie sklepiki.
Wiadomo, że na handlu zarabia najwięcej pośrednik ale wszystko ma swoje granice. Marże po 200-300% i więcej są normalne dzisiaj. Są oczywiście i 2% ale to rzadkość.
 • awatar badyl.: @Kekoe: u nas by to nie przeszło, bo wszędzie jest "za tanio"
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kekoe: @badyl: dokładnie, u nas do wszystkiego dopłacają przecież. Rozmawiałem wczoraj z lekarzem i ona potwierdza, że taniej można kupić leki na receptę (naszą!) w aptekach w Niemczech niż w Szczecinie. A może je zamówić telefonicznie czy emailem i kurier dowozi: taniej a jednak się opłaca. Cud?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Kekoe: oczywiście nie wszystko można kupić internetem. ale wiele można. dla kota kupuję drapaki czy zabawki z Niemiec (po polsku) bo jest 2-3 a nawet 4xtaniej niż w Szczecinie czy polskich sklepach internetowych.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Rydzyk łowi przedszkolaków na telefon

Sieć komórkowa pana Rydzyka walczy o klientów. Na celowniku są już nie tylko słuchacze Radia Maryja i widzowie TV Trwam, ale rodzice kilkuletnich
maluchów. Na przełomie sierpnia i września w ofercie sieci redemptorysty pojawi się specjalny aparat dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.


"Trwają negocjacje dotyczące ceny aparatu" - mówi Anna Gołębicka,rzeczniczka CenterNetu,współwłaści-ciela sieci ojca Rydzyka wRodzinie.

Komórkę Fonek dla przedszkolaków od miesiąca można przez internet zamówić u producenta, firmy Pragma. Tam aparat *kosztuje 299 złotych*.
"Zainteresowanie jest ogromne, bo to pierwszy taki produkt na polskim rynku" - mówi Krzysztof
Surgut, prezes Pragmy. Różowe i niebieskie wersje maleńkiego aparatu produkowane są w Chinach.

"Sami opracowaliśmy pomysł. Zależało nam, żeby
telefon był bezpieczny" - dodaje Surgut.

Mały posiadacz takiego aparatu może zadzwonić tylko na numery wcześniej wpisane do systemu przez rodzica.Urządzenie jest lekkie,ma specjal-nie zabezpieczoną baterię i można je zdalnie zablokować. Co więcej, z dowolnego miejsca rodzic ma możliwość podsłuchiwania tego, co się dzieje wokół jego dziecka. Fonek na wezwanie rodzica w każdej chwili może oddzwonić i przełączyć się na tryb głośnomówiący.

Telefonia Rydzyka wystartowała na początku lipca. Właściciele sieci nie chcą zdradzić, ile kart startowych sprzedali do tej pory.
---
To już jest szczyt kurestwa. Za komórkę dla dziecka Rydzyk chce 299 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zachłanna bestia. I jeszcze ściąga z Chin - komunistycznych Chin ten księżulo .....
 • awatar badyl.: khem... ciemny lud wszystko kupi...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: największe centrum handlowe komórek odbędzie się 1 sierpnia na Jasnej Górze. W promocji oczywiście :d
 • awatar gość: on to wie jak skutecznie łoić kasę
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Po 166 latach, które minęły od otwarcia linii kolejowej z Berlina do Szczecina,brakuje szybkich połączeń między tymi miastami. Przedstawiciele
niemieckich gmin przygranicznych apelują o ich wprowadzenie.


Pokonanie 140 kilometrowej trasy między Szczecinem
a Berlinem zajmuje dzisiaj *od dwóch do dwóch i pół godziny*. Większość połączeń nie jest
bezpośrednia.[ bezpośredni jest tylko jeden pociąg do Amsterdamu o 6 rano!]. Podróżni muszą się przesiadać w Angermuende lub Pasewalku. Do
stolicy Niemiec i z powrotem kursują jedynie dwa bezpośrednie pociągi.[ jeden tam i jeden powrotny z Amsterdamu]. To dokładnie tyle, ile 166 lat temu, kiedy 15 sierpnia 1843 roku została oddana
do użytku linia kolejowa Berlin-Szczecin.

- Niegdyś była to główna linia kolejowa,a obecnie marnieje i sprawia wrażenie bardziej martwej niż żywej - przyznaje Frank Gotzmann,przedstawiciel gminy Garz nad Odrą. - Już w roku 1873 przejazdy odbywały się dwutorowo,i to w czasie,gdy rozległe obszary Niemiec nie miały żadnych połączeń kolejo-wych. Fakt ten potwierdza duże ekonomiczne znaczenie połączenia, które przy odrobinie dobrej woli wszystkich zainteresowanych,udałoby się przywrócić.

W ostatnich latach stan linii kolejowej Berlin-Szczecin nieco się poprawił.
W ubiegłym roku wreszcie wyremontowany został czternastokilometrowy odcinek ze Szczecina do granicy z Niemcami. Pozwoliło to na skrócenie czasu podróży zaledwie o kilka minut.

Głównym problemem jest brak bezpośrednich połączeń do stolicy Niemiec, a także fakt iż pociągi, które kursują obecnie, zatrzymują się niemal na każdej stacji.

- Infrastruktura tej linii wykazuje znaczny deficyt, który wpłynie negatywnie w następnych latach na rozwój konkurencyjności w ośrodkach
przemysłowych na obszarze Berlin-Brandenburgia - twierdzi Gotzmann. -Bez rozbudowy linii kolejowej oraz szybkich pociągów regionalnych ani Berlin,
ani Szczecin nie mają szans na rozwój ekonomiczny oraz na stworzenie wspólnego, ekonomicznie i kulturowo aktywnego obszaru.

Przedstawiciele gminy Garz nad Odrą wystąpili do Związku Komunikacyjnego Berlin-Brandenburgia o wprowadzenie bezpośredniego pociągu regionalnego o
nazwie "Ekspres Pomorze" między Berlinem a Szczecinem. Związek jeszcze nie ustosunkował się do tej prośby.
---
Dodam tylko, że nasze lotnisko miejskie jest w Berlinie, nasze najlepsze sklepy są w Berlinie, najlepsze muzea i galerie są w Berlinie, najlepsze ZOO i oceanarium jest w Berlinie i tak można wymieniać setki przykładów.
Do tej pory taki debil jak Orzechowski i Giertych blokowali budowę nowych torów i elektryfikacji linii do Berlina bo bali się żeby Niemcy nie zalali Szczecina swoimi euro. Podobnie było z linią kolejową UBB ze Świnoujścia do Ahlbek i dalej wgłąb Niemiec. Tam się wreszcie udało więc pora na Szczecin.
 

nortus
 

Chcą ściągnąć nowinkę technologiczną


Rzeszów nie przestaje zadziwiać. Niedawno zawojo-wał ranking miast najbardziej przyjaznych dla mieszkańców, teraz wybija się na technologicznego prymusa. Władze miasta poważnie zainteresowane są budową pierwszego w Polsce nadziemnego super-pociągu. Zobacz jak to cudo wygląda.


W rankingu miast najbardziej przyjaznych dla mieszkańców Rzeszów był drugi,przed Poznaniem. Daleko w tyle zostawił Sopot,Warszawę czy Kraków. Ale będzie tam się żyć jeszcze przyjemniej, jeśli władze zrealizują swoje plany budowy miejskiej superkolejki.

Pociągi miałyby odjeżdżać z ul. Batorego, w kierunku Wisłoka i dojeżdżać do "zagłębia" super-marketów pod miastem. Zdaniem prezydent Rzeszowa Tadeusza Ferenca, pierwsza linia powstanie już w przyszłym roku.

Jak to możliwe w czasach kryzysu, skoro kilometr torowiska kosztuje 10 mln zł? "Mamy do wykorzysta-nia prawie 400 mln zł z Unii Europejskiej na
rozbudowę transportu w mieście. Liczymy też na dotację z Ministerstwa Infrastruktury oraz Rozwoju Regionalnego. Pieniędzy na budowę na pewno nie zabraknie" - mówi w rozmowie z serwisem nowiny24.pl Maciej Kiczor z Urzędu Miasta.

Ciekawa jest też technologia, która będzie zasto-sowana w kolejce. Początkowo planowano zastosowa-nie wagoników gondolowych, ale te okazały się zbyt drogie. Dlatego urzędnicy zdecydowali się na podpatrzoną w Szwajcarii kolejkę miejską składają-cą  się z pojedynczych segmentów.

Każdy z wagoników mieści ośmiu pasażerów. Na dachu pociągu zamontowane są baterie słoneczne, cały skład obsługiwany jest przez człowieka ale zdalnie.
Pociąg jeździ więc bez maszynisty.

A wygląda to tak:
---
Gratulacje dla Rzeszowa. Znowu pobiją resztę Polski. A to podobno Polska "B" jest?
 • awatar Tammi: Osobiście doświadczam go na własnej skórze i nie mam jakoś wielkiego zachwytu, miasto jak miasto szczególnie ubolewa jeśli chodzi i dostępność bardziej znanych marek odzieżowych. Najpierw niech oni zrobią tą drogę e40 bo przejechac przez to 'cudo' to istny wyczyn a potem budują kolejki
 • awatar DzisiajNocJestCzarniejsza: Nie cierpię kiedy ktoś mówi, że Podkarpacie to zadupie. Jak trzeba to każdy jeździ w nasze strony odpoczywać i wtedy jesteśmy naj. Mamy świetne szkolnictwo, a szkoła lotnictwa jest najlepsza w Polsce. W Mielcu produkuję się części do myśliwców i eksportuję w świat... ja tam nie narzekam na Rzeszów czy na ten zakątek- Podkarpacie / Bieszczady- cicho, spokojnie... zapraszam do Nas :)
 • awatar DzisiajNocJestCzarniejsza: @by.Izabela: wszędzie drogi w Polsce są do du** i chyba nie jest dziwnym stan ich w Rzeszowie...
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Muszę się pochwalić, bo zapomniałem napisać rano.
Xylia się już odbraziła, to znaczy od-obraziła, czyli byłem winowaty (vide mój wpis wcześniejszy o uczeniu się przez Anglików polskiego) i ona już mi wybaczyła. Wybaczyła, że cały wtorek, od 6,30 do 22 była sama w domu. Jak Kevin sam w domu.

A mianowicie, wieczorem traktowała mnie jeszcze jak półpowietrze. Ale calutką noc spędziła ze mną. Spała w nogach (powiedzmy że ja spałem) aż do 6 rano. Potem poszła do salonu albo na śniadanko pierwsze. I wróciła o 8, punktualnie, spojrzeć mi w oczy już się obudziłem czy może jeszcze śpię. Nie spałem już, ale położyła się grzecznie koło kolan i mrucząc czekała aż się
obudzę i z nią się pobawię.

Gdy wróciłem z zakupów (tak po 2 godzinach) witała mnie tradycyjnie lecąc z pokoju z ogonem jak żagiel na wietrze i głośnym miauuuuuuuuuu i miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Ocierając
się o moje nogi, walczyła ze mną o kapcie. Nie chciała oddać mi kapci, musiałem z nią pobawić się w łapki, czyli łapki mogą być na górze: jej czy moje. Oczywiście jej musi być na wierzchu.
 • awatar happygirl: oczywiście :)w końcu jest kobietą, w dodatku rasową
 • awatar gość: A kiedy jest ten festiwal ?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @YAsmi: Pokazy organizowane będą wieczorami - w sobotę od godz. 21.45, w niedzielę od 21.20. Towarzyszyć im będą m.in. koncerty, pokazy i wyścigi na Odrze później zrobię jakiś wpis jeszcze
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
orionblues
 
 • awatar orionblues: zawstydzasz mnie nortusie, ale dzięki za miłe i przyjacielskie słowa,,Anna Jantar jak wiesz była obecna w moim życiu ze swoimi piosenkami, a to przy okazji pewnej kobiety,,,śpiewała nam podczas wspólnych dni, które mówię Ci nortus, naprawdę były zjawiskowe w swej codzienności, w której dane było nam żyć,,,,opisałem ta historię która działa się w Giżycku i związana była z Ania Jantar,,,,,wielkie dzięki druhu szczeciński, pozdro,
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

W drugi sierpniowy weekend niebo nad Wałami Chrobrego znów zaświeci blaskiem setek fajerwerków


Urząd Miasta po zeszłorocznym zainteresowaniu Festiwalem Fajerwerków, organizowanym podczas Dni Morza, postanowił go powtórzyć, ale tym razem jako samodzielną imprezę pod nazwą

*Międzynarodowy Festiwal Ogni Sztucznych
Pyromagic 2009 & Music Wave - Szczecin Live 2009*

Festiwal odbędzie się *8-9 sierpnia 2009*, a do udziału w nim zostały zaproszone najlepsze firmy pirotechniczne na świecie z Portugalii,Francji, Meksyku i Słowacji. Np. meksykańska Mexico Pirotecnica Reyes funkcjonuje już od 1917 roku.

Każdego dnia zaprezentują się dwie firmy, każda z nich da około 20-minutowy pokaz, któremu będzie towarzyszyła muzyka elektroniczna płynąca ze sceny na Wałach Chrobrego, autorstwa polskich artystów- Józefa Skrzypka, Krzysztofa Horna, Electronic Revival, Medusy, Machine Brothers, Władysława Komendarka i Daniela Blooma.


Dodatkowo w sobotę (od godz. 14) i w niedzielę (od godz. 13) organizowane będą wyścigi smoczych łodzi oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Nie
zabraknie oczywiście tawerny piwnej dla starszych (głównym partnerem imprezy jest browar Bosman).

Nowo otwarty salon Harley'a wystawi 10-15 motocykli.

Organizatorzy festiwalu szykują także pewną sceniczną niespodziankę.

Pokazy organizowane będą wieczorami - w sobotę od godz. 21.45, w niedzielę od 21.20. Towarzyszyć im będą m.in. koncerty, pokazy i wyścigi na Odrze.

- Festiwal w zeszłym roku cieszył się takim zainteresowaniem,że postanowiliśmy go zorganizować
ponownie. Planujemy już także imprezę na 2010
rok, chcemy na nią zaprosić firmy pirotechniczne z Chin.
---
Zapraszam, w zaszłym roku było bardzo fajnie i wreszcie pokazali jak wyglądają pokazy ogni sztucznych. (na filmikach pokazy przy okazji operacji Znak Gryfa).
 

nortus
 

Salar de Uyuni, Boliwia

Salar de Uyuni czyli innymi słowy solnisko - pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w Boliwii jest największą na świecie solną pustynią.
Jednocześnie jest jednym z bardziej popularnych kierunków dla wielu turystów, a zarazem regionem, którego warunki atmosferyczne są surowe i niezbyt
przyjazne dla człowieka. Z pewnością ta boliwij-ska pustynia solna jest jednym z najbardziej olśniewających i oszałamiających miejsc na świecie
Salar de Uyuni zajmuje powierzchnię 10 582 km kwadratowych i jest położone na wysokości ok. 3653 m n.p.m.Jest to jeden z najbardziej płaskich
obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm). Wielu turystów twierdzi, że czuje się tam jak na Księżycu.Dolina Śmierci, Namibia

Pustynia Namib w Namibii jest najprawdopodobniej najstarszą pustynią na świecie. Z pewnością pustynia ta jest domem dla najbardziej spektaku-larnych wydm na świecie. Wydma o szczęśliwej nazwie Siedem sięga 380 metrów wysokości i jest najwyższą z wydm naszej planety. Park Sossussvlei jest częścią wielkiej pustyni Namib, od której wzięła swą nazwę Namibia.
Imponujące wydmy Dead Vlei zdecydowanie należą do miejsc, które powinno się zobaczyć choć raz w życiu.Lazurowa Grota, Włochy

Lazurowa Grota to niesamowita jaskinia morska.
Jest nadzwyczajnym miejscem włoskiej wyspy Capri, do którego zjeżdżają tysiące turystów.

Położona jest na zachodnim brzegu wyspy. Wejście znajduje się na wysokości lustra wody. Dla turystów udostępniona jest tylko jedna z wielu sal o długości 70 m i szerokości 25 m. Wysokość waha się od 7-14 m, głębokość ok. 22 m. Do wnętrza groty wpływa się niewielką łódką. Światło słoneczne oświetlające wnętrze groty dostaje się poprzez wodę, która przybiera wspaniały, lazurowy odcień.

Lazurowa Grota znana była już Rzymianom w czasach Cesarstwa Rzymskiego.
Cesarz Tyberiusz zamienił ją w nimfeum znajdujące się na terenie jednej z jego willi - Damecuta. Po opuszczeniu przez Rzymian, była omijana przez
mieszkańców wyspy (rybacy wierzyli, że miejsce to jest nawiedzone przez duchy). Ponownie odkryta 18 kwietnia 1826 r. przez niemieckiego malarza
Augusta Kopischa i jego kolegę Ernesta Friesa (pokazał ją im miejscowy rybak Angelo Ferraro) stała się miejscem popularnym wśród turystów.Taniec motyli, Meksyk

W górach środkowego Meksyku znajduje się rezerwat El Rosario. W czasie zimowych miesięcy każdego roku można tam zobaczyć miliony motyli monarchów
(danaus plexippus). Jodłowy las wysoko w górach pokryty jest wówczas morzem pomarańczowo-czarnych skrzydełek tych pięknych owadów. Taki widok można
oglądać do marca, kiedy to rezerwat zostaje zamknięty dla zwiedzających ze względu na okres lęgowy. Ten piękny spektakl trwa tak od setek lat, a naukowcy nie mogą znaleźć odpowiedzi na wiele pytań wyjaśniających ten fenomen.Rezerwat Przyrody Wulingyuan, Chiny

Jednym z 28 pretendentów do tytułu cudu natury jest także rezerwat przyrody Wulingyuan położony w górach Wuling Shan w północno-zachodniej części
chińskiej prowincji Hunan. Już w 1992 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jego terenie położone są miejscowości
Zhangjiajie, Tianzishan i Souxiyu.

Krajobraz rezerwatu charakteryzuje się ostrymi wierzchołkami gór i kolumnami skalnymi. Górskie zbocza porośnięte są bujną, subtropikalną roślinnością.
Występują tu liczne wodospady, wapienne jaskinie oraz wartkie strumienie i rzeki.


Aleja baobabów, Madagaskar

Aleja Baobabów, to najczęściej fotografowane miejsce Madagaskaru. Baobaby naturalnie ustawione w kilkudziesięciometrową aleję są symbolem wyspy. Ich przypuszczalny wiek to ponad 700 lat.
Drzewa te osiągają 5-30 m wysokości i mają bardzo gruby pień - 7 m (do 11 m) średnicy. Na Madagas-karze występuje 6 gatunków baobabów.
Aleja Baobabów znajduje się około 25 km od Morondawy. Jest miejscem nieprawdopodobnym.
Tamtejsza ludność uważa,że drzewa rosną korzeniami
do nieba. Do dziś nie wiadomo, jak powstała Aleja baobabów.Kanion Antylopy. Arizona, USA

Kanion Antylopy to kanion szczelinowy znajdujący się na terenie rezerwatu plemienia Nawaho w stanie Arizona w USA. Powstawał przez miliony lat wskutek wymywania piaskowca przez powodzie błyskawiczne.Wodospad Iguaçu - granica Brazylii i Argentyny

Gdyby ktoś poszukiwał wodospadu idealnego, Iguacu byłby doskonałym wzorcem.
Położony na granicy Brazylii i Argentyny jest w istocie zespołem katarakt.
Jedną z nich jest Diabelska Gardziel, przepastna głębina, do której prowadzi ścieżka, z której można podziwiać potężną ścianę wody. Dodatkowymi
atrakcjami jest niewyobrażalny huk wody, chmura kropel odczuwanych na twarzy, a po podejściu na skraj wodospadu, podmuch powietrza.Oko Afryki, Mauretania

Kalb ar-Riszat - okrągła, przypominająca krater formacja geologiczna na Saharze, ok. 25 km na północny wschód od miasta Wadan w Mauretanii. Formacja mierzy 45 km średnicy i jest doskonale widoczna z kosmosu. Pierwotnie uważano ją za krater meteorytowy, jednak badania wykazały, że jest to niedoszły wulkan, którego wybuch został powstrzymany przez procesy geologiczne.Ze względu na charakterystyczny kształt formacja nazywana jest Okiem Afryki.Smokowiec Sokotry, Jemen

Smocze drzewo zwane też draceną jest endemitem rosnącym na wyspie Sokotra, przynależącej do Republiki Jemenu. Półpustynna i górzysta wyspa słynie z bogatej i unikatowej flory. Sokorta jest wciąż bardzo mało znana. Przed 150 milionami lat w okresie mezozoicznym stanowiła ona, wspólnie z Afryką, Arabią i Indiami, część prakontynentu Gondwana. 70 milionów lat temu stała się wyspą. Co trzeci gatunek współczesnej flory Sokotry nie występuje nigdzie indziej na Ziemi. Dlatego też niektórzy badacze nazywają Sokotrę Galapagos Oceanu Indyjskiego.Park Narodowy Goreme, Kapadocja, Turcja

Okolice Göreme to nie tylko wspaniałe kościoły ukryte w dolinach, ale także same doliny będące istnym cudem natury. Park Narodowy Göreme to muzeum na wolnym powietrzu, ze skupiskiem najpiękniejszych 350 wykutych w skale bizantyjs-kich kościołów. Dolinę Göreme odkrył w 1907 roku Francuz Guollaume de Jerphanion. W dolinie znalazł
blisko 350 kościołów wykutych w skale tufowej. Są to przede wszystkim małe mieszczące kilkadziesiąt wiernych świątynie ze stropami kopułowymi. Nie wolno w nich fotografować z użyciem flesza,dotykać
ścian, ani poruszać się drogami poza wyznaczonym szlakiem.
Narodowy Park Göreme wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 1985 roku
Park Narodowy Goreme.jpg
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Bezdzietne małżeństwo emerytów w Inzell (Bawaria) wysadziło się w powietrze wraz ze swym domem, nie widząc wyjścia z trudnej sytuacji finansowej -
poinformowała policja.


Do desperackiego kroku emerytów skłoniły problemy finansowe. Kilka godzin po tym desperackim akcie do prokuratury dotarł ich list, z którego wynika, że starsi państwo zdecydowali się popełnić samobójstwo.

Dom 67-letniej kobiety i 75-letniego mężczyzny miał zostać zlicytowany. Był obciążony długiem hipotecznym wysokości 480 tysięcy euro.

W środę nad ranem dom zniszczyła potężna eksplozja
Osiem okolicznych domów i wiele zaparkowanych w pobliżu samochodów zostało uszkodzonych. Szkody
oszacowano wstępnie na kilkaset tysięcy euro.

Policyjne śledztwo wykluczyło udział osób trzecich w spowodowaniu eksplozji.
--
szokujące
 • awatar Punking: o kurde... nieźle, ale w sumie nie dziwię się że to zrobili. Z takimi długami ?! Ale to trzeba być zajebiście odważnym, nawet będąc na skraju życia
 • awatar pstryk: straszne...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Punking: @pstryk: to się nazywa desperacja
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Dramat kobiety z małopolskiej wsi

Mąż kazał jej ciągnąć pług...

Aż trudno uwierzyć, że ten dramat rozegrał się teraz, a nie kilkaset lat temu. Kobieta z małopolskiej wsi była upokarzana przez męża i członków rodziny.

*Ciągnęła pług, kopała rowy, spała na podłodze. Ciężko pracowała,nawet gdy była w ciąży. Nikt jej nie pomógł*


Kobieta mieszkała w domu męża i jego rodziny, we wsi w gminie Łukowica.
Krewni upokarzali ją w najwymyślniejsze sposoby. Traktowali jak darmową siłę roboczą. Na ich żądanie dźwigała dachówki, kopała rowy - nawet, gdy prawdopodobnie była w ciąży - pisze "Dziennik Polski".

Nikt z rodziny nie zaprotestował,nawet spokrewnio-ny z nimi duchowny.Jak donosi portal limanowa.pl
mężczyzna ten nie dość, że nie pomógł, to jeszcze sam groził jej wywiezieniem do szpitala psychiatrycznego.

SONDA
Czy obcy ludzie (np. sąsiedzi) powinni reagować w sytuacjach podobnych do opisywanego wyżej dramatu?

5 %      Nie, nie wolno nam wtrącać się w sprawy innych
2 %      Nie, taka reakcja często zaszkodzi zamiast pomóc
20 %    Tak, to nasz obywatelski obowiązek
73 %    Tak, ich reakcja często jest jedyną szansą na poprawę sytuacji


Sprawę bada prokuratura. Głównym podejrzanym jest mąż kobiety. Usłyszał już między innymi zarzut znęcania się. Nie przyznaje się jednak do winy. Grozi mu pięć lat więzienia. Na razie też nie wolno mu zbliżać się do swojej ofiary.

Nie wiadomo jeszcze, czy kolejni członkowie rodziny, którzy przyzwalali na ciągnący się latami dramat upokarzanej kobiety, także za to odpowiedzą.

---
według mnie to nie jest rodzina. w żadnym stopniu.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: babka nie wytrzymała i po latach powiedziała, chyba gazecie. cała wieś widziała ale nikt nic nie zrobił. nawet ksiądz i ten z rodziny i ten na parafii gdzie żyli. a potem za temat się wzięła TV
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Zapłać za jedną, śpij z iloma dasz radę

Uwaga! W domu publicznym też promocja


Restauracje organizują promocje pod tytułem "jedz tyle, ile dasz radę". Po podobne metody sięgają przybytki rozkoszy. Możliwość spędzenia nocy z tyloma prostytutkami, z iloma da się radę, to tylko jeden z listy oryginalnych sposobów na przyciągnięcie klientów w dobie recesji.


Promocje uznano za niezbędne, gdyż obroty niemieckich "burdeli" spadły w recesji o około 30 proc. Oprócz promocji pt. "*płać za jedną, śpij z tyloma,iloma zechcesz*", żywcem przeniesionej z restauracji,czy rabatów dla emerytów i rencistów, domy publiczne mają też bardziej niestandardowe
pomysły na uatrakcyjnienie oferty.

TOWAR TO TOWAR...

Klient, który przyjedzie rowerem lub transportem publicznym, może liczyć na 10-procentowy rabat, a ten, który zdecyduje się zostać na całą noc, w ramach bonusu otrzyma... darmowe polerowanie butów.

Właściciele burdeli tłumaczą tego typu akcje zasadami zatrudnienia: są zobowiązani zapłacić swoim pracownicom niezależnie od tego, czy klienci
pojawią się, czy nie. Konserwatywni politycy jednak wyrażają oburzenie i mówią o pogwałceniu ludzkiej godności. Nawołują do rozwiązania problemu poprzez zamknięcie domów publicznych.


Promocje jednak nie są zakazane przez prawo, więc przeciwnicy "burdeli" muszą znaleźć inne argumenty.
---
są promocje w kościele to czemu nie w ....
 

nortus
 
Niewierność została ukarana

Z zemsty przykleiły mu penisa!

Mężczyźni, którzy zdradzacie swoje kobiety, uważajcie!

Ich zemsta może być dla was tragiczna w skutkach. Przekonał się o tym obywatel USA, który miał
aż trzy kochanki. Zdradzone kobiety obmyśliły zamach na jego męskość.


Doness Davis zdradzał swoją żonę z trzema innymi kobietami. Każdą z nich traktował wyjątkowo i zapewniał, że jest tą jedyną. Niestety, kłamstwo ma krótkie nogi, a zemsta zdradzonej kobiety jest słodka. Panie szybko odkryły,że ich mężczyzna jest niewierny. Jednak nie pogrążyły się w rozpaczy,ale postanowiły zemścić się na oszuście. I zrobiły to w bardzo perfidny sposób.


Pewnego dnia jedna z kobiet zwabiła Davisa do hotelu. Zasłoniła mu oczy i przywiązała krawatem do łóżka. Kiedy mężczyzna zdjął opaskę, zobaczył
kobietę, z którą przyszedł do hotelu oraz... swoją żonę i dwie pozostałe kochanki.

Kobiety zagroziły mu bronią, zaczęły zadawać niewygodne pytania dotyczące jego niewierności, aby na końcu przykleić... jego penisa do nogi. Potem wyszły jak gdyby nigdy nic, zostawiając mężczyznę w bardzo niezręcznej sytuacji i zadzwoniły po obsługę hotelową.


Żona niewiernego, Tracy Hood Davis, powiedziała policji, że nie chciała uczestniczyć w zemście na niewiernym mężulku i odradzała ten pomysł
pozostałym paniom. Ale ją przekonały...
---
cóż, aj bym facetowi obciął. Zdrada to zdrada.
Zdecydowałeś się na ślub - nikt cię nie zmuszał.
Ale to też dotyczy kobiet - obcięcie piersi?
 • awatar antybohaterka: Jestem za! PIeknie go załątwiły! A niewierne baby na lyso!
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

a wpierw miłego wieczorku życzę.  

I obiecana fotka Xylii jak wczoraj oglądała w TV  program z piosenkami Majki Jeżowskiej - czyżby jej fanka? Ponad kwadrans leżała i uparcie wpatrywała się w okienku gadające.

No to pa, jak mawia Alutka z Rodziny zastępczej.
Pa  :d
 

nortus
 


Tragiczny wypadek na Podlasiu

Koło Trześcianki w województwie podlaskim doszło do tragicznego wypadku. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów, citroena i peugeota, zginęły trzy osoby.
 • awatar Bezimienny: Tych debili zza kółka nawet bardziej przerażające statystyki nie wzruszają...
 • awatar gość: dokladnie zgadzam sie z bezimiennym...nie ma dnia,zebym nie widzial kretynow na drodze :-(
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bezimienny: ale może zdjęcia
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Mapa pokazuje przypadki grypy, które zostały potwierdzone w laboratoriach, rzeczywista liczba  jest znacznie wyższe.

Mapa jest aktualizowana codziennie.

Źródło: Folkehelseinstituttet / FHI.no
 • awatar Pepper: Kanskje sko eg ikkje reise hjemme *g*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @jærbu: Bli Østerrike
 • awatar gość: ah1/n1 , jest zwykłą grypa , nie trzeba sie nią przejmować.... media nakręcaj całą ta pokręcona atmosfere
Pokaż wszystkie (6) ›