Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 2 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 4

nortus
 

I obrazek z dzisiejszego ranka w centrum Stavanger
- okiem kamery

Takie maleństwa dwa sobie odpoczywają ...
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Ma sześć lat, a maluje jak geniusz

Ten chłopiec ma zaledwie sześć lat, a maluje jak prawdziwy artysta. Eksperci mówią, że użycie perspektywy,kolorów i cieni świadczy o zdolnoś-ciach znacznie przekraczających jego wiek.

Chłopiec przygotowuje się nawet do wystawienia prac w galerii niedaleko jego domu w brytyjskim mieście Holt.


Rodzice mówią, że do pewnego momentu nic nie wskazywało na to, żeby ich synek Kieron miał zająć się na poważnie malowaniem.

"Do zeszłego roku nie malował. Punkt zwrotny nastąpił, gdy byliśmy na wakacjach w Devon i Kornwalii w zeszłym roku. Kieronowi spodobała się
sceneria i poprosił o czystą kartkę papieru. Potem zaczął malować" - powiedziała mama młodego artysty.

"W tamtym czasie jego obrazki wyglądały jak typowe malunki dzieci w tym wieku, ale wszystko się zmieniło, gdy zaczął uczęszczać na lekcje sztuki".

"Lubię malować, ponieważ jest to zabawne i inspirujące. Dzięki temu mogę myśleć o miejscach, których nie mogę zobaczyć" - mówi chłopiec. Jego talent został odkryty przez przyjaciółkę rodziny, artystkę Carol Annn Pennington, która zapropono-wała, że da mu kilka lekcji.

"Znam go, od kiedy jest dzieckiem" -powiedziała.
"Nie wiedziałam jednak, że ma w sobie taki talent" - dodała.
---
maluje, jak maluje, ale czy oni nie mogą nadawać jakieś normalne imiona dzieciom?
A maluje fajnie.
  • awatar bri: Noo nie ma co. Ma chłopak talent. Śmiem twierdzić, że niejeden nastolatek, czy nawet dorosły miałby problem z namalowaniem czegokolwiek, co mogłoby przypominać krajobraz.
  • awatar Xerkses: jestem pod wrażeniem takiego talentu... i to już w takim wieku :)
  • awatar Bezedura: @Xerkses: Ano właśnie... zawsze mi się w takich przypadkach (wczesnego talentu lub nawet geniuszu) przypomina Giordano i Tycjan - jeden genialny artysta i drugi, tylko, że jeden namalował wszystko co miał do ok 30 roku życia po czym umarł a drugi osiągnął poziom pierwszego w wieku ok 100 po czym też umarł ;-)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

W sobotę w Koszalinie marszałek województwa i rektor uczelni podpisali umowę w tej sprawie.

Trzykondygnacyjny obiekt o kubaturze 97 tys. m sześc. i powierzchni prawie 10 tys. m kw. Politechnika Koszalińska będzie budować wspólnie z miastem Koszalin.

Hala, w której się m.in. znajdzie sportowa arena o wymiarach 45 x 24 m z boiskiem umożliwiającym rozgrywanie międzynarodowych meczów piłki ręcznej
kobiet i trybuny dla 3 tys. widzów, powstanie na terenie nowego kampusu akademickiego przy ul. Śniadeckich.

Obok hali powstanie parking na 299 samochodów, z 8 stanowiskami dla autobusów i 13 miejscami dla pojazdów osób niepełnosprawnych.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to niemal 54 mln zł. 20,4 mln zł na budowę hali pochodzi z funduszy unijnych,8 mln zł przekazało Ministerstwo
Sportu i Turystyki.Politechnika stara się jeszcze za pośrednictwem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o 12,5 mln zł dotacji z rezerwy celowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.Pozostałą część kosztów budowy mają po połowie uczelnia i miasto.

Z obiektu będą zarówno korzystali wyczynowi sportowcy, m.in. występująca w ekstraklasie drużyna kobiecej piłki ręcznej, kluby i sekcje sportowe oraz studenci uczelni.

Przewidywany maksymalny termin zakończenia budowy to wrzesień 2012 r. Według prezydenta Koszalina Mirosława Mikietyńskiego inwestycja może być jednak zrealizowana w krótszym, 18-miesięcznym terminie.

---
A Szczecin ciągle marzy i marzy i robi kolejne wizualki ...

Na wizualkach jak będzie wyglądał teren PK po zakończeniu budowy. Gmach główny i pierwsze obiekty juz działają, dalej będą pozostałe obiekty dydaktyczne, akademiki i sportowe, m.in. owa hala, basen itd.
Dzisiaj akademiki mieszczą się w starej lokali-zacji WSInż. Ale całość będzie przeniesiona w jeden kampus, jak na uczelniach amerykańskich.
  • awatar gość: w Białymstoku też niby przymierzają się do budowy kampusu, ale skończy się pewnie tak samo jak z lotniskiem :(
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: tu na szczęście jakoś idzie, i to nawet nie powoli. kolejne budynki powstają, teraz hala rusza.
  • awatar gość: Nic tylko pozazdrościć albo się przeprowadzić ;>
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Herbatka z kotem.

Właśnie rozmawiałem z Alunią, która ma 3 kociaki.
Wstawiła wodę i przygotowała dla siebie herbatę w kubku. Włożyła torebkę herbaty i gdy woda się zagotowała to po prostu zalała wodą i przyniosła do pokoju, dalej rozmawiając ze mną.

I za chwilę napiła się herbaty i .... prawie wypluła to co wzięła do ust.
Jakaś taka dziwna ta herbata była.
Okazało się że miała samą wodę w kubku ponieważ któryś kociak cwaniak wyciągnął torebkę z kubka.

A ja mówię dobranoc Wam

śnijcie o samych przyjemnościach a koszmarom dajcie spokój, niech sobie trochę odpoczną  :)
Pokaż wszystkie (5) ›