Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 12 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 11

nortus
 

Witam

za oknem świeci i już nie świeci, świeci i nie świeci, i bądź tu mądry.
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Wyszło na jaw wreszcie ile biedny J. Maria Rokita zarabiał w Dzienniku. Tak mało, że z żoną musieli zamienić duże mieszkanie na mniejsze bo jak stracił pensję poselską to nie było ich stać na życie na odpowiednim standardzie.

Cóż, biedak harował jak wół, za nędzne 30.000 zł (trzydzieści tysięcy zł) miesięcznie.  

A powiedzcie mi za co tzw. dziennikarz TVP bierze 50.000 zł miesięcznie - za przeczytanie z kartki czyli promptera wiadomości. Zero własnej pracy, odczytuje tylko co mu dają.
Rozumie, gdy Krasko był reporterem-dziennikarzem w USA to coś wnosił i za to OK, pensja się należy przyzwoita. Ale za odczytanie niusów PAPowskich?

Czy ten biedny J.Maria Diabełek?
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: może by zrobić zbiórkę pieniężną na utrzymanie jana marii i jego nelly
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Hugs/d.Wieprzny: chyba trzeba będzie, bo teraz chyba będzie musiał dla Lufthansy pracować, a jeszcze musi im zapłacić 3000 euro na wybryk w samolocie.
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: @Nortus & Xylia: a może dostanie etat w lufthansie będzie na przykład odpowiedzialny za czystość toalet na lotnisku w monachium
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 


W dziurawym bucie mieszka mysz.
Nieżle go nawet urządziła
Nigdy nie mówię jej "a kysz!"
I ona też jest dla mnie miła
Bywa, że wpadnie po sąsiedzku
pożyczyć chleba albo sera
albo pogadać o czymkolwiek
kiedy samotność nam doskwiera

W moim magicznym domu
wszystko się zdarzyć może
Same zmyślają się historie
sam się rozgryza orzech
W moim magicznym domu
ciepło jest i bezpiecznie
Gościu znużony, gościu znudzony
jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony
zajrzyj tu do nas koniecznie

Przedstawię ci Xylię (?) kota
fascynująca z niej facetka
Całymi dniami tkwi w fotelu
i lekceważy każdą pracę
Lecz niewątpliwą ma zaletę
gdy spływa wieczór granatowy
ona słodko mruczy wprost do ucha
najbardziej senne bossa novy

W moim magicznym domu
wszystko się zdarzyć może
Same zmyślają się historie
sam się rozgryza orzech
Licho śpi w kącie cicho
i zegar tyka serdecznie
Gościu znużony, gościu znudzony
jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony
zajrzyj tu do nas koniecznie

Tutaj nikt z nikim się nie liczy
gazet nie czyta, plotek nie słucha
Tutaj jest miło i przytulnie
chociaż na świecie zawierucha
Chociaż w powietrzu wciąż coś fruwa
głupieje z wiekiem stara Ziemia
lecz w moim domu, chwała Bogu
nic mimo zmian tych się nie zmienia

W moim magicznym domu
dzięki Ci, dobry Boże
same zmyślają się historie
sam się rozgryza orzech
W moim magicznym domu
ciepło jest i bezpiecznie
Gościu znużony, gościu znudzony
jeśli ci kiedyś będzie po drodze
zajrzyj tu do nas koniecznie(dzieło poprawione)
 • awatar biała czekolada: "fascynująca z niej kobieta":) taka moja propozycja:)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @biała czekolada: a którą miałaś na myśli? :)
 • awatar biała czekolada: @Nortus & Xylia: tam jak jest"Przedstawię ci Xylię (?) kota fascynująca z niej facetka" to drugie zdanie bym zamieniła na to, które napisałam wyżej:)
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 
Matka Boska od Utraty Danych.

"Jezus, gdyby żył, korzystałby z komórki Apple".

W ten sposób amerykański koncern zachęca do zakupu swojej nowej komórki. Jak obiecuje - "by być bliżej spraw wyższych".Producenci prześcigają się w ofertach.
Poza telefonami skierowanymi do chrześcijan mamy także aparaty koszerne i dla muzułmanów. Oraz... maryjne pendrive'y.

Dla katolików przygotowano wersję nazwaną Jesus Phone z atrakcyjnymi aplikacjami. I tak, serwis Universalis (32,99 dol. za miesiąc) dostarcza do podręcznego kalendarza codzienne czytania, psalmy i modlitwy.
Bible Xpress (30 dol./ miesiąc) natomiast zapewnia
bilijną wyszukiwarkę cytatów oraz słownik terminów
Pisma Świętego.

"Rzeczpospolita" pisze też o ciekawej możliwość podzielenia się z innymi użytkownikami własnymi przeżyciami religijnymi oraz poznania świadectw innych. Projektanci stawiają jednak na dyskrecję. Jedynie ikonka z małym krzyżykiem zdradza możliwości aparatu.

Nie zapomniano także o wyznawcach innych religii. Komórka koszerna pozwala jedynie na wykonywanie i odbieranie połączeń. Żadnych esemesów, połączeń internetowych czy, broń Boże,serwisów randkowych. A w czasie szabatu koszt połączeń rośnie do niebotycznych rozmiarów. Dzięki wszystkim tym udogodnieniom, po niemal dwóch latach wahań rabini przyznali aparatowi specjalny certyfikat koszerności.  

Inna firma, Ilkone Asia przygotowała tymczasem telefon dla muzułmanów. Pięć razy dziennie wzywa on na modlitwę, a dzięki wbudowanej aplikacji wskazuje dokładny kierunek Mekki. Posiada również tekst Koranu po arabsku i angielsku.

Ciekawy pomyśl przedstawił również hiszpański projektant Luis Eslava. Jego propozycja to dysk przenośny z wyjściem USB w kształcie Matki Boskiej
Po podłączeniu do komputera miga czerwona lampka w miejscu serca.
Na aureoli Madonny natomiast widnieje napis "O, Maryjo, chroń moje dane". Pomimo wysokiej ceny 58 euro chętnych nie brakuje.

O Matko Boska Pieniężna ...
 • awatar gość: z moim odczuciu , głupota.... bo tego typu gadżety moga bawić ,a wiara nie do tego służy , rozum iem jeszcze3 dysk w kształcie ludzkich organów , komputera w kształcie wazy , czy innych przedmiotów wykonanych napodobienstwo czegos uzytku codziennego ,fakt faktem kazdy robi co chce , wiec jesli zdecydujemy sie na zakup , to jest to nasza indywidualna sprawa
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Dekorator wnętrz umysłu: ale niech mi ktoś wytłumaczy po co komu machająca, świecąca Matka Boska, czy pendrive taki? Chociaż jak się patrzy co sprzedają nawet u nas pod kościołami na odpustach to aż strach się bać. Dzisiaj kasę się robi na wszystkim, tylko po co ktoś to kupuje? Machający czy skaczący Jezusek? chyba niedojrzałem jeszcze.
 • awatar gość: matko boska skarbonna módl się za nami, matko boska nożyków do bez Jolanty módl się za nami, o wielki! potworze spaghetti módl się za nami, Jezusieńku Chytrusieńku módl się za nami...
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Fani Michaela Jacksona dosłownie szturmują muzeum w Chicago, aby zobaczyć rzeźbę pewnej Egipcjanki sprzed 3 tysięcy lat, która wygląda jak niedawno
zmarły król popu.

Po śmierci Jacksona pracownicy muzeum zostali postawieni na równe nogi, bo takich tłumów już dawno nie widzieli.

Przyglądając się dokładniej posągowi, możemy zauważyć, że policzki, oczy czy też zniekształ-cony nos wyglądają prawie jak u Michaela.

Kamienny Jackson jest wystawiony w sali egipskiej w Field Museum w USA. Popiersie zostało kupione w Kairze w 1889 roku, ale w muzeum jest wystawione zaledwie od 21 lat. Popularność słynnej rzeźby wśród turystów znacznie wzrosła po śmierci Jacksona, gdy ludzie na internetowych blogach zaczęli opisywać to niezwykłe odkrycie.

Dernell Williams,dyrektor działu relacji z gośćmi
powiedział, że niektórzy fani traktują wizytę w jego placówce jak pielgrzymkę. "Statua jest u nas od lat, ale zainteresowanie nią wzrosło" -"Niektórzy fani są tak zdesperowani, że nawet zanim kupią bilet, pytają, gdzie znajduje się
ekspozycja egipska" - dodał.

Rzeźba jest chroniona przez szklaną ścianę, która ma zniechęcić fanów do dotykania lub całowania jej. Nazywa się po prostu "Wapienna statua kobiety" i ma wymiary 25 na 35 centymetrów.

Podobno mało prawdopodobne jest, żeby Jackson kiedykolwiek odwiedzał to muzeum i na podstawie tej rzeźby stworzył swój wizerunek. Podobno.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Prawie połowa Polaków w wieku od 18 do 24 lat przyznaje się do cotygodniowego lub częstszego udziału w praktykach religijnych - wynika z
najnowszego sondażu CBOS News.

Centrum przypomina, że na początku lat 90. do
takich praktyk przyznawało się ponad dwie trzecie respondentów w tym wieku.

Według badania CBOS zmniejszyła się zarówno liczba tych, którzy praktykują kilka razy w tygodniu (z 9 do 4%), jak i uczęszczających do kościoła co niedzielę (z 63 do 45%). Z badania wynika też, że dwukrotnie wzrósł natomiast (z 20 do ok. 40%) odsetek osób praktykujących nieregu-larnie (kilka lub kilkanaście razy w roku).

Nieznacznie zwiększyła się również (od 1992 roku o 4 punkty procentowe) liczba młodych ludzi w ogóle nieuczestniczących w praktykach religijnych.
Obecnie, jak wynika z deklaracji ankietowanych, stanowią oni 12% badanych w wieku od 18 do 24 lat.


Wyniki badania CBOS News opracował na podstawie danych z poszczególnych lat.
Rok 2009 obejmuje badania od stycznia do czerwca na 908-osobowej ogólnopolskiej próbie.
---
Więcej takich Jankowskich i Rydzyków, afer pedofilskich i nietykalności księżulków a procenty
będą chyba coraz niższe.
 • awatar gość: co do symboliki - nie potrafię oddawać czci przedmiotowi służącemu w świecie antycznym do wymierzania kary śmierci
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Sanrio: nie tylko w świecie antycznym, a średniowieczne stosy z krzyżem po środku?
 • awatar gość: @Nortus & Xylia: czytałam o tym, wtedy to już miało inne znaczenie, nie każdego krzyżowano, np. mordercom "wystarczył" pal. ale już czarownice i heretycy płonęli przy krzyżu, dla pewności
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Od pierwszego września 2009 przestanie regularnie kursować "Pociąg Papieski", który od 2006 roku jeździ na trasie pomiędzy Krakowem a Wadowicami.

Swoją decyzję kolej tłumaczy malejącym zaintereso-waniem tym połączeniem.

Jak poinformowała Beata Malec z Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, zgodnie z planami spółki od pierwszego września nowoczesny pociąg pomalowany w barwy papieskie zostanie skierowany do codziennej obsługi linii Kraków - Bielsko-Biała

Wprawdzie na trasie jego przejazdu znajdzie się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice, ale pociąg straci swój "pielgrzymkowy charakter".

Podczas jazdy nie będą wyświetlanie w nim filmy dokumentalne, wspominające pielgrzymki papieża Jana Pawła II.

Grupy pielgrzymkowe chcące przejechać "Pociągiem Papieskim" trasę Kraków - Wadowice będą mogły wynająć pojazd. Kurs w obie strony kosztuje 3,5 tys. zł. Skład może zabrać do 160 osób.

Obecnie "Pociąg Papieski" jeździ pomiędzy Krakowem i Wadowicami raz dziennie, z wyjątkiem poniedziałków i czwartków. Po drodze zatrzymuje
się w miejscach związanych z Janem Pawłem II: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i sanktuarium pasyjno-maryjnym w
Kalwarii Zebrzydowskiej.

Nowoczesny skład w barwach papieskich ma 152 fotele, osiem miejsc przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych,a także sprzęt umożliwia-jący projekcję filmów podczas podróży.

Idea uruchomienia pociągu, jako daru polskich kolejarzy upamiętniającego pontyfikat Jana Pawła II, zrodziła się podczas pielgrzymki kolejarzy do
sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w 2005 roku. W maju 2006 r skład poświęcił papież Benedykt XVI.
---
Wszystko przemija, fascynacja papieżem również.
Nie ma kasy = nie ma pociągu.
 • awatar gość: Tragedia!!! Prezydencie ogłoś żałobę i osiem świąt państwowych na cześć papieża Jana Pawła II, nie możemy pozwolić by zapomniano. Wiem, rzucajmy się w ofierze na tory przed przejeżdżającymi składami, to bóg może nas wysłucha (a właściwie wysłucha trzeszczenia naszych kości pod kołami pociągów).
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

TVP pozbyło się Dody za jej wypowiedź o Biblii


TVP zawiesiła współpracę z piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną jako Doda. Powodem zerwania współpracy były wypowiedzi piosenkarki na temat Biblii, które zdaniem TVP mogły obrażać uczucia religijne chrześcijan.

W niedawnych wywiadach prasowych Doda mówiąc o Biblii, stwierdziła, że "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła"
Dopytywana, o kim mówi, dodała: o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie (biblijne).

- W związku z wypowiedziami prasowymi Pani Doroty Rabczewskiej, dotyczącymi autorów Biblii, Telewizja Polska podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu współpracy z piosenkarką -oświadczyła w reakcji na tę wypowiedź TVP.


W komunikacie telewizja podkreśla, że "jako nadawca publiczny jest zobligowana ustawowo do podejmowania działań mających na celu kształtowa-nie szacunku, zrozumienia i dialogu między ludźmi różnych wyznań".

"Niedopuszczalne jest więc, aby w programach TVP występowały osoby, których publicznie głoszone opinie noszą znamiona wypowiedzi obrażających uczucia chrześcijan" - brzmi stanowisko TVP podpisane przez dyrektora biura zarządu TVP Wojciecha Bosaka.

Decyzja TVP oznacza m.in., że Rabczewska nie wystąpi 23 sierpnia w Bydgoszyczy na koncercie
"Hity na Czasie".

Menedżerka Dody Maja Sablewska powiedziała, że odniesie się do sprawy po zapoznaniu się z oświadczeniem TVP.

Zerwanie współpracy przez TVP to nie jedyna konsekwencja wypowiedzi Dody. Jej słowa o Biblii były też przyczyną zawiadomienie do prokuratora generalnego, które złożył w poniedziałek przewod-niczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak.

W jego opinii z wypowiedzi Rabczewskiej wynika, że "autorami Biblii byli alkoholicy i narkomani".
- Religioznawca, z którym się konsultowaliśmy, jest zdania,że piosenkarka popełniła przestępstwo
znieważając publicznie przedmiot czci religijnej i obrażając uczucia religijne m.in. chrześcijan i Żydów - powiedział Nowak.

TVP nie po raz pierwszy ma kłopot z Dodą. W 2007 r. Komisja Etyki TVP jako "wulgarne" i "obscenicz-ne" oceniła zachowanie Rabczewskiej, która była wówczas jurorką w programie TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie". W jednym z odcinków programu widzowie mogli wówczas usłyszeć dialog między Dodąa jednym z uczestników programu Przemysławem Saletą:
"Saleta ciągnij fleta"; "Doda zrób mi loda".
---
Czyżby koniec cipki-świecidełka?
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: wyobraź sobie co by było gdyby źle się wyraziła o talmudzie to dopiero było by piekło w mediach
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ale w tym kraju nie ma Żydów a jest antysemityzm, cud świata?
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: @Nortus & Xylia: antysemityzm wydumany przez media moim zdaniem
Pokaż wszystkie (20) ›
 

nortus
 

Obywatel Rydzyk udaje "Tygodnik Powszechny"

Internauci, którzy szukają strony internetowej
"Tygodnika Powszechnego", trafią na... witrynę
"Radia Maryja". A tam znajdą niepochlebne opinie o ks. Adamie Bonieckim, redaktorze naczelnym
"Tygodnika".

Czy takie podszywanie się, to przestępstwo czy tylko nieetyczna konkurencja?


Adres www.tygodnikpowszechny.pl przekierowuje internautów bezpośrednio na stronę "Radia Maryja"
Dziś głównym artykułem jest tam m.in. tekst o Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale zdarzają się także wpisy szkalujące ks. Bonieckiego.

"Problem pojawia się wtedy, gdy ktoś to zrobi w celu podszywania się pod jakąś instytucję, firmę czy czasopismo. Takie działanie jest niedozwolone
przez prawo w sposób oczywisty" - dodaje Kliś.
"Tym bardziej jeśli konkretna domena jest wyko-rzystywana do publikacji treści, które jednozna-cznie naruszają dobre imię "Tygodnika Powszech-nego", a do nich bez wątpienia trzeba zaliczyć wyzwiska pod adresem redaktora naczelnego. Natomiast przekierowanie na stronę Radia Maryja trudno wprost nazwać naruszeniem dobrego imienia".

Zdaniem eksperta naczelny "Tygodnika" powinien wytoczyć "Radiu Maryja" sprawę o naruszenie dóbr osobistych i wnioskować o zakaz publikacji pod
adresem www.tygodnikpowszechny.pl treści działających na szkodę "Tygodnika".

W redakcji "TP" nie było dziś osoby,która mogłaby odpowiedzieć na pytanie czy podjęte zostaną kroki prawne.

Do rozwiązania pozostaje kwestia czy podszywanie się pod witrynę, to świadoma polityka "Radia Maryja" czy może działanie internauty niezwią-zanego z Tadeuszem Rydzykiem.

---
Co tam, alleluja i do przodu. Rydzyk tępi wszystkich w koło bo jest bezkarny, więc mu wolno
wszystko.
 • awatar gość: A może wystarczy zabrać Ojcu Prowadzącemu domenę? W końcu jest od tego sąd polubowny. Wykazuje się prawo do używania nazwy i po zawodach... A jeżeli Tygodnik zapomniał o zarejestrowaniu znaku handlowego, to sam jest sobie winien.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: PRZEPIĘKNE ...:)
 • awatar gość: Nortusie, daj człowiekowi czas a nie będzie i tego :|
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

śnijcie o myszkach i kotkach,

czy o czym tam chcecie, byle miłym i cudownym