Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 8

nortus
 
 • awatar gość: haha, jak moja malutka pręży grzbiet jest trzy razy większa niż zwykle, a Xylia ma cudne umaszczenie, są podobne pod tym względem ze Stellcią :d
 • awatar gość: Dobry dzień :)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @eg00312: witaj :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Wieczorem zabrałem jej po 21 suche jedzonko. Na kolację miała wołowinkę a na śniadanie ... nic.

Dzisiaj niestety musi pogłodować trochę bo musi być na czczo. Tak lepiej działa narkoza.

Ale nie jest upierdliwa, trochę pomiauczała jak byłem w kuchni. I tyle. Jest grzeczna i nie upierdliwa - co wiem od dawna.

Bidula musi być dzisiaj wytrwała. I tyle.

W południe zacznie się ganianie kota, bo ta wredota wie kiedy do niej podchodzę żeby pogłaskać a wie kiedy chcę ją wziąć na ręce. Skąd?

Live is brutal. Koci również?
 • awatar Shattered Memories: Masakra takich bzdur do ja dawni nie czytałem . Życia realnego nie masz co że ciągle siedzisz i tylko na tym blogu piszesz xD
 • awatar gość: http://siepomaga.pl/
 • awatar gość: kotek będzie mieć operację?
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Xylia odstawiła dzisiaj numerek i dostała gorączki

Gdyby to był dachowiec to zabieg mógłby mieć, ale z rasowcami jest gorzej. Są bardzie delikatne, a w ogóle delikatny organizm mają syberyjskie.
Ponieważ miała w chwili badania 39,6 C (norma 38,5 C) więc Gosia odmówiła operacji.

Sterylizacja to zabieg pod pełną narkozą i one odlatują już przy minimalnych dawkach narkozy. A jak jest temperatura to szkoda zdrowia zwierzaka.

Kolejna próba za tydzień, jak będzie chłodniej.

No a w domku już zjadła kabanoska, wołowinka jeszcze nie zdążyła się odmrozić, więc będzie na kolację.

Ale już małpiszon przyniósł mi myszkę do zabawy.

Słodziak ...
 • awatar Stixi: Trzymamy kciuki za Xylie! Powodzenia w przyszlym tygodniu. A po zabiegu porozpieszczaj ja obowiazkowo!:) Pozdrowka dla Ciebie i Twojej Princesse
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Stixi: dzięki. zobaczymy jak będzie. pozdrawiamy gorąco
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Fronda.pl: metropolita nazwał rozwodników będących w nowych związkach "poranionymi owcami", którym szczególnie potrzeba poczucia więzi i pomocy.

A nie powinien raczek współczuć dziesiątkami czy setkami tysięcy księży katolickich, którzy w sile wieku zamiast płodzić kolejne pokolenia dzieci - czyli spełniać wolę Bożą - albo sami się zaspokajają albo po cichu z kochankami żyją bo jakiś papież wymyślił sobie celibat. Czyli coś ci nie jest zgodne ani z wolą Bożą ani z naturą a tylko i wyłącznie z kasą kościoła?
 

nortus
 

Tłumy wieśniaków ściągają do rejonu Ramechhap w Nepalu, by czcić dziecko, które urodziło się z czterema rękami i czterema nogami. Wierzą, że chłopiec jest inkarnacją hinduistycznego bóstwa zwanego Ganesa. Historia zna wiele dobrze udokumentowanych przypadków bliźniąt syjamskich.

Sześciomiesięczny Risab ma być wcieleniem boga, który przybiera formy mające od dwóch do 16 ramion. Medyczne wytłumaczenie fenomenu jest inne. Chłopiec jest jednogłowym przypadkiem bliźniąt nierozdzielonych, inaczej zwanych syjamskimi.

CZY TO DZIECKO JEST BOGIEM?

Wierni, którzy przybywają by czcić chłopca, przynoszą ze sobą dary. "Niektórzy mówią, źe jest bogiem, przychodzą czcić go i przynoszą pieniądze"
- mówi ojciec dziecka, Rikhi Ghimire, w rozmowie z "Guardianem". "Dają zwykle po kilka rupii.

Większość jednak darów to jedzenie i ubrania" - opowiada. Od czasu narodzin dziecka odwiedziło je już około 5 tysięcy ludzi.

"Nie wszyscy mówią, że dziecko jest bogiem. Są tacy, którzy widzą w nim klątwę" - mówi Ghimire. Dziecko bywa porównywane do małpy, mawia się też o nim, że jest dzieckiem wiedźmy.

Tego właśnie obawiała się Januk, która powiła w styczniu to dziwne dziecko. Już na pięć dni przed porodem cierpiała na silne bóle, bała się też, że nie przeżyje porodu. I tego, co będzie dalej.

"Kiedy się urodził, byłam przerażona tym, co mogą powiedzieć inni wieśniacy. Gdyby mojego męża nie było w pobliżu, bałabym się, że nazwą mnie wiedźmą i zabiją" - mówi.
 • awatar gość: słyszałam o tym rodzice pochodzili z prowincji i za długo zwlekali z operacją :(
 • awatar madleine: biedne chore dziecko wśród ciemnoty. I całe życie przegrane
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @madleine: ale jak je uznają za boga to będzie miał fajnie.
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

Stoisz czy siedzisz - opłata za miejscówkę w pociągu Intercity jest obowiązkowa.

Nawet jeśli wszystkie miejsca siedzące są już wykupione. Jednak nie wszyscy pasażerowie wiedzą, że po jeździe na "stojaka" można odzyskać
pieniądze za miejscówkę. Wystarczy pójść do kasy.

Obowiązek wykupienia miejscówki w Intercity to absurd, ale całe szczęście po...
Miejscówka w każdym pociągu Intercity kosztuje 25 złotych. Ta bez wskazania miejsca też, choć pasażerowie którzy ją wykupują najczęściej przesiadują w wagonie WARS-u lub stoją całą drogę na korytarzu, tamując przejście i dostęp
do toalety.
- Jeśli nie mamy możliwości wykorzystania miejscówki konduktor na odwrocie biletu odnotowuje
ten fakt i po przyjeździe mamy prawo zażądać
zwrotu pieniędzy w kasie - mówi Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

Brzmi prosto, ale proste nie jest. W praktyce konduktorzy i kasjerki sprzedające bilety bardzo rzadko wyjaśniają pasażerom,jak odzyskać pieniądze
za podróż bez miejsca.Jeśli nie zgłosisz pretensji
a większość podróżnych najczęściej tego nie robi, za każdym stracisz należne ci 25 złotych.


Pociąg się spóźnił? Dostaniesz rekompensatę...

Obecnie za opóźnienia pociągów możemy się domagać rekompensaty finansowej składając reklamację u przewoźnika - listownie lub za pomocą poczty
elektronicznej. Na jesieni PKP InterCity, w ramach odszkodowania, ma oferować niższą cenę przy zakupie kolejnego biletu. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem wysokości rekompensat. Zazwyczaj w przewozach międzynarodowych w przypad-ku opóźnienia do jednej godziny upust wynosi 25
procent a do dwóch godzin - 50 procent ceny biletu.

...albo obiad i nocleg w hotelu

Za kilka miesięcy w Polsce mają wejść w życie unijne przepisy, które ma uwzględnić nowelizacja ustawy o transporcie kolejowym. Wszyscy przewoź-nicy kolejowi będę zobowiązani zwrócić pasażerowi część pieniędzy za bilet. Gdy opóźnienie będzie większe niż dwie godziny, przewoźnik będzie musiał zapewnić darmowe wyżywienie, a jeśli się przedłuży opłacić swojemu klientowi nocleg w hotelu.


Upomnij się oto co ci się należy.
 

nortus
 

Dobrze, że dożyliśmy czasów kiedy można spokojnie obejrzeć prawdziwe zdjęcia naszej najnowszej historii, bez zakłamania i oszukiwania.

Historia była jaka była, nie można jej zmienić, wykreślić czy zamazać.Ale trzeba wyciągać wnioski na przyszłość i nie dopuścić do powtórzenia błędów

Historia jest piękna lub bolesna, ale prawdziwa.

Gdy dzisiaj oglądamy pamiątki po Kaliguli i innych
zbrodniarzach historii umiemy przejść do porządku.
Gdy oglądamy pamiątki II wojny podchodzimy emocjonalnie, chociaż nas to już nie dotyczy.
To dzieje naszych ojców, dziadów. My musimy wyciągać wnioski i myśleć o przyszłości.

Kilka fotek uratowanych przed zniszczeniem i udostępnionych przez Life`a.
Przecież bez prawdy nie można wiedzieć co robić w przyszłości. Dlatego nawet Żydzi zrozumieli, że trzeba wydać na nowo Mein Kampf z wyjaśnieniami, bo jak tłumaczyć że ta książka to zło skoro nie wiadomo co w niej jest.
Pokaż wszystkie (8) ›