Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 10

nortus
 

Witam.

Za oknem pięknie świeci, śniadanko zjedzone, zaraz
będzie kawusia i spacerek na Manhattan po smakołyki dla Ali kociaków.

Poranny koncert mruczenia wykonany, jakaś dłuższa
symfonia dzisiaj była - autor nieznany. Czy aby na pewno nieznany? Hmmmm
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @beaujolais: może i fajny zespół ale tu jest wycie nie śpiewanie. ale przyjrzę się chłopakom. :d
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @beaujolais: dzięki za info. poszukam. lubię jazz ale stary. widać kontroll pa kontinental zaczarował Ciebie i u mnie zwrócił uwagę. dzięki i miłego dnia :)
  • awatar pstryk: Dzięki za te wideosy :) byłam ciekawa co się z nim dzieje...
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

W piątek w południa Dunka spadła ze skały w Preikestolen.

To tylko 604 metry w pionie do fiordu.
Miała piękny widok w ostatnich chwilach życia.
Spadła? Wątpię.
  • awatar pstryk: niesamowite... :)
  • awatar tannat: tez nie wierze...i n9e wiem, czy i mnie nie przyzwalaby do siebie ta glebia przestrzeni
  • awatar badyl.: Myślałam, że sobie strzelę w łeb, ale zdecydowałam się na fruuuu...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
  • awatar gość: http://www.youtube.com/watch?v=sRX759h64ow
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Układ SI
(franc. Systeme International d'Unités) -Międzyna-rodowy Układ Jednostek Miar zatwierdzony w 1960r przez Generalną Konferencję Miar. Jest stworzony w oparciu o metryczny system miar.

W Polsce układ SI obowiązuje od 1966, obecnie został on oficjalnie przyjęty przez wszystkie kraje świata z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, Liberii i Birmy.

Jednostki w układzie SI dzielą się na podstawowe i pochodne.

pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_SI
  • awatar Nortus & Potworna spółka: plus takie wyjątki jak Anglia gdzie nie mogą się przestawić
  • awatar krzyslav: eee tam - angole tankuja paliwo w litrach ale ze jezdza na mile, nie wiedza ile ich auta pala bo jak tu przeliczyc mile z galona na litry na 100km??? kawe sprzedaja po 454gramy (funt) a piwo tez w pintach przeliczonych na mililitry, szlifierki katowe na polce w hurtowni maja rozmiary tarczy w milimetrach ale zeby sie dogadac o ktora chodzi podawalem rozmiar w calach. Najzabawniej bylo gdy na budowie tlumaczac cos opisywalem wymiary w calach i stopach a bywaly w swiecie inzynier Szkot - w metrach i ...milimetrach. Tyle ze my tez jakos z SI jestesmy na bakier - felgi kol naszych aut maja srednice w calach a szerokosc w ...milimetrach, to samo serwa hanulcow, rozmiar pior wycieraczek, wolimy tez konie mechaniczne od kilowatow, migom i su ciezko latac z f16, a boeningom z airbusami na tym samym pulapie i z ta sama predkoscia: metry, stopy, kilomety/godz, wezly, o kalibrach broni wszelkiej nie wspominajac... i to ma byc SI???
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: Anglia chyba oficjalnie podpisała akcesje do SI, ale z długi, czasem wdrożenia. My jeszcze niedawno, rzecz względna, stosowaliśmy kopy, tuziny, łokcie - jeszcze moja śp. babcia na początku miała problemy z przejściem na nowe miary. ale fakt mamy cale choćby w rurach, śrubach, itd. Ostatnio była w Anglii wojna o polskie kufle do piwa bo ma pół litra a nie pinty w sąd zabronił ich stosowania bo klient pubu nie wie ile piwa kupił. Szwedzi też niedawno przeszli a Norwedzy nadal stosują swoje miary ( nie 100 g czy 10 dkg a 1 dg czy 1 dl zamiast 100 ml) oraz swoje mile norweskie (1 mn = 10 km mniej więcej). Czyli miał być porządek a wyszło jak zawsze.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Wiadomość z Teleekspresu: Pierwszy deweloper w Warszawie wprowadził sprzedaż mieszkań tak jak w Skandynawii (między innymi, choć to nie ich wynalazek).
To znaczy nie będzie ceny za metr kw. tylko będą robione oględziny mieszkania, wpłacane wadium na wypadek nie wywiązania się ze zobowiązania i mieszkanie kupi ten co da najwięcej.
Dziwne?

Gdy się z tym spotkałem w Norwegii to nie powiem byłem zaskoczony i do dzisiaj mnie dziwi ten system sprzedaży mieszkań i domów.
Ale w sumie dlaczego nie.
Skoro na takim eBayu czy Alegro można kupić wszystko to dlaczego nie sprzedawać w tym systemie
mieszkań. Jak widać tam się to sprawdza.
Osoba która da najwyższą cenę i nie kupi mieszkania straci wadium wpłacone - co spowoduje że nie będzie lipnych "transakcji".
Bo dzisiaj i tak przecież nie ma już że mieszkanie
kosztuje 300.000 czy 6.000/1 m2 tylko jak rozmawiasz z deweloperem to ustalasz cenę w wyniku
negocjacji. A teraz będzie licytowanie.
Ciekawe jak się przyjmie.
 

nortus
 


Niby zwyczajna niemiecka autostrada. Aż tu nagle niecodzienny widok.Pracownicy Pomocy Technicznej, którzy patrolowali drogę w pobliżu miejscowości Hof w Bawarii, zauważyli auto... jadące do tyłu.

Kiedy drogówka wylegitymowała kierowcę, okazało się, że jest nim 36-letni... polski eurodeputowany

Niemieccy policjanci byli zdumieni, gdy kierowca, który chwilę wcześniej jechał autostradą do tyłu, wręczył im swój paszport dyplomatyczny. Wynikało z niego, że jest polskim deputowanym do Parlamentu
Europejskiego - podała niemiecka agencja DDP. Nie ujawniła jednak, o kogo konkretnie chodzi.

W tej sytuacji nie było oczywiście mowy o mandacie
- europosłów chroni immunitet dyplomatyczny. Bawarskiej policji nie pozostało nic innego, jak pouczyć Polaka.

---
kolejny debil za kółkiem
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Kot od 4 lat jeździ tym samym autobusem

12-letni kot Casper z Plymouth w Wielkiej Brytanii
stał się lokalną gwiazdą po tym, jak media opisały jego codzienne podróże - pisze "Daily Telegraph".

Casper od czterech lat samodzielnie jeździ tym samym autobusem.

- Casper zawsze znikał na kilka godzin, ale nie wiedziałam, co się z nim dzieje - mówi w rozmowie z "Daily Telegraph" Susan Finden,która przygarnęła
Caspra w 2002 roku. Dopiero niedawno dowiedziała się, jak jej kot zwykle spędza przedpołudnia.

Każdego dnia, dokładnie o 10.55 czeka na przys-tanku przed swoim domem w Plymouth. Wsiada do autobusu numer 3 sieci First Bus. Pasażerowie i kierowcy autobusu znają go doskonale.


-Zwykle kładzie się na siedzeniu z tyłu autobusu. Czasami przechodzi między nogami pasażerów. Ale nigdy nie sprawia kłopotów - mówi Rob Stonehouse,
jeden z kierowców. Casper przejeżdża całą trasę i tym samym autobusem wraca do domu.

- Na początku nie mogłam w to uwierzyć. Jak to się zaczęło? On bardzo kocha ludzi. Przystanek jest tuż przed naszym domem. Któregoś dnia musiał po prostu za wejść za kimś do autobusu - mówi właścicielka. Jak dodaje, teraz, gdy jest już znany kierowcy sprawdzają, czy na pewno wysiada na właściwym przystanku.

film z podróżującym kotem

news.bbc.co.uk/1/hi/england/8176862.stm
Pokaż wszystkie (4) ›