Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 30 lipca 2009

Liczba wpisów: 11

nortus
 
 • awatar badyl.: Dzień dobry.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @cullenocyd: miłego dnia. dobrze Ci się pisze lewą ręką :)
 • awatar badyl.: @nortus: Códownie. Wszystko się fajnie robi lewą ręką. Tylko trochę krzywo mam oczy pomalowane. No i szlag mnie trafia, że nie mogę nic narysować, a mam tyle pomysłów.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

... tylko trochę spóźnionych.

Wczoraj wieczorem Xylia coś podejrzanie próbowała zaglądać przez siatkę za balkon, ale jej to nie wychodziło - i nie mogło.

A dzisiaj siedzę sobie w domku i słyszę jakiś dziwny odgłos zza okna.
Zaglądam - nic. Ale wyglądam się wychylając za siatkę a tam .... kocur siedzi wgapiony w moje okno.

Zachciało mu się amorów?
Ale się spóźnił o kilka dni.
Xsiężnej już się nie chce amorować.
Siedzi sobie na drapaku i w ogóle nie zareagowała
na odgłosy amora.

Fajny kocurek, biało-czarny. Widziałem go kilka razy koło domu, a ostatnio widział Xylię jak wracaliśmy do domu - torba podróżna jest przezroczysta i widział moją Damę.
Zakochał się od pierwszego wejrzenia?
Za późno, kochaniutki. Za późno.
 • awatar Shattered Memories: Męczenie zwierząt ! Co jak co ale koty powinny być tylko i wyłącznie dzikimi i wolnymi zwierzętami a nie z łaską oswajane przez ludzi.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @AL () EN ٠•●Master of Silent Hill●•٠: nie znasz historii kotów widocznie. one same lgną do człowieka. a wolność człowieka?
 • awatar Shattered Memories: Zawsze powtarzałem że ZIEMIA jest dla zwierząt a nie ludzi więc człowiek nie ma żadnej wolności.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Radio likwiduje nadajnik w Raszynie i jeden z programów

O północy wyłączony zostanie raszyński nadajnik fali długiej Polskiego Radia. Wraz z nim z eteru zniknie Radio Parlament.
Spółka tłumaczy tę decyzję trudną sytuacją finansową i zapowiada, że transmisje obrad
parlamentu będą kontynuowane w internecie.

Jak informuje Polskie Radio nadajnik w Raszynie pracował m.in. emitując na fali 225 kHz Program 1 Polskiego Radia w sytuacjach, gdy nadajnik
długofalowy 225 kHz w Solcu Kujawskim nie mógł być czasowo wykorzystywany - na przykład podczas konserwacji czy awarii.

Po wyłączeniu nadajnika z eteru zniknie zupełnie Radio Parlament - specjalistyczny program poświęcony tematyce parlamentarnej. Na jego antenie Polskie Radio transmitowało obrady sejmu, senatu oraz prace komisji śledczych. Ponadto program uzupełniały rozmowy z parlamentarzystami i ekspertami. Radio zapewnia, że Radio Parlament ma być w najbliższym czasie reaktywowane w internecie.
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: platformiane rządy
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Hugs/d.Wieprzny: jeśli coś takiego istniało to dawno powinni wypierdolić z życia. podobnie jak pomysł TV Sejm. I takie debile pieprzą bez sensu byle ich w TV pokazali. Zobacz, że jak nie ma transmisji to sejm pracuje normalnie, nikt się nie popisuje a jak są kamery to małpy z siebie robią. Ale przyznam się, że nie wiedziałem że takie radio istnieje, zresztą radio dla mnie nie istnieje w ogóle.
 • awatar Hugs/d.Wieprzny: @nortus: ja bardzo lubię radio jestem wychowany na trójce jej pięknych programach autorskich kabaretach a jeśli są chętni do słuchania bohaterskiej pracy posłów i senatorów to niech takie radio sobie będzie sam czasami jeśli czas na to pozwala oglądam transmisje z obrad sejmu traktuję to jak dobrą zabawę niekiedy można się nieźle uśmiać choćby dzisiaj śmiertelnie poważny jan rulewski proponuje wprowadzić podatek od sprzedaży coca coli tego nie wymyśli najlepszy kabareciarz
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Zabrali im 13 dzieci. "Będziemy płodzić kolejne!"


36-letnia Theresa Winters z Luton już po raz czternasty jest w ciąży.

Mimo że trzynaścioro jej wcześniejszych dzieci zostało zabranych przez pracowników opieki społecznej, kobieta i jej partner twierdzą, że się nie poddadzą i będą płodzić kolejne dzieci. - Będziemy walczyć do momentu, aż pozwolą nam zachować przynajmniej jedno dziecko - zapowiadają na łamach "The Sun".

Theresa Winters i jej partner Toney Housden są bezrobotni; żyją z pieniędzy z opieki społecznej. Wszystkie dzieci,które obecnie są w wieku od roku do 17 lat (niektóre urodziły się niepełnosprawne)
zostały im odebrane przez opiekę społeczną. Jej pracownicy uznali, że dzieci były zaniedbywane, a
rodzice nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki. - Wiemy, że jesteśmy dla tych dzieci obcymi ludźmi. Ale może któregoś dnia będą chciały nas odnaleźć? Mam nadzieję, że tak będzie.

Para potwierdza, że kiedyś "mogła" mieć problemy i czasami była agresywna, ale to przeszłość. Teraz chcą stworzyć szczęśliwą rodzinę i zapewniają, że są w stanie wychować dziecko. - Mamy nadzieję, że opieka społeczna w końcu
pozwoli nam zatrzymać jedno z dzieci - mówi Theresa. - Chcemy, żeby dano nam szansę. Jeśli nie będziemy dawać sobie rady, sami się do tego przyznamy. Ale musimy spróbować - dodaje.

Pracownicy opieki społecznej w Luton twierdzą, że znają dobrze sprawę Theresy i Toney'a. - Obserwujemy tę parę od kilku lat, ale styl ich życia i zachowanie nie zmieniają się. Uważamy, że nie są w stanie stworzyć dzieciom bezpiecznego domu - twierdzą.

Sytuacja Theresy i Toney'a bulwersuje opinię publiczną. Wszyscy się zgadzają, że zachowanie tej kobiety jest skandaliczne. Ale co można zrobić?
Nie istnieją żadne przepisy, które zabronią jej rodzić kolejne dzieci. Niektórzy zwracają też uwagę na koszty wychowania i leczenia dzieci Theresy.
Są to bowiem miliony funtów pobierane z publicznych pieniędzy.
====
powinni kastrować i to publicznie.
 • awatar antybohaterka: jestem za kastracją osób niedorozwiniętych
 • awatar gość: Szkoda,że Hitler tak marnie zakonczył swój żywot :) Kurwa kastrować ino szum ,a tej babie to macicę na lewą stronę wywrócić albo berecik na łeb zrobić :P
 • awatar Xerkses: to może ankieta kto pojedzie i wykastruje :P a może tak dać im to jedno dziecko i niech się sami przekonają ze mogą nie podać temu...
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: niewiele się zmieniło
 • awatar Nortus & Potworna spółka: wiele, wiele. miasto dzięki naszym przyjaciołom spłonęło w 40%. wojnę przeżyło a kilka miesięcy później spłonęło przez przypadek - chyba tak spici byli. zostały fragmenty starego miasta, a rozbudowa za Gierka spowodowała że miasto przypomina miasto a nie wiochę. ale kosztem starej zabudowy, znowu.
 • awatar Obiektyw-NIEJ: Ladny mieliśmy dworzec PKP kiedyś... Teraz to koszmar, w dodatku z plazmami tvn24
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Norwegia nie daje się kryzysowi. Podczas gdy na całym świecie spada sprzedaż komputerów, w krainie fiordów sprzedaje się ich więcej.


Według wyliczenia sporządzonego przez Finansavisen
wzrost wyniósł jak do tej pory 7 % i to mimo szalejącego na całym świecie kryzysu.

Co więcej, Norwegowie wyraźnie przestawiają się na komputery przenośne. Do tego stopnia, że spośród sprzedanych od początku roku 285 tysięcy komputerów, 220 tysięcy stanowiły laptopy oraz zyskujące na całym świecie na popularności netbooki.

(Konrad Budek  wp.pl)
 

nortus
 

Nic dziwnego, że to, co jest blisko ciała celebry-tów i słynnych osobistości -czyli ubrania -bardzo nas ciekawi.
Chętnie zajrzelibyśmy do szafy ulubionych gwiazd czy koronowanych głów. I nadarza się ku temu niepowtarzalna okazja - królowa angielska we własnej osobie otwiera podwoje swojej szafy.

W Pałacu Buckingham otwarto wystawę wizytowych strojów Elżbiety II.Zaprezentowane zostaną stroje
które monarchini miała na sobie podczas oficjal-nych delegacji. Z tego względu można spodziewać się naprawdę pełnych przepychu i elegancji kreacji

Oprócz nich chętni będą mogli podziwiać prezenty, jakie otrzymała królowa przy okazji zamorskich podróży, które odbywała na przestrzeni sześciu dekad.Będzie co oglądać, bo odbyła ich ponad 170.

PODRÓŻ SZAFĄ W CZASIE I PRZESTRZENI

Elementy ekspozycji będą pretekstem do podróży w czasie i przestrzeni. Każda z kreacji wymagała bowiem sztabu specjalistów, którzy projektując kreację brali pod uwagę specyfikę i klimat miejsca
przeznaczenia, jak również to, by monarchini była dobrze widoczna na tle tłumu.

Ekspozycja uporządkowana jest według obszarów geograficznych, na których noszone były stroje. Podziwiać będzie można m.in. wieczorową suknię projektu Normana Hartnella, którą królowa nosiła 2 lutego 1956r w Lagos podczas wizyty w Nigerii. Suknia wykonana jest z kremowej satyny i ozdobiona
haftami z pereł, paciorków i cekinów a gorset jest wyszywany koralikami.

Inną wartą uwagi kreacją jest satynowa suknia, w której monarchini odwiedziła Indie i Pakistan w 1961 roku. Kreacja utrzymana jest w narodowych barwach Pakistanu - kolorach kości słoniowej i szmaragdowej zieleni.

Kolejnym smaczkiem jest zielono-biała kwiecista sukienka z dopasowanym zielonym kapeluszem, która zdobiła królowa podczas Srebrnej Jubileuszowej trasy w 1977 r w Nowej Zelandii. Absolutnie nie można przegapić tego,z czego słynie królowa,czyli eleganckich nakryć głowy. Elżbieta II od lat uważana jest za mistrzynię w ich doborze i gracji noszenia.

Wystawa jest częścią uroczystości obchodów 60. rocznicy założenia Wspólnoty Narodów. Potrwa od 26 lipca do 30 września.

(za dziennik.pl)
 

nortus
 
Lockheed F-117 Nighthawk
Amerykański odrzutowy samolot bombowy wykonany w technologii stealth, produkowany przez firmę Lockheed. Służył w United States Air Force od 1983 do 2008. Pomimo oznaczenia "F", stosowanego w lotnictwie USA do klasyfikacji myśliwców, F-117 był taktycznym bombowcem, przeznaczonym do wykonywania precyzyjnych ataków na cele naziemne.

Sea Shadow

Sea Shadow - doświadczalna jednostka pływająca opracowana przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, Defense Advanced Research Projects Agency oraz Lockheed Martin.

Program Sea Shadow rozpoczął się w połowie lat osiemdziesiątych. Jego celem jest opracowanie i przetestowanie wszystkich nowoczesnych techno-logii, które mogłyby zostać wykorzystane przy budowie superokrętów.

W latach dziewięćdziesiątych istnienie programu zostało podane do informacji publicznej i rozpo-częły się próby morskie okrętu Sea Shadow,aktual-nie stacjonującego w bazie U.S.Navy w San Diego.

Northrop B-2 Spirit

Amerykański bombowiec strategiczny wykonany w technologii stealth, zdolny do przenoszenia bomb konwencjonalnych i jądrowych.Konstrukcja samolotu oparta jest na układzie latającego skrzydła. B-2 Spirit napędzany jest czterema turbinowymi silnikami dwuprzepływowymi firmy General Electric.


HMS Helsingborg - korweta klasy Visby
Visby to najnowsza klasa korwet wprowadzonych do służby przez szwedzką marynarkę wojenną. Projekt okrętu wykonany został ze szczególnym uwzględnie-niem "niskiej wykrywalności" przez radary wroga

F-35 Lightning II
F-35 Lightning II - (ang. błyskawica) amerykański jednomiejscowy,jednosilnikowy myśliwiec wielozada-niowy piątej generacji zbudowany przez korporację Lockheed Martin w ramach projektu Joint Strike Fighter, który miał na celu zbudowanie maszyny spełniającej wymagania wszystkich rodzajów amery-kańskich sił zbrojnych. Wersja prototypowa samolotu była znana pod nazwą X-35 JSF, ale 7 lipca 2006 roku maszyna dostała nową oficjalną nazwę Lightning II. F-35 Lightning II jest zdolny do wykonywania misji bliskiego wsparcia, bombar-dowań, oraz typowo myśliwskich zadań walki powietrznej.
Projekt samolotu jest finansowany wspólnie przez rządy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i innych krajów zainteresowanych zakupem tej maszyny. F-35 Lightning II został zbudowany pod kierownictwem firmy Lockheed Martin, przy
współpracy z BAE Systems i Northrop Grumman.

Polska korweta typu Gawron

Od listopada 2001r w Stoczni Marynarki Wojennej trwa budowa nowoczesnych okrętów wielozadaniowych dla Marynarki Wojennej RP. Początkowo wojsko
zamówiło 7 korwet typu Gawron, jednakże z powodu znacznego wzrostu kosztów produkcji plany zostały ograniczone do wytworzenia zaledwie 2 okrętów.

Lockheed F-22 Raptor

Amerykański myśliwiec przewagi powietrznej, w chwili obecnej jedyny samolot myśliwski piątej generacji wprowadzony do służby w armiach świata. Wykonany w technologii stealth, został zaprojek-towany głównie do walki z lotnictwem ZSRR,posiada jednak uzbrojenie pozwalające na atakowanie celów naziemnych, prowadzenie wojny elektronicznej i nasłuchu elektronicznego.Podczas długiego procesu rozwojowego samolot nosił oznaczenie YF-22, następnie przez trzyletni okres poprzedzający wprowadzenie do służby Sił Powietrznych Stanów
Zjednoczonych F/A-22, by ostatecznie przyjąć nazwę F-22A. Głównym wytwórcą jest koncern Lockheed Martin, odpowiedzialny za konstrukcję płatowca, uzbrojenie oraz końcowy montaż samolotu. Firma Boeing Integrated Defense
Systems dostarcza natomiast skrzydła, tylną część kadłuba oraz awionikę.


M80 Stiletto
M80 Stiletto to produkowany przez M Ship Company prototypowy okręt wojenny.
Stanowi on przykład następnej generacji okrętów wykonanych z nowych materiałów (włókno szklane) oraz o nowatorskiej konstrukcji kadłuba.
 • awatar krzyslav: Tak na marginesie - juz od konca II wojny wszystko co lata w amerykanskim lotnictwie wojskowym oznaczane jest: F - mysliwce, B - bombowce, A - szturmowce, Y - prototypy, a kombinacja tych liter plus liczba mowi nam jakie to "latadlo". Oczywiscie przytoczona tu klasyfikacja i nazewnictwo sa pewnym uproszczeniem.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: celna uwaga. miłego dnia :)
Pokaż wszystkie (2) ›