Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 lipca 2009

Liczba wpisów: 16

nortus
 

kolorowo, słonecznie, ciepło, ciekawie ?

Zobaczymy

Pozdrawiam gorąco
 • awatar Expresja: dzień dobry, Kociomaniaku :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: Miłego dnia. Uśmiechnij się i rozpędź złe nastroje :*
 • awatar badyl.: Sień toply Noltusiu toffany. Ukłony dla Xylii.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Wreszcie udało mi się wgrać kilka filmików z koncertu na Zamku szczecińskim.

Don Pedro De Karrrrrramba - w każdym razie Pedro

Na drugim jest razem z Calexico

A mi się dzisiaj nic nie chce. Nawet zrobić kawki,
więc chyba zaraz pójdę sobie na ryneczek - tylko nie wiem po co.

A co mi tam.

Jest dzisiaj zimno, tylko ok. 20 C. Słońce ulotnie przelatuje, Xylia męczy myszki (znalazłem dzisiaj jej poprzednie 3 małe myszki, ale nową już gdzieś posiała i nie mam pojęcia gdzie.  

Testuje nową rezydencję, ale śpi na Manhattanie (czyli poprzednio kupionym domku). Nowy czeka jeszcze na nazwę. Może Burj al-Kot (wieża kota) na cześć Burj al-Arab ? Kocham ten budyneczek malutki.
 

nortus
 

Burj al-Arab (Wieża Arabów)

- wieżowiec, najwyższy na świecie hotel i jeden z nielicznych na świecie hoteli posiadających siedem gwiazdek. Projekt wykonał Tom Wright z pracowni WS Atkins PLC.


Opis
Znajduje się w Dubaju w ZEA i stanowi część kompleksu wypoczynkowego "The Jumeirah Beach Resort". Budynek hotelu stoi na sztucznej wyspie położonej 280 m od plaży w Zatoce Perskiej.

Kształtem przypomina żagiel, ma 321 m wysokości, co czyni go najwyższym budynkiem świata nie zawierającym pomieszczeń biurowych oraz najwyższym
budynkiem hotelowym świata. Nie jest to jednak najwyżej umieszczony hotel - tytuł ten należy do Grand Hyatt w Szanghaju, zajmującego piętra 53-87 wieżowca Jin Mao Tower.

Budowa Burj al-Arab rozpoczęła się w roku 1994 i została ukończona w roku 1999. Przy jego budowie pracowało ok. 3 500 osób.

Hotel posiada wyłącznie apartamenty, których w sumie jest 202. Najmniejszy zajmuje 169 m2 a naj-większy 780 m2.W budynku znajduje się kilkanaście
restauracji, platforma widokowa, dwie wielkopowie-rzchniowe pływalnie, dwa głębokie baseny do nurkowania, 18 pomieszczeń leczniczych, pokoje z
hydroterapią i masażami, solarium, sauna i jacuzzi, studio fitness, muzeum, biblioteka, lądowisko dla śmigłowców oraz kilkupiętrowe akwarium z kompletną, żywą rafą koralową. Całość, wewnątrz i na zewnątrz, ozdobiona jest niezwykle złożonymi fontannami i kaskadami wodnymi. Nocą obiekt oświetlany jest światłem o stale zmieniających się kolorach.

Wszystkie przedmioty wyposażenia wnętrz zostały specjalnie zaprojektowane lub wybrane dla tego hotelu.Najbardziej luksusowe apartamenty posiadają
złote i złocone elementy wyposażenia. Każdy z gości ma osobistego lokaja do dyspozycji przez 24 godziny na dobę. Na żądanie, goście otrzymują własnego kucharza, dodatkową ochronę, samochód i kierowcę.W przypadku rezygnacji z własnego kucha-rza,posiłki przygotowywane są według indywidual-nych zamówień i w porach dogodnych dla gościa. Do jednej z restauracji goście dowożeni są transpor-tem symulującym łódź podwodną. Na wyposażeniu apartamentów znajduje się każdy wyobrażalny sprzęt poczynając od stołów bilardowych, saun, kilku wielkoformatowych ekranów telewizyjnych na komputerach z dostępem do niecenzurowanego internetu kończąc.

Proporcja liczby pracowników do liczby gości wynosi 6:1. Hotel oferuje obsługę w kilkunastu językach świata, w tym w japońskim, niemieckim i
rosyjskim.Ceny za jedno miejsce do spania na dobę rozpoczynają się od 1300 USD. Ceny apartamentów dwupiętrowych dochodzą do 35 000 USD za dobę i osobę.

Nie jest to jednak górna granica, jaką można zapłacić za dzień pobytu.
Polskie biura podróży oferują pobyt w tym hotelu za ok. 20 000 zł na dobę od osoby.

Specjaliści branży hotelowej po zapoznaniu się ze standardem hotelu rozważali po jego otwarciu stworzenie kolejnej, szóstej kategorii hotelowej.
Uznano, że dotychczasowa, pięciogwiazdkowa klasyfikacja standardów hoteli, nie obejmowała oferty, jaką reprezentuje sobą Burj al-Arab. Właściciele hotelu zaakceptowali jednak pięć gwiazdek dla określenie standardu ich obiektu. Dodali tylko do nich słowo "Deluxe" (absolutny luksus). Do 2005 r. był najbardziej luksusowym hotelem na świecie, do chwili otwarcia hotelu
Hotel Emirates Palace w Abu Zabi, który odebrał mu ten tytuł.

Ze względu na to, że hotel znajduje się na terenie państwa muzułmańskiego, w którym panują skrajne dla Europejczyków prawa islamskie, hotel stawia swoim gościom szereg wymogów, m.in. doty-czących ubioru i sposobu zachowania się, informu-jąc o tym przed zatwierdzeniem rezerwacji.

Konstrukcja hotelu chroni go na wypadek trzęsie-nia ziemi, huraganów i innych zjawisk, mogących wywołać chwianie się budynku.

--
piękniś
 • awatar Santoori: Nieziemski widok, faktycznie wygląda jak żaglówka.
 • awatar Expresja: Coś mi się wydaje, że to "cudo" może szybko się zawalić :P Oglądałam w tv film na temat budowy tego obiektu - i ciągle się zastanawiałam: po co? Po co komu taki pomnik własnego bogactwa i pychy? Chyba za skromna jestem, nie chciałabym korzystać z tych luksusów, złotych klamek i kranów i innego badziewia :P Szlachetny metal nierdzewny mi wystarcza i chatka z ładnym widokiem - morze być nad morzem, byle na litej skale, a nie - kupie piachu :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: oglądałem film na Discavery. tam jest zajebista restauracja, do której schodzi się ok. 10 czy 20 m pod wodą. Nad tobą i wokół pływają ryby i rekiny. Dostajesz cocktail z płatkami złota, codziennie ściągają z całego świata kwiaty i owoce. Chciałbym tam spędzić weekend, co wcale nie jest drogie, można pojechać na 5-dniową wycieczkę (+ 2 dni w podróży) za 3000 zł. W tym są 2 noce w tym hotelu. Mieliśmy w zeszłym roku pojechać ale plany się porąbały. Gdzieś fotki wyposażenia tego hotelu i widoki zaokienne. Super. A jaki mają zestaw ogrodów do zabawy: prawdziwe wodospady, niedaleko pole lodowcowe gdzie możesz jeździć na nartach lub sankach, rzeki do pływania na deskach z wielkimi falami-to wszystko zrobione na pustyni praktycznie, bo Emiraty to pustynia. Po co robią to? Bo ropa za 40-50 lat im się skończy a państwo musi żyć dalej, więc turystyka i wygoda. Na to położyli i wygrywają. Nie przemysł to koszty mieliby ogromne.
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Burj Dubai ("Wieża Dubajska")
- wieżowiec budowany w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez firmy Samsung Constructions, BESIX i Arabtec.

Budowa rozpoczęła się 15 kwietnia 2005, a ma zakończyć się 16 sierpnia 2009 roku. Wysokość budowli wynosi 818 metrów i została osiągnięta 17 stycznia 2009 roku. Budynek posiada 160 pięter użytkowych. Całkowita liczba kondygnacji wynosi 206. Oficjalne otwarcie budynku nastąpi 9 września 2009 roku.


Rekordy
a.. Jest budynkiem z największą liczbą kondyg-nacji (160 pięter) (tytuł ten odebrał w lutym 2007 Sears Tower w Chicago, liczącemu 108 pięter).

b.. W wyniku problemów, spowodowanych bankructwem firmy odpowiedzialnej za elewację, pierwsze jej elementy pojawiły się na budynku dopiero w połowie 2007. Do czasu jej montażu Burj Dubai był więc najwyższym betonowym szkieletem nieukończo-nego budynku. Przerosła tym samym Ryugyong Hotel w Korei Północnej, który nosił ten niechlubny tytuł (105 pięter, 330,0 m wysokości, rok budowy 1989) do 2006 r.

c.. Burj Dubai obecnie (choć nieukończony) jest najwyższym wieżowcem na świecie (tytuł ten odebrał
21 lipca 2007 Taipei 101, położonemu w stolicy
Tajwanu, Tajpej, drapaczowi o wysokości 509,2 m).

d.. 13 września 2007 wieżowiec przerósł CN Tower stając się najwyższą wolnostojącą budowlą.

e.. 24 listopada 2007 zakończono wylewanie betonowej części budynku, jest to światowy rekord budowli skonstruowanej za pomocą pompowanego pionowo betonu (156 pięter i 585,7 m).

f.. 20 maja 2008 osiągnął 649,7 m i stał się najwyższą budowlą, przewyższając polski maszt radiowy w Konstantynowie (koło Gąbina) mający
646,38 m, który zawalił się 8 sierpnia 1991. Burj Dubai jest najwyższą budowlą stojącą na Ziemi (maszt KVLY-TV w USA w Dakocie ma 628,8 metrów).

g.. 11 września 2008 osiągnął wysokość 700,9 m i stał się pierwszą budowlą, która przekroczyła wysokość 700 m.

h.. 30 grudnia 2008 osiągnął wysokość 780,0 m[4].

i.. 17 stycznia 2009 osiągnął docelową wysokość 818,0 metrów

Rozmiary budynku

Początkowo Burj Dubai miał mieć wysokość około 560 metrów i wykorzystywał projekt niewybudowanej nigdy wieży Grollo Tower w Melbourne w Australii.
Niedługo potem firma Skidmore, Owings and Merrill nadała budynkowi obecny kształt i wygląd podnosząc
jego wysokość do 650, a później do 705 metrów.
Główny architekt, Adrian Smith uznał jednak, że górne partie budynku nie wyglądają odpowiednio i postanowił jeszcze bardziej zwiększyć wysokość
konstrukcji,by nadać wieżowcowi smuklejszy wygląd.

Szczytowe partie budynku, od piętra 154 wzwyż będą zbudowane tylko na lekkiej stalowej konstrukcji, zamiast żelbetowego szkieletu, jak niższe piętra. Inwestor, firma Emaar, uważa, że w ten sposób szczyt wieży będzie mógł być jeszcze
bardziej podwyższony, by pobić ewentualnych konkurentów do tytułu najwyższego budynku świata, jednak gdy budowa zostanie ukończona, nie będzie
to możliwe.


Wygląd i wystrój

Burj Dubai zaprojektowany został przez firmę architektoniczną Skidmore, Owings and Merrill, która projektowała także budynki Sears Tower oraz Wieżę Wolności.

Ogólny wygląd i plan wieży nawiązuje do kwiatu pustyni oraz architektury islamu (ornamenty, ozdoby itp.). Wieżowiec składa się z centralnego rdzenia oraz 3 "ramion"-w miarę wzrostu wysokości wieżowca, poszczególne "ramiona" będą stawały się coraz mniejsze, co również nadaje smukłości wieżowcowi. Na samym szczycie, centralny rdzeń przechodzi w iglicę wieńczącą budynek.

Poszczególne piętra będą się rozwidlały, co ma zapewnić lepsze widoki na Zatokę Perską oraz odpowiednie własności aerodynamiczne. Najniższe piętra wieży zostaną przeznaczone na hotel, udekorowany przez Giorgio Armaniego.


Poszczególne piętra

a.. Pierwsze 37 pięter zajmie Armani Hotel

b.. Na piętrach od 45. do 108. będzie znajdować się 700 prywatnych apartamentów (które, wg inwestora, zostały sprzedane w ciągu 8 godzin)

c.. Na 78. piętrze będzie znajdował się zewnętrzny basen

d.. Większość pozostałych pięter zajmą biura

e.. 123. piętro zajmie sky lobby

f.. Na 124. piętrze będzie znajdował się taras widokowy
Powyższe liczby należy traktować jedynie jako spe-kulacje.Równie popularną jest teza, że taras wido-kowy znajdował się będzie na piętrach 142. i 143.


Inwestycja
Burj Dubai jest centralnym punktem ogromnej inwes-tycji zajmującej dwa kilometry kwadratowe, która obejmuje kilkanaście hoteli, w tym 306-metrowy Burj Dubai Lake Hotel & Serviced Apartments i 192-metrowy Burj Dubai Mall Hotel, 6 akrów parków, kilkadziesiąt wieżowców mieszkalnych (18 wieżowców
The Residences,6 wieżowców South Ridge,3 wieżowce Burj Views, 3 wieżowce The Lofts, 2 wieżowce Boulevard Central, budynek 8 Boulevard Walk, dwa
wieżowce mieszkalne naprzeciw Boulevard Cetral, jeden wieżowiec mieszkalny budowany przez firmę DAMAC, jeden wieżowiec mieszkalny znany jako Climax Tower) oraz jezioro Burj Dubai Lake o powierzchni 12 hektarów wraz z wyspą zawierającą park. Oprócz tego inwestycja dostarczy znacznych ilości powierzchni biurowej, wśród której znajduje
się tzw. Business Hub oraz dwa wieżowce Boulevard Central (34- i 42-piętrowy). Koszt budowy całej
inwestycji wyniesie około 20 miliardów dolarów US.

Burj Dubai będzie również jednym z najważniej-szych projektów budowanych w Dubaju, podobnie jak kompleks wysp Palm Islands: Palm Jumairah, Palm Jebel Ali i Palm Deira,kompleks Dubai Waterfront, archipelag The World,największy punkt logistyczny i lotnisko świata Dubai World Central,największy rozrywkowy kompleks świata Dubailand, dzielnica biznesowa Business Bay, kompleks Jumeirah Lake Towers, kompleks Dubai Marina, kompleks Dubai Lagoons oraz szereg innych megaprojektów.

Inwestorzy mówią, że Burj Dubai zwróci Bliskiemu Wschodowi zaszczyt posiadania najwyższego budynku na świecie (najwyższą budowlą na świecie do 1311r
była Piramida Cheopsa, potem została przewyższona przez Katedrę w Lincoln).


Strajk robotników
Pracownicy budujący Burj Dubai skarżą się na niskie płace i na złe warunki pracy. Według danych z prasy zarobek doświadczonego stolarza wynosi 7,60$ dziennie,a niewykwalifikowany pracow-nik zarabia 4,00$. Niektórzy pracodawcy trzymają paszporty swoich pracowników do ukończenia budowy,
a płace są wpłacane z opóźnieniem. W ZEA związki zawodowe są zabronione, dlatego 21 marca 2006 wybuchły ogromne zamieszki a pracownicy zniszczy-li samochody, biura i budynki w pobliżu budowy. Według urzędników szkody wynoszą ok. 20 mln euro. Pracownicy następnego dnia zaczęli strajk i przy-łączyli się do strajkujących robotników z Dubajs-kiego lotniska,lecz po negocjacjach wrócili do pracy.


Konkurencja
Największy konkurent dla Burj Dubai nosi nazwę Al Burj. Znajduje się wciąż w fazie projektów, a miałby zostać zbudowany niecałe 50 kilometrów od placu budowy Burj Dubai, w sercu Madinat Al Arab, centralnej dzielnicy nowego projektu Dubai Waterfront. Inwestor, firma Al Nakheel Properties utrzymuje (rzeczywistą) wysokość wieży w ścisłej tajemnicy.Obecnie uważa się, ze budynek o pierwot-nej wysokości 1600 metrów został zmniejszony do wysokości 1400 metrów, i 228 pięter. Kolejnym konkurentem dla Burj Dubai jest wieżowiec o wysokości 1001 metrów, który miałby być częścią ogromnej inwestycji o nazwie Madinat al-Hareer w Kuwejcie.

Pozostałe budynki, pozostające wciąż w fazie projektów, które mogą przewyższyć w przyszłości Wieżę Dubaju, to X-Seed 4000, TRY 2004, The
Illinois, Bionic Tower czy Sky City 1000. Wszystkie one jednak pozostają jedynie architekto-nicznymi wizjami, a nie realnymi konkurentami.

Wybrane drapacze chmur (na czerwono zaznaczono wieżowce w budowie) -załącznik

za wikipedia.pl

Pytanie brzmi: poco? w tym budynku chyba bałbym się wyjrzeć przez okno - dobrze że tam się nie otwierają. Ale jaki to byłby raj dla samobójców?
 • awatar Shattered Memories: Człowiek ma manię wielkości ... Myśli że jak będzie coraz większe rzeczy tworzył to kompleksy znikną ... Albo MANIA BOGA będzie jeszcze większa ...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ALAN vel AL () EN ٠•●Królewska Elita●•٠: może chcą podać ręku Bogu i przywitać się. przecież On gdzieś musi mieszkać :d
 • awatar Shattered Memories: @nortus: Bardzo możliwe ... Zawsze krzyczałem gdzie się dało że człowiek najgłupszą istotą ziemską jest ...
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

A propos samobójstw.

Nowość prosto z Anglii.

Makabryczne samobójstwo - "ściął" sobie głowę

Kierowca londyńskiej taksówki przywiązał sznur do swojej szyi, a następnie do słupa, po czym ruszył z pełną prędkością mierząc w pobliską kolumnę.

Odcięta głowa samobójcy znalazła się kilka metrów od wraku pojazdu - pisze "Daily Mail".

Do szokującego zdarzenia doszło w Southwark, jednej z dzielnic Londynu.

Jeden z bezpośrednich świadków zajścia opowiedział
że bezgłowe ciało mężczyzny znajdowało się w rozbitej taksówce, natomiast głowa leżała po
drugiej stronie ulicy. Natychmiast została wezwana policja i pogotowie.
 • awatar Anya.: wielkie mecyje. Motocykliści dawno opanowali ten sposób szybkiej smierci.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Jeśli w hotelu to daleko stąd

Polskie kurorty dużo droższe od zachodnich
Do polskich hoteli przyjedzie o 600 tysięcy mniej zagranicznych turystów.

Stanie się tak pomimo korzystnego,w tym przypadku
kursu walutowego. Polscy hotelarze windują ceny jak za prosperity, w przeciwieństwie do zagranicz-nych kolegów, którzy, przez kryzys, obniżają ceny.

Za dwutygodniowy wyjazd rodzinny nad polskie morze zapłacimy przynajmniej 5 tysięcy złotych. a większość propozycji w obiektach tej klasy przekracza siedem tysięcy złotych. "Za pobyt w hotelu Rejs we Władysławowie, w którym za pokój 2 osobowy z dostawką, ze śniadaniem zapłacimy 5250 zł" - czytamy w forsal.pl. To jedna z tańszych ofert w tym segmecie.

Ponad siedem tysięcy musimy mieć w portfelu jeśli chcemy spędzić wakacje w trzygwiazdkowym hotelu w Mikołajkach, Darłówku, Międzyzdrojach, czy Łebie.
"Jeśli natomiast ktoś marzy o wakacjach, w uwiel-bianym przez gwiazdy szklanego ekranu, hotelu Bryza w Juracie musi przygotować się na wydatek
13,5 tys. zł" - zauważa forsal.pl.

"Prawie taki sam hotel, tak samo usytuowany, o tym samym standardzie znajdziemy na Krecie. "To hotel Kissamos Palace 3,5 gwiazdkowy, w którym za
dwa tygodnie z rodziną zapłacimy o połowę mniej, bo 6278 zł" mówi serwisowi Jacek Dąbrowski z zarządu Triady. O tysiąc złotych mniej rodzina wyda za trzygwiazdkowy hotel w Egipcie i Turcji. Rekordy popularności zaczyna bić Tunezja. Gdyż tam wystarczy wydać 4,5 tysiąca, aby spędzić tydzień w wysokiej klasy hotelu.

---
Byle dalej od naszych plaż. Ani słońca,ani pogody,
ani luksusu a ceny kosmiczne.
 • awatar Expresja: paranoja... moja dyrektorka pojechała do Holandii - będą z mężem, córką i wnuczką (są w jednym wieku) spać w namiocie na campingu, bo tak jest taniej ;P
 • awatar Shattered Memories: Te polskie ceni zwaliły mnie z nóg ... Masakra ... Polska to jednak jest patologia :-)
 • awatar Rakszasa: A ja Ci mogę polecic dobry ale hostel w polsce, w ktorym nawet zdazylo mi sie pracowac ;D Bo polacy dzialaja na zasadzie aby oskubac drugiego z wszytskiego co ma i by miec wiecej niz 2 i nawet 3 jesli sil starczy. Dlatego nie mamy nic, a sorry mamy wodke i kroliczki playboya dla ubogich :D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Coś dla fanek opalania się topless


W Polsce nagość to wciąż tabu, naturystom brak specjalnych plaż, a dziewczęta opalające się topless muszą tłumaczyć się przed sądem.W poszuki-waniu nagiej prawdy o sobie i innych można jednak udać się do pewnej wsi.
Otwarto tam hotel przeznaczony tylko dla naturys-tów.


"NIE MAM CO NA SIEBIE WŁOŻYĆ", CZYLI JEDEN PROBLEM MNIEJ

Pakowanie walizki nawet na krótki wyjazd przyspa-rza zwykle wielu problemów.
No bo co sobie przygotować, by mieć dobre wejście na lunchu, eleganckiej kolacji, a co na wycieczkę czy spacer? Jedna z brytyjskich dziennikarek,
pakując walizkę, usłyszała od zdziwionego męża:
"A po co w ogóle ci walizka?". Pytanie było uzasadnione, bo Helen i jej mąż wybierała się do
specjalnego hotelu dla naturystów.

STRIPTIZ NA WEJŚCIU

Hylteberga Gard znajduje się na głębokiej szwedz-kiej wsi. Krajobraz nie jest wcale wypełniony golasami hasającymi po kukurydzianych polach niczym nimfy.
Organizatorzy radzili, by wszystkie ubrania zostawić już przy drzwiach wejściowych. "Czy powinnam się rozebrać?" - zastanowiła się Helen.

Pierwszy golas, niezbyt szczupłej postury, objawił
się zaraz przy wejściu.
Helen rozpaczliwie starała się nie zerkać na najintymniejsze zakamarki jego ciała, lecz wzrok sam jakoś wędrował w dół.

O piątej kolacja. Obowiązujące stroje: nic. Helen pozwoliła sobie na jeden szczegół: miała na sobie różowy błyszczyk do ust. Większość gości jednak ma na sobie elementy garderoby, ale przykrywające tylko górną połowę ciała.

Lipiec w rozkwicie, ale tu jest całkiem chłodno. To był pierwszy posiłek, jaki Helen skonsumowała nago, sięgając po talerz kiełbasek wciśnięta
pomiędzy inne golasy.
 • awatar Shattered Memories: O ... Coś dla mnie .. Szkoda że w Polsce nie ma takiego czegoś ... Był by skandal i kontrowersje a gdzie to się pojawia jestem i JA :-)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @ALAN vel AL () EN ٠•●Królewska Elita●•٠: ale to blisko. Promem ze Świnoujścia do Ystad i kilka kilometrów dalej busem masz hotelik. Promy pływają rano i o północy.
 • awatar Rakszasa: Dziewczyny nie musza tlumaczyc sie przed sadem , a jedynie uciekac wlasnie do niego przed banda zboczonych starych prostakow. O i prawda wyszla na jaw!
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Dzieci poniżej 13 roku życia nie będą mogły przebywać na ulicach niektórych francuskich miast po godzinie 23.00 - poinformował dziennik "Le Figaro".

Godzinę policyjną wprowadzono m.in. w departamen-cie Essonne i w kilku miastach na południu Francji

Ograniczenie ma zapobiec wyzyskiwaniu dzieci
przez handlujące narkotykami starsze rodzeństwo.

Dilerzy wykorzystują nieletnich do dystrybucji narkotyków, ponieważ według francuskiego prawa, jeśli policja znajdzie narkotyki przy dziecku, nie ponosi ono konsekwencji prawnych.


Na północy Francji godzina policyjna dla nielet-nich w okresie wakacji obowiązuje od kilku lat.
 • awatar antybohaterka: Super pomysł. Mogli by i unas to wprowadzić xD I to jak najszybciej!
 • awatar Rakszasa: Moim zdaniem pomysł jest zły i tak nie wypali :D bo jak ktos cjce wyjsc to wyjdzie, jak ktos chce sie zabic to sie zabije. Nikogo nie powstrzyma ani w pierwszym przypadku drzwi ( bo zawsz jest okno) ani w drugim jak np nakaz religijny czy potepienie spoleczne.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Rakszasa: uważam odwrotnie. bo skoro nie ma zakazu to wszystko jest dozwolone i takie gnoje kradną, biją, handlują narkotykami itp. bezkarnie. Trzeba niestety ograniczyć bandziorom. A zresztą co 12-latek robi w nocy na ulicy? To chyba nie jest normalne? Co innego 16- 18-latek.
Pokaż wszystkie (20) ›
 

nortus
 

Turecka stacja telewizyjna Kanal T planuje emisję religijnego realisty show, w którym występować będzie 10 ateistów, imam, katolicki kapłan, rabin oraz mnich buddyjski. Zadaniem duchownych będzie nawrócenie ateistów. Zwycięzca programu pojedzie na wycieczkę do najświętszego miejsca religii, którą zdecyduje się przyjąć.

Data emisji programu planowana jest na wrzesień, jednak powstać mogą opóźnienia. Związane jest to z trudnościami, jakie stwarzają władze kraju.
Muzułmańscy liderzy z niechęcią odnoszą się do pomysłu i odmawiają delegowania imama na wizję.

-
Organizowanie takiego programu dla wyższej oglądalności jest brakiem szacunku dla wszystkich religii.
Stanowisko rządu Turcji: Organizowanie takiego programu dla wyższej oglądalności jest brakiem
szacunku dla wszystkich religii - uważa przedsta-wiciel tureckiego rządu, zajmującego się sprawami religii.

Przedstawiciele telewizji odrzucają oskarżenia i przekonują, że program to szansa na zdobycie największej nagrody na świecie - wiary w Boga.

Do udziału w programie zgłosiło się już ok. 200 osób. W sierpniu wybrani zostaną uczestnicy reality show.
---
Niektórzy w Polsce bardzo marzą o takim programie,
oczywiście z jedyną słuszną wiarą. Czyli którą?
Która religia jest ta jedyna słuszna i prawdziwa?
Skoro Bóg jest jeden.
 • awatar Shattered Memories: HAHA coś dla mnie ... Niech próbują mnie nawracać ... Zobaczymy kto się nawróci i wywróci :)
 • awatar gość: dobre pytanie - która? jeśli założymy, że Bóg jest...
 • awatar Expresja: dobre pytanie - która? jeśli założymy, że Bóg jest... *(ten gość - to ja, roztrzepana, nieprzytomna ;))
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Szwedzki minister pracy Sven Otto Littorin chce ukarać bezrobotnych, którzy nie szukają pracy w innych miejscowościach - czytamy w serwisie gp.se.

Sven Otto Littorin podkreśla, że spotkał się z wieloma pośrednikami pracy w kraju i zna krytykę.

Obecnie brakuje sankcji karnych, by ukarać tych, którzy nie chcą podjąć pracy poza swoim rodzinnym miastem, a rząd zastanawia się jak rozwiązać ten problem.

- Chodzi o to,by wprowadzić jakieś sankcje karne, lecz należy zrobić to łagodnie - mówi Littorin.

Takie sankcje według Littorina miałyby polegać na
pozbawianiu bezrobotnych wypracowanego przez nich zasiłku na dwa lub trzy dni każdorazowo, gdy odmówią podjęcia oferowanej pracy w innym mieście.

Joanna Bury dla wp.pl
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Cóż, nic dodać - nic ująć.Dyrektor Radia Maryja lubi szokować. Na Jasnej Górze apelował o modlitwę, by rządzili nami
"ludzie wierzący prawdziwie".
Dodał, że gdyby do pracy wzięli się wszyscy,
"Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo". W tym czasie ludzie ojca Tadeusza Rydzyka rozprowadzali wśród pielgrzymów zestawy startowe jego sieci komórkowej.

Redemptorysta przemawiał do wiernych po pielgrzym-kowej mszy odprawionej przez biskupa świdnickiego Ignacego Deca. "Zachować wiarę, teraz to wiarę budować, rodzinę budować i kulturę. I za wszelką cenę, za wszystkie skarby świata - wtedy przetrwamy" - mówił ojciec Tadeusz Rydzyk. Potem przepowiedział śmierć Unii Europejskiej. "I ta Unia taka bez życia, zabijająca człowieka - i ciało, i ducha i wiarę - ta Unia umrze, ta Europa umrze, a szkoda" - dodał przewrotnie.

Argumentacja dyrektora Radia Maryja wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród wiernych. Ojciec Rydzyk przeszedł więc do rozważań nad przyszłością Polski.

Najpierw zaapelował o modlitwę, by do władzy doszli "ludzie wierzący prawdziwie". "Żeby tą Polską rządzili ludzie, co kochają Polskę, to by ona inaczej wyglądała" - powiedział redemptorysta i w swoim stylu dorzucił, że gdyby do pracy wzięli się wszyscy, "Polska inaczej by wyglądała, a nie takie dziadostwo".

----
No to qurwa dlaczego wyciąga łapy po te wstrętne euro? Skoro takie złe to dlaczego woła więcej i więcej? Gdzie jego patriotyzm i honor?
 • awatar Rakszasa: patriotyzm to jest teraz jedynie na boisku pilkarskim
 • awatar krzyslav: no to bierz sie "maybach" do roboty - najlepiej kopania rowow gdzies gdzie ludzie nie chodza, bo jak i to spieprzysz duzej szkody nie bedzie a wskaznik dziadostwa sie poprawi - o jednego mniej
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Rakszasa: na boisku piłkarskim to dzisiaj jest dzicz i chamstwo. jeżeli można mówić o patriotyzmie to może na meczach siatkówki, koszykówki - ale nie piłka nożna.
Pokaż wszystkie (11) ›