Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 7 czerwca 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 

Xylia ma nawet mokry ogonek dzisiaj. Ciekawe jak ona go wystawiała poza siatkę, że jej zmókł?

Obowiązek patriotyczny i obywatelski, polski i europejski, spełniony więc można teraz świętować.

Kawa, torcik, winko i drinki - wszystko dzisiaj na świątecznie, a Xylia dostała wołowinkę.
 • awatar kropka-nad-i: dlatego ja własnie ide na wybory ;) chociaz staram sie nie narzekac nigdy tylko smiac sie z tego co "głowy panstwa" nam funduja ;) szkoda tylko, że mieszkam pod jednym dachem z politycznymi przeciwnikami... miło byłoby isc i głosowac na tych samych ludzi.
 • awatar Expresja: ha! wreszcie Was deszcz dopadł! :) A wybory... nie mówmy o tym... :P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: nazwanie tego deszczem to wielka przesada, bo nawet parasol nie zbytnio potrzebny. Życzę słooooooońca :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Filmy dokumentują zmiany na Ziemi

W ciągu minionej dekady liczebność ludzkiej populacji wzrosła o 13% - do prawie 6,8 mld. Aby nasza mała planeta mogła pomieścić tych wszyst-kich głodnych, mnożących się i emitujących CO2 mieszkańców, musimy wciąż wydzierać jej nowe przestrzenie - wycinać lasy, nawadniać pustynie i budować miasta.
Satelity NASA rejestrują wszystkie te działania - oto wybór klipów wideo (stworzonych ze zdjęć agencji kosmicznej), prezentujących jak człowiek
zmienia Ziemię.Urbanizacja DubajuCzy może być lepszy sposób przedstawianie skali zmian, niż pokazanie, jak na morzu pojawił się nowy archipelag w kształcie palmy? W Dubaju zbu-dowano nowy kompleks wysp - usypano je z piasku uzyskanego z dna morskiego. Palma ma przyciągnąć najzamożniejszych turystów - jednak na razie część inwestycji wstrzymano z powodu kryzysu.

Osuszanie jeziora Aralskiego
W latach 60. Morze Aralskie (tak nazywają je miejscowi) było czwartym pod względem wielkości jeziorem na świecie. Dziś ma zaledwie 10% powierz-chni sprzed 40 lat (na filmie oznaczona ją czarną linią) i jest podzielone się na 3 niezależne, słone jeziora - to efekt intensywnych prac hydrologicznych (m.in. budowy sieci kanałów oraz tam).Wycinanie AmazoniiW ciągu trzech ostatnich dekad w stanie Rondonia w zachodniej Brazylii wykarczowano prawie 35% lasów tropikalnych. Z informacji dostępnych na
stronie NASA wynika, że to dość powszechny proceder w tym regionie - najpierw powstają drogi, potem wokół nich ludzie karczują niewielkie działki i budują na nich farmy. Po kilku latach ziemia eroduje i staje się jałowa -
rolnicy zaczynają wypasać na niej bydło i karczują pod uprawy kolejne połacie lasu...


Powojenne czyszczenie bagien MezopotamiiCzasami zmiany krajobrazu są pozytywnym zjawis-kiem. W latach 90. reżim Saddama Husseina osuszał bagna Mezopotamii - gdy kontrolę w kraju przejęli
Amerykanie, proces ten został zatrzymany, a mieszkańcy zaczęli ponownie nawadniać osuszone wcześniej trzęsawiska. To zaowocowało odrodzeniem się roślinności.

Susza w UtahJezioro Powell w amerykańskim stanie Utah było kiedyś rajem dla wodniaków, urlopowiczów i wędkarzy - ale potężne susze w latach 2000 - 2005 sprawiły, że poziom wody gwałtownie opadł. Od tej pory sytuacja nieco się poprawiła - ale do stanu z lat 90. jest jeszcze daleko.
 • awatar Expresja: kiedyś wszystko ma swój koniec
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: :*
 • awatar gość: To nie zawiść, tylko przedstawienie faktów. Politycy nie dbają o wyborców, więc dlaczego ja mam o nich dbać. Na kogo mam głosować: na kaczkę dziwaczkę Senyszyn czy lalusia Olejniczaka o_0
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 
Na początku maja jeden z największych serwisów turystycznych na świecie TripAdvisor opublikował wyniki sondażu przeprowadzonego wśród turystów
podróżujących po Europie. Według ankiety Warszawa jest najbrzydszym miastem na Starym Kontynencie.

Taką opinię o stolicy miało 8% ankietowanych. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Berlin (7 %), a na trzecim Bruksela (6 %).

Warszawa zajęła też trzecie miejsce w innej niechlubnej kategorii - najgorsze jedzenie w restauracjach. Wyprzedziły ją Moskwa (7%) i Londyn (10%).

Według sondażu serwisu TripAdvisor najbardziej przereklamowanym miastem w Europie okazał się Paryż, przed Londynem i Dublinem. Najnudniejszymi
miastami -Bruksela,Zurych i Dublin, a najbardziej romantycznymi Wenecja, Paryż i Rzym. Uczestnicy ankiety wskazali też najczystsze i najbrudniejsze,
ich zdaniem, miasta. Kopenhaga,Zurych i Sztokholm przewodzą w pierwszej kategorii, natomiast w drugiej znalazły się Londyn, Paryż i Ateny.

Po opublikowaniu tych danych w serwisie warszawa.
-gazeta.pl wybuchła gorąca dyskusja. Na forach i w listach do redakcji czytelnicy bronili miasta i
wyliczali jego mocne strony. Równie często jednak potwierdzali: "Tak, Warszawa rzeczywiście jest bardzo brzydka", a nawet wyjaśniali skąd może
brać się taka opinia. Jak się okazuje z tych zarzutów złożyć można całkiem spory katalog wad stolicy. Za co więc nie lubimy Warszawy?

“Betonowy potwór”Główna słabością Warszawy,w oczach jej mieszkańców
a być może także turystów, jest architektura. Nic do niczego nie pasuje,największe architektoniczne koszmary stoją w centrum, a na dodatek wszystko jest brudne i zaniedbane - ubolewają czytelnicy.


- Jeżeli patrzymy z perspektywy galicyjskiego Krakowa, hanzeatyckiego Gdańska, czy Wrocławia, to rzeczywiście Warszawa jawi się jako betonowy
potwór.Bez prawdziwego centrum,brudny,zaniedbany, z jednym odnowionym Krakowskim Przedmieściem, które raczej podkreśla brzydotę reszty miasta, niż nadaje mu uroku. Ze Starówką, na której nic się nie dzieje. Z dworcami, które przywodzą na myśl którąś z republik kaukaskich, a nie spory kraj Unii Europejskiej. Z nierównymi ulicami, korkami i architekturą, w której nic do niczego nie pasuje - ubolewa Maciek Jabłoński.

Stellę Rozlatowską-Nazieblo denerwuje kolorystyka elewacji: - Skąd te okropne zielone kolory na elewacjach domów? To ma być Warszawa? Chyba rodem
z Podlasia. Kolory Warszawy to beż, biel i gołębi odcień szarości.Jak w Paryżu. To przecież wielkie miasto - takim powinno być.

Jak się okazuje nadal sporo emocji budzi, ciągle dominujący w centrum, mimo coraz większej ilości drapaczy chmur, Pałac Kultury. Tomasz Kaznowski nie zawahał się nawet napisać: - Jestem warszawia-kiem i nienawidzę Warszawy.W jej centrum króluje, niczym penis we wzwodzie gwałcący upokorzoną stolicę, dar od generalissimusa Stalina.

“Brudna, cuchnąca, odpychająca”Miasto jest nie tylko brzydkie, ale po prostu brudne - ubolewają mieszkańcy.
Jak więc nim zachwycić turystów? - Wszystko jest brudne, cuchnące, odpychające. Tyle w kwestii chwilowego wyrzutu do miasta, które zamieszkuję
od pół roku i nienawidzę go - pisze pochodząca z Poznania Sylwia Czajkowska.

Stella Rozlatowska-Nazieblo dodaje: - Szczególnie zaniedbane jest Centrum.
Dworzec koszmarny, choć ostatnio przybywa mu młodych zwolenników, także pośród architektów.

Jeszcze gorsze od brudnych i zaniedbanych budynków
są w oczach mieszkańców miasta "zdobiące" je reklamy, nierzadko monstrualnych rozmiarów.


Sylwia Czajkowska zauważa: - Dawna architektura miast, mimo swego uroku,ginie "dzięki" nieprzemyś-lanym budowlom, niszczącym zarazem perspektywę.
Dodajmy do tego niezliczone reklamy, bilbordy, te-lebimy,ulotki,brak śmietników,smród w przejściach
podziemnych, na dworcach. (...) Warszawa przytła-
cza gigantyzmem i bałaganem.

Podobnego zdania jest Lusia: - Denerwuje mnie zbyt nachalna reklama przysłaniająca często przyrodę oraz graffiti na budynkach właśnie
odmalowanych. Na szczęście na Trakcie Królewskim tego nie ma.

Ani rower, ani samochód

Perspektywy nie zmienia niestety środek transportu
którym poruszamy się po Warszawie. Zmotoryzowani i rowerzyści narzekają zgodnie na stan dróg i
kulturę ich współużytkowników:

- Kiedy jadę rowerem po drodze rowerowej i co chwilę hamuję, bo albo są wyboje, albo beztroscy piesi, albo po jezdni i wokół mnie pędzą auta, nie daj Boże jeszcze otrąbiwszy po drodze - pisze Joanna.

Piesi z kolei narzekają na zmotoryzowanych i samo-chody zaparkowane na każdym wolnym metrze kwadra-towym. Tak opisuje to Ryszard:

- Trzeba przyznać, że Warszawa nie jest urokliwym miastem. Najbardziej denerwują wszechobecne reklamy, a także wszędzie zaparkowane samochody.
Miasto wydaje dużo pieniędzy na reklamowanie się, a to są pieniądze wyrzucone w błoto. Jeżeli turysta skusi się dzięki reklamie, to na pewno nie poleci go swoim znajomym.

Co za ludzie!?

Miasto to jednak nie tylko drogi i budynki, ale też ludzie. Niestety, jak wynika z listów, warszawiacy nie tylko nie darzą sympatią miasta, ale również siebie nawzajem.

Zdaniem Stelli Rozlatowskiej-Nazieblo warszawiacy są koszmarnie ubrani:

- Nie ma tu na ulicy ludzi ciekawie ubranych, skromnie, z klasą. Ubiory kobiet i młodych dziewczyn nadal jak w czasach komunizmu - zbyt dużo nie pasujących do siebie kolorów, odwieczne szpilki - nieeleganckie na co dzień itp.

Sylwię Czajkowską bardziej niż stroje, mierzi sposób bycia mieszkańców miasta:

- Ludzie są niemili, nie mówią sobie "dzień dobry", nie stać ich na uprzejmość wobec innych.

Joanna jest podobnego zdania. Uważa też, że brak serdeczności we wzajemnych kontaktach może dyskwalifikować miasto w oczach turystów:

- Uśmiech i zwykłe "dziękuję", czy "przepraszam" naprawdę nie boli. Proszę mi wierzyć, to również odgrywa wielką rolę w kształtowaniu wizerunku
miasta -gdy ja odwiedzam inne kraje,inne miejsca, najbardziej zwracam uwagę na ludzi i to ma najwię-kszy wpływ na moją o danym mieście opinię.
Szczęśliwi ludzie to szczęśliwe miasto.


Niestety, nawet jeśli mamy szczęście i znajdziemy w Warszawie ludzi, z którymi lubimy spędzać czas, pojawia się problem: gdzie się wybrać? Klubów w
stolicy bowiem ciągle jak na lekarstwo, a jeden od drugiego dzieli zwykle kilka kilometrów.

- Denerwuje mnie, gdy w nocy chcę zmienić klub i muszę przejść kawał drogi,żeby się dostać do następnego. Denerwuje mnie, że nie mogę usiąść w parku na ławce i jak człowiek napić się piwa - narzeka Joanna.

“Warszawa jest coraz piękniejsza”Czy zatem sytuacja jest beznadziejna? Niekonieczne! Okazuje się, że mimo mnóstwa wad, Warszawa ma obrońców. Należy do nich Maciek, który wyjaśnia:

- Płachty reklamowe, psie kupy, wszędobylskie samochody,zaniedbane budynki nie tyle są wymysłem Warszawy, co raczej ogólnonarodową chorobą.

Zdaniem Lusi z kolei miasto, choć nie idealne, systematycznie pięknieje:

- Warszawa jest coraz piękniejsza. Bardzo lubię Krakowskie Przedmieście,Nowy Świat i Stare Miasto.
Po generalnym remoncie bardzo wypiękniały,zabyt-
kowe budowle są oświetlone i zadbane. Mamy piękne kościoły i dużo zieleni.

Pozytywny obraz Warszawy w reklamówce BBC


Wielu warszawiaków zgodnych jest też co do tego, że wytrwali tropiciele miejsc pięknych, albo przynajmniej wyjątkowych na pewno znajdą tu coś dla siebie:

- Czy Warszawa jest brzydka? Cóż, na pierwszy rzut oka, tak. Warszawa jest brzydka. Ale... są miejsca,które lubię odwiedzać i o których mogłabym
powiedzieć, że są pozytywną stroną mojego miasta. Dla mnie najlepsza pizza w Polsce, jest na rogu Puławskiej i Dąbrowskiego(...). Najprzyjemniejsze
miejsce zielone,to okolice Potoku Służewieckiego. (...) Owszem Starówka została "wybudowana" po wojnie, ale nie zmienia to faktu, że jest tu tyle
pięknych miejsc, kameralnych uliczek czy zaułków. I nie tylko samo Stare Miasto.Można znaleźć takie miejsca w innych dzielnicach. Choćby strasząca
kiedyś Ząbkowska, dziś pięknie odrestaurowana uliczka - pisze Beata Paziewska.

Michał Cudziło kocha Warszawę za: "Niesamowity widok ze skarpy na wysokości Warszawianki. Ciąg parków od Agrykoli do Mostu Poniatowskiego z odnowionymi i podświetlonymi fontannami. Bulwar wiślany z niesamowicie malowniczymi wschodami księżyca i płynącą w ciemności Wisłą, poprzeci-naną oświetlonymi mostami."

- Szalona, nie pasująca do siebie architektura ma swój niezaprzeczalny urok.
Socrealistyczne gmaszyska na MDM, mrówkowce na Ursynowie, sypiące się kamienice na Mokotowskiej - to wszystko tworzy przedziwny koktajl i nadaje
Warszawie klimat wiecznej tymczasowości - broni miasta Maciek Jabłoński i dodaje:


- Pokażcie mi drugie miasto, które można przejść z północy na południe i ani razu nie opuścić parku. Pokażcie mi drugie miasto, które w centrum ma regularną plażę z leżakami i beach barem. Które również w centrum ma takie klejnoty jak Porty Czerniakowski i Praski.

Joanna uważa, że problemem jest nie brzydota miasta, ale nieumiejętność dostrzeżenia jego mocnych stron:

- Najbardziej denerwuje mnie powszechne narze-kactwo. (...) Proszę mi uwierzyć - nawet na Białołęce znalazłam ciekawe miejsca - np. farmę strusi, ajbrzydszy ogródek świata (ze wszystkimi możliwymi figurami glinianymi) czy nieprawdopo-dobnie urokliwe łąki, kanały i czyste miejsca do siedzenia nad Wisłą.

Swoją listę mocnych stron stolicy ma też Aleksandra Stereńczak:


- Warszawa jest także pełna coraz bardziej zadbanych parków (Saski, Łazienki, Skaryszewski, Praski itp.). Przepiękną dzielnicą jest Stary
Żoliborz ze swoimi malutkimi poukrywanymi placykami (np. Henkla)I tłumaczy:

- Na Warszawę trzeba spojrzeć szerzej niż jako na Dworzec Centralny, Pałac Kultury i wielkie reklamy na kamienicach. By ocenić miasto, trzeba je zdecydowanie lepiej poznać. Bulwersują mnie prędkie opinie budowane na podstawie pierwszego, negatywnego wrażenia.

Może więc, żeby docenić jej specyficzny urok, nie wystarczy wpaść do Warszawy jako turysta. Być może w Warszawie trzeba zamieszkać i z czasem
miasto zyska walorów, jak wino.

---
A co Wy myślicie o Warszawie?
 • awatar biała czekolada: heh... samego miasta prawie wcale nie widziałam, ale ludzie tam całkiem fajni:)
 • awatar Rakszasa: co Ty gadasz! Beton to najpiekniejszy twór cywilizacji ziemskiej ;D ale i tak czy tak Najpiękniejsze miasto to Rzym i NY ;D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: uśmiech na twarzy i powiedzenie do kogoś obcego "dzień dobry" - mała rzecz a jak strasznie cieszy. Jaki przeżyłem szok, gdy wiele lat temu znalazłem się o świcie w Berlinie i ludzie idący ulicą potrafili powiedzieć do mnie guten morgen. I jak się ciepło zrobiło na sercu. To samo wiele spotkało mnie w Norwegii czy Szwecji. W Polsce? ha ha ha Chyba, że ktoś mnie pomylił ze swoim znajomym. Mała rzecz ...
Pokaż wszystkie (11) ›
 

nortus
 

CO TO JEST GLOBALIZACJA ?

Najlepiej wyjaśnia to śmierć księżnej Diany.

Angielska księżniczka ze swoim egipskim kochankiem rozbija się we francuskim tunelu, jadąc niemieckim samochodem z holenderskim silnikiem,  prowadzonym przez Belga, który wcześniej wypił sobie trochę szkockiej  whiskey, gonieni przez włoskiego paparazzi na japońskim motorze.
Po czym  ratował ją amerykański lekarz używający brazylijskich leków. A tekst ten napisał Filipińczyk używając technologii Billa Gates'a którą  ten wziął od Japończyków.
A Ty prawdopodobnie czytasz to na klonie amerykańskiego IBM'a, który opiera się na filipińskich częściach i ma  koreański monitor, złożony przez pracowników z Bangladeszu w  singapurskiej fabryce. Przewieziony ciężarówkami przez Hindusów,  ukradziony przez Indonezyjczyków i w końcu sprzedany do Twojego kraju  przez Chińczyków.

TO JEST GLOBALIZACJA!
 • awatar KALIPSO: Witaj .napisze ci tak ze jak oglądałam pogrzeb księznej Diany to płakałam jak bóbr...???????czy to też jest Globalizacja???????
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: ja też. Bardzo jakoś lubiłem Diane, jej zachowanie, urodę, ....
 • awatar tigr: Przypomniało mi to zajecia z handlu zagranicznego, które miałem parę lat temu. Prowadząca zapytała:"jak myślicie państwo, skąd pochodzi ta komórka?" "Z Finlanii", powiedział ktoś nieśmiało. "Może w 15%" odpowiedziała prowadząca. i dziś, parę lat po tych wydarzeniach, muszę przynac że miała rację.
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

Poczet Klubów Polskich

Kto zagrałby w meczu polskich klubów piłkarskich o najśmieszniejszych nazwach?
Swornica Czarnowąsy z Gwiazdą Wielkie Oczy? Partyzant Kazimierz z Trotylem Zarębki? A może Grel Trute z Marabundą Stobierna?

Z czuba.pl prezentuje: Loga polskich klubów - te najlepsze i te naprawdę najgorsze.

W Polsce mamy 5690 klubów piłkarskich. Jak nazywają się te z górnej półki - wszyscy wiedzą. Ale dopiero poznanie nazw klubów z niższych lig jest dla prawdziwego kibica wielkim przeżyciem.

Sport.pl postanowił wyjść naprzeciw potrzebom duchowym fanów - przejrzeliśmy wszystkie nazwy, wybraliśmy 244 najlepsze, po czym całość skatalogowaliśmy, dzieląc na dwadzieścia dziewięć
grup i trzy podgrupy. Oto owoc naszej pracy...

Kategoria: Kultowe...

Swornica Czarnowąsy
Izolator Boguchwała
Kamax Kańczuga

Kategoria: Kombatancko-historyczno-mitologiczne...

Husaria Grzędy
Kopernik Kiernozia
Spartakus Szarowola
Partyzant Kazimierz
Jagiełło Pilchów
Grunwald Padew Narodowa
Gladiator Słoszewo
Troja Włodzienin
Sparta Zawiszyce
Parys Niedobczyce
Herkules Trzebuska
Kmicic Kruszyna
Helios Czempiń
Jurand Bolechówko
Fenix Boczki

Kategoria: Zawodowe...

Flisak Złotoria
Lotnik Kryspinów
Strażak Przechowo
Handlowiec Domaszkowice
Rzemieślnik Pilzno
Kolejarz Czeremcha
Medyk Cibórz
Mechanik Kochcice
Rybak Ciasna
Ogrodnik Cielmice
Cukrownik Chybie
Plantator Nienadówka
Chemik Pustków
Rolnik Skąpa
Farmer Szonów
Traper Chichy
Transportowiec Kłopotów
Leśnik Rąpin
Sadownik Błędów
Gazownik Wawelno
Spółdzielca Wudzyń Kotomierz

Kategoria: Niezawodowe...

Amator Paszyn

Kategoria: Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o sponsora...

Unifreeze Miesiączkowo
Phytopharm Klęka
Miho Pępowo
Cor Iesu Rybno
Sportico Szastarka

Kategoria: Dobrze, że nie grają w Lidze Mistrzów, bo nikt nie wymówiłby tych nazw...

Krzna Rzeczyca
Krzczonovia Krzczonów
Żyrzyniak Żyrzyn
Luciążanka Przygłów
LKS Rzepiennik Strzyżewski
Skrwa Skrwilno
Ciężkowianka Ciężkowice
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna

Kategoria: Proste...

FC Pęcz
KS Łąka
Ex Siedlce

Kategoria: Naprawdę można się przestraszyć...

Klub Sportowy Potworów
Hart Tęgoborze
Trotyl Zarębki
Potęga Węsiory
Tytan Łankiejmy

Kategoria: Ciekawe, co wymyśliliby zakładając klub w Baden-Baden...

Róża Stara Róża
Prawda Stara Prawda
Zamek Zamek Bierzgłowski

Kategoria: Kłania się Ustawa o języku polskim...

Thrash Attack Lipiny
Fitball Szklary
Francesco Olszanica
Anastasis Wierzbno
All Stars Boguszyce
Frassati Fajsławice
Sommer Zapole
Replay Owczary
Galakticos Solna
Northstar Miechów
Team Przecław
Champion Kokoszki
Cosmos Nowotaniec
Atlantic Chałupki Dębniańskie
Magic Niezabyszewo
Old Boys Kurza Góra

Kategoria: Imienne...

Konrad Konradówka
Sławek Borzechowo
Iwonka Iwonicz
Maksymilian Cisiec
Absolwent Marcinek Poznań
Magdalenka Markusy

Kategoria: Zgadnij któremu klubowi za granicą kibicują...

Olimpiakos Tarnogród
Santos Czerchów
Benfica Klisino
Santos Piwoda
Borusja Boruja Kościelna
Ajax Rojów
Celtic Reda
Sporting Leźno
Inter Gnojnica
Juve Uniechów

Kategoria: Przyjacielskie, uśmiechnięte, wdzięczne. Po prostu - milusie...

Muszelka Ogardy
Drwinka Drwinia
Strumyk Jakubowice
Wtórkowianka Wtórek
Gracja Tczów

Kategoria: Zwierzęce...

Tygrys Solca Wielka
Jaguar Wolanów
Żbik Nasielsk
Żubry Smarchowice
Panda Pamięcin
Wilki Wilcza
Skorpion Lubsza
Lew Pogorzela
Dromader Chrząstów
Ryś Laski
Koziołek Lublin
Pająk Wąsosz
Smoki Podole Małe

Podkategoria: Ptaki...

Kanarki Małachowice
Sęp Droginia
Szpak Skórcz
Czapla Kryry
Albatros Szufnarowa
Kormoran Purda
Pelikan Niechanowo
Sokół Kocmyrzów Baranówka
Mewa Prejłowo Giławy
Perkoz Łężany
Jastrząb Domatowo

Podkategoria: Ryby...

Łosoś Łososina Dolna
Okoń Sapowice
Karpik Kopanica

Podkategoria: Ssaki fruwające...

Nietoperz Gardzko

Kategoria: Roślinne

Krokus Rychwałd
Dąb Gaszowice
Szarotka Uherce
Cis Cekcyn

Kategoria: Żywiołowe, czyli astronomiczno-atmosferyczno-zjawiskowe...

Cyklon Kończewice
Zorza Ochla
Huragan Swędów
Tornado Ciosaniec
Meteor Jasienica Dolna

Grom Skąpe
Wulkan Biesiadki
Wiatr Ludźmierz
Tajfun Jartypory
Burza Lipki
Błyskawica Kacwin
Wicher Gwiździny
Tęcza Słomiróg
Saturn Gąski
Ogień Sękowa
Halny Kalna
Gwiazda Wielkie Oczy

Kategoria: Prawie jak w Orange Ekstraklasie...

Polonia Bytoń

Kategoria: Prawie jak w serie A...

Milan Milanówek

Kategoria: Niewątpliwie skojarzeniowe...

As Pieski
Hetman Żółkiewka
Nurt Potok
Las Zalesie
Amigo Przyjaźń

Kategoria: Patriotyczne

Biało-Czerwoni Kaszyce
Macierz Lipnica Murowana

Kategoria: Z jednej rodziny...

Vel Dąbrówno
Wel Lidzbark
Burza-Vel Bratian
Brat Siennica Nadolna

Kategoria: Ęwidentnie dla Ędwarda Ąckiego

Błędno Nądnia

Kategoria: Odlotowe

Rakieta Głuponie

Kategoria: Przegrane na starcie

Iskra Samoklęski Duże

Kategoria: Naprawdę nie można było inaczej?

Orzeł Wieprz
Iskra Stolec
Błękit Cyców
Orzeł Wróblew
Sokół Świniary
Centuria Chechło
Jaguar Kokoszki


Kategoria: Nie wiadomo jakie, ale wiadomo, że fajne...

Klubokawiarnia Roztocznik
Tramwaj Kraków
Orzonkowianka Racula
Kurpik Kadzidło
Tęcza Zwrócona
Piasek Potworów
Kolektyw Radwanice
Santana Wielki Klincz
Mabudo Suchoczasy
Kujawy Kozy
Mila Turka
Andoria Mircze
Graf Chodywańce
Drako Kowala
Wenus Oszczepalin
Szumy Susiec
Sygnał Chodel
Lutnia Piszczac
Dar Placencja
Laktoza Łyszkowice
Filkówka Barwałd Średni
Puls Broszkowice
Trzebol Wielkie Drogi
Lepietnica Klikuszowa
Jordan Sum Zakliczyn
Impet Łajski
Jantar Parciaki
Orz Goworowo
Limit Rybno
Egipt Krzyżowice
Atom Grądy Goświnowice
Wiśnia Trzciana
Prywatna Lecka
Alabaster Łopuszka Wielka
Pewność Lubzina
Anioły Garczegorze
Wypoczynek Buków
Fala Warpuny
Tarzani Wrzeszczyna
Wełnianka Kiszkowo
Kolorowi Rzyszczewo
Wspólni Różewo
Pogoda Nasutowo

Kategoria: Nie wiadomo jakie, ale wiadomo, że dziwne...

Opatrunki Toruń
Foto-Higiena Gać
Matrot Kąsinowo
Fagus Kołbacz
Acer Miały
Salęt Boże
Ewingi Zalewo
Awdaniec Pakosław
Marabunda Stobierna
Metanoja Lipsko
Tatyna Dylągówka
Woga Chociule
Grunke Somonino
Dłubnia Jangrot
Sad Chwiram
Rowokół Smołdzino
Brenewia Wijewo
Olender Sól
Huczwa Tyszowce
Rajfel Krasiejów
Ogończyk Kikół
Skioldpasz Radoszyn
Kanał Występ
Grel Trute
Bistal Machowino

Kategoria: Właściwa nazwa na właściwym miejscu...

Piłkarz Podłęże
Sportowiec Modlniczka
Lider Złotowo

Kategoria: Jedyna właściwa nazwa na właściwym miejscu...

LZS Zimna Wódka
 • awatar Bezedura: Przypuszczalny Baden Baden-Baden rozłożył mnie na łopatki :-D, a potem się uodporniłam troszkę. Niezłe.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: pomysłowość ludzka nie zna granic. :)
 • awatar Bezedura: Mam wrażenie, że przy niektórych nazwach pomysłowości im zabrakło, ale inni 'nazwodawcy' odrobili z nawiązką :D -->Rowokół, Drako Kowala, Błękit Cyców nie no... Dziękuję za rozbawienie przed snem :)
Pokaż wszystkie (5) ›