Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 27 czerwca 2009

Liczba wpisów: 10

nortus
 

Zakupiona wołowinka dla Xylii już jest, teraz tylko ją trzeba pokroić i zamrozić. I będzie szczęśliwa małpa.

" Z pewnej odległości to i kaktus jest do
 przytulenia. "

- Władysław A Grzeszczyk

Zaraz będzie kawusia i nortusek będzie szczęśliwy
 • awatar antybohaterka: Co ta Xylia nabroiła,że małpą ją zwiesz ostatnio?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: jak narozrabia to nie będę jej nazywał małpą a całkiem inaczej, całkiem inaczej. A małpka to wyraz uczuć dobrych jest :*
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Sieci handlowe oszukują klientów? "Promocja obowiązuje, o ile..."

Przed sklepami nierzadko spotykamy informacje o promocjach i obniżkach mające zachęcić nas do zakupów.Uważajmy jednak na dopiski,które działają na naszą niekorzyść.
Reporter TOK FM przed jednym z marketów natknął się na tabliczkę, na której drobnym druczkiem dopisano:

"Wszystkie promocje obowiązują, o ile nie popełniliśmy błędów w druku".

Klientom napis ten wydał się nieco dziwny. Podobnego zdania jest Urząd Ochrony Konsumentów, który podkreśla, że przedsiębiorca ma obowiązek
sprawdzić, czy nie ma tam błędów i ponosi odpowie-dzialność za podawane przez siebie informacje.

Umieszczeni
e takiego komunikatu jest niezgodne z prawem i sieci handlowe mogą za to słono zapłacić, nawet do 10 proc. przychodów.

Paweł Tymiński, rzecznik Biedronki, tłumaczy, że robi się z igły widły. I rzeczywiście, okazuje się, że podobne nielegalne praktyki stosuje od lat większość sieci handlowych na rynku.

dziennik.pl
---
Czyli jestem uczciwy o ile was nie okradłem.
Fajna filozofia. Polak i handlowiec potrafi
 • awatar Rakszasa: mnie jakos nie rusza slowo promocja a i zadna reklama nie dziala na mnie na zasadzie MUSZE MUSZE ISC KUPIC ide i biore to na co mam ochote i nawet na cene nie patrz o.O glupie przemyslenia wielkich specjalistow
 • awatar krzyslav: Art. 286 §1 k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: taaaaaaaaaaaaaaaa ;)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Przewrócony blok w Szanghaju. Jedna osoba zginęła

Na przedmieściach Szanghaju z niewyjaśnionych przyczyn runął w sobotę rano wykańczany przez ro-botników 13-piętrowy apartamentowiec - podały  media. Pod gruzami zginął jeden robotnik.


Osiedle bloków w Szanghaju

Hongkońska telewizja pokazała zdjęcia niemal cał-kowicie wykończonego już budynku, który wcześnie rano w sobotę nagle zaczął się przechylać by
następnie runąć na jedną ze ścian. Budynek stano-wił część dużego kompleksu mieszkaniowego w prestiżowym punkcie Szanghaju. Katastrofa nie spowodowała wielu ofiar wyłącznie dlatego, iż doszło do niej zanim robotnicy zaczęli pracę. Naoczni świadkowie, cytowani na portalu interneto-wym dziennika "China Daily" , mówią. iż wcześniej na ścianach budynku pojawiły się rysy.

Okoliczni mieszkańcy w momencie runięcia konstruk-cji odczuli wstrząsy,które przyjęli za trzęsienie ziemi.

Szanghajskie władze zapowiedziały zbadanie przy-czyn wypadku. Wstrzymano całkowicie budowę kompleksu do czasu wyjaśnienia sprawy. Zdaniem mediów, nie jest wykluczone, że wykonawca użył nieodpowiednich, tańszych materiałów budowlanych -podobnie jak to miało miejsce w prowincji Syczuan,
gdy w trakcie trzęsienia ziemi w ubiegłym roku runęły wszystkie szkoły, zbudowane z naruszeniem przepisów.
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Litewscy posłowie walczą z homoseksualizmem


Litewski prezydent Valdas Adamkus zawetował w piątek ustawę, której celem był zakaz mówienia o homoseksualizmie w szkołach i programach TV dla
młodzieży - Poprawcie ją, aby nie łamała zasad pluralistycznego i otwartego społeczeństwa - zaapelował do posłów.Narzucanie nauczycielom milczenia o homoseksua-lizmie to pogłębianie dyskryminacji. To państwowa homofobia! - podkreślali uczestnicy pikiety.
Przyznawali, że tylko silny międzynarodowy nacisk może skłonić konserwatywnego Adamkusa, którego 12 lipca zastąpi na stanowisku Dalia Grybauskaite, do zablokowania nowego prawa.

Litewscy posłowie bez wielkich sporów uchwalili w zeszłym tygodniu prawo, którego celem jest chronienie dzieci przed szkodliwymi treściami w szkołach, mediach i miejscach publicznych. Prócz ograniczeń w pokazywaniu scen przemocy czy seksu w telewizji w godzinach popołudniowych w ustawę - pomimo głośnych protestów organizacji praw człowieka - wmontowano kontrowersyjny
zapis o zakazie propagowania homoseksualizmu.

Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, temat różnych orientacji seksualnych nie będzie mógł być poruszany w szkołach. Teoretycznie nauczyciele ryzykowaliby karę, jeśli np. zechcą pomóc 17-latkowi dyskryminowanemu z racji swej orientacji, bo może to być uznane za propagowanie homoseksualizmu.

Chcą znów zrobić z homoseksualizmu temat tabu - mówił Juris Lavrikos z ILGA, międzynarodowej organizacji na rzecz praw mniejszości seksualnych.


Sprawa stała się już głośna w Europie. Protesto-wała Amnesty International i Human Rights Watch, a brytyjscy przedstawiciele w Radzie Europy
przygotowywali uchwałę potępiającą Litwę. Sami Brytyjczycy jeszcze w latach 90. mieli zakaz promowania homoseksualizmu zapisany w swym prawie o samorządach.

Litwa i inne kraje wschodnioeuropejskie w czasach ZSRR nie brały udziału w europejskich debatach społecznych.Nie uczestniczyły w długim zachodnio-europejskim procesie przechodzenia od warunkowej tolerancji do pełnego równouprawnienia mniejszości
z ich pełną obecnością w przestrzeni publicznej. Jednak teraz powinny to szybko nadrabiać, a nie cofać się o kilkanaście lub kilkadziesiąt lat - przekonuje Lavrikos.

Straszenie gejowską inwazją jest też modne na Łotwie. Tamtejszy kardynał Janis Pujatis w zeszłym roku wzywał rodaków, aby nie dopuszczali gejów do stanowisk publicznych. - Brońmy nasz naród przed inwazją homoseksualizmu - apelował hierarcha. Podczas marszów gejowskich w Rydze regularnie dochodzi do bójek z przeciwnikami równouprawnienia.

Nad ustawą o zakazie promowania homoseksualizmu pracują też posłowie bułgarskiego parlamentu.
--
Cóż nasi PISowcy też by pewnie chcieli takiej ustawy. Gdyż w PRL nie było przestępczości, narkomanii, gwałtów, homoseksualizmu, alkoholizmu,
przemocy i wszystkiego złego - bo o tym się nie mówiło, a więc to nie istniało. A kraj mlekiem i miodem płynął ku szczęściu obywateli i jego władz.
Zakazać, nie mówić i będziemy wszyscy szczęśliwi.
Jakie to proste.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @mariuszmax: to Ciebie też dopadła powódź? To współczuję. Szkoda patrzeć jak się coś zrobiło, człowiek się namęczył i potem ... spływa z wodą. Na szczęście nad morzem nie ma powodzi, chyba że cofka wiosną, ale tylko raz miasto było zagrożone, od kiedy tu mieszkam (15 lat). Przyjdzie słonko i poprawi. Głowa do góry :)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Super oferta dla odchudzających się, a sporo ich na pingerku.

Jedziesz do Stavanger, wynajmujesz pokój w hoteliku za 700-1000 zł/noc (ze śniadaniem) i jedziesz na codzienne wycieczki do Florli.

W latach 1913 - 1918 wybudowano elektrownie nad fiordem. Zatrudniało 119 pracowników, 28 kobiet i 37 dzieci. Osiedle posiadało pocztę i szkołę.
Szkołę zamknięto w 1970 a sklep 10 lat później. Elektrownia została zautomatyzowana w 1999r. Domy pracowników sprzedano prywatnym właścicielom.

Dzisiaj jest to jedna z licznych atrakcji turystycznych.

Spacerek wzdłuż rurociągów  w dół / lub w górę ma tylko 4.444 schodki.

Więc dla odchudzających się wystarczy jeden spacerek dziennie. I ile kalorii będzie mniej.

Chodzą ta młodzi i starzy, więc można przeżyć te 4.444 schodki
 • awatar gość: nie lepiej pobiegać tam i z powrotem po schodach w domu? :)
 • awatar Bezedura: W domu gorzej, bo starczy jedna mała chwila zniechęcenia lub lenistwa i już nie biegasz. A tam trzeba przejść wszystko, bo cię wycieczka z tyłu pogania, nieźle ;-)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Bezedura: i to jest plus, jak zaczniesz nie masz wyjścia, nikt cię nosić nie będzie. Trzeba skończyć ... spacerek ;)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Pracodawca nie musi mieć z tobą kontaktu


Szef prosi,żebyś przed wyjazdem na urlop zostawił mu numer telefonu, pod którym będziesz uchwytny?

Nie zgadzaj się na to pod żadnym pozorem. Nawet
jeśli będzie tłumaczył, że ma prawo odwołać cię z urlopu.Po swojej stronie masz Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Przed rozpoczęciem sezonu urlopowego pracodawca zażądał od wszystkich zatrudnionych podania informacji, dokąd wybierają się na wypoczynek i pod jakim numerem telefonu można ich zastać podczas urlopu. Tłumaczył, że te informacje są mu potrzebne do tego, by w każdej chwili - jeśli zajdzie taka potrzeba - mógł wezwać podwładnych do pracy.

Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem?

Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wyjaśnia:
Nie, pracodawca nie może żądać podania przez pra-cowników wybierających się na urlop wypoczynkowy danych teleadresowych umożliwiających wezwanie ich do pracy,ponieważ działanie takie nie znajduje
podstaw w obowiązujących przepisach prawa.

Pozyskiwanie takich danych wydaje się dopuszczalne
jedynie w szczególnie uzasadnionych przypadkach i w odniesieniu do pracowników pełniących strategiczne.

za dziennik.pl
 • awatar .: Lusiaczek :.: a ja jak zapytałam szefa czy na służbówce jest roaming w razie czego odpisał: "miłego urlopu". Ale to było dawno ;)
 • awatar krzyslav: dlatego mam co najmniej 2,3 numery o roznych stopniach "tajnosci" ;-) a tak swoja droga ustawa o ochronie danych osobowych za wykorzystanie danych niezgodnie z deklaracja przewiduje od grzywny do 3 lat odsiadki i nie ma tam mowy o karze w zawieszeniu
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @krzyslav: a ja mam jeden numer od 10 lat i go nie zmieniam. Nie mam przed kim uciekać ;) a dokładnie nie daję sobie w kaszę dmuchać ;)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar KALIPSO: wITAJ ..Norwegia jest piękna ..pozdrawiam cieplutko ..:) szczególnie fiordy trzeba to na własne oczy zobaczyć ..buziaki ..:)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @KALIPSO: masz świętą rację, coś wiem o tym :*
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Chroń klimat - włącz latarnię przez telefon

Mieszkańcy wsi Dörentrup w środkowych Niemczech wpadli na nietypowy sposób oszczędzania pieniędzy.

W nocy wieś od kilku lat tonie w ciemnościach. Ale ludzie nie boją się światła. Przybysz spoza wioski ze zdumieniem zobaczy, że uliczne lampy zapalają się wtedy, gdy mieszkańcy sobie tego zażyczą.

W położonej na uboczu od głównych szlaków komu-nikacyjnych 9-tysięcznej wsi po zmroku prawie nikt nie jeździ samochodem. Dlatego latarnie są wyłączone, a ulice spowija mrok. Ale co jakiś czas rzędy ulicznych lamp w różnych częściach miejscowości nagle rozbłyskują, by po kwadransie znowu zgasnąć.

Każdy zarejestrowany w specjalnym systemie użytkownik może zadzwonić ze swojego telefonu komórkowego pod centralny numer i wstukać sześcio-cyfrowy kod odpowiadający właściwemu fragmentowi ulicy.
Jeden telefon - i światła zapalają się na 15 minut. Serwis umożliwiający zdalne sterowanie latarniami jest darmowy. Jedyne koszty dla mieszkańców to połączenia telefoniczne.

"Wprowadziliśmy ten system, żeby oszczędzić pieniądze. Ale chcemy też zrobić coś dla środowiska i chronić klimat".
--
To nie propozycja dla nas. Naruszałoby nasze swobody obywatelskie.
 • awatar krzyslav: i nabijaja kase operatorom komorkowym - 20 lat temu montowalem oszczednym niemcom czujniki ruchu uruchamiajace oswietlenie wokol domu - pazernosc i hipokryzja godne niemcow
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Kolejny samolot zawrócony z lotu bo w locie okazało się,że znaleziono mała usterkę techniczną.

Tym razem LOT z Warszawki do New Yorku.

Czyli niedługo dyliżanse wrócą do łask?

Paliwo drogie, ekologia zabrania nam zatruwać środowisko naturalne. A koń i proso - czysto, tanio, naturalnie.
 • awatar antybohaterka: Drogi Nortusie,może czas na teleportację - po prostu....;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: podobno próby trwają i udało się przeteleportować jakąś cząstkę materii o kilka milisekund. Ale człowiek to taka duuuuuuża cząstka to nie wiem kiedy się doczekamy. I ciekawe ile będą śpiewali za bilet? :)
 • awatar antybohaterka: za ileśdziesiąt lat będzie może popularne jak samolot;)kto by pomyślał kiedyś,że samolot poleci?
Pokaż wszystkie (10) ›
 

nortus
 

a my się powolutku zbieramy do gwiazd polecieć, w kolorowych snach

ale raniutko proszę o filiżankę kawusi na dzień dobry - słyszysz X-ie.
 • awatar gość: Milego Dnia Dla Madame Xylii i jej "pana"-Nortusa. I dobrej kawki zycze!
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: serdecznie dziękujemy. kawa z rana ... jest cudowna. zwłaszcza jak się poszło spać o 3 a wstało o 10. Xiężna hasa po Castel Galdofio od rana.
Pokaż wszystkie (2) ›