Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 17 czerwca 2009

Liczba wpisów: 4

nortus
 
ćwiczę przed showwwwwwwwwwwwwwwww

Dzień dobry - jutro mamy wizytę bardzo ważnych osób

Przyjedzie do nas sama Ala a wyjedzie z dwoma (?) kociakami (!).

Ale wcześniej cała wizytacja zajrzy do Xylii na kawkę - ciekawe jak Xylia zareaguje jak odwiedzą ją dwa kociaki - po raz pierwszy będzie miała wizytę ..... kotów na swoim terytorium i pałacu.

Czy będą futra latały w domku?
  • awatar antybohaterka: X.ucieka tylko przed Twymi kolegami ;D A kotki ,hmmmmm - ciekawe co zrobi? xD
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: jutro się dowiemy. :d
  • awatar badyl.: Noooortuś, ja mieć wielka prośba do Ciebie. Jako członek Fanklubu Xylii błagam o jakieś śliczniaste zdjęcie tej kociej piękności, bym mogła powiesić je nad łóżkiem. Pliiiiis. *pada na kolana*
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Norweskie linie lotnicze likwidują połączenia z Polską


Norweskie linie lotnicze Norwegian likwidują swoje połączenia pomiędzy Warszawą i Krakowem a Sztokholmem. Ulegają one zawieszeniu od połowy
sierpnia.

O tej niespodziewanej decyzji Norwegów poinfor-mowała w Sztokholmie Asa (czyt. Osa) Larsson ze szwedzkiego oddziału Norwegian. Jako powód podała
względy ekonomiczne.

Samoloty dotychczas obsługujące te loty zostaną skierowane na inne, bardziej dochodowe kierunki. Równocześnie jak wynika z wypowiedzi, Larsson istnieje w przyszłości możliwość ponownego przywrócenie dotychczasowych połączeń Norwegian.

---
Zawsze Polacy mogą sobie przypłynąć łódką
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Lekarz pracuje na 25 etatach jednocześnie


W ilu miejscach na raz można pracować? Dwa, trzy etaty to dla lekarzy w Łódzkiem bułka z masłem.

Rekordzista jest zatrudniony w 25 przychodniach!

We wszystkich przyjmuje w tym samym czasie.

Być może wkrótce i ten rekord zostanie pobity, bo Narodowy Fundusz Zdrowia zaczyna kontrolować, gdzie i jak długo pracują lekarze i pielęgniarki.
Urzędnicy Funduszu zauważyli,że medycy postanowili
pobić rekordy stachanowców. - Obawiamy się, że pacjenci nic z tego nie mają - mówi Paweł
Paczkowski, dyrektor łódzkiego oddziału NFZ-etu.

Z roku na rok wydajemy coraz więcej pieniędzy, a kolejki zamiast się kurczyć, są coraz dłuższe.

Najpierw łódzki Fundusz przyjrzał się, jak działa-ją przychodnie stomatologiczne i rehabilitacyjne. Urzędników interesowało, jak długo i w jakich godzinach pracują w nich lekarze i pielęgniarki. Kiedy już zebrali dane ze wszystkich jednostek, porównali je.

Efekty były zaskakujące. -

Okazało się, że na 2100 pracowników gabinetów stomatologicznych w Łódzkiem 622 pracuje w kilku miejscach na raz, w tym samym czasie.

Jak to możliwe?

* Albo medycy pozwalają przychodniom podać do NFZ-etu swoje dane, choć nigdy nie zamierzają się w nich pojawić. Te odwdzięczają się, bo dzięki temu mają kontrakt z NFZ-etem.

* Możliwe też, że właściciele poradni,nie pytając lekarzy o zgodę, informują Fundusz, że przyjmuje u nich fachowiec.

Urzędników to zaniepokoiło. Po pierwsze dlatego, że wyszła na jaw fikcja.
Przychodnie, podpisując umowę z NFZ-etem, zobowią-zują się, że dany lekarz będzie przyjmował w określone dni w takich a takich godzinach. - I gdyby tak było naprawdę, kolejki by się kurczyły.

Po drugie: skoro właściciele przychodni podają nieprawdziwe dane o swoim personelu - dedukują urzędnicy - mogą też wyłudzać pieniądze z NFZ-etu. Bo Fundusz płaci przychodniom za faktury wystawione przez przychodnie. A skoro te potrafią wpisać godziny pracy lekarza z sufitu, możliwe jest, że każą sobie płacić za zabiegi zrobione tylko na papierze.Kolejne kontrole mają sprawdzić,
czy tak się nie dzieje.[ i tak się robi = wiem]

I wreszcie zrozumiałe stały się skargi pacjentów, którzy od dawna narzekają, że pół roku czekają na wizytę u specjalisty,a kiedy wchodzą do gabinetu,
okazuje się, że zamiast kardiologa, neurologa czy endokrynologa bada ich zwykły internista. Bo skoro przychodnia,żeby dostać kontrakt, skłamała, że ma specjalistę, to przecież nie będzie w stanie wysłać go do pacjentów.

Dlatego urzędnicy NFZ-etu postanowili wziąć pod lupę inną dziedzinę medycyny. Padło na placówki zajmujące się rehabilitacją. Wyniki tej kontroli
są sensacyjne. Bo wyszło na jaw, że ponad połowa przychodni w województwie ma pracowników, którzy w tym samym czasie pracują w kilku miejscach.

Na 2 tys. pracowników:

* 78 osób ma 2-2,5 etatu,

* 128 osób - 2,5-3,5 etatu

* 57 osób - 3,5-8 etatu.

* cztery osoby mają ich jeszcze więcej. A rekor-dzista jest zatrudniony w 25 przychodniach!

Wszystkie przychodnie (w sumie 132 placówki rehabilitacyjne i 182 stomatologiczne), w których Fundusz natrafił na stachanowców, będą poproszo-
ne o wyjaśnienia.Jeśli nie będą w stanie udowodnić
że naprawdę pracują u nich lekarze, których dane podali do Funduszu, mogą stracić kontrakt. To dotkliwa kara, bo wiele placówek utrzymuje się tylko z pieniędzy NFZ-etu.

Zdaniem doktora Sławomira Zimnego,szefa łódzkiego związku zawodowego lekarzy, kontrola NFZ-etu pokazała to,o czym od dawna się mówi w środowisku.
- Że jest nas za mało. Nawet Ministerstwo Zdrowia to przyznaje. Oczywiście, nie powinno być tak, że ktoś, kto do godz. 15 powinien być w szpitalu, od 12 przyjmuje w prywatnym gabinecie. Ale ludzie w pogoni za pieniędzmi robią różne głupstwa.
---
To tak jak z cudami w polskiej lidze piłkarskiej.
Wszyscy wiedzieli że mecze są kupowane tylko nie policja itp służby.