Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 13 czerwca 2009

Liczba wpisów: 6

nortus
 

Niemieccy weterynarze przyjeżdżają do Szczecina, by za darmo sterylizować nasze psy i koty. Akcja potrwa całą niedzielę. - To naprawdę nie jest krzywda dla zwierzęcia - zachęcają weterynarze.
Dzień bezpłatnej sterylizacji to efekt współpracy szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i niemieckiej fundacji Canis Gratia.

- Fundacja wspiera nas od kilku lat  - Dzięki nim duża część bezdomnych zwierzaków ze Szczecina i okolic trafia do zagranicznej adopcji. W akcji sterylizacyjnej pomagają już po raz drugi. Przywożą swoje leki, narzędzia, poświęcają czas. I robią to całkowicie za darmo.

===
A gdzie są polscy weterynarze? Czy oni za darmo nie mogą już nic zrobić tylko kasa, kasa, kasa.
Żeby Niemcy przyjeżdżali do Polski robić zabiegi sterylizacyjne bo co, qrwa, polaczkom się nie chce
  • awatar gość: Bo Niemcy lepiej zarabiają, a mogą pewnie tę akcję odpisać od podatku, czy coś.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: a pokaż mi biednego weterynarza w mieście? Kasa to nie wszystko, każda nacja, z wyjątkiem Polaków, ma poczucie społeczne. My też, ale gdy z kimś walczymy.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: ale Ty piszesz o Ostrowie a tu jest Szczecin. Tu na życzliwość ludzi nie masz co liczyć. Sam spotkałem się, jak była organizowana akcja społecznej pracy w niedziele, to lekarze powiedzieli, że oni nie mogą w niedzielę, bo rodzina, bo spacer, bo idą do kościoła ale jak im zapłaci to oni przyjdą. A na tą akcję przyjeżdżali na własny koszt lekarze ze Szwecji i Danii, a Polacy na miejscu nie mogli.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 


1.. Zwykle milczą.

2.. Satysfakcjonuje je już kawał surowej ryby - nie chcą nic więcej.

3.. Same i bez zachęty pakują Ci się do łóżka.

4.. Nie musisz głaskać go przez dwie godziny i na 100 różnych sposobów, by zamruczał z zadowolenia.

5.. Nie zajmują połowy łóżka.

6.. Nie lamentują, gdy w TV zaczyna się kolejny Mundial.

7.. Żaden kot po roku nie stwierdził, że jego futro jest już zupełnie niemodne i zażądał norek.

8.. Po roku albo dwóch znajomości nie musisz się żenić z kotem, żeby nadal Cię lubił.
9.. Jeśli kot syczy, parska, pluje i Cię drapie - to na pewno ma na to jakiś rozsądny powód.

10.. Kot nie robi afery z obsikanej deski klozetowej.

11.. Kot WIE, że jest dla Ciebie pępkiem świata - nie musisz mu tego powtarzać 5 x dziennie.

12.. Kot choć CZASEM śmieje się z Twoich dowcipów.

Autor: Smuggler

PS. na fotkach gdy byłam młoda i piękna ...
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 


1.. Kot zawsze trafia do kuwety.

2.. Kota łatwiej wytresować.

3.. Nie musisz nigdy spędzać czasu z matką swojego kota.

4.. Jeżeli będziesz prosić wystarczająco długo, kot w końcu cię wysłucha.

5.. Kotu można obciąć pazury. Spróbuj nakłonić faceta, aby obciął paznokcie u nóg.

6.. To nic jeżeli kot będzie się ocierał o twoją najlepszą przyjaciółkę.

7.. Gdy kot wskoczy na twoje kolana, wystarczą delikatne pieszczoty aby go usatysfakcjonować.

8.. Kot wie, że jesteś kluczem do jego szczęścia
... Mężczyzna myśli, że to on jest szczęściem
  • awatar gość: Kot zawsze trafia do kuwety? Czy to tylko mój taki zdolny że potrafi stać łapami w kuwecie ale już załatwiać się poza nią??
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @szpieg: UWAGA: właśnie rozmawiałem z koleżanką doświadczoną w takim przypadku. Może takie zachowanie oznaczać, że kot zwraca na sobie uwagę (załatwiając się poza kuwetę) że jest chory. Ona to zlekceważyła i dwa koty jej odeszły, bo okazało się że miały zapalenie dróg moczowych. Więc radzę podejść z nim do lekarza. Podobno to pierwsza oznaka. Ona myślała, że kot robi to złośliwie,i niestety przeoczyła początki choroby. Sprawdź.
  • awatar gość: @nortus: Dzięki, zwrócę na to większą uwagę i jeżeli się powtórzy odwiedzę weterynarza.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Pionierskie w Hiszpanii prawo do godnej śmierci proponuje rząd Andaluzji. Nieuleczalnie chory będzie mógł umrzeć, jeśli zechce, a lekarzom nie wolno mu będzie w tym przeszkodzić.


Andaluzyjska ustawa o godności osób umierających będzie pierwszym takim prawem w Hiszpanii. Socjalistyczny rząd miał takie prawo w planach, ale zrezygnował z prac nad nim, by nie pogłębiać konfliktu z Kościołem katolickim.

Natomiast rząd autonomicznej Andaluzji, również socjalistyczny, taki projekt przyjął i prawdopo-dobnie w lokalnym parlamencie znajdzie dlań poparcie wszystkich partii, w tym opozycyjnej prawicy. Andaluzja już jest pierwszym regionem Hiszpanii, który zalegalizował badania nad ludzkimi embrionami.


Projekt ustawy o godnej śmierci stwierdza, że "prawo do godnego życia nie może być odebrane przez niegodną śmierć". Oznacza to wprowadzenie zasady, że wola pacjenta w sprawie zakończenia życia jest prawem najwyższym.

Twórcy ustawy chcą dać pacjentowi prawo do:

- otrzymania pełnej informacji o stanie zdrowia;

- wszelkiego dostępnego znieczulenia bólu i cierpienia oraz

- odrzucenia lub przerwania każdej stosowanej terapii, nawet gdy oznacza to zgon.

Lekarzom ustawa zabroni podtrzymywania życia pacjenta wbrew jego woli, jeśli nie ma nadziei na jego wyzdrowienie.

Personel szpitala opiekujący się pacjentem w stanie agonalnym musi go powiadomić o sytuacji oraz respektować decyzje, jakie podejmie, nie narzucając mu własnych przekonań moralnych, religijnych czy filozoficznych - mówi jeden z kluczowych ustępów ustawy.

Lekarze będą za to mieli obowiązek konsultować decyzję pacjenta pociągającą za sobą jego śmierć z dwoma innymi doktorami.

Jeśli zezwolenie na zgon kłóci się z sumieniem lekarza, będzie on mógł odwołać do komisji etycznej szpitala lub do sądu. Gdy lekarz odmówi udziału w przyspieszeniu śmierci chcącego jej pacjenta, szpital zastąpi go innym lekarzem.

Projekt nie legalizuje eutanazji, czyli czynnego spowodowania śmierci pacjenta przez lekarza. Nie legalizuje też tzw. wspomaganego samobójstwa, gdy lekarz wyręcza w zadaniu sobie śmierci pacjenta niezdolnego do tego z powodu fizycznej słabości.

Ustawa ma obowiązywać w szpitalach publicznych oraz prywatnych i ma zapobiec powtórzeniu się głośnego w Hiszpanii przypadku Immaculady Echeverrii, która przed 20 lat bezskutecznie walczyła o prawo do śmierci. Echeverria cierpiała na postępujący i nieuleczalny zanik mięśni od 11. roku życia. Gdy ukończyła 29 lat, postanowiła umrzeć, ale wbrew jej woli utrzymywali ją przy życiu lekarze z katolickiego szpitala w Granadzie.

Dwa lata temu Echeverria wymogła przeniesienie jej do szpitala publicznego, gdzie lekarze odłączyli respirator. Śmierci nie zdołał zapobiec syn Echeverrii, który do końca sprzeciwiał się woli matki.

---
Tak powinno być.
  • awatar Kochanka Diabła: I bardzo dobrze.Wszędzie powinno tak być,a nie tak jak u nas koniowały wmawiają,że będzie lepiej,faszerują tonami leków,aby w ostateczności stwierdzić,że jednak choroba jest nieuleczalna,ale do końca swoich dni powinno się brać przepisane przez nich dragi DLA DOBRA CHOREGO OCZYWIŚCIE(podczas gdy małymi literkami na ulotce o dawkowaniu jest zapisane"daj zarobić koniowałom do końca swoich dni i o jeden dzień dłużej")
Pokaż wszystkie (1) ›