Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 czerwca 2009

Liczba wpisów: 16

nortus
 


Tak się strzyże trawniki w Szczecinie.
Po wielu tygodniach miasto posprzątało wreszcie swoją część ale została cząstka należąca do spółdzielni policyjnej czy wojskowej.

Prawda, że teraz ładnie jest?
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Niedawno prawie zakończona budowa.

Teraz jest wykańczana w środku.
 • awatar gość: hm, zdaje się, że chcieli stworzyć coś nowoczesnego i monumentalnego zarazem. a mi bardziej się podoba ich kościół na Wawrzyniaka :)
 • awatar agusiaczek: prezentuje się całkiem całkiem
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Emai Noire: ale na Wawrzyniaka to tak jak opera na zamku. tymczasowa prowizorka w budynku do czego innego przeznaczonym. A to jest typowa cerkiew. Ciekawe jak ją wykończą w środku?
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

A ja jeszcze sobie śpię.

Xylia pewnie już mruczy i ma na myśli wołowinkę - a dzisiaj ją dostanie, co drugi dzień dostaje mięsko.
 

nortus
 

Kontrowersyjny pomysł: hostię dostarczy listonosz

W ostatnich latach opłatek komunijny przybierał różne formy - był udzielany wiernym różnych kościołów w formie bezglutenowej, jako pełen posiłek, okruszki czy też z wzorkami. Teraz nie trzeba będzie nigdzie chodzić, żeby go spożyć.

Przyniesie go listonosz.

Inicjatywa tej nowej usługi wyszła od Otwartego Kościoła Episkopalnego. W założeniu ma pomagać tym wiernym, którzy nie mogą uczestniczyć w tradycyjnej Eucharystii z powodu wieku czy też stanu zdrowia. Jednak biskup Jonathan Blake - inicjator pomysłu - nie ukrywa, że chodzi naprawdę o szeroko rozumianą powszechność w oferowaniu Komunii. Zdaniem biskupa błędem jest
utożsamiane Kościoła ze zgromadzeniem wiernych, którzy gromadzą się w budynku.

Biskup zapewnia,że hostie będą pakowane troskliwie
i pieczołowicie, ale otrzyma je każdy kto zamówi -nawet ateista i satanista.

Koszt przesyłki pojedynczego opłatka skalkulowano na 2 funty brytyjskie, jeżeli ktoś zamówi hurtowo 500 sztuk zapłaci tylko 10 funtów.

====
Hmmmmm Co myślicie?
 

nortus
 

Porzuciła sześcioro dzieci dla 18-letniego kolegi syna

36-letnia Debbie Mallinson porzuciła sześcioro swoich dzieci, aby związać się z 18-letnim kolegą jej syna - pisze "The Sun".

Debbie urodziła sześcioro dzieci czterem mężczyz-nom - chłopców będących obecnie w wieku 15, 10, 6 i 5 lat oraz 8- i 3-letnią córkę. Wszystkie one
straciły matkę po tym, jak zakochała się ona w dobrym koledze najstarszego syna - 18-letnim Adamie Cabanie - i przeprowadziła się do niego,
pozostawiając pociechy same sobie - bez opieki i pieniędzy.

Dwa tygodnie przed porzuceniem domu kobieta zadzwoniła do opieki społecznej mówiąc, że nie może sobie poradzić z dziećmi i wyprowadza się do kochanka.

Swoim pociechom wyrodna matka tłumaczyła zaś, iż "nic nie może poradzić na to, że się zakochała".

Dwóch najstarszych chłopców porzuconych przez matkę trafiło do rodziny, pozostałymi maluchami zajęli się opiekunowie zastępczy.

Jak powiedział były partner Debbie, ojciec trojga spośród szóstki dzieci, kobieta nie nadaje się na matkę. - Nie można być matką tylko wtedy, kiedy ma się na to ochotę - powiedział.

Interweniującej w tej sprawie opiece społecznej Debbie powiedziała, że nie wyklucza powrotu do dzieci i wychowywania ich razem ze swoim kochankiem.
 • awatar agusiaczek: o_O jakim trzeba byc nienormalnym czlowiekiem zeby zrobic cos takiego
 • awatar Expresja: @agusiaczek: samolubnym...
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Monstrualny korek drogowy o długości 293 km!


Korek drogowy o łącznej długości 293 kilometrów powstał w środę w brazylijskim Sao Paulo - największym mieście Ameryki Południowej.

Jak podał miejscowy wydział drogowy CET, rekord padł w wigilię Bożego Ciała o godzinie 19.00, gdy większość mieszkańców finansowej stolicy Brazylii
chciała opuścić miasto. W sumie z Sao Paulo próbowało wyjechać 1,4 mln samochodów.

Do utrudnień w ruchu przyczynił się zarówno padający przez kilka godzin deszcz, jak i duża liczba kolizji na drogach - dodał CET.

Poprzedni rekord padł w maju 2008 roku, gdy na ulicach Sao Paulo powstał korek o łącznej długości 266 kilometrów.

---
a my narzekamy na nasze drogi!
 • awatar whiteandblack: staram się jak mogę aby wyszukiwac jak najciekawsze obrazki :)
 • awatar agusiaczek: niby tak ale u nas sie stoi a u nich to jako tako sie jedzie
 • awatar pstryk: najdłuższy korek był w tamtym roku w Niemczech kiedy po wypadku ruch został zatrzymany na długości prawie 1000 km...
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Z okazji XXII Rocznicy wizyty Jana Pawła II w Szczecinie został zaproszony "Pociąg Papieski", który będzie obecny w Szczecinie, Gryfinie, Stargardzie i Choszcznie. Pociąg będzie przebywać w tych miejscowościach w dniach od 11 do 14 czerwca br.

Można go będzie bezpłatnie zwiedzać i skorzystać z bezpłatnych kursów zgodnie z programem przedstawionym niżej. Pociąg posiada urządzenia
audiowizualne przedstawiające krótkie historie z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II.

---
A ja pewnie jeszcze sobie śpię.
Więc nie mówię Dzień-miauuuu-dobry
 

nortus
 
 • awatar konserwa: kurde,jakie swietne zdjecia. sam/a robisz?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @konserwa: dzięki, ale te nie są moje. Moje i znajomych (za ich zgodą) są oznaczone słownym lub graficznym logo. Do cudzych zdjęć się nie przyznaję jako swoich. Pozdrawiam
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar Ashanta: ładne :-)
 • awatar gość: Hej. Mam ogromną prośbę. Mógłbyś pomóc mi w odszukaniu strony internetowej do bazy telefonicznej dzięki której dowiem się kto do mnie dzwonił? Niestety nie potrafię osobiście takowej odnaleźć, a sprawa jest pilna jak diabli :) Pisałeś o tym w opstatnim poście. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie - Kasia
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: pierwsze nie pamiętam kiedy o czymś takim pisałem, szkoda że nie zrobiłaś tego wpisu pod moim wpisem - wtedy może bym skojarzył. Nie pamiętam pod jaki adres się wchodzi, nie finn.no = jest taki adres z bazą teleadresową, ale nie pamiętam.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 


Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie:

może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni,
ale nigdy waszym niewolnikiem.

 Théophile GauthierKoty są czułymi panami, tak długo dopóki znamy swoje miejsce.

 Paul GrayKiedy zejdziesz na psy - to nie miaucz!

 Carla Lane
 

nortus
 

Na początku Bóg stworzył kota na swoje podobieństwo. I był zadowolony. I widział że jest on dobry. I był z resztą dobry. Ale kot był leniwy, nie chciał nic robić.

Więc później, po kilku wiekach Bóg stworzył człowieka.

Tylko w celu służenia kotu, służenia mu jako niewolnik do końca wszechczasów.

Kotu Bóg dał niewrażliwość i spryt, człowiekowi nerwicę, zdolność majsterkowania i pasję pracy.

Człowiek oddał się temu z radosnym sercem. Z biegiem wieków zbudował całą cywilizację opartą na wynalazkach,ntensywnej produkcji i konsumpcji.

Cywilizację, która w rzeczywistości miała jedyny ukryty cel: zaofiarować kotu komfort, dach nad głową i ochronę.

Człowiek wynalazł miliony niepotrzebnych rzeczy, ogólnie absurdalnych, tylko po to by równolegle wynaleźć kilka użytecznych rzeczy dla kota: kaloryfer,poduszkę, miseczkę, kuwetę z trocinami, dywan, wykładzinę, koszyk wiklinowy, a może nawet radio, ponieważ koty uwielbiają muzykę.

Ale o tym wszystkim człowiek nie wiedział. I chwała mu za to. Wszystko to dla dobra kota w
najlepszym z kocich światów.

fragment opowiadania Jacques Sternberg,
Pokaż wszystkie (12) ›
 

nortus
 

Jak być prawdziwym kotem?

1.. Chodź zawsze własnymi ścieżkami. Jeśli Twój właściciel nakłania Cię do czegoś- chodź własnymi ścieżkami.

2.. Aby zwrócić uwagę pana na brak dostatecznej uwagi i czasu jaki ci poświęca, zaleca się nasikanie na coś co jest dla niego wartościowe, poleca się płyty DVD albo albumy ze zdjęciami.

3.. Dywan perski doskonale nadaje się do ostrzenia pazurów, nie tak dobrze jak nowa sofa, ale zawsze!

4.. Jeśli jesteś czarnym kotem zaleca się tarzanie się w białych wyjściowych ubraniach pani, jeśli jesteś białym- w czarnych. jeśli jesteś czarno biały- masz pełną dowolność.

5.. Zamknięte drzwi są prowokujące. Skocz na klamkę, powieś się na niej całym ciałem i czekaj aż drzwi się otworzą. Kiedy tak się już stanie odejdź krokiem defiladowym- udowodniłeś swoją wyższość, niech inni posprzątają bałagan.

6.. Goście państwa są doskonałym materiałem na ćwiczenie Twojego charakteru.

Masz kilka alternatyw:

a.. usiądź przed gościem tak, żeby Twoje oczy były na wysokości oczu gościa i wpatruj się hipnotycznym wzrokiem, bądź pewny że tego nie wytrzyma.

b.. usiądź przed gościem tak, żeby Twoje oczy były na wysokości oczu gościa, a potem odwróć się tyłem i połóż się w pozycji "sfinksa". Jeśli
dysponujesz lusterkiem obserwuj jego konsternację.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Bardzo rzadkie znalezisko

Gorączka w Łebie. Plaża pokryta bursztynem!

W Łebie wielkie poruszenie. Kto żyw biegnie na plażę zbierać cenny bursztyn.

Ten leci wprost z rury pogłębiarki, która pod dnem trafiła na bogate złoże.

Taka zbiórka jest nielegalna i niebezpieczna, ale nie powstrzymuje to zbieraczy. Są ich tłumy.

Na żyłę bursztyny natrafiła pogłębiarka pracująca przy odbudowie plaży. Piasek zasysany pod dnem morza wraz z bursztynem , wylatuje na plażę, gdzie czekają na niego zbieracze. Pierwsi chętni na łatwy zarobek pojawili się na miejscu już kilkadziesiąt minut po tym, jak Łebę obiegła wieść o odkryciu.

Jak przyznają pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku wydobycie złoża przez pogłębiarkę to niezwykła rzadkość. Niestety wybieranie bursztynu w takim miejscu jest bardzo niebezpieczne. Piasek zasysany wraz z wodą jest bardzo grząski i zdarza-ło się już że wciągał ludzi na tyle głęboko, że nie były w stanie wydostać się o własnych siłach. Mimo tego wokół pogłębiarki w Łebie gromadziły się wczoraj tłumy. Pod taśmę ogradzająca teren robót podchodzili nawet nauczyciele z dziećmi, które przyjechały nad morze na szkolne wycieczki

Co odważniejsi przechodzili nawet za taśmę. Jak podaje "Głos Pomorza" pracownicy niemieckiej firmy prowadzącej na plaży prace, nie nadążają z
odpędzaniem intruzów. Z pomocą nadeszła Straż Graniczna, która od wczoraj legitymuje osoby kręcące się wokół pogłębiarki. Za nielegalną zbiórkę bursztynu grozi 500 zł. mandatu.

Tylko w ciągu jednego dnia po okryciu skarbu urząd miasta wydał sześć pozwoleń. Jednak i tak nie uprawniają one do poszukiwań na terenie pracy pogłębiarki.
 • awatar Infantylnie: Ja tam żadnego nie znalazłam... Ale ludzie jak sępy. Faktycznie, biegają z sitkami, gorączką, rozwolnieniem i wszystkim byleby tylko bursztyna wyrwać...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Guderian: 2-3 lata temu zrobiłem objazd polskiego wybrzeża, od Międzyzdrojów po Gdańsk (do Krynicy M nie dotarliśmy) i najlepiej było w Łebie. Łeba górą.
 • awatar Expresja: zawsze kiedy byłam nad morzem, miałam nadzieję znaleźć choć malutkiego bursztynka - ale w końcu zadowalałam się kupnym :P
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
1.. Pozwalaj sądzić swoim właścicielom, że pozwolisz zaaplikować sobie tabletkę. W razie konieczności wyprowadzaj ich z błędu atakami histerii, wrzaskiem i wieszaniem się na zasłonach.

2.. Żegnaj czułym i zatroskanym obliczem kiedy potem jadą na pogotowie na oddział chirurgiczny.

3.. Obrażaj wszystkich spojrzeniami. Niech wiedzą że są tu po to żeby Ci służyć i się przed Tobą płaszczyć...a nie odwrotnie.

4.. Urządzaj nocne koncerty kociej muzyki, najlepiej o 3 nad ranem, kiedy sen Twojego właściciela jest najcenniejszy a Ty się właśnie nudzisz. Gdyby skończył Ci się repertuar "kociej muzyki" porozrzucaj naczynia w kuchni.

5.. Upychaj piłeczki i pluszowe myszki pod meblami lub kaloryferem tak aby zapewnić właści-cielowi dużo rozrywki i potrzebnego mu ruchu w trakcie wyciągania ich stamtąd.Miaucz wniebogłosy jeśli się ociąga.

6.. Śpij na telewizorze, tak, żeby Twoje zwisające nogi i puszysty ogon zasłaniały możliwie najwięcej ekranu.


autor: Monika Kozień MaWi A.I.
Pokaż wszystkie (15) ›