Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 8 maja 2009

Liczba wpisów: 8

nortus
 

jak chcę się pobawić a Wy jeszcze śpicie?!

Ja chcę mięsa na śniadanie - a Wy co?

My Boss jeszcze sobie śpi a ja ....


Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Pałac nie ma czasu dla ambasadorów?

Przez opieszałość Kancelarii Prezydenta dziewię-ciu zagranicznych ambasadorów nie może rozpocząć pracy w Polsce.

Jak dowiedział się "Dziennik", dyplomaci nie mogą się doczekać na spotkanie z Lechem Kaczyńskim,
który powinien odebrać od nich listy uwierzytel-niające.


Chodzi o dyplomatów z Azji, Afryki i Ameryki Środkowej - m.in. z Jordanii, Libii, Wybrzeża Kości Słoniowej i Gwatemali. Wszyscy na co dzień rezydują za granicą - ośmiu w Berlinie, jeden - przedstawiciel Bangladeszu - w Hadze.
Każdy reprezentuje swój kraj w kilku europejskich państwach.

"Dz" dotarł do zestawienia przygotowanego przez polskie MSZ. Wynika z niego, że ambasador Zambii na zaproszenie do Pałacu czeka już od marca 2008 r. Bez złożenia listów dyplomaci nie mogą pełnić swych funkcji. - Ta procedura powinna trwać co najwyżej kilka tygodni, a nie kilkanaście miesięcy - mówi źródło "Dz" w MSZ.

---
Jak się nie potrafi zorganizować sobie pracy i nie nadąża się z wypełnianiem swoich OBOWIĄZKÓW to chyba powinno się zrezygnować ze swojej pracy.
  • awatar Expresja: z tego co wiem, już mogą :)
  • awatar Nortus & Potworna spółka: jeżeli nie zmieniło się nic od godz. 12. ale nie wiem czy nie pomyliłś faktu, że podpisał wreszcie nominacje polskich ambasadorów za granicą. A tu mowa o sytuacji odwrotnej. Przejrzałem jeszcze teraz newsy ale nie znalazłem by przyjął listy uwierzytelniające jeszcze.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

W TVP ciągle bez zmian - Niezatapialny Farfał. Ocalał jednym głosem

Po raz kolejny upadł wniosek o zawieszenie prezesa TVP Piotra Farfała. Do jego przejścia w radzie nadzorczej publicznej telewizji zabrakło jednego głosu. To już kolejna podjęta przez PiS próba odwołania Farfała,który konsekwentnie
"wycina" wpływy partii Jarosława Kaczyńskiego na TVP.

O zawieszenie Farfała ponownie wniósł Krzysztof Czabański, który zasiada w radzie nadzorczej z nominacji PiS. Ale podobnie jak jego poprzednie wnioski, tak i ten został zablokowany. W radzie większość mają bowiem ludzie związani z LPR i Samoobroną.

Dlaczego Czabański walczy z Farfałem? Przez polityką kadrową. Nowy prezes zapełnia władze TVP działaczami LPR lub ich znajomymi. Chce między innymi,by nowym dyrektorem olsztyńskiego oddziału telewizji został Roman Masin - młodszy brat obecnego prezesa LPR.

Roman Masin przez rok pracował jako wicedyrektor biura administracyjnego w Polskim Radiu. Rok temu odwołał go właśnie Czabański, były prezes PR.

===
A to była taka wielka miłość PIS+LPR+Samoobrona
A teraz nie mogą się wzajemnie powykańczać.
Ale jak się ktoś z hołotą zadaje to i tak kończy.
 

nortus
 
W osobliwym konkursie piękności, jaki odbywa się w Arabii Saudyjskiej,jurorzy oceniają nie doskona-łość figury czy szlachetność rysów twarzy, lecz przywiązanie do tradycyjnych wartości i zasad islamu.Ma to być alternatywa dla zwykłych,"deka-denckich" konkursów piękności, gdzie cała uwaga skupia się jedynie na wyglądzie zewnętrznym - donosi agencja Associated Press.

"Miss Pięknych Obyczajów", bo tak nazywają się zawody, musi być pobożna i powinna okazywać rodzicom szacunek. Nie jest oceniane jej piękno zewnętrzne, lecz piękno duszy i jej moralność. Poza tym trudno oceniać urodę w kraju,gdzie wszystkie kobiety noszą poza domem obowiązkowe, tradycyjne muzułmańskie stroje zakrywające prawie całe ciało.

Konkurs jest przykładem adaptowania na gruncie konserwatywnego islamu pomysłów zachodniej kultury
masowej, które zalewają świat arabski poprzez telewizję satelitarną i internet. I cieszy się coraz większa popularnością - w ubiegłym roku startowało 75 kobiet, w tym roku - prawie 200.

W świecie arabskim jedynie w kilku krajach organi-zuje się konkursy piękności. Najbardziej przysta-jące do zachodnich standardów zawody odbywają się w liberalnym, jak na kraje arabskie,Libanie - tam uczestniczki pojawiają się na wybiegu nawet w jednoczęściowych kostiumach kąpielowych.W ultra-konserwatywnej Arabii Saudyjskiej byłoby to zupełnie nie do pomyślenia.

Jeszcze do niedawna w Arabii Saudyjskiej jedyne konkursy piękności były organizowane dla .... zwierząt. Oceniano na nich "urodę" kóz, owiec i oczywiście wielbłądów. Tak więc w kraju, gdzie prawa kobiet ograniczone są do minimum, "Miss Pięknych Obyczajów" jest kompletną nowością.
  • awatar happygirl: przez 5 minut każda może być ideałem prawości ;) ciekawe jak oni sprawdzają ich moralność w sytuacjach pozakonkursowych ;)
  • awatar Etam: @ponizi: nigdy tak się nie stanie ;d
  • awatar Rakszasa: A takie piekne z nich kobiety ;(;(;(
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 
  • awatar Morphine!: mi sie 2 najnajbardziej podoba.... :) pozdrooo :*********************** szkoda, ze nie ma takich w Polsce.. :/
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @·٠•●· ღJustynaღ ●•٠·#comment3156327: jak dobrze poszukać to się pewnie i w Polsce znajdą, tylko nikt tu nie dba o reklamę. A szkoda.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Gdzie można znaleźć najbardziej aktualne informacje o mieście?

Każdy normalny człowiek powie, że ze stron urzędu miasta.

Pewnie w każdym innym mieście tak, ale nie w Szczecinie

Dwa pytania:

ile Szczecin ma mieszkańców? Żeby było prawidłowo to uznajmy osoby zameldowane na stałe i czasowy:

385.000 - 397.000  - 400.000 - 410.000 - 415.000  (odp. właściwa 385.001 osób)


Ilu honorowych obywateli ma Szczecin?   4 - 10 - 15 - 22 - 29 - 33  (odp. 29 )

Według strony urzędu miasta mamy aż ..... 4 honorowych obywateli miasta.
A naprawdę jest ich 29 (17 przedwojennych i 12 powojennych, z tego 7 w wolnej Polsce).

Ale widać urzędnicy tego nie wiedzą.

I tu nasuwa się pytanie podstawowe: za co my płacimy tym urzędnikom pensje?

Chyba za przychodzenie na kawę do biura, bo za pracę na pewno nie.
 

nortus
 

wp.tv/(…)i,UPDTE-022-sieciowy-donosiciel,mid,klip.h…

Koparka jako karuzela? Czemu nie.

Koparka zamiast wioseł? Też można.

Wkurzyli cię w pracy? Masz tu rozwiązanie.

Zobacz