Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 7

nortus
 Nasza moskiewska konkurencja

(hmmmm, a ja sobie jeszcze smacznie chrapię a Xylia mruczy mi koncert Rachmaninowa ... )

a Wy, kochani, d o   r o b o t y
 

nortus
 
Biurowiec Oxygen

Kielecki deweloper Echo Investment kupił działkę przy "mrówkowcu" pod koniec lat 90. Jeszcze zanim stał się właścicielem terenów,na których zbudował
centrum Galaxy.Przedstawiciele Echo zawsze zapo-wiadali, że zbudują tam biurowiec.

To dwie wizualizacje Oxygena. Właśnie są wprowadzane zmiany i oficjalnie dlatego budowę wstrzymano na 4 miesiące. Ale którą koncepcję budują to oni sami chyba nie wiedzą.

Z inwestycją zwlekali przez lata.W kwietniu 2007r spółka z Kielc oraz prezydent Piotr Krzystek triumfalnie poinformowali,że w tym miejscu powsta-nie sześciopiętrowe Centrum Nowych Technologii.

Budowa wartego 80 mln zł biurowca Oxygen miała ruszyć wiosną 2008 r. Ostatecznie prace ruszyły w październiku. W tej chwili gotowa jest cała część podziemna i parter.Calbud kończy pierwsze piętro.

Na tym etapie prace staną.Robotnicy opuszczą plac budowy do końca kwietnia.

Budynek miał być gotowy na przełomie 2009 i 2010 r
===
No właśnie, miał byc gotowy.
Ale nie będzie, bo okazuje się że są problemy z finansowaniem. Miało tam być centrum finansowe i wysokie technologie. Tylko, że bank zanim da kasę chce widzieć umowy najmu a nie tylko obietnice.

Obok ma stanąć 30 piętrowy, teraz się mówi 24 piętrowy biurowiec koło Dany. Hmmmm
Dodam tylko, że genialne władze miasta sprzedały teren pod gmach Oxygena .... bez dostępu do drogi publicznej. Ale ilu prawników genialnych pracuje w urzędzie.
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (7) ›