Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 7 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 4

nortus
 
więc przedstawiam jedną z najnowszych kandydatek do Europy.

"Porozumienie dla Przyszłości - CentroLewica" (PD+SdPl+Zieloni 2004) w okręgu kujawsko-pomorskiego będzie Maryyyyyyyyyyyyyllllllllaaaaaa
  • awatar gość: żeby tylko nie śpiewała "góralu czy ci nie żal" :d
  • awatar Frida: Ja lubię Marylę. Proszę się nie naśmiewać!
  • awatar KALIPSO: Witaj ..ja też lubie Marylę ...pozdrawiam ..:)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Szczecińska firma EPA wybrała projekt swojej nowej siedziby. Projektować ją będzie również szczecińska pracownia DEDECO.

Zabudowa nie mogła przekraczać 9 m, więc jest ukryta.Zaproponowany przez nich budynek doskonale wpisuje się w teren. - To bardzo ładne miejsce, z którego będziemy mieli widok na panoramę miasta. Zaproponowana architektura wykorzystująca wiele szkła sprawi, że będziemy mogli podziwiać tę panoramę. Z drugiej strony jadący ul. Duńską pod górę będą widzieli nasz biurowiec, który będzie architektoniczną atrakcją tego miejsca.

Powstać ma budynek składający się z dwóch brył połączonych przezroczystym holem. Rzut kompleksu z góry przypomina literę X. Taki układ dzieli cały gmach na cztery skrzydła. Zielony dach sprawi, że obiekt wtopi się w skarpę. W biurowcu zaplanowano prawie 9,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej, z czego na dwóch nadziemnych kondygnacjach prawie 5 tys. m kw. stanowić będą biura. W podziemnym parkingu zmieści się 166 samochodów.

- Zaproponowaliśmy firmie EPA bardzo indywidualną formę architektoniczną. Wpływ na taką, a nie inną architekturę miało ukształtowanie terenu oraz zapisy planu zagospodarowania przestrzennego - wyjaśnia Hofman. - Można tam budować obiekty nie wyższe niż 9 m. Musieliśmy się więc ograniczyć do dwóch kondygnacji nadziemnych.

Do budynku będzie się wchodziło poprzez hol, w którym znajdzie się recepcja. W części podziemnej oprócz garaży mają się znaleźć pomieszczenia techniczne. Skrzydło północno-wschodnie ma być przeznaczone na magazyny i sale konferencyjne. W pozostałych skrzydłach zaplanowano miejsca dla wszystkich działów firmy EPA, dwóch spółek córek oraz Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
==
Projekt nie powala z nóg, ale nie jest taki zły.
  • awatar whiteandblack: Dziekuję myśl moja a obrazek znaleziony... Pozdrawiam 3maj się
  • awatar Expresja: pierwsze skojarzenie - bunkry!
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Norweskie życie w pojedynkę

18% mieszkańców Norwegii (852.000 ludzi) mieszka w pojedynkę-wynika z danych Statistisk Sentralbyra

Liczba gospodarstw domowych wzrosła w zeszłym roku o 38.000 (do 2.143.000), a najwięcej przybyło właśnie gospodarstw jednoosobowych -czytamy w The Norway Post.

Najwięcej jest ich w Oslo - aż 30% mieszkańców stolicy mieszka samotnie.
Najmniej w Północnym Trondelagu, Sogn og Fjordane i Akershus.
Brytyjczycy wybierają życie na kocią łapę


W ciągu 20 lat tylko 2 na pięciu dorosłych w Wielkiej Brytanii będzie w związku małżeńskim. Tak wynika z danych Office for National Statistics.

Do 2031 roku, w Anglii i Walii, mężowie i żony będą stanowić tylko 41% populacji po 16-tym roku życia. Resztę stanowić będą rozwodnicy, single oraz nieformalne pary. Przewiduje się, że najszyb-ciej rosnącą grupą będą ci żyjący samotnie.

Naukowcy sugerują, że spadek, który zaczął się już w latach 80. XX wieku, zredukuje małżeństwo do statusu życiowego,który jest doświadczany przez
mniejszość. Przewidywania wynikają z ostatnich danych. Mniej niż połowa dorosłej populacji jest obecnie w związku małżeńskim.

Obecnie w Anglii i Walii jest 21,7 miliona małżeństw. 14,9 miliona to ludzie, którzy nigdy nie brali ślubu. Około 4 milionów osób to rozwodnicy oraz 3 miliony wdowców.
  • awatar Paryżanka: Ja rozumiem ,że kobieta jest samotna , bo przecież dobrze wychowana ,nie zaproponuje MU spaceru nad wodę , ale facet jest dlatego sam bo nie zaprosiŁ JĄ na specer . Panowie, jak to jest ?
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Szkielet niemieckiego emeryta, który popełnił samobójstwo po wspięciu się na drzewo i przywią-zaniu do niego, został odnaleziony po blisko 29 latach -poinformował Reuters.

69-letni mężczyzna zaginął latem 1980 roku. Jego los wyjaśnił się dopiero,gdy w ubiegłym tygodniu 18-letni spacerowicz natrafił w lesie w powiecie
Landshut w południowo-wschodniej Bawarii na ludzkie kości. Zawiadomiona policja podjęła tam poszukiwania, odkrywając szkielet wiszący na świerku na wysokości 11 metrów.

Na dodatkowej lince umocowany był pistolet, z którego samobójca się zastrzelił. Jako kryjówkę dla swych zwłok wybrał porośnięte gęstwiną zbocze.

Tożsamość mężczyzny ustalono dzięki testom DNA i protezie kości biodrowej.
  • awatar DeadAngel: jaaaaaaaa
  • awatar ivanna: o rany... mam nadzieje ze moja smiercia ktos szybciej sie zainteresuje..
  • awatar kociak_XXX: yhy.....
Pokaż wszystkie (4) ›