Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 25 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 8

nortus
 
Dopiero co mieliśmy kaczą, upsssssssss, ptasią grypę a teraz nam podkładają świnie.

Epidemia świńskiej grypy szaleje w Meksyku.
Są przypadki w USA

Władze Meksyku przyznały,że w kraju wybuchła epi-demia świńskiej grypy.W stolicy Meksyku zamknięto szkoły, muzea, kina i biblioteki. Prowadzone są także masowe szczepienia przeciwko wirusowi. Najprawdopodobniej jest zbyt późno,by powstrzymać wybuch epidemii w USA - przyznało amerykańskie
Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób. W Stanach Zjednoczonych zachorowało już siedem osób.

- 20 osób zmarło na świńską grypę. Co najmniej 50 kolejnych zgonów może mieć związek z epidemią. Zdecydowana większość ofiar to osoby pomiędzy 25 a 45 rokiem życia - poinformował minister zdrowia Meksyku Jose Angel Cordova. Jak dodał, wieczorem liczba zarażonych osób wzrosła do ponad tysiąca. -

To zmutowany wirus, który pochodzi od świń. Może on się przenosić na ludzi - powiedział Cordova.

Szkoły,biblioteki,kina i teatry w stolicy Meksyku zostały zamknięte.Odwołano także wszystkie publi-czne imprezy zaplanowane na najbliższe dni.
Władze kraju zgromadziły już 600 tys. szczepionek Zwykle zatłoczone ulice 20 - milionowej stolicy Meksyku wyludniły się. Pasażerowie podróżujący
metrem i autobusami zakrywają usta maskami chirur-gicznymi. Na stołecznym lotnisku pełnią dyżury ekipy lekarzy. Medycy proszą pasażerów z objawami
grypy by zrezygnowali z lotu. Podróżni są też proszeni o wypełnianie specjalnych kwestionariu-szy zdrowotnych.

Jak zapewniają władze, na razie granice Meksyku nie zostaną zamknięte.

Epidemia w USA?

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła,że ofiarami epidemii w Meksyku mogą być setki ludzi. Według WHO epidemia mogła się już przedostać na teryto-rium USA. Potwierdza to amerykańskie Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób.- Wiele wskazuje na to, że powstrzymanie wybuchu epidemii w USA jest mało prawdopodobne - powiedział dr Richard Besser z centrum.

W USA odnotowano już siedem przypadków zachorowań
Życiu zarażonych Amerykanów nie zagraża niebezpie-czeństwo. Chorzy pochodzą z Meksyku i Kalifornii, stanów położonych przy granicy z Meksykiem.

Nowy rodzaj grypy

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdził, że taka postać wirusa nigdy wcześniej nie pojawiła się na terytorium USA.
Stwierdzono,że to mieszanina wirusów występują-cych wśród świń, ptaków i ludzi. Wirus może przenosić się ze świń na ludzi, rzadko jednak dochodzi do zarażania między ludźmi.

Na stronie internetowej Centrum pojawiła się informacja,że nie ma szczepionki,która chroniłaby ludzi przed zarażeniem świńską grypą. Istnieje
jedynie środek zapobiegający zarażeniom pomiędzy zwierzętami. - Szczepionka na sezonową grypę może częściowo zapobiec świńskiemu wirusowi H3N2, ale nie wirusowi H1N1 - czytamy na stronie.

---
Ktoś się uparcie uparł żeby wykończyć tzw. homo sapiens i powołać nową cywilizację na globie.
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
  • awatar paryzanka: Zdjęcie nr 7 - "iglica" chyba była gotowcem dla berlińskiej wiezy telewizyjnej ?
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Xiężna już od rana siedzi na balkonie. Wczoraj musiałem ją wieczorem (hmmm, wieczorem o 1 w nocy) ścigać, że by chciała wyjść z rezydencji i wrócić do domu. A jaka niezadowolona była.
Śledzenia świata się jej zachciało.

Teraz jak się budzę to pierwsze co idę otworzyć Jej rezydencję.

Śniadanko wciągnięte, można iść na zakupy i po kocić się później na wystawie kotów rasowych.  

Ciekawe jak będzie to zorganizowane i co będzie ciekawego. Dwa lata temu byłem na wystawie to z duchoty można było paść na miejscu. Teraz jest w dużej hali wystawowej więc może będzie lepiej.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Wróciłem z wystawy kotów rasowych w Szczecinie.
Muszę powiedzieć, że tym razem było to lepiej zorganizowane. A to dlatego, że wystawa mieściła się w dużo większej hali niż poprzednio.

Za to wymyślili cenę za wjazd, że ich połamało. I gdy ja byłem większość osób rezygnowała z wejścia na wystawę kotów- zorganizowana była jednocześnie z targiem wiosennym (roślinki, kwiaty, drzewa itp)
Za wejście zażyczyli sobie 10 zł dorośli i 5 zł dzieci.

Wystawców nie było zbyt wielu. Dominowały koty: norweski leśny, maine coony i sybirskie leśne. Dość dużo było brytyjskich, kilka persów, jeden bengalski i ankora turecka.

Wiedziałem, że norweskie są duże, ale nie że aż taaaaaaak duże. Podobnie sybiraki. Normalnie oczy wychodziły z orbit. Niektóre norweskie miały spokojnie 1,2 metra (bez ogona) i faktycznie z 8 kg żywej wagi.
Przyjrzałem się brytyjskim, bo myślałem o tej rasie - ale nie, rezygnuję. Nie są piękne. Jednak wolę długowłose. Był piękny bengalski - jest na fotkach.

Ale muszę powiedzieć znowu, to co już pisałem i mówiłem nie raz. Rozmawiałem z kilkoma wystawcami, z centralnej i południowej Polski. Gdy dłużej rozmawialiśmy i wyszło, że ja nie jestem szczecinianinem to najczęściej było tak: to ja panu powiem tak na ucho. Jestem tu pierwszy raz (drugi) i już więcej nie przyjadę do Szczecina. Spotkałam się tu z taka niechęcią, nieprzyjemnie nas przywitano, wręcz takiego chamstwa to jeszcze w Polsce nie spotkałam. Jeśli organizator nie chce żeby przyjeżdżali hodowcy to niech ie robią wystaw albo odmawiają od razu rejestracji na wystawę.

Co mnie nie dziwi. Poprosiłem, żeby poprosili kogoś z organizatorów i się zapytałem gdzie mieści się klub w Szczecinie - bo jest tajny. Powiedziałem, że dwa razy wysyłałem e-maile do nich w styczniu i nawet pocałuj nas w d... nie odpisali. Na co pani prezes powiedziała, że to nie możliwe, bo zawsze odpisuje. To się umówiliśmy, że zaniosę jej wydrukowane e-maile, to trochę spuściła z tonu.
Normalka. To Szczecin.
Teraz umieszczę kilka fotek z zakratowanych kotów.

Byli też wystawcy z Niemiec, Danii i Ukrainy.
 

nortus
 
Zapomniałem dodać, że gdy robiłem angorze to kocisko jedno wyciągnęło łapkę i położyło na moim aparacie - jakby chciał powiedzieć: drugi profil mam lepszy.
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Jak to jest:
Palikot jeszcze nie ogłosił rewelacji z teczki, rzekomej, Jarosława Kaczyńskiego a Bielan już wie, że to fałszywka? Nie Jarek ale Bielan wie, że one są fałszywe.

A swoją drogę teczki na Wałęsę, Jankowskiego, Gosławskiego itd. są prawdziwe, rzetelne i na 500%
wiarygodne a na Jareczka są fałszywe.

I to jeszcze ich nie znając. Czyżby sam wyjmował?
  • awatar Rakszasa: Człowieku wystarczy ,że sam wejdziesz do IPN,nieznacznie nastąpisz na stopień, a zaraz oskarżą Cię o agenturę. Nigdy nie było łatwiejszego sposobu na spełnienie marzeń z dzieciństwa. I to jeszcze na tej "dark side".
  • awatar amd18: Zabawne że najgłosniej gdaczą ci którzy nie mają o IPNie zielonego pojęcia
Pokaż wszystkie (2) ›