Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 19 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 

... nie powiem Wam co, bo jestem dobry chłopiec.
W każdym razie wymownie pokazała mi łapką, gdzie są drzwi.  
Więc chyba ją posłucham, bo jak nie to znowu zrobi mi koncert kulkowy nad ranem.
  • awatar gość: Uwielbiam ogladac zdjecia Xylii, nowinki o niej... i nie tylko. Twoj blog jest top i zawsze wracam do przegladania go jak ten "bumerang". Zycze Wam obojgu milej niedzieli!
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: dziękujemy i wzajemnie miłego wieczorku i całego tygodnia. miau :*
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Pięknie świeci i upalanie się zaczyna dzień.
Spróbujemy się dzisiaj powiesić, zobaczymy czy się uda.
===

Linia lotnicza tylko dla zwierząt

W Stanach Zjednoczonych niebawem wystartują samoloty nowej linii lotniczej, która czeka na zwierzęcych pasażerów. Właścicielom wstęp na pokład surowo wzbroniony.

źródło: petairways.com

W samolotach linii Pet Airways z Florydy wszystkie
zwierzęta będą podróżować w głównej kabinie, a pobyt właścicieli na pokładzie będzie niedozwo-lony, nawet w luku bagażowym.

Linia twierdzi,że jest pierwszą na świecie,wyspec-jalizowaną w bezpiecznym i komfortowym transpor-cie lotniczym zwierząt. "Obiecujemy przetranspor-tować twoje zwierzę z miłością, troską, bezpiecz-nie i w komforcie" - deklaruje na na swojej stronie internetowej.

Założyciele Pet Airways, Dan Wiesel i Alysa Binder, mówią, ze wpadli pomysł linii lotniczej dla zwierząt planując wakacyjną podróż ze swoim psem.
- Obecnie zwierzęta w samolotach są traktowane jak bagaż i przewożone w luku bagażowym- wyjaśnia Wiesel. - Podróż może powodować u nich poważne szkody psychiczne i fizyczne, a w skrajnych przy-padkach nawet śmierć. To nie jest coś, czego chcieliby dla swoich pupili ich właściciele, ale nie mają innego wyjścia. Do teraz - dodaje Alysa Binder.

Pierwszy lot z psami i kotami jest zaplanowany na 14 lipca i będzie obsługiwać pięć amerykańskich miast: Nowy Jork, Waszyngton, Chicago, Denver
i Los Angeles.

Miejsca dla zwierzęcych pasażerów mogą być rezer-wowane online, a odprawiani będą w specjalnej zwierzęcej poczekalni na lotnisku.

Asystenci podróży zadbają, żeby zwierzęta załat-wiły potrzeby fizjologiczne tuż przed startem i potem, w trakcie lotu, będą monitorować stan zwierząt.
Właściciele będą mogli obserwować lot w internecie


Na swojej stronie internetowej linia obiecuje, że nie nigdy nie zostawi zwierząt samych. "Asystenci będą na każde kocie miau" - zapewnia.

Loty będą realizowane przez 19-miejscowe samoloty Beech 1900, napędzane dwoma silnikami turbośmig-łowymi. Fotele zostały usunięte, żeby zrobić
miejsce na kontenery ze zwierzętami.
---
Ciekawe czy kiedyś coś takiego powstanie w Europie
Szczerze mówiąc wątpię bo zbyt wiele barier prawnych jest w poszczególnych krajach a i euro-pejczycy mają inne zwyczaje. Ale bardzo by się przydała taka linia na starym kontynencie.
 

nortus
 

Złodzieje ukradli z banku fałszywe banknoty

Trzej złodzieje dokonali napadu na bank w północnej Kolumbii, aby później dowiedzieć się, że skradli fałszywe banknoty - poinformowała kolumbijska policja.

Bandyci byli przekonani, iż z bankowych sejfów w mieście Barranquilla wynieśli około 4 mln kolumbijskich pesos (równowartość 1.700 dolarów). Uciekli na motorach. Za nimi ruszył jednak policyjny pościg.

Spanikowani przestępcy spowodowali wypadek drogowy. - Z pomocą mieszkańców mogliśmy ich aresztować - mówił cytowany przez media szef miejscowej policji, nadinspektor Oscar Gamboa.

Dopiero w szpitalu złodzieje dowiedzieli się, że cenny łup okazał się złotem głupców; fałszywe banknoty bank zamierzał rozdać swoim pracownikom w celach szkoleniowych.

Trzej bandyci w sobotę wciąż przebywali w szpitalu pod policyjnym nadzorem.
  • awatar TheBoss: te niebieskie banknoty nie pochodzą z Kolumbii, ani nawet z jakiegokolwiek innego kraju Ameryki:P
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @TheBoss: pisze na nich wyraźnie Central Bank of Bahrain. Są po prostu ładniejsze, bo te kolumbijskie jak widać to dno.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

co prawda trochę inaczej miało to wyglądać, ale mówi się trudno. Jak się nie ma co się lubi, to można lubić co się ma. Ale nie można i nie lubić.

Nie jest tak źle.

Pierwsza sesja filmowa i fotograficzna zrobiona. Jak zmniejszę fotki to pokaże jak to wyszło. A to moje conieco sama nie wyszła, musiałem wynieść ją i wtedy polubiła. Siedziała i podziawia, słuchała i podglądała. I wpierniczała trawkę, bo tam jej zrobiłem stołówkę trawiastą - mięsna jest w kuchni

Fakt, że umęczyłem się jak cholera, zajęło mi to cały dzień. A to dlatego, że jakoś dziwnie spakowali sieć. Myślę, że wytrzyma nawet najazd Hunów. Ale jutro dokładnie wykończę boki.

Miłego wieczorku życzymy
 

nortus
 

Xylia wyhasała się śpi zmęczona. Ja dzisiaj nie zmrużyłem oka praktycznie więc pewnie koło północy znowu pójdę spać, ale kulturalnie już się pożegnam, mówiąc

miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Pokaż wszystkie (8) ›