Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 17 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 15

nortus
 

detale starych domów


PS. a ja sobie jeszcze śpię.

Miłego dnia
 

nortus
 
 • awatar Paryzanka: O - "Zaczarowana dorożka" Gałczyńskiego rzeżba - artysty rzeźbiarza Stanislawus Biżek- Polska Szczecin - dzisiaj na nia parzyłam z autobusu, piekna.
 • awatar Nortus & Potworna spółka:

  “... wsiąść do dorożki, byle jakiej, nie patrząc na bilet ani na kierunek ...”

  :):):):):):)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Poranny rytuał codzienny Xylii.

Śpi cholera wie gdzie, to znaczy ja wiem gdzie. W nowej rezydencji na poziomie II - zadaszonym.

Koło 6 rano wpada do mojej sypialni, najpierw lustruje co się dzieje na oknem a później kładzie się na łóżku, tak na wysokości kolan. I zaczyna nowodzienne murmurandu. Słysząc takie ciche mmmmmrrr mmmmmrrrrr mmmmrrrr mmmrrr zaczynam się budzić koło 7 rano.Deliktanie otwieram jedno oko, żeby sprawdzić gdzie jest maleństwo (jeszcze maleństwo, bo skończyło 6 miesięcy - ale niedługo to będzie już stara ... ),i wyciągam powoli rękę,
żeby delikatnie ją pogłaskać. I tak sobie śpię, głaszczę Xylię po łapkach, brzuszku czy główce, koncert poranny C-dur gra - a ja śpię dalej.
Ostatnio tak sobie spałem aż do 10 (sic!) a Xylia - choć wiem, że jest już głodna i czeka na wołowinkę (suchą karmę ma dostępną cały czas) spokojnie czeka aż się obudzę.
Ale jak już otworzę oba oczka, i powiem do niej że
pewnie chciałaby coś zjeść to po ostatnich akordach koncertu zaczynamy zabawę albo piórkami albo myszką po łóżku - a ona jak Messerschmitt atakuje stworzenia owłosione.
Po czym wstajemy i idę do łazienki, a ona jakby jej CIA i KGB za to płaciło zaraz przylatuje mnie szpiegować.
No a później dostaje jedzonko - i ja też.

Ale te poranne i wieczorne koncerty są wspaniałe. Choćby dlatego warto mieć takiego potwora w domu.
 

nortus
 

Witam słonecznie i cieplutko, mogłoby tylko troszkę mniej wiać, ale i tak jest pięknie.

Obiadek wszamany - dzisiaj były pyszne truskaweczki. Pychota dawno nie jedzona. Co prawda te polskie gruntowe są lepsze, ale do nich to jeszcze ze dwa miesiące trzeba czekać a i te były pyszne, i w sumie niedrogie (10zł/kg).

A niedługo wychodzę na salę tortur, mówiąc żartobliwie, czyli do dentysty. Zgubiłem plombę i nawet nie wiem na czym.

A w weekend będziemy robić apartament zewnętrzny dla Xylii, niech się trochę bidula opali bo taka blada jest.
 

nortus
 
W związku z otrzymaną sugestią kolegi krzyslava z pingerka ogłaszam KONKURS SPECJALNY z wielką nagrodą.

Ogłaszamy konkurs na neologizm - jak nazwać niekompetentnych, bezdusznych urzędników?

Bo w większości nie zasługują na swoje miano.

Ponieważ "urzędasy","kawożłopy", "biurwy", "lenie"
"pierdzistołki" są już nieco oklepane szukamy nowych określeń.

PS. można posiłkować się określeniami z innych języków.Z definicji teoretycznych obowiązki dobrego urzędnika:

Do podstawowych obowiązków urzędnika należy dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesów państwa oraz indywidualnych interesów obywateli.

Do obowiązków należy w szczególności:
-przestrzeganie prawa,
-wykonywanie zadań urzędu sumiennie, sprawnie i -bezstronnie,
-informowanie organów, instytucji i osób fizycznych oraz udostępnianie dokumentów znajdujących się w posiadaniu urzędu, jeżeli prawo tego nie zabrania,
-zachowania tajemnicy państwowej i służbowej w zakresie przez prawo przewidzianym,
-zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontak-tach ze zwierzchnikami,podwładnymi, współpracow-nikami oraz w kontaktach z obywatelami, zachowa-nie się z godnością w miejscu pracy i poza nim,
sumienne i staranne wypełnianie poleceń przeło-żonego, pracownik samorządowy jest obowiązany złożyć oświadczenie majątkowe.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: pierwsza propozyacja: krzyslav = proponuje URZEDOLE (od ubole ew kibole)
 • awatar gość: " u-decy " - jak : urzędowi decydenci lub czytaj głosno i tez jest skojarzenie ucisku ..
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Związkowcy ZEDO (dwie szczecińskie elektrowni:
"Szczecin" i "Pomorzany" oraz gryfińskiej "Dolnej Odry") tłumaczą, że podwyżki być muszą, bo "rząd ma takie zobowiązania". - Coroczne podwyżki zapisane zostały w umowie społecznej, którą podpisaliśmy, zgadzając się na włączenie ZEDO do PGE - przypomina Roman Michalski.

Faktycznie, kiedy pod koniec 2006 r. rząd PiS przygotował projekt konsolidacji największych elektrowni, energetycy z ZEDO postawili sprawę jasno: zgodzą się na realizację tego pomysłu w zamian za pakiet przywilejów. Inaczej będzie strajk.

Lista życzeń była na tyle kontrowersyjna,że jeden z członków zarządu ZEDO Karol Osowski(SLD) nie chciał złożyć podpisu pod taką "umową społeczną". Rada Nadzorcza odwołała wówczas Osowskiego. Wyznaczony na prezesa Mieczysław Sawaryn, polityk PiS z Gryfina, nie miał żadnych oporów.W styczniu 2007 r. umowa została podpisana.

Sygnatariusze nie chcieli ujawnić jej zawartości.
"Gazeta" ustaliła wówczas, że energetycy z ZEDO zapewnili sobie m.in.:
=dziesięcioletnie gwarancje zatrudnienia (jeśli ktoś zostanie w tym czasie zwolniony, otrzyma odszkodowanie równe ośmioletnim arobkom),
="premię" za włączenie do PGE w wysokości 1,4tys. euro,
=pokrywanie tych kosztów leczenia, których nie refunduje NFZ,
=dłuższe urlopy,
=coroczną premię (25 proc. pensji) z okazji Dnia Energetyka,
=nagrodę roczną,
=utrzymanie 80-procentowej zniżki za zużywany w prywatnych domach prąd i właśnie
=coroczne podwyżki.

W 2008 r. odbyły się w trzech turach. W sumie pensje wzrosły o 12 proc. Teraz średnie wynagro-dzenie w ZEDO to około 5 tys. zł brutto.

Energetycy, domagając się kolejnej podwyżki o 8%, tłumaczą, że to maksymalny wskaźnik wzrostu płac w 2009 r. w spółkach skarbu państwa wyznaczony przez premiera Donalda Tuska.

I o tyle, zgodnie z umową społeczną z 2007 r., powinny nam wzrosnąć w tym roku płace - mówi Michalski (dorównanie energetykom Opola to według niego "sprawa na później"). Później będą żądać jeszcze 8% podwyżki bo o tyle mniej zarabiają od takiego głupiego Opola.

Związkowcy mogą jednak osiągnąć cel. W czwartek postawiony w tej samej sytuacji zarząd elektrowni Bełchatów (to również część PGE) zgodził się na 8-procentowe podwyżki.

Czy to nieprzyzwoite?

Czy to, że nie nagłaśniacie sporu, nie wynika z tego, że boicie się reakcji społeczeństwa, które może się oburzyć, że w czasach kryzysu dobrze usytuowani w spółce skarbu państwa energetycy żądają więcej pieniędzy? - pytam związkowców.

Czy to w czasach kryzysu nieprzyzwoite? To pana zdanie - odpowiada Mirosław Lebuda. - Pracujemy w szkodliwych warunkach z narażeniem zdrowia. Wypracowujemy zysk, więc dlaczego miano by nas pozbawiać wzrostu wynagrodzeń?

Życie jest coraz droższe, pracownicy mają raty, decydują się na pewne wydatki, spodziewając się podwyżki, a tej nie ma - dodaje Roman Michalski.

Pod koniec marca "Gazeta" wyliczyła,że na różnego rodzaju przywileje dla pracowników państwowych firm z branży energetycznej i górniczej skarb państwa wydaje 6 mld zł rocznie.

==
W październiku 2008r gdy były strajki w górnictwie szef związków zawodowych Solidarność Jastrzębskiej Spółki Węglowej Andrzej Ciok powiedział, że oni domagają się podwyżek "żeby pieniądze nie poszły na odszkodowania dla Żydów"

A ponieważ państwo jest biedne to ci "bogacze" naciągający państwo z MOPR / MOPS dostają na dziecko na miesiąc pomoc państwa w wysokości 50 zł (pięćdziesiąt złotych). I masz za to przeżyć cały miesiąc. Według urzędników można.
 • awatar krzyslav: A pamietasz 2-ch (p)oslow ktorzy probowali przezyc miesiac za najnizsza krajowa? O ile pamietam polegli w koncu drugiego dygodnia.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: a jak chcesz przeżyć za 800 zł skoro więcej się wydaje na jedną kolację? A słyszałeś, że wg prezydenta każdy Polak zarabia minimum 3.200 zł miesięcznie i był w szoku gdy się dowiedział, że ludzie pracują za 900 zł miesięcznie, nie tygodniowo. :)
 • awatar Rakszasa: Jeden nawet przytył ;D
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
 • awatar Rakszasa: Widziałam widziałam ;D
 • awatar Paryzanka: Automobil na piwo ? No , to jest oryginał dla kierowców na urlopie ? Moga popić, pospiewać , pogadać z kumplem i wszystko na czterech kółkach , legalnie i bez ryzyka wypadku. Świetny miejski folklor.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: wcześniej widziałem coś takiego na ulicach Berlina.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
Zaczynam od środka, fotki obce.

Jak myślicie co jest na podłodze w sali głównej?
 • awatar jss: pięknie zdjęcie tych schodów cz-b :)sklania do refleksji nie wiem czego ale jakos tak daje mi ono wiele do myslenia;P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: dokładnie jak mówisz. pozdrawiam :)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Na dzisiaj wystarczy Rzeszy piękna.

Życzę kolorowych snów i miłego dnia jutro.

A my spróbujemy zrobić niespodziankę Xylii.

Miauuuuuuuu
 • awatar gość: Re komentarz: Nie, nie. Ogólnie mam oczywiście mniej niż 19 lat. Ale jeśli się wczytasz to wizualizując widziałam siebie koło 40. Dlatego 'stara, zgorzkniała baba'. Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości ^^
 • awatar Anette: Buziaki Kociaki :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Lue: tak właśnie podejrzewałem. Echhhh te przewrotne kobietki. Powiesz, że młoda - źle, że stara - źle. Ha ha ha. Czyli jak w kawale: mąż mówi do żony: ty stara qrwo. A żona: no,no. Tylko nie stara. ;)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Rakszasa: Ja też. Na wszystkich Leszko-Jareczku.
 • awatar krzyslav: musze publicznie przeprosic Pana Walese za wszystko co o nim zlego powiedzialem, Lechu byles wielkim Mezem Stanu...
 • awatar Rakszasa: @krzyslav: Oszalałeś chłopie?! O.o Zyzak to jedyna osoba, którą tutaj za ofiarę uznać można. Chyba,że to żart był.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
 • awatar Nortus & Potworna spółka: a jakie prawdziwe hasła są na pomniku ;)
 • awatar orionblues : na pewno na górze stoi ten z dziobem kaczym lub dwoma,,,,,,pozdro,,,,
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @orionblues : jakby tak w każdej wsi postawić jeden lub dwa pomniki to może jego boskie ego zmniejszyłoby się do ludzkiego i wtedy można by jakoś żyć. Odczepił by się od świata.
Pokaż wszystkie (5) ›