Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 16 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 13

nortus
 
Producent soków poi ludzi ściekami?

Czy na pewno wiesz, co pijesz? "Mechanik myje ręce w herbacie, która za moment trafia do sprzedaży.

Przeterminowane i rozlane na podłodze soki
trafiają do maszyny służącej tzw. odzyskowi" - twierdzi Polak, który pracował w firmie Refresco Iberia w Hiszpanii. Na dowód swych oskarżeń
nagrał film.


"Szczury, karaluchy, pleśń, w toalecie nie ma mydła ani papieru. Ludzie pracują bez badań lekarskich, bez książeczek zdrowia, a mechanik myje ręce w herbacie, która za moment trafia do kartonika i do sprzedaży" - twierdzi Artur Gogulski,który podzielił się takimi zastrzeżeniami
z portalem MMSilesia.

Gogulski pracował w hiszpańskiej fabryce produku-jącej soki dla sieci sklepów Lidl. Twierdzi, że stracił pracę, bo pokazał swój materiał dowodowy dyrekcji zakładu. Dowodami miały być nagrania z ukrytej kamery, na której widać porozlewaną ciecz na podłodze i wlewanie cieczy ze starych kartonów do specjalnej maszyny.

Gogulski pracował w fabryce Refresco Iberia w miasteczku Oliva niedaleko Walencji przez 11 miesięcy.Stojąc przy taśmie produkcyjnej nagrywał proces produkcji, który - według niego - łamie podstawowe zasady saniotarne.

"Ta fabryka truje dzieciaki w całej Europie. Warunki są skandaliczne,a do tego system produkcji
pozwala na odzyskiwanie przeterminowanego towaru,
który po wlaniu do zbiornika głównego jest pakowany i sprzedawany.

Oczywiście z nowym terminem ważności" - napisał Gogulski w liście do redakcji portalu MM Silesia.

Gogulski twierdzi, że soki trafiają nie tylko do Lidla, ale i do Biedronki.

Portal zapytał o to rzeczników obu firm. Te zaprzeczają jednak, że produkty przyjeżdżają do polskich sklepów.

Na filmie autorstwa Polaka nie widać opisywanych przez niego skandalicznych warunków produkcji. Zdołał on jednak mocno zdenerwować dyrekcję fabryki,która natychmiast wystosowała oświadczenie
do polskich mediów.

"Produkcja w naszej firmie odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Amatorski film i opowieści naszego byłego pracownika to pomówienia,
którymi próbował nas szantażować" - mówi Eiblin Fidder, dyrektor ds.komunikacji.
===
A żebyśmy wiedzieli co się produkuje w naszych i nie tylko naszych fabrykach. przypomnę tylko wielką aferę z wędlinami ze znanej polskiej fabryki.
 

nortus
 

Norwegia uzyskała powiększenie swego szelfu kontynentalnego

Norwegia ogłosiła, że uzyskała od ONZ prawo do powiększenia swego szelfu kontynentalnego o 235 tys. km kw., czyli równowartość powierzchni Wielkiej Brytanii - między innymi na bardzo pożądanych wodach Arktyki i Morza Barentsa.


Na podstawie dokumentów dostarczonych przez Norwegię w 2006 r. Komisja Granic Szelfu Kontynen-talnego, która jest agendą ONZ, zatwierdziła
roszczenia Norwegii do olbrzymich obszarów Morza Norweskiego, Morza Barentsa i Oceanu Arktycznego.

Pozostaje tylko zapisać to w prawie norweskim i tym sposobem powiększenie naszego szelfu konty-nentalnego wejdzie w życie - oświadczył dyrektor służb prawnych norweskiego MSZ Rolf Einar Fife.

Konwencja Narodów Zjednoczonych o Prawie Morza z 1982 r. pozwala poszerzyć prawa do eksploatowania bogactw naturalnych z obszarów odległych o 200 mil morskich od granicy lądowej do odległych o 350 mil morskich, jeśli dane państwo dowiedzie, że obszary te stanowią "naturalne składniki krawędzi kontynentalnej".

Według szacunków rządu norweskiego, uzyskane tereny mają powierzchnię ok. 235 tys. km kw., stanowią więc "równowartość siedmiu boisk piłkarskich" na każdego z 4,8 mln Norwegów - oświadczył szef dyplomacji norweskiej Jonas
Gahr Stoere.

===
Po co wojny, trzeba mieć głowę na karku a nie na fiucie.
 

nortus
 

W niektórych kioskach z prasą w Hamburgu zainsta-lowano terminale,z których można wydrukować gazety
z całego świata. Wybór tytułów jest ogromny, a
najnowsze wydanie można nierzadko otrzymać, jesz-
cze zanim ukaże się ono w jego kraju - donosi
"Stern" w wydaniu internetowym.

Takie terminale znajdują się m.in. na Dworcu Głównym i w porcie lotniczym Hamburga. Klienci z całego świata mają tam do wyboru ponad 850 gazet z 70 krajów. Drukowanie odbywa się na papierze formatu A3.Strona tytułowa drukuje się w kolorze, reszta jest czarno-biała.

Usługa ma angielską nazwę "Print-on-Demand" (wydruk na życzenie).
Ściągnięcie najnowszego wydania dowolnej gazety i wdrukowanie go trwa kilka,w wyjątkowych wypadkach kilkanaście minut.Taka gazeta, zależnie od liczby
stron, kosztuje od 4 do 6 euro.

Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem i wkrótce
ma być dostępna także w innych niemieckich miastach.

--
Fajne
 • awatar Rakszasa: Nice...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: a żeby tak jeszcze można było wydrukować część gazety - nigdy nie zdarzyło mi się przeczytać całej, nie mówiąc już o dodatkach. Ale pomysł rewelacyjny - wg mnie
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Grubsze dzieci są szczęśliwsze?

Dzieci, które jedzą fast foody i piją napoje gazowane są grubsze, ale...szczęśliwsze.

Do tego zaskakującego wniosku doszli naukowcy, których badania zostały opublikowane na łamach
"Journal of Happiness Studies".

Otyłość wśród dzieci staje się corazpoważniejszym
choć często bagatelizowanym przez rodziców problemem. Sprzyja temu wiele czynników, m.in
nawyki żywieniowe rodziców,dostępność niezdrowego jedzenia w szkolnych sklepikach oraz reklama skierowana do młodego widza - kolorowy klaun kuszący hamburgerem i frytkami jest przecież bardziej przekonujący niż szpinak i marchewka.

Prof. Hung-Hao Chang z Narodowego Uniwersytetu Tajwanu i prof. Rodolfo Nayga z Uniwersytetu w Arkansas badali zależność pomiędzy konsumpcją fast foodów (zwłaszcza frytek,pizzy i hamburgerów)oraz napojów gazowanych i słodzonych, a wagą i poziomem szczęścia u dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Analizowane dane dotyczyły 2366 dzieci, które wzięły udział w ogólnonarodowej ankiecie dotyczącej zdrowia, przeprowadzonej na Tajwanie w
2001 roku.

Wbrew panującemu przekonaniu i rezultatom wcześ-niejszych badań naukowcy zauważyli, że dzieci, w których diecie ważne miejsce zajmowały fast foody,
rzadziej niż inne odczuwały smutek, mimo, że miały problemy z nadwagą.

Zdaniem badaczy wyniki tych badań powinny być uwzględnione przy tworzeniu programów mających na celu poprawę zdrowia dzieci i walkę z otyłością.
 • awatar Multiple Half Moon: Dzieci, a dorośli są szczęśliwsi, gdy są szczupli :).
 • awatar Afro-Ditta (Panna Dorotka): Nie można przesadzać ani w jedna, ani w drugą stronę...takie otyłe dziecko zapewne będzie mieć problemy zdrowotne w przyszłości. Trzeba zachować umiar :)
 • awatar mojeswinkimorskie: @Afro-Ditta (lady-D): zgadzam sie. byc otylym jest niezrowo bo w mlodym wieku czeka cie zawal, ale odchudzanie do przesady to rowniez nic innego jak prowadzenie do powolnej smierci przez wyglodzenie.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Na skutek nieścisłości w zapisach czeskiej konstytucji już po raz trzeci suwerenna Republika Czeska ma dwóch premierów naraz. Na czele rządu stoi zarówno Mirek Topolanek jak i Jan Fischer.

Mirek Topolanek nadal rządzi, choć dni jego gabinetu są już policzone. Jan Fischer już uruchomił biuro w rządowym pałacu na Hradczanach. Nie rządzi jednak, bo... nie ma ministrów. To skutek pewnej niedoskonałości czeskiej konstytucji

Fischer, mimo iż jest premierem będzie mieć gabinet wybrany przez partie polityczne. Osiem nazwisk przedłoży dotychczasowa koalicja rządowa, siedem dalszych wciąż jeszcze opozycyjna socjal-demokracja. Oczekuje się,że będą to dotychczasowi wiceministrowie i szefowie rozmaitych urzędów centralnych.

Przywódca socjaldemokratów, Jirzi Paroubek, zdradził na razie tylko, że szefa dyplomacji Karla Schwarzenberga zastąpi zawodowy dyplomata Jan Kohout.

===
My też mamy dwóch, a nawet dwa i pół premiera.
Pierwszy Tusk,
drugi Kaczor
i pół Kaczor na telefon.
Dlatego tak się żrą, bo nie wiedzą który w danej chwili jest ważniejszy, z Kaczorów oczywiście.

Nowy gabinet ma objąć rządy 9 maja, po szczycie Unii Europejskiej w Pradze.
Od tego momentu Czesi znów będą mieli już tylko jednego premiera
 • awatar Paryzanka: Narożny budynek to pewnie dzieło Franka Gehrego.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Palikot: Jestem upokorzony przez prezydenta

Janusz Palikot czuje się "upokorzony, upodlony, wyśmiany, dotknięty w swojej najgłębszej istocie!

Czuję się jak ofiara pedofila, jak ogryzek". Co
przydarzyło się posłowi PO? Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie jednoczesnego zniesławienia
i Janusza Palikota, i Lecha Kaczyńskiego.

Tak "emocjonalnego" wpisu na blogu Janusza Palikota dawno nie było. "Czy ktoś ponownie nazwał mnie prowincjonalnym błaznem, biłgorajskim kmiotem,pajacem, klaunem, debilnym linoskoczkiem, ciamajdą, chorą osobowością,paligłupem,tuskomatoł-kiem, gazownikiem, oszustem, tanim winem? Nie, żadna z tych laurek! Stało się coś znacznie gorszego!" - pisze Janusz Palikot.

"Otóż - i tu biorę głęboki oddech - nie tylko porównano mnie do Lecha Kaczyńskiego, ale co więcej - uznano, że mogą istnieć słowa, opinie, zdania,a także przecinki, kropki i wykrzykniki, które mogą jednocześnie obrazić mnie oraz prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego. Tak! Tak właśnie!!!

Prokurator z prokuratury przekazał mi dziś pise-mną informację, że zostało wszczęte z urzędu postępowanie o zniesławienie mnie (a ja nadal nazywam się Janusz Palikot) i Lecha Kaczyńskiego
!!!!!!!" - pisze poseł PO na blogu na
Onet.pl

"Nas! Razem! Wspólnie! Obu! Tym samym tekstem! Zniesławiono! Znalazło się więc takie słowo lub słowa, lub choćby zestaw przecinków, które łączą mnie z Kaczyńskim Lechem! Jakaż poruta, jakiż to obciach, jakież to nokautujące, przygnębiające. I jak boli! (...) Nie wiem, co mogłoby mi wyrównać ogrom doznanych krzywd. Nie widzę przed sobą już żadnej przyszłości. Tylko nicość.

Żadnej nadziei. Czuję się gorzej niż trzeci bliźniak!" - szydzi Janusz Palikot.
 

nortus
 

Kaczyński ma przeprosić Dorna

Jarosław Kaczyński ma przeprosić Ludwika Dorna za swe sugestie,jakoby b. wicepremier i b. marszałek Sejmu nie płacił alimentów - orzekł Sąd Okręgowy
w Warszawie.

Prezes PiS ma ponadto zapłacić Dornowi symboliczną
złotówkę oraz wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Wyrok jest nieprawomocny.

Dorn w pozwie o ochronę dóbr osobistych chciał, by sąd nakazał J.Kaczyńskiemu przeprosiny w me-diach za "nieprawdziwe zarzuty dotyczące alimen-tacji", które w 2008 r. doprowadziły do "zorgani-zowanej nagonki politycznej" w mediach na Dorna i w konsekwencji usunięcia go z PiS.

Dorn wnosił też, by sąd zasądził mu od pozwanego symboliczną złotówkę zadośćuczynienia oraz nakazał wpłatę 5 tys. zł na cel społeczny.

J. Kaczyński wnosił o oddalenie pozwu, dowodząc, że jego wypowiedzi "nie były niezgodne z prawdą", bo mówił w mediach, iż nie wie nic o tym, by Dorn
uchylał się od płacenia alimentów i podawał jedy-nie, że wystąpił on o ich obniżenie, co było
"wypowiedzią oczywiście prawdziwą". Sąd utajnił proces na wniosek pełnomocnika J. Kaczyńskiego, powołując się na groźbę ujawnienia "szczegółów życia rodzinnego" w jawnym procesie.
===
Tak to jest jak się straci kontrolę nad sądami. Zaczynają pracować zgodnie z prawem.Kolega zioberek już nie powie jaki ma być wyrok.
Tak panocku prezesiku - nie wolno oczerniać ludzi
 • awatar gość: wśród najwiekszych przyjaciół psy zajaca zjadły
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @maly wielki swiat: ha ha.
 • awatar Rakszasa: A pan Gwozdz niech się lepiej podda eutanazji. Dorn to chodząca satyra życia. A o KaCzyńskim cięzko cokolwiek powiedziec bo nie da sie blizej okreslic czym on jest.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Więcej 18-latków ulega stereotypowi

Młodzież widzi w Żydach zabójców Boga

Niemal podwoił się odsetek polskich 18-latków uważających,że współcześni Żydzi są wini ukrzyżo-wania Chrystusa.

Z badań wynika,że stereotyp powtarza aż 15% ankie-towanych. Najbardziej zacietrzewieni są uczniowie z zawodówek. Aż 26%z nich ma antysemickie poglądy.

Badania wykonało Centrum Badań Holokaustu Uniwer-sytetu Jagiellońskiego.

"Rzeczpospolita" - która podała wyniki sondażu - twierdzi, że z antysemityzmem w Polsce i tak jest lepiej niż 10 lat temu. Przed dekadą co trzeci badany 18-latek mówił o Żydach jako osobach, które "mają zbyt duży wpływ na to, co dzieje się w Polsce". Dziś ten odsetek wynosi 15%.

Aż 55% młodych, czyli o 33% więcej niż w 1998 r., nie uważa, by mniejszości miały szkodzić Polsce i Polakom.

Niestety, niezmiennie silny w świadomości nasto-latków jest stereotyp,że współcześni Żydzi odpo-wiadają za śmierć Chrystusa na krzyżu. To szcze-gólnie niebezpieczny stereotyp, bo żerujący na religijnych instynktach. Aż 15% 18-latków,podczas gdy dekadę temu odsetek ten wynosił "jedynie" 8,5%

Istnieje w tym względzie różnica między postawami uczniów liceów ogólnokształcących i szkół zawodo-wych.To uczniowie zawodówek najczęściej obwiniają współczesnych Żydów za ukrzyżowanie Jezusa i to im najmniej przeszkadzają antysemickie napisy na murach(tylko 29% chciałoby zmazania ich ze ścian).
===

A ciekawe czy oni wiedzą, że Jezus też był Żydem?
A może to Francuzi zamordowali Jezusa?
Czy może jest tak jak w jednym z odcinków "Rancza"


Wikary chodzi po wsi i pyta się wiernych, np.:

- Jakiej narodowości jest Matka Boska?
- Polka!
- jakiej?
- No przecież Matka Boska Częstochowska, a Częstochowa gdzie jest? W Polsce, więc jest Polska.

A Jezus jakiej jest narodowości?
- No a jakiej. Matka Polka to przecież obcego nie urodziła. Polak!

To ja już się boję zapytać o Pana Boga.

Ojj, młody wikary, to jeszcze nie wie wszystkiego.

Tekst z "Rancza".Zabójczy tekst. Ale tak szczerze mówiąc wiele osób w Polsce myśli, a mówienie że Jezus i Maria byli Żydami to mogą spalić cię na stosie za herezję. Katolicki naród.
 • awatar Anette: Przecież wszystkiemu winni są Żydzi,masoni, cykliści i pedały :d :d "Rancza" nie oglądam ale chyba zacznę bo widzę że jest to wybitnie edukacyjny serial :d
 • awatar Rakszasa: Szczerze? Wiszą mi oni i powieiają. Wnerwia mnie jedynie obecny ostatnimi czasy efekt dominacji mniejszości nad większością. Pedała pedałem nazwać nie mogę ,ale on heteroseksualista mnie może. Turka turkiem nazwać mi nie wolno ale on chrześcijańską suką owszem może... Te całę durne parady , mające na celu udowodnienie czegokolwiek wnerwiają mnie iście nieziemsko... Gówno udowodnią... tyle
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Rakasha: a to Ciebie nazywają pedałem? Ciekawe. Poprawność polityczna chyba trochę się nam wypoprawiła zanadto. Ale trochę kultury by się przydało, zwłaszcza w Polsce.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Paryżanka: Zółte kwiaty podobne do mimozy z piosenki Niemena. Przecudnej urody, dlatego lubie zólty kolor.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: jak ja kocham forsycje. Ale one żyją tylko kilka dni, to znaczy jako żółte bo później są zielone i jak widać, już zielenieją na potęgę. Szkoda. Zdjęcie 129 i 130 zrobione tego samego dnia koło siebie, na jednym trawniku.
 • awatar antybohaterka: kompozycja :forsycja
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar Paryzanka: Rzeźby na drugim foto to pewnie " zabawa w skakanke " - dwóch małych trzyma poprzeczke , trzeci duzy bedzie skakać..... moja wolna interpretacja. Z matmy nie jestem geniuszem, wiec nie wiem o co chodzi z tymi zerami i jedynką. Rząd po prawej to pewnie lata , ale co to jest po lewej - nie wiem - liczba ludnosci na swiecie- o co chodziło Panu Leibnitz ???? Potęga banków w mieście jest faktycznie dominujaca .
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ta zabawa w skakankę to jest element Federalnego Banku Niemiec. Może to znaczyć miało, że euro (czytaj ojro) podniosło poprzeczkę? Ha ha ha.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: Teoria poznania - nowa teoria prawdy i przyczyna konieczna:Leibniz zastanawiał się nad tym, jak poprawnie zdefiniować prawdę.Popularna, intuicyjna definicja głosi, że wypowiedź jest prawdziwa, gdy jej zawartość jest adekwatna do rzeczywistości. Adekwatność jest w istocie rodzajem logicznej relacji między wypowiedzią a stanem rzeczywis-tości. Skoro jest to relacja logiczna, to tak jak wszystkie inne relacje logiczne powinna ona być niezmienna i zależna tylko od zawartości wypowiedzi i "zawartości" rzeczywistości. Jeśli przyjmie się to założenie, to relacja "adekwatności" staje się klarowna. Dana wypowiedź jest prawdziwa (adekwatna), jeśli w podmiocie (obiekcie) tego zdania jest zawarte jego orzeczenie (jakaś cecha lub zdarzenie związane z obiektem). Leibniz nazwał tę zasadę regułą koniecznej przyczyny prawdy. Zdaniem Leibniza odrzucenie reguły koniecznej przyczyny prawdy prowadzi do nieuniknionych sprzeczności logicznych.
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Dzisiaj dowiedziałem się z TVP o warunkach, w jakich mieszkali ludzie w tym spalonym domu socjalnym.

Pomijam, że to patologia (co się wyrwało panu urzędnikowi) i powinni się cieszyć, że mają dach nad głową - szokujące? Dla niego nie, podobnie jak dla naszych urzędników.

Za mieszkanie, jeśli można to tak nazwać, o powierzchni 12 m2 (dwanaście metrów kwadratowych) czynsz płacili w wysokości .... - no jak myślicie jakiej?

a/ 10 zł miesięcznie
b/ 50  zł miesięcznie
c/ 100  zł miesięcznie
d/ 300  zł miesięcznie
e/ 500  zł miesięcznie

Odpowiedź w komentarzu.

Wiem, ze gros tych ludzi to element, ale mimo wszystko to są ludzie. Oczywiście są wśród nich patologie ale i ludzie, którym się nie udało z różnych powodów,może nie są przebojowi i chamscy,
może są takimi "sierotami bożymi", którzy nie potrafią upomnieć się o swoje, może po prostu mieli pecha, stracili pracę czy rodzinę. Różne są sytuacje ale to nie znaczy,że można nimi pomiatać.

Ale urzędnicy widzą to całkiem inaczej.

No i najważniejsze, nie ma winnych, nie ma odpowiedzialnych ludzi, nikt nie poczuwa się do winy.
Samorząd nic nie może, urząd nie wie bo to nie jego, zarządca niewinny bo nie ma kasy. A okazuje się, że jeszcze 2 lata temu była instalacja ppoż. ale ją zdjęli bo nie mogli się dogadać kto ma zarządzać tymi czujkami.
Oczywiście nikt nie widział, że korytarze są zastawione meblami a jakby zwrócił uwagę to byłby najgorszym wrogiem się czepia "biednych" ludzi.
Wnioski?
?????
 • awatar Nortus & Potworna spółka: właściwa odpowiedź: d/ 300 zł miesięcznie za mieszkanie 12 m2 z dykty. Pożar gratis.
 • awatar Afro-Ditta (Panna Dorotka): Wiesz sama mieszkałam kiedyś w najgorszej dzielnicy mego miasta...za taka uchodziła. Były to bloki poniemieckie, całkiem ładne metrażowo mieszkania. Niestety poza tym ruina. Kto miał pieniądze jako tako remontował, ale budynki? Brak remontów. Każdy kto pytał gdzie mieszkam bał się mnie odprowadzać, albo wybuchał przerażeniem...a ci ludzie, moi sąsiedzi tak samo mówili dzień dobry ; ich dzieci, w przeciwieństwie do wielu z tych "dobrych " rodzin, potrafiły otworzyć drzwi mi czy mojej mamie i zapytać czy nie trzeba pomóc wnieść zakupów.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Afro-Ditta (lady-D): to faktycznie rzadkość, ale Ty mieszkasz w cywilizowanym mieście, czego nie można powiedzieć o "dzikim zachodzie". Tu spotkać życzliwość to prawie cud.
Pokaż wszystkie (19) ›
 

nortus
 
 • awatar Anette: Buziaki.. Dobranoc Kociaki.. :* :*
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @Anette: wzajemnie. :) PS kociczka chyba jednak staje się powoli kobietką. Dzisiaj tak miauczała i latała po chacie, ocierała się o mnie, że wszystko wskazuje ... PS2. a ja nie wiem czy ją pozbawić dziewictwa czy sprawić wieczne dziewictwo. I bądź tu mądry.
 • awatar Anette: @nortus: ten sam dylemat miałam ze swoją rottweilerką.Niestety nabawiła się ropomacicza więc miała przymusową sterylizację
Pokaż wszystkie (7) ›