Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 
Słowo się rzekło, kobyłka u płotu.

Specjalne pozdrowienia od Księżnej dla Anettki.

Wczoraj po południu nastąpiło uroczyste otwarcie nowej rezydencji książęcej.

Liczy ona sobie 17000 mm4, cztery tarasy widokowe,
sala balowa i audiencyjna, sala tronowa oraz szykowany basen pełnowymiarowy.

Na uroczystość przybyły tłumy poddanych. Był bal, poczęstunek,a w nim podano szampan francuski, desery lodowe i serowe, koktajl mięsno-owocowy z owoców morza północnego i wołowo-drobiowy oraz bażant.
Dla dzieci podano kawę po irlandzku a dla dorosłych kakao z rumem.

Wielka księżna była zadowolona.

Teraz najlepsza zabawa odbywa się w nowej rezydencji. Mimo tego nadal uwielbia obserwować świat z materaca, leżąc boczkiem i szpiegując wszystko co się da.
Nowy pałacyk został od razu odrapany wszędzie tam, gdzie powinien, zwiedzono wszystkie zakątki, słupki, półki oraz schody paradne. A jaka gimnastyka akrobatyczna na schodach odchodzi - aż strach się bać patrząc co ona wyprawia.
  • awatar Expresja: o ja Ci dziękuję - pięknie wszystko zorganizowałeś : ) Chciałabym być Twoją kociczką ;D
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Expresja: hmmmmmm, ciekawe, ciekawe ;)
  • awatar Anette: przyjecie na wysokim poziomie, rezydencja bardzo reprezentacyjna. Czy wołowina dotarła ???
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Kolorowa fasada od Sauerbruch Hutton


Najnowszy, monachijski budynek muzealny autorstwa studia architektonicznego z Berlina Sauerbruch Hutton, zostanie otwarty w maju 2009 roku, ale już
teraz można podziwiać jego fasadę. Z pewnością nie można przejść obojętnie.

Muzeum Brandhorstów mieści się w dzielnicy Maxvorstadt, w której swoją siedzibę znalazły niemal wszystkie najważniejsze muzea i galerie sztuki.

Zostało ono zbudowane w północo-zachodnim naroż-niku Kwartału Muzealnego,do którego należą: Stara i Nowa Pinakoteka, Pinakoteka Sztuki Współczesnej,
Gliptoteka (muzeum rzeźby), Kolekcja Starożytna, Dom Lenbachów i wkrótce Muzeum Brandhorstów; zawierające mi.in. bogatą kolekcję małżeństwa Uda i Annette Brandhorstów.

Muzeum złożone jest z dwóch części; struktury prostokątnej w układzie horyzontalnym (dł=98m, szer=18m, wys=17m) i wyższej sekcji trapezoidalnej
(dł=34m, szer=17m, wys=23m). W pierwszej z nich mieszczą się przestrzenie wystawiennicze (około 3,200m?), w drugiej hol wejściowy, księgarnia, foyer oraz kawiarnia,a także pomieszczenia admini-stracyjne.W muzeum znajdą się również sale semina-ryjne, magazyn i pomieszczenia konserwatorskie. Wysokość narożnej części równa się z sąsiadującym budynkiem,będącym ikoną powojennej architektury, zaprojektowanym przez Sepa Rufa.


Fasada i elewacje obiektu złożone są z kilku warstw,m.in.specjalnej,wygłuszającej, dwukolorowej
metalowej.Najbardziej charakterystyczna jest jednak warstwa zewnętrzna, jednolita na całej powierzchni wykonana z 36,000 rytmicznie powtarza-jących się pionowych elementów ceramicznych w 23
kolorach. Połączone są one w trzy grupy kolorysty-czne o różnych odcieniach.

Każda grupa odpowiada określonej części budynku. Z daleka kolory wydają się zlewać, są neutralne, delikatne, pastelowe, z bliska natomiast są wyraźnym, ostrym akcentem.

Zestawienie linii wertykalnych z różnymi odcie-niami sprawia wrażenie ruchu fasady. W miarę przesuwanie się wzdłuż budynku struktura wydaje się zmieniać.


Dwie bryły muzeum połączone są ciągłym pasem przyciemnionych okien, który dzieli wizualnie obiekt na dwie części. Duże przeszklenia znajdują się także w narożniku budynku wejściowego, dzięki czemu hol, kawiarnia i foyer są dobrze oświetlone.


Przestrzenie ekspozycyjne umieszczone są na trzech poziomach; średnia wysokość wynosi 9m. Są one zróżnicowane pod względem wielkości i oświet-
lenia. Ponad foyer zaprojektowano specjalne pomieszczenie, w którym będzie wystawiony cykl prac amerykańskiego artysty Cy Twombly'ego,
zatytułowany Lepanto.

Propozycja studia architektonicznego Sauerbruch Hutton już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem
Wariacja struktur i kolorów przyciąga uwagę i dobrze oddaje nowoczesny charakter instytucji kulturalnej.
  • awatar Paryżanka: Wczoraj wykład o kolorach w sztuce malarskiej , dzisiaj kolor w architetkurze - wspaniałe, jestem zachwycona. Kolor znaczy więcej niz nam sie wydaje. Piszesz,ze w Berlinie ale wiem że chodzi o Monachium.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: Może i faktycznie, opacznie zrozumiałem.
  • awatar gość: @nortus skandynawski: choc teraz zatanawiam się nad tym wpisem - bo to było przeciez - 1 kwietnia - prima ...? Zawsze co dla mnie miłe odbieram jako pewnik.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Platforma Obywatelska wzięła na swoje listy do Parlamentu Europejskiego Danutę Hübner i Mariana Krzaklewskiego.

PiS nie chce być gorszy i też szykuje wyborczą niespodziankę. To były minister rolnictwa Gabriel Janowski, który zasłynął nocną blokadą sejmowej mównicy,z której musiał być usuwany siłą.

Według ustaleń "Wprost" Janowski ma kandydować z Mazowsza. - To jego macierzysty okręg, ma tam swoją niszę. Ludzie pamiętają go nie tylko z
kontrowersyjnych zachowań, ale także z bezkompro-misowej walki o polskie firmy - mówi jeden z członków komitetu politycznego PiS. Sam Janowski
twierdzi, że jego start w eurowyborach nie jest jeszcze przesądzony, ale przyznaje, że propozycję dostał.
===
Błazen dołączył do swoich.
Jeszcze jakiegoś klauna by znaleźli i będzie komplet.
 

nortus
 

Dzieci wyzywają prezydenta na Naszej-klasie

Lech Kaczyński ma aż 64 profile na Naszej-klasie.

Wszystkie są fikcyjne. Na wszystkich prezydent jest obrażany. Autorami najgorszych wyzwisk pod adresem głowy państwa są internauci podpisani z imienia i nazwiska.

"Ty mendo społeczna" - pisze pod jednym z fikcyj-nych profili Lecha Kaczyńskiego 11-letnia Paulina
"Spie... dziadu, normalnie taki prezydent to
pośmiewisko na całym świecie" - atakuje głowę państwa 15-letni Oskar.
"Powiem ci coś Lechu: WAL SIĘ i konia" - wpisał 12-letni Jakub.

Ale nie tylko dzieci wyzywają prezydenta na Naszej
-klasie. Im starsi internauci, tym ich komentarze są bardziej wulgarne. Wiele osób obraża Lecha Kaczyńskiego z własnego profilu, a zatem pod imie-niem, nazwiskiem i zdjęciem. Ale nawet bez ukrycia profilu namierzenie autorów obraźliwych dla prezydenta komentarzy nie przysporzyłoby organom ścigania żadnych trudności.

"My nie wchodzimy na Naszą-klasę. Zresztą z tym pytaniem proszę się zwrócić do policjantów,którzy zajmują się monitorowaniem sieci. Natomiast, gdyby prokuratura zauważyła ten problem, mogłaby się tą sprawą zająć z urzędu" - mówi DZIENNIKOWI Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy wrocławskiej prokuratury okręgowej. "Ale my nawet nie mamy takiej możliwości,bo wejścia na podobne strony mamy zablokowane" - dodaje.

Policjanci Komendy Głównej Policji twierdzą, że przyjrzą się wpisom.
Przyznali jednak, że wcześniej się z tym nie zetknęli. W podobnym tonie odpowiada też Kancelaria Prezydenta.

"Wulgarne i obraźliwe komentarze są w naszym regulaminie zabronione. Jeżeli ktoś zgłosi, że taka wypowiedź gdzieś się znajduje lub sami się na nią natkniemy, zostanie ona skasowana. Użytkownik odpowiedzialny za jego napisanie dostanie ostrzeżenie, a jego konto może być także zablokowane" - mówi DZIENNIKOWI Joanna Gajewska, rzecznik prasowy serwisu Nasza-klasa.pl.

Rzecznik podkreśla, że 13 milionów użytkowników serwisu wykorzystuje go w różny sposób i nie da się wychwycić wszystkich komentarzy czy obraźli-wych zdjęć."Takie sytuacje niestety się zdarzają. Zresztą czasami nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy nazwanie kogoś analfabetą jest prawdą, czy też nie" - dodaje Gajewska.

"Jeżeli uzyskamy z Kancelarii Prezydenta informa-cję, że Lech Kaczyński nie posiada profilu na Naszej-klasie, wszystkie konta nawiązujące do wizerunku prezydenta zostaną skasowane" - zapowiada rzecznik Naszej-klasy. I tłumaczy,
że taka sytuacja szkodziłaby zarówno wizerunkowi danej osoby, jak i samemu serwisowi.

Filip Jurzyk dla wp.pl

komentarz zbyteczny
  • awatar eddy55555: nasza klasa portal dla ludzi z pasją tak? a że pasja to obrażanie takiego wałkonia jak Kaczyński to już inna bajka ;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Za mało śpisz? Grożą ci poważne zaburzenia psychiczne

Brak snu może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych, w tym prób samobójczych - alarmują naukowcy.

Wyniki najnowszych badań mają być przedstawione podczas trwającego we Florencji spotkania Światowego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zaburzeń snu jest wiele: niektórzy ludzie nie mogą zasnąć, inni budzą się w środku nocy lub wstają za wcześnie rano. Jeżeli pojawiają się jednocześnie co najmniej dwa takie symptomy, ryzyko próby samobójczej wzrasta trzykrotnie. Często towarzyszą temu inne czynniki, takie jak depresja, choroba fizyczna, kłopoty finansowe czy rodzinne oraz nadużywanie substancji odurzających.

Badania na ponad pięciu tysiącach Amerykanów przeprowadzili naukowcy z uniwersytetu stanowego w Michigan. Podkreślają oni, że zaburzenia snu mogą być niebezpiecznym objawem, którego nie należy lekceważyć.
  • awatar tapety: Zgadzam się, zobaczcie na mnie :D he he , też mało śpię aczkolwiek mało też siedzę na internecie i pinger.pl Co do art.. Sen to zdrowie, nie wiem skąd to znam ale popieram i staram się spać co najmniej 8 h na dobę. Pozdrawiam i dobranoc
  • awatar majkaa: tak więc dobranoc!:D
  • awatar Nortus & Potworna spółka: tylko proszę nie mylić pojęć. Powiedzenie "chodźmy spać" to nie jest to samo co "spać" ") To tak jak z kinem: idziemy do kina czy na film ? ;)
Pokaż wszystkie (4) ›