Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 marca 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 
 • awatar Expresja: dobrze masz - u Ciebie słonko, u mnie - deszcz :)
 • awatar kryzysantka: mam do ciebie puytanie czy wogule czytales biblie?czy m0oze jakies dziennikarskie wypocinu na ten temat?. jak pisalam wczesniej czytalam biblie ok 3 razy i skrupulatnie analizowalam , aby moc uczestniczyc np w takich rozmowac.i mowi ci ze nie chodzi o to ze biblia zabrania seksu analnego, a ZWIAZKU kobieta-kobieta i mezszczyan- mezszczyna. rodina to kobieta i mezsczszyzna, rozumiesz, a taki tekst jaki okazal marko czy jak mu tam swiadczy o tym ze brzytwy sie bedzie chwytal tylko p oto aby usprawiedliwic to ze jest gejem
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @kryzysantka: czytałem fragmenty kiedyś. Ale dobrze wiesz, że Biblia nie jest książką, którą się czyta tylko trzeba analizować każde zdanie, czasami poszczególne wyrazy, z jednoczesną znajomością wydarzeń politycznych, społecznych, judaizmu i geografii. Dlatego my malutcy nie jesteśmy od analizowania Biblii. Biblia mówi o rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny, tak- o rodzinie. Nie zakazuje homoseksualizmu jako takiego, i dzisiaj kościół nawet katolicki nie zakazuje homoseksualizmu a jedynie czynności homoseksualne - a to istotna różnica.Biblia mówi dosłownie o seksie analnym i on jest uznany za nieczysty, podobnie jak wieprzowina.Seks analny uprawiały wtedy również małżeństwa K+M żeby nie mieć dziecka - i to dlatego m.in. jest zakazana forma seksu. A wiesz dlaczego? Wiesz dlaczego jest zakazany onanizm w Biblii? Pisze o tym nie na podstawie "wypocin z gazety" ale z wykładu, zresztą księdza katolickiego, który nie zionie "miłosiernym" ogniem piekielnym (tego nie ma w Biblii!) i nie
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Według wielu brytyjskich uczniów Auschwitz to nazwa piwa, albo festiwal religijny.

Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjs-kich naukowców pokazują szokującą ignorancję młodzieży w sprawie drugiej wojny światowej -
donosi "Telegraph".

Z 1,2 tys. przebadanych uczniów brytyjskich szkół (w wieku od 11 do 16 roku życia), jedna czwarta nie wie do czego służył obóz koncentracyjny
Auschwitz-Birkenau. Ponad 10% nie rozumie czym w ogóle był obóz śmierci. 8% uważa, że to państwo graniczące z Niemcami, 2% było zdania, że to marka piwa, festiwal religijny, albo rodzaj pieczywa.

Oznacza to, że z ponad 4,5 mln 11-16-latków zamieszkałych na wyspach, 90 tys. uważa, że
"Auschwitz" można zjeść albo wypić w okolicznym sklepie.


Ostateczne rozwiązanie - ?!

Sześciu z dziesięciu uczniów nie wie czym było Ostateczne Rozwiązanie. Jedna piąta uważa z kolei, że były to specjalne rozmowy pokojowe, prowadzone w celu zakończenia drugiej wojny światowej.

Mimo, że nauczanie o Holokauście zostało wpisane w szkolny program nauczania, tylko jedna trzecia uczniów wiedziała, że w Shoah zginęło 6 mln
Żydów.

Większość dzieci rozpoznała na fotografii Adolfa Hitlera, jednak niektóre myliły dyktatora z Salvadorem Dalim, czy Albertem Einsteinem.

Filmowa edukacja

Władze postanowiły walczyć z niedouczeniem młodych obywateli. Żydowski instytut kultury, razem z wytwórnią Miramax oraz organizacją Film Education pracują nad filmem "The Boy In The Striped Pyjam" ("Chłopiec w pasiastej piżamie"), który opowiada historię przyjaźni niemieckiego chłopca z żydowskim dzieckiem zamkniętym w obozie koncentracyjnym.

Produkcja zostanie przygotowana specjalnie pod kątem edukacji Brytyjczyków na temat Holokaustu.Szokujące? Cóż nie wszyscy żyją tylko wojną i śmiercią, jak Polacy.
 • awatar Expresja: gdyby to się działo u nich i sami z tego powodu cierpieli - wiedzieliby na pewno o tym i uświadamiali inncyh, żeby nikt czasem nie zapomniał ;P
 • awatar chupacambra: Nortus- zobacz mój ostatni wpis,he he :D Nie żyję wojną a ni śmiercią - ale zszokowana jestem :)
 • awatar gość: Totalna ignorancja.
Pokaż wszystkie (15) ›
 

nortus
 
 • awatar Expresja: nie ma dla mnie milszego dźwięku wydawanego przez zwierzę, jak mruczenie zadowolonego, kochanego kota :) swojego kocurka specjalnie budziłam, kiedy drzemał po południu - bo wtedy rozespany, mruczał najpiękniej :D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: moja gada i gada a jak jest zadowolona to mruuuuuuuczy, tak że z drugiego pokoju słychać czasami. A wystarczy ją pogłaskać i ona już mruuuuuczy. A jak widzi mięso, to koncert jak już podchodzi do miski i je. Choćby dlatego warto jej dawać mięso. :)
 • awatar lucasso1982: Powoli sie zastanawiam czyj To Blog Twoj czy Kici :) Jest Naprawde Slodka :) Pozdrawiam :)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Muszę powiedzieć, że niedawne zmiany wprowadzone przez adminów pinger.pl polegające na blokowaniu innych użytkowników co wspaniały pomysł.

Na chwilę obecną blokuję 362 blogi, a na zasadzie miłosiernej wdzięczności 12 osób blokuje mnie.

Kogo blokuję? Blokuję tematy, które mnie nie interesują a z całkowitą premedycją stosują wielkie zdjęcia zamiast miniatur. Wszystkich 10 pod rząd.
Latem Kolega z pingera próbował dotrzeć do ludzi żeby stosowali miniatury ale to była rozmowa jak dziada do obrazu. W zamian naczytał się obelg.

Każdy pisze o czym chce, to nasze prawo. Ale każdy z nas ma też prawo nie czytać wszystkiego.

I dlatego jeśli mam oglądać pod rząd dziesiątki szmat, butów, pazurków, szminek, simów i innych rzeczy w dużym rozmiarze to rezygnuję z nich całkowicie.

Wiem, ja też czasami umieszczałem wszystkie duże zdjęcia. Zdarza się. Ale niektórzy z pełną premedytacją tak postępują - co było widać w odpowiedziach jakie Kolega dostawał.

Dlatego jeśli zamieszczam więcej niż 2 zdjęcia to staram się większość pokazać w formie miniatury a 1 czy 2 celem zainteresowania i zaintrygowania w dużym formacie.

Chętnie odblokuję tamte blogi, bo czasami można znaleźć ciekawą informację i między butami.
Tylko trochę litości.
 • awatar canislupus: popieram. sama blokuje ze 100 blogow, m.in. wlasnie przez obrazki wstawiane w tysiacach sztuk
 • awatar whiteandblack: mnie blokują 3 osoby nie wiem czym się naraziłam :D Ale tak masz racje zgodzę się z tym że "każdy ma prawo do pisania o czym chce ale my też mamy prawo tego nie czytac"
 • awatar Nortus & Potworna spółka: lubię obrazki, ale pod rząd 10 buciorów, koralików czy innych rzeczy i tak jeszcze ze 2-3 blogowiczów na jednej stronie to ... mam odlot, prawie. :)
Pokaż wszystkie (14) ›