Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 21 marca 2009

Liczba wpisów: 8

nortus
 
Przewrotne pytanie. I sposób myślenia Polaków.
---

Czyli w jakim kraju możemy liczyć na największy zasiłek?

Wraz z nadchodzącą recesją przychodzi do Europy bezrobocie. Dla niektórych osób, które nagle znajdą się bez pracy,będzie to bardzo dramatyczny czas. Dla wielu innych może to być jeden z najprzyjemniejszych okresów w życiu. Wszystko zależy od tego, w którym kraju mieszkają i na jakie prezenty od państwa mogą liczyć.

Magazyn "Foreign Policy" opublikował właśnie listę krajów, w których najlepiej stracić pracę.

Na pierwszym miejscu, co nie powinno być chyba zaskoczeniem, znalazły się kraje Skandynawii: Szwecja, Norwegia, Dania i Finlandia.Dzięki rozbu-dowanym systemom socjalnym zwolniony pracownik może tam liczyć na zasiłek w wysokości nawet 90% poprzedniej pensji, wypłacany nawet przez 2 lata. Dodatkowo służby zatrudnienia oferują pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy.

Na drugie miejsce zasłużyła Belgia, Holandia i Luksemburg. Belgia proponuje zasiłek jedynie w wysokości 60% pensji, ale po spełnieniu pewnych warunków może być on wypłacany praktycznie w nieskończoność.

Na "wyróżnienie" redakcji "Foreign Policy" zasłużyły też systemy pomocy bezrobotnym w Szwajcarii, Francji i Japonii.

www.hotmoney.pl/(…)gdzie-najlepiej-tracic-prace.htm…
  • awatar ponurnik: Niewiarygone! A u nas..??-skandal!
  • awatar sverige: w to wszystko nie mozna tak do konca wierzyc.moge sie wypowiedziec na temat Szwecji,bo tu mieszkam.WypLata zasilku moze osiagnac do 80 % wczesniejszego zarobku,pod warunkiem ,ze wczesniej placimy miesieczna skladke ok 300sek przez co najmniej pol roku.Jesli tego nie oplacamy dostajemy zaledwie ok 1/3 wczesniejszej wyplaty.Malo tego na pierwsze pieniadze czeka sie ok 3 miesiecy,co zrobic przez ten czas?pozostaje tylko zadluzyc sie,jesli mamy u kogo :) to wszystko nie jest takie kolorowe ,jak sie wydaje z boku,czytajac gazete. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Normalnym ludzia wcale sie nie ''oplaca''tracic pracy. pozdrawiam
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @sverige: oczywiście, że są jakieś warunki, które trzeba spełnić. Ale po pierwsze z zasiłku tam przeżyjesz - u nas za 520 zł to raczej ciężko powiedzieć, że żyjesz. I w Polsce zasiłek wypłacany jest przez 6 m-cy (w kilku rejonach tylko przez rok-zależy od stopy bezrobocia). Ponad 70% osób zarejestrowanych jako bezrobotne NIE DOSTAJE ZASIŁKU ! Z czego żyją? Część pracuje na czarno, część kradnie, część utrzymuje rodzina a słabi zabijają swoje rodziny i siebie. Bo znikąd pomocy w POlsce nie dostaniesz.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Policjanci namierzają z radiowozu - testują nowy radar

Nowe radary o Iskra-1 i Radis testowali socha-czewscy policjanci z ruchu drogowego. Urządzeniem można namierzać pojazdy poruszające się w tym samym kierunku jak i w przeciwnym, a nawet wybierać samochód najszybciej jadący z grupy aut.

Nowe radary pozwalają na pomiar nawet z odległości
800 metrów z radiowozu będącego w ruchu - podaje policja.

Urządzenia w znacznym stopniu przewyższają dotychczas używane "suszarki" - cieszą się policjanci. Dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań nowe radary są trudne do wykrycia przez antyradary.Pomiar można wykonywać przez szybę samochodu, wybierać pojazd najszybciej jadący w grupie a co ważne, niepotrzebne jest dodatkowe źródło zasilania. Można więc stanąć na wiadukcie
lub mierzyć prędkość pojazdów z innego miejsca, dostępnego tylko dla patroli pieszych.

Zdaniem naczelnika sekcji ruchu drogowego komendy z Sochaczewa podkom. Pawła Dubieleckiego to bardzo dobra broń do walki z piratami.

Policja twierdzi, że jeśli Iskry sprawdzą się na podsochaczewskich drogach, zostaną włączone na stałe w wyposażenie drogówki.

===
I co z tego jeśli mandaty będą po 300-400 zł.
 

nortus
 

Populacja Norwegii przekroczyła 4,8mln ludzi.
Od 2007 do 2008 roku zanotowano wzrost o 62.100 osób, co oznacza wzrost o 6000 osób większy niż
we wcześniejszym roku i największą tego typu zmianę od roku 1920.

Średni wiek mieszkańca Norwegii wynosi obecnie 39 lat, jednak różnice pomiędzy poszczególnymi regionami są spore. Młodsi są mieszkańcy regionów
centralnych oraz wybrzeży na południu i zachodzie, natomiast więcej starszych mieszkańców można znaleźć przy granicy ze Szwecją.

Źródło: The Norway Post (NRK)

===
Jeszcze kilka tysięcy Polaków i szybciutko będzie przybywać takich słowiańskich Norwegów.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Witamy serdecznie ze słonecznego, prawie upalnego Szczecina.

I jak w temacie.
Miejsce akcji: Szczecin, ul. Przyjaciół Żołnierza róg Warcisława I
Co to jest: nowo-wybudowany odcinek obwodnicy centrum miasta
Koszt: 17.5 miliona złotych
Długość: około 500 metrów
Czas budowy: prawie 1 rok
Oddany: styczeń 2009r

Dzisiaj: 21 marca 2009r
Efekty: droga zamknięta częściowo
Powód: zapada się jezdnia

Czy tu trzeba coś jeszcze dodawać? NO

(A najśmieszniejsze w tym że wszyscy wiedzieli, ze tam jezdnia się zapadała kilka razy, że są iły bo to tereny dawnej cegielni. Ale po co się przejmować. Aby jak najtaniej. No to mamy)
 

nortus
 

Niedostateczna kampania informacyjna ogranicza napływ pracowników do
Norwegii

Pomimo kryzysu finansowego w Norwegii wciąż potrzebni są inżynierzy,specjaliści od spraw zdrowia i informatyki, jednak niewiele osób jest tego świadomych - wynika z najnowszych badań.

Powodem jest niedostateczna kampania informacyjna prowadzona za granicą i międzynarodowa konkurencja
- twierdzi w swoim raporcie Dyrektoriat ds.
Imigracji (UDI).

"Potrzebujemy ekspertów od informatyki i pracow-ników służby zdrowia, ale wiele krajów walczy o specjalistów akurat w tych dziedzinach" mówią
pracownicy UDI. Istotną kwestia jest też to, że potencjalni pracownicy zza granicy często nie wiedzą o tak dużej ilości wolnych miejsc pracy w
Norwegii. "Norwegia nie jest dobrze znanym i rozreklamowanym rynkiem pracy" mówi kierująca projektem Marit Viggen.

"Norweskie przedsiębiorstwa są nieobecne na zagranicznych uczelniach, gdzie inne kraje aktywnie szukają przyszłych pracowników. Na Uniwersytecie Moskiewskim, gdzie można studiować przedmioty związane m.in. z wydobyciem ropy i gazu, a które sponsorowane są przez Statoil, ani Statoil właśnie, ani żadna inna norweska firma nie werbuje studentów" dodaje.

Zaznacza też, że trudno jest obecnie znaleźć informacje o możliwościach pracy w Norwegii, nawet przez Internet. Podkreśla jednak, że mimo to
Norwegia jest bardzo atrakcyjnym krajem jeśli chodzi o podjęcie pracy ze względu na wysokie płace, dobre warunki mieszkaniowe, regularne godziny pracy, możliwości rozwoju, bezpieczeństwo socjalne i osobiste. [.]

Źródło: The Norway Post (Aftenposten)
 

nortus
 


W wielu norweskich firmach, w których testowany jest system redukcji godzin pracy starszego personelu, okazało się, że większość pracowników preferuje inne rozwiązania niż sześciogodzinny dzień pracy.

Próby polegały na oferowaniu pracownikom powyżej 62. roku życia pracy na 4/5 etatu za pełną pensję.

Wstępny raport pokazuje, że dwóch z trzech pracowników wybrałoby jeden wolny dzień w tygodniu zamiast sześciogodzinnego dnia pracy.

Testy zakończa się jeszcze wiosną tego roku.


Źródło: The Norway Post (NRK)
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: Wiosna coraz bliżej
  • awatar Anya.: coraz bliżej święta coraz blizej święta...
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Księżniczka Brunatnej Stolicy: coraz bliżej grudzień, coraz bliżej ... Pozdrawiam :)
  • awatar Expresja: no niestety - im bardziej się oddalamy od grudnia, tym on się do nas przybliża ;) co ma Doda do mojego typa faceta? I myślisz, że biłabym się o mężczyznę? Przecież zawsze jest odwrotnie ;D
Pokaż wszystkie (6) ›