Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 20 marca 2009

Liczba wpisów: 10

nortus
 
i pozostałym stworzonkom również.

A na dobry początek ...

kolejna wpadka prezydenta.Była "małpa w czerwonym"
teraz jest "naćpana" małpa ale nie w czerwonym.

Kaczyński do Tuska: Chyba naćpana jest

Lech Kaczyński nadal nie nauczył się, że mikro-fony mogą być niebezpieczne. I po raz kolejny zarejestrowały gafę prezydenta.Podczas wczoraj-szego szczytu Unii Europejskiej Kaczyński uciął sobie przy stole obrad pogawędkę z premierem.

Nagle powiedział do niego:

"Ja ci mówię... chyba naćpana jest".

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, tuż przed rozpoczęciem obrad unijnego szczytu. Prezydent i premier siedzieli już przy stole, gawędząc ze sobą po przyjacielsku.

Lech Kaczyński opowiadał m.in. Donaldowi Tuskowi o tym,kto jego zdaniem jest "najsympatyczniejszym politykiem na Zachodzie". Nagle jednak przerwał,
bo jego uwagę

zwróciła kobieta. Przyjrzał jej się dokładnie i stwierdził: "Ja ci mówią. chyba naćpana jest".

Premier zerknął w stronę podejrzanej, ale wątku nie pociągnął.
 • awatar kederalfya751: "...małpa w czerwonym...","...chyba naćpana jest...", "...spieprzaj... dziadu...". Uczymy się całe życie na błędach i umieramy niczego nie nauczywszy się... :/ Niektórym "wybrańcom" wolno :)
 • awatar doll_divine: W zasadzie chcieliśmy aby u nas było jak na zachodzie. No to mamy naszego Georga Busha :D :D (to tak apropos mojego komentarza wczorajszego) ;)
 • awatar majkaa: zgadzam się z Figurskim w kwestii prezydenta:/
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Gdy będzie w Szczecinie i będzie mieć wolną godzinkę to polecam zwiedzenie schronu z II wojny światowej na dworcu Szczecin-Główny.

Schron jest podzielony na dwie części. Ja zwiedzałem wycieczkę związaną z II wojną (drugi szlak mówi o czasach PRL i zimnej wojny).

Wycieczka jest fajna, schron na w sumie prawie 5 pięter, mieścił około 5000 Niemców (i tylko Niemców). Jako jedyny w Europie ma toaletę i prysznic. Na zdjęciu są też dawne wskaźniki zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz schronu - czynne były jeszcze w latach 70.!

Wszystko zorganizowali oczywiście prywatnie fantaści i miłośnicy tajemnic miasta. Bo władze mają wszystko totalnie w .... A później się chwalą czego to nie zrobiły (a należałoby mówić czego to nie zabroniły zrobić innym).

Warto. :)
 

nortus
 

84-latka odpowie przed sądem za kradzież kostki masła


84-letnia kobieta odpowie przed krakowskim sądem za kradzież kostki masła o wartości 4,74 zł. Koszt całej rozprawy opiewa na sumę tysiąca złotych.

Trzeba było bowiem powołać biegłego psychologa, wysłać kobietę na specjalistyczne badania i zapewnić jej obrońcę z urzędu - informuje radio
RMF FM.

Sędzia Rafał Lisak przyznał, że kwota kradzieży jest niewielka, ale sąd musi zająć się tą sprawą.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, biegły uznał, że schorowana staruszka w czasie kradzieży była niepoczytalna. Najprawdopodobniej więc sąd i tak
umorzy postępowanie.

===
Gdyby ukradła kosmetyki, CD, szynkę czy inne artykuły to bym rozumiał.
Ale kradzież chleba czy masła zapewne z głodu.
Koszt straty 5 zł, koszty sądowe 1000 zł. Jaki to ma sens. Mandat i tyle.
I dziwimy się, że w Polsce nie ma pieniędzy a sprawy w sądach ciągną się latami. Podejrzewam, że ta sprawa już się ciągnie z pół roku, bo biegły ma czas i ktoś musi to zlecić. Paranoja.
 

nortus
 
W sieci powstaje partia internetowa. Przyłączyło się już do niej kilkaset osób. Chcą zarejestrować partię, napisać program i dostać się do sejmu.

To inicjatywa głównie młodych ludzi, którzy chcą coś zmienić w kraju, a których nie przekonują obecnie zasiadający w sejmie- mówi Albert Ziółek, koordynator projektu PI (Partia Internetowa). Przyznaje, że partia nie ma jeszcze programu. Nie wiadomo więc, czy będzie prawicowa, lewicowa, czy
centrowa. - Na naszej stronie trwa burza mózgów. Jej efektem będzie program - mówi Ziółek.

Na forum strony projektpi.pl można przeczytać m.in. apele o zniesienie koncesji i zezwoleń, legalizację marihuany i reformę systemu pomocy
społecznej.

Powstanie tej inicjatywy świadczy o zniechęceniu społeczeństwa do istniejących partii, do których brakuje dopływu świeżej krwi - mówi Wojciech
Jabłoński,politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak takie odwrócenie działań, w ten sposób, że najpierw powstaje partia, a dopiero potem pisany
jest program, jest ryzykowne. To tak, jakby budowę domu rozpoczynać od więźby dachowej. Po przyjęciu programu duża część członków partii się
wykruszy. Nie zmienią przecież swoich poglądów tylko dlatego że tak zdecydowała większość - wyjaśnia Jabłoński.
===
Pomysł ciekawy, trzeba będzie się przyjrzeć. Bo mam już serdecznie dość wszystkich: PIS, SLD, PSL, PD, LPR, UPR czy PO i wszystkich innych dziwnych partyjek, myślących tylko o kasie.
 

nortus
 

Papież i nauka KK potępia prezerwatywy. Proponuje ludziom zachowanie czystości seksualnej (rozumiem,
że w jego wieku już nie może), ale może zacząłby od swojego środowiska. Niezapładnianie też jest przeciwko nauce i interesowi świata ludzkiego a przecież w zasadzie jedynie księża KK muszą zachować czystość seksualną a onanizm też jest i to wyraźnie zakazany w Piśmie Świętym.

A tu okazuje się, że z drugiej strony KK finansuje
rozdawanie prezerwatyw w Afryce.

No to jak: wolno czy nie wolno?

==
Episkopaty dostają fundusze na dystrybucję prezerwatyw

Kościół w milczeniu,rzucając wyzwanie oficjalnemu nauczaniu, prowadzi w Afryce dystrybucję prezer-watyw w ramach walki z epidemią AIDS - pisze "La
Stampa".

Włoski dziennik podkreśla, że episkopaty poszcze-gólnych krajów otrzymują od władz pieniądze na ten cel.

W ten sposób - podsumowuje gazeta - rodzi się "nowy Kościół ciszy".

Dziennik zauważa, że tak jest między innymi w Kamerunie, gdzie przebywał Benedykt XVI. Tamtejsza konferencja biskupów otrzymuje od władz, na czele z prezydentem Paulem Biyą, katolikiem, pieniądze z kasy państwa.

Od dawna w obliczu plagi AIDS misje katolickie w Afryce nie stosują się do zakazu rozdawania prezerwatyw - przypomina "La Stampa".

Dla wielu duchownych zaangażowanych w pomoc chorym - dodaje gazeta - skala tej katastrofy uzasadnia konieczność rewizji doktryny Kościoła w tej materii.

Dziennik zwraca uwagę na to, że podobnego zdania są arcybiskup Mediolanu kardynał Dionigi Tettamanzi, jego poprzednik kardynał Carlo Maria Martini oraz purpuraci z innych krajów europejskich.

Nawet watykański minister zdrowia kardynał Javier Lozano Barragan - przypomina gazeta - uznał prezerwatywę za środek broniący przed AIDS.

W ciszy i do pewnego stopnia w ukryciu liczni misjonarze i duchowni pracujący w Afryce rozdają prezerwatywy. Niewielu jednak otwarcie się do
tego przyznaje - podkreśla "La Stampa".
 • awatar kederalfya751: Zaprzaństwo namiestników kościoła wymaga czasu. Ile trzeba było czasu, żeby przeprosić ducha Kopernika? Kościół składa się z elementów stałych i zmiennych. Tym elementem zmiennym jest kler i to jest przejaw sprawiedliwości boskiej
 • awatar gość: yyyyyyyyyyy
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Dzisiaj byłem świadkiem, nie pierwszy zresztą raz,
"fajnej" sytuacji.

Jechałem tramwajem do centrum. Na jednym z przys-tanków do tramwaju chciała wsiąść starsza pani.

Motorniczy, tradycyjnie i zgodnie ze szczecińskim zwyczajem, zatrzasnął drzwi jej tuż przed nosem i odjechał.
Jaka była reakcja pasażerów?
Piękna: gdzie się pchasz starucho, do domu a nie do tramwaju, ha ha ha ....(ustawa o cenzurze).

I to jest najgorsze. Tu się ludzie przyzwyczaili do takiego traktowania innych ludzi. To normalne - dla nich, dla mnie nie.

Wiem jaka byłaby reakcja w moim mieście:
pasażerowie krzyczeliby żeby kierowca zatrzymał się, powiedzieliby co myślą o kierowcy i jego chamstwie, na pewno ktoś zadzwoniłby do dyrekcji MZK ze skargą. I tam rzadko się zdarzają takie sytuacje. Kierowcy autobusów dość się nasłuchali kto im płaci pensje i po co oni pracują, kto jest dla kogo.

W Szczecinie ludzie mają to w d..., dla nich to normalne i zwyczajne, nie rozumieją o czym mówię bo to oczywiste dla nich.
 • awatar maurycio76: wiesz masz calkowita racje odnosnie szczecinian ja rowniez mieszkajac przez pewien czas w szczecinie bylem zszokowany traktowaniem nie tylko osob starszych ale i tez w jaki sposob traktuja nowoprzybylych ...jest to w moim odczuciu bardzo nie przyjazdne miasto i ludzie delikatnie mowiac nie mili i zlosliwi...to barrrdzo smutne...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @niesforna.: to są marzenia że niby miały by być ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @maurycio76: widzisz, tylko że szczecinianie nie rozumieją o czym my mówimy. Dla nich to normalne. Sami nie zrobią i innym nie pozwolą. Zresztą możesz zobaczyć na komentarze 2 dni temu na temat szczecinian - zamieściłem dwa wpisy w lokalnej GW. Tu na pingerze to jest kultura, bo pod wpisem warszawiaka takie qqqqq latały, że aż admin przeniósł wiadomość w inne miejsce. Kultura górą. Pozdrawiam :)
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: Wiosna już jest blisko
 • awatar gość: mhm...jasne...zaraz zasypie je śnieg ;) :D
 • awatar antybohaterka: Wiosna jest już blisko chodzmy na pastwisko;D W lesie słychać i czuć wiosnę! Co prawda ledwo widać,ale widać! I śnieg widać. Tymczasowo...
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: tu nie ma pastwisk. centrum wygląda podobnie ale krowy tylko po chodnikach chodzą ;)
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: Wiosna, wiosna,
wiosna ach to Ty
 • awatar antybohaterka: "Dzisiaj rano niespodzianie zapukala do mych drzwi Wczesniej niz oczekiwalem przyszly te cieplejsze dni Zdjalem z niej zmokniete palto, posadzilem vis a vis Zapachnialo, zajasnialo wiosna, ach to ty Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty "
 • awatar Miśś.(..) :* Kaaaa Ceeee x3: ah...ta wiosna...:) zapro do mnie :]
 • awatar eddy55555: siema nortus widziałem że już zapoznałeś się z moim osobistym frajerem :) cóż nie będę blokował takiego bełta każdy ma prawo do wypowiedzi .
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
 • awatar antybohaterka: Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa kicz,kicz! Do pooglądana tylko!;D
 • awatar Anette: słodkie :)
 • awatar gość: stary chwyt - ale pomysłowy. Nie bedę wysilała wyobrażni w stosunku do facetów.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Czterech z pięciu mieszkańców Norwegii mówi, że nie odczuło na sobie światowego kryzysu finansowego - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Sentio dla dziennika "Nationen".

83% respondentów przyznało, że nie zostało dotkniętych przez kryzys, przy czym pozostałe 17% odczuło na sobie jego skutki.

Badanie pokazuje też, że kryzys ekonomiczny ma większy wpływ na mężczyzn niż na kobiety.

Źródło: The Norway Post (NRK)