Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 13 marca 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 

Czasami kobiecie naprawdę trudno oprzeć się pokusie kupna nowych butów.

51-letnia księgowa z Kalifornii dobrze o tym wie. Jej miłość do szpilek i kozaczków kosztowała firmę
prawie 10 mln dolarów i zmusiła do zwolnienia
pracowników, a policję do aresztowania oszustki.

Annette Yeomans po prostu kocha buty. Władze firmy i amerykańska policja nie podzielają jednak jej zamiłowania i 51-latka trafiła za kratki.

Yeomans w latach 2001-2007 była odpowiedzialna za finanse Quality Woodworks,Inc,firmy w kalifornijs-
kim mieście San Marcos, produkującej luksusowe
meble. Wtedy też dopuściła się defraudacji. W sumie przepuściła 9,9 mln dolarów z firmowej kasy.

Rozrzutna kobieta na buty wydała co najmniej 240 tys. dol. Kolejne 300 tysięcy kosztowały ubrania znanych projektantów i 160 torebek, każda o
wartości 2 tysięcy dolarów. Oprócz tego Yeomans sfinansowała z pieniędzy przedsiębiorstwa przebudowę sypialni na wielką szafę z butami, kryształowym żyrandolem i 32-calowym telewizorem plazmowym.

Dyrekcja firmy nigdy nie zatrudniała zewnętrznego audytora, żeby skontrolować księgi rachunkowe i darzyła całkowitym zaufaniem główną księgową, więc Yeomans mogła spokojnie co tydzień przelewać na swój rachunek nawet 25 tys. dolarów - tłumaczy sierżant Mark Varnau.Ale straty finansowe odbiły się na kondycji przedsiębiorstwa - konieczna była restrukturyzacja i zwolnienie części pracowników.

Śledztwo wszczęto dopiero w lutym 2008roku, kiedy American Express powiadomiło Quality Woodworks, że ich księgowa posłużyła się firmowym czekiem, żeby pokryć wydatki ze swojej prywatnej karty kredytowej. Kobieta została zwolniona z pracy. W piątek policja aresztowała w końcu oszustkę, a
o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
==

Podobno to nie pieniądze dają szczęście ale zakupy
  • awatar dziewica23: mam pyatnie :) skad masz taki sliczny obrazke z tym bananem :P mozesz mi podac link bardzo byla bym wdzieczna ;) pozdrawima
  • awatar rittus: To sie nazywa zakupomania :)
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @♥ღAmorekღ♥: nie mam zielonego pojęcia. Gdzieś z netu ściągnięte. pozdrówka
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Przewiduje zmianę wizerunku prezesa PiS

Janusz Palikot znów wziął na celownik Jarosława Kaczyńskiego. Na swoim blogu na portalu Onet.pl poseł PO wyśmiewa się ze zmiany wizerunkowej prezesa PiS.

Przewiduje możliwe działania PR Kaczyńskiego i to, jak będą relacjonowane przez media.

Kampania odświeżania wizerunku trwa! - czytamy na blogu Palikota. Przypomina dotychczasowe posunięcia Jarosława Kaczyńskiego.

"Zaczęło się od pudru, paprotek,potem był kongres i przeprosiny, później pojawiły się uśmiechy do
Tomasza Lisa i Moniki Olejnik, po nich śnieżki w reklamie i zakupy w internecie, teraz narzędziem są konferencje prasowe w samo południe" - pisze
poseł.

I przewiduje kolejne PR-owskie posunięcia prezesa PiS:

1. Laptop. Musi się pojawić! Nie po to Wódz przesiadł się z furmanki na komputer, żeby mu teraz szczędzić na procesorach! Cel działania: poprawa reputacji w środowisku internautów. I fryzjerów.

2. Randka. Koniecznie! Cel działania: elektorat kobiecy, ogólne ocieplenie wizerunku, a także rewitalizacja - dowód, że Wódz jest sexy, czyli
energetyczny. I że Gabonem rzucał nie bez przyczyny, joł!

3. Książka. Klasyka narzędzi PR!Ale tu niespo-dzianka: prezes napisze książkę dla dzieci! Cel działania: pozyskanie dobrej opinii Kazimiery
Szczuki. Cel nr 2: nagroda Nike z rąk Adama Michnika i rozgłos.

4. Praca. Zaskakująca nowość! "Córka Lecha Kaczyńskiego będzie prowadziła własną firmę. Cel działania:zbudowanie przychylności klasy średniej i podebranie elektoratu Pawłowi Piskorskiemu.

5. Polityka zagraniczna. Nieodzowny element PR! "W czasie niespodziewanej wizyty w jednej z galerii handlowych w centrum Berlina Jarosław Kaczyński kupował stringi i rozmawiał z berliń-czykami" - poinformują telewizyjne "Wiadomości". Cel działania: wykazać, że przypisywanie PiS-owi germanofobii to tylko czarny PR Platformy. Cel dodatkowy: kupić stringi.

6. Sport. Bardzo ważne narzędzie! Cel działania: pozyskać środowisko wuefistów.

7. Kryzys. Nie należy zapominać o wewnętrznym PR! "Prezes Kaczyński spotkał się w swojej willi w Klarysewie z posłankami Gęsicką, Szczypińską i
Natalli-Świat, z którymi przećwiczono sceny do nowego spotu reklamowego.
Cel działania: wzmocnienie komunikacji wewnętrznej w partii.
Cel wtórny: pokazać Gosiewskiemu, kto ma lepszą metę - on, na peronie we Włoszczowie, czy prezes, w Klarysewie.

"Szczegóły pozostałych działań PR na razie owiane są tajemnicą poliszynela" - pisze Janusz Palikot. Należy sądzić, że poseł PO wkrótce znów będzie przewidywał.

palikot.blog.onet.pl

www.dziennik.pl/(…)Palikot_wysmiewa_sie_z_Kaczynski…

===
zobaczymy jak będzie dalej, ale wesoło na pewno.
  • awatar gość: co ten leworeczny tak patrzy ? widac ,ze jest przerażony ? ale dlaczego ? co widzi po raz pierwszy?
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: może cycki zobaczył pierwszy raz ;)
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Higiena jamy ustnej ważna dla makaków

Małpy używają nici dentystycznej

Wiele ludzi nie słyszało o nici dentystycznej, nie mówiąc już o jej stosowaniu. Ale mają się od kogo uczyć dobrych nawyków,bo makaki z Tajlandii
czyszczą swoje zęby właśnie w ten sposób. Za nić służy im ludzki włos.
Małpie matki pilnują, by dzieci nie zapominały o higienie jamy ustnej.


Zwierzęta czyszczą sobie zęby dokładnie w ten sam sposób co ludzie. Naukowcy z Japonii, obserwując makaki jawajskie w Lopburi, na północy Tajlandii,
zauważyli że małpy te znajdują i wykorzystują przedmioty o właściwościach podobnych do nici dentystycznej. Na przykład ludzki włos.Co więcej, samice makaków potrafią uczyć zasad higieny swoje potomstwo.


"Byłem zdziwiony, bo dotąd sądziłem, że tylko ludzie potrafią uczyć innych, jak posługiwać się narzędziami" - mówi Nobuo Masataka z uniwersytetu z Kioto, członek ekipy badawczej. Japończycy stwierdzili, że gdy młode obserwują swoje matki, te spędzają przy czyszczeniu zębów dwa razy więcej niż zwykle. "Teraz chcielibyśmy sprawdzić, czy patrzenie na czyszczącą zęby matkę faktycznie pomaga małym posiąść tę umiejętność" - zapowiada Masataka.


 

nortus
 
Dzisiaj rano lawina błota i kamieni zniosła 9 domów ze wzgórza do fiordu w środkowej Norwegii,  niedaleko miejscowości Namsos (Nord- Trondelag).

4 śmigłowce poszukują rannych wokół zburzonych domów. Trwa poszukiwanie ewentualnych ofiar w domach, chociaż wstępnie uważa się, że nikogo w domach nie było. Nikt nie zgłosił zaginięcia.7 osób znajdujących się w domach udało się uratować.
Mieszkańcy zostali zakwaterowani w szkole.

Przyczyną zejścia lawiny były prace wybuchowe przy budowaniu drogi. Warunki geologiczne w Norwegii powodują, że stosuje się materiały wybuchowe przy pracach budowlanych żeby wyrwać kawałek ziemi skałą.
  • awatar liv: Ja powiem tylko... znowu... Ja zobaczyłam zdjęcia pomyslałam tylko:... pewnie Trøndelag.. heh
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @Livee: warunki geologiczne są tam makabryczne, niestety.
  • awatar romance: To prawda, jak już chcą pić niech zaleją się w trupa;) tak bezpieczniej;)
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

nie do łóżka jeszcze ale wyłączamy piekielną machinę zwaną kompkiem

machamy ogonkami i kolorowych snów życzymy
Pokaż wszystkie (8) ›