Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 22 lutego 2009

Liczba wpisów: 5

nortus
 

Chyba czas się położyć, ale nam się tak fajnie wariuje z piórkami

miauuuuuuuuuuuuuuu
  • awatar antybohaterka: Jaki pluszak xD Widze,ze nowe prawie wakacyjne tło :)
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: fakt, że jest słodka. Ale ma drugie imię, obowiązujące tylko w ciągu dnia: ADHD. Chyba wiesz co to znaczy.
  • awatar antybohaterka: znam kota z ADHD ,jest gdzieś na moimblogu, zwie sie Rjtuza a jej hobby to zrywanie firanek wraz z karniszami, wyrywanie kratek wywietrzników z drzwi i targanie choinek ( bylam swiadkiem!) haha!
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Wyciekła lista laureatów Oscarów

Mickey Rourke najlepszym aktorem, Kate Winslet najlepszą aktorką.
"Slumdog. Milioner z ulicy" to najlepszy film, i do tego najlepiej wyreżyserowany.

To tegoroczni zdobywcy Oscarów - przynajmniej według listy, która wyciekła do internetu. Amerykańska Akademia przyznająca pozłacane statuetki przekonuje, że lista jest fałszywa.

Na liście, pod którą widnieje podpis prezesa Akademii Sida Ganisa, znalazły się także nazwiska: Amy Adams, która ma rzekomo otrzymać nagrodę za drugoplanową rolę w filmie
"Wątpliwość", a także nominowanego pośmiertnie
Heatha Ledgera, który pojawia się na niej jako najlepszy aktor drugiego planu.

Nagroda za scenariusz ma przypaść - według listy -filmowi "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" ("In Bruges").

Rzeczniczka Akademii Leslie Unger przekonuje, że lista rzekomych tegorocznych zwycięzców to jedna wielka bzdura. "Są tylko dwie osoby, które będą znały pełną listę zwycięzców przed otwarciem kopert" - tłumaczy. I dodaje, że nie jest to prezes Akademii. Poza tym, jak twierdzi, gdy lista wyciekła do internetu, głosy wciąż były liczone.

O tym, ile prawdy jest w plotce, przekonamy się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wtedy to wręczone zostaną pozłacane statuetki Oscara.

==
Zobaczymy, ale teraz już żadne tajemnice nie są tajemnicami.
 

nortus
 
Nie dość, że zima jest ciągle. Wszędzie leży masę śniegu (to zaleta akurat), jest ciepło, nieba nie ma (UFO ukradło?) to jeszcze cholera pada a w zasadzie czasami leje deszcz.
Efekt? Wody po kostki, a śnieg jeszcze nie rozpuszcza się.
  • awatar antybohaterka: niebo wyciął ktos na photoshopie...teraz trzeba wkleic takie letnie, dodac słońce i można iśc na psacer...hmm w gumiakach?
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: to jest myśl. Genialne, dzięki.
  • awatar Expresja: deszcz zimą to jest to, czego tygryski nie lubią najbardziej ;D
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 

Obowiązek wywieszania flag przez osoby prywatne na wszystkich budynkach podczas świąt państwowych przewiduje projekt ustawy, który złożył w Sejmie
PiS - dowiedział się serwis internetowy TVP Info.

Teraz taki obowiązek mają tylko instytucje publi-
czne. Po zmianach proponowanych przez PiS nakaz ma dotyczyć wszystkich budynków: domów jednoro-
dzinnych i wielorodzinnych, a także siedzib prywatnych firm.

Żadnej kary za brak flagi jednak nie będzie.

- Nasza ustawa ma charakter wychowawczy, karanie byłoby absurdem - mówi Arkadiusz Czartoryski, poseł PiS, który jest sprawozdawcą projektu. - Nowe przepisy mają pomóc w zachowaniu naszej narodowej tożsamości. Jesteśmy w Unii, do naszego życia przenika coraz więcej symboli europejskich. Być może już wkrótce nie będziemy mieli złotego, zniknęły szlabany na przejściach granicznych. Musimy dbać o flagę - wyjaśnia Czartoryski.

Nasza ustawa ma charakter wychowawczy, karanie byłoby absurdem Arkadiusz Czartoryski. Aby ustawa mogła wejść w życie, musi poprzeć ją Platforma Obywatelska. Nie wiadomo jeszcze, jaką decyzję podejmie cały klub, jednak niektórym posłom PO
pomysł się podoba. - Chciałbym, żeby Platforma poparła ten projekt - mówi Sławomir Rybicki, wiceszef klubu PO.- Ustawa przypomina o potrzebie
szczególnego uczczenia naszych świąt narodowych - mówi Rybicki.

W Polsce mamy cztery święta państwowe wolne od pracy: 1 maja, 3 maja, 15 sierpnia ( święto Wojska Polskiego) i 11 listopada ( Święto Niepodległości).
Są też dni, podczas których pracujemy, ale które są świętami: Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (13 kwietnia)- a co to za cudo???, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), Dzień Solidarności i Wolności (31 sierpnia), Dzień Podziemnego Państwa Polskiego (27 września) i Dzień Papieża Jana Pawła II (16 października)- a to też jest święto dla niekatolików???? .


===
Pomysł dobry, żeby wywieszać flagę narodową w dniu święta, ale nie na rozkaz!
Jaki to patriotyzm na rozkaz czy ze strachu?
Powinni wprowadzić karę dożywocia za brak flagi.
Przecież wiemy jak wygląda przestrzeganie prawa w Polsce,to kpiny. A teraz jeszcze PiS chce skompro-
mitować jeszcze flagę?
IV RP zakończyła się, na szczęście.

Jeżeli wejdzie taki przepis to ja będę wywieszał flagę, dużą wręcz wielką ale czarną!

Patriotyzm musi wypływać z serca. Dlaczego nikt nie zadaje sobie pytania: dlaczego w Szwecji i Norwegii praktycznie biorąc wszyscy mają wywieszone przed domem barwy narodowe? Nie flagę ale barwy narodowe w postaci chorągwi,flagi,taśmy.
W dniach ważnych wydarzeń rodzinnych (ślub, urodziny, chrzciny, inne wielkie wydarzenia, każdy wywiesza sam flagę narodową przed domem żeby pokazać, poinformować sąsiadów że wydarzyło się coś ważnego.
Nie mówię,że z flagi robić majtki- jak Amerykanie.
Ale to też jest tam wyrazem patriotyzmu. Nawet jeśli palą flagę to nie robią tego dla jaj ale żeby zamanifestować gdy w kraju źle się dzieje i trzeba ratować kraj (wg tych osób). A u nas jest taka paranoja teraz, że jeśli sam wywiesisz flagę nie w święto narodowe to będziesz miał wizytę ciemnych panów z mandatem za szkalowanie flagi.
Paranoja. A teraz przegięcie w drugą stronę!  Q
  • awatar antybohaterka: na 11 listopada wywiesze ! bo mam urodziny!
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @antybohaterka: to jak najbardziej popieram. I może sam z tej okazji (urodzin Twoich) wywieszę.
  • awatar antybohaterka: wiesz,jak zobacze,że cały naród świętuje ze mna to bede przeszczesliwa ;)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

że Xylia jednak faktycznie jest kobitką.

Gdy zacznie swoje czynności pielęgnacyjne, te wszystkie pedicure, manicure, tipsy, makijaże, tapety, uta, oczy, uszy, cipkę i cholera wie co jeszcze - to NIC nie jest w stanie ją odciągnąć od tych czynności. Nic. Można ją ciągnąć za ogo, łapki, uszy, głaskać i tarmosić po główce lub grzbiecie, pokazać kurczaka - za cholerę nie przerwie tych czynności.Ale nawet się nie wkurza!
Typowa laska.
A, i odkryła do czego służy lustro i jak z niego praktycznie korzystać. Zwłaszcza w trakcie zabawy kuleczkami.

A teraz życzę kolorowych snów
Pokaż wszystkie (6) ›