Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 20 lutego 2009

Liczba wpisów: 6

nortus
 

Mam wrażenie, że jacyś kosmici przenieśli Szczecin znad morza w góry, gdzieś koło Zakopanego.
Czy Wy ludzie w górach szusujący na nartach nie widzieliście gdzieś wieży katedry szczecińskiej w lesie?
Tak pięknej zimy nie widziałem od czasów gdy byłem w wózeczku wożonym.
Jest cudnie, puszyście, biało, czysto, ciepło (temperatury dodatnie cały czas), co chwilę dalej prószy śnieżek. Cudownie po prostu.
Ale już czas na przebiśniegi, krokusy, żonkile, tulipany i resztę roślinnego tałatajstwa (ha ha).
Miłego, białego dnia życzy
Nortus i Xylia.
 

nortus
 
Qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqrwa

A już mogło być tak pięknie. Wczoraj zadzwoniła sąsiadka z osiedla, że taki kociak jak moja Silka jest u nich na działkach. Więc dzisiaj poszliśmy tam. Oni chodzą co drugi dzień tylko po to by dokarmiać koty na działkach.
Po godzinie oczekiwania przyszłą dama na lunch. Inne koty już czekały na Żarciodajków a ten kot zawsze oddzielnie, samotnie, nieakceptowany przez dachowce.
Ale przyszedł. Podszedłem dość blisko, zjadł swój lunch. Kot jest podobny do mojej ale ma zielone oczy. Wyraźnie zielone oczy. O futrze trudno mówić bo brudne, zniszczone. Ale oczy się nie zmieniają, a moja ma bursztynowe oczka. No i w ogóle nie reagował na swoje imię. Wiem, że teraz będzie na mnie zła ale chociaż ogonem by zamerdała
a ten nic i sobie odszedł.
Zrobiłem mu kilka fotek i się jeszcze przyjrzę ale jestem pewien, że to nie moja małpa.
A było już tak blisko.
Tęsknię za nią.
Kocham ją.
  • awatar Photo by Dzosi: No dobrze, ale dlaczego nie wziąłeś tego kociaka?
  • awatar monalisaa23: no wlasnie,skoro byl taki podobny.....napewno bys go pokochal :)
  • awatar monalisaa23: moze twoj kociak ma juz nowy dom,moze ktos go znalzl i zabral do siebie ..... ja mam kotka,ktory okolo 2 tyg mieszkal w piwnicy,przepiękny,niebieski; nikt nie odpowiadal na ogloszenie,wiec kociak przyjechal do mnie do krk z warszawy :) i ma sie swietnie :) wlasciel niestety nie dowie sie o tym pewnie nigdy :( ale gdybym nie wziela kotka nie wiadomo co by sie z nim stalo,wiec absolutnie nie mam wyrzutow sumienia :)
Pokaż wszystkie (6) ›
 

nortus
 
"Na mównicy rzucą kilka pustych haseł o naprawia-niu gospodarki i walce z biedą. A w kuluarach barwnie opowiadają o garniturach szytych na miarę,
włoskich butach i wizytach w luksusowych butikach"
- czytamy w "Fakcie".
Jako przykład "rozpasania", gazeta wymienia Ryszarda Kalisza, który podczas debaty o kryzysie miał na sobie ubranie za 10 tys. złotych.

Dziennikarka "Faktu" udawała specjalistkę od mody i pytała posłów o ich ubrania. Gazeta twierdzi bowiem, że politycy nie lubią chełpić się luksusem.
Przynajmniej oficjalnie. Gdy się rozluźnią, chętnie opowiadają o swoim bogactwie.

Zdaniem "Faktu", na miano największego modnisia zasługuje Ryszard Kalisz z SLD. Poseł na każdej koszuli - szytej na miarę za 1,5 tys. zł - ma
wyhaftowany swój inicjał. Za garnitury - również od krawca-lewicowy polityk płaci od 3 do 7 tys.zł.

Kalisz nie żałuje również na dodatki. - Niedawno musiałem kupić nowe okulary. Poprzednie uszkodzi-łem na nartach. Wypadło w nich szkiełko. Nowe
kupiłem w Miami - powiedział dziennikarce. Te uszkodzone kosztowały 1,5 tys.zł.

Gazeta zdradza również, że poseł SLD robi zakupy w amerykańskiej firmie Rochester Big & Tall.
"Firma ma komputerowe wymiary posła. Ryszard Kalisz w katalogu wybiera model, a amerykańscy krawcy szyją ubranie idealnie dopasowane. I już nie musi męczyć się w luksusowych butikach" - czytamy. "I jak tacy ludzie mają zrozumieć Polaków?" - pyta na koniec "Fakt".
===

Ale tu nie ma co się dziwić Kaliszowi. On nie kupi w Polsce swojego rozmiaru.
A jeśli chodzi o okulary to moje kosztowały 1700 zł, z tego oprawka 100 zł a reszta to szkła. Fakt, że nie szklane tylko plastikowe ale różnica w cenie tylko 400 zł a w noszeniu luksus, w porównaniu do szklanych. Lekkie, cienkie (mają 3mm a szklane 9 mm).
Ale pytanie zostaje aktualne: jak ktoś zarabiający 15.000 ma zrozumieć tego co żyje za 3000 czy 1000 ? Miesięcznie, nie tygodniowo.

No a poseł Mucha jeszcze stwierdziła w wywiadzie WP.pl,że uposażenie posłów nie pozwala na szaleństwa i strojenie się.  Faktycznie.
 

nortus
 

Najczęstszym grzechem kobiet jest - w kolejności -pycha, zazdrość i gniew.

Mężczyźni najczęściej grzeszą nieczystością, obżarstwem i lenistwem

Takie są wnioski opublikowanego właśnie w"L'Osser-
vatore Romano" kościelnego raportu opierającego się na wyznaniach w konfesjonałach na całym świecie.
Raport opracował ojciec Roberto Busa, 95-letni jezuita, a w gazecie opisał go dominikanin Wojciech Giertych, Teolog Domu Papieskiego, prywatnie stryj Romana Giertycha.

Autorzy raportu ubolewają, że w wiernych zanika potrzeba spowiadania się z grzechów. Katolik powinien wyznać swoje grzechy przynajmniej raz do roku, tymczasem aż 30 proc. uważa spowiedź za zbędną, a tylko co dziesiąty wierny chodzi do konfesjonału zgodnie z wyznaczonymi zasadami.

Tradycyjnie Kościół uznaje siedem grzechów głównych: pychę, zazdrość,obżarstwo, nieczystość, gniew, chciwość i lenistwo.

W ubiegłym roku Penitencjarnia Apostolska, najwyższy sąd kościelny zajmujący się sakramentem spowiedzi,uzupełniła tę listę o siedem kolejnych, bardziej współczesnych grzechów.

Teraz lista zawiera także:genetyczne manipulacje,
eksperymenty na ludziach, zanieczyszczanie środowiska, zażywanie narkotyków lub handlowanie nimi, niesprawiedliwość społeczną, powodowanie biedy i nieprzyzwoite bogacenie się.

===
Szczególnie ten ostatni grzech "nieprzyzwoite bogacenie się" chyba najbardziej właśnie kościoła dotyczy.
 

nortus
 

Wirtualne muzeum w Google Earth

W Google Earth została uruchomiona warstwa, dzięki której każdy może obejrzeć w wysokiej rozdzielczości 14 obrazów z kolekcji hiszpańskiego
muzeum Prado - podaje oficjalny blog Google

Muzeum Prado z Madrytu zostało pierwszą galerią na świecie, która udostępniła część swojej kolekcji w Google Earth. Dzięki zaawansowanym
funkcjom Google Earth historycy, studenci, czy po prostu wirtualni turyści mogą obejrzeć słynne obrazy w najdrobniejszych detalach.

Olbrzymia rozdzielczość
Obrazy zostały sfotografowane w bardzo wysokiej rozdzielczości (14 gigapikseli). Dzięki niej oglądający mogą dostrzec takie szczegóły, jak np.
mała pszczoła na jednym z kwiatów na obrazie Trzy Gracje, czy docenić złożoność figur w dziele Ogród ziemskich rozkoszy Boscha.

Jak obejrzeć?

Aby obejrzeć warstwę Muzeum Prado należy zazna-czyć warstwę Budynki 3D, a następnie wpisać
"Prado, Madryt" w polu "Pokaż" programu Google E.

film szkoleniowy

Podwodny świat w Google Earth 5.0

Firma Google przygotowała wersję 5.0 aplikacji Google Earth. Nowe wydanie prezentuje nie tylko powierzchnię Ziemi - użytkownicy przyjrzą się teraz powierzchni i wnętrzu mórz i oceanów. W celu opracowania nowej funkcji programiści Google ściśle współpracowali z badaczami głębin morskich.

Obecnie mamy do dyspozycji animowaną taflę wodną i przegląd trójwymiarowych obrazów dna morskiego. 20 warstw danych wzbogaca podwodny model w inte-
resujące informacje.Kilka dobrze opisanych rejonów
-obszary Wielkiej Rafy Koralowej oraz Zatoki Meksykańskiej - da się dokładnie zbadać dzięki dołączonym zdjęciom, klipom wideo i artykułom. Kolejne warstwy prezentują wraki okrętów, obszary chronione, skutki działalności człowieka oraz przemieszczanie się zwierząt, które pływają z odpowiednimi nadajnikami.
Oprócz tego przygotowano warstwy dla miłośników sportów wodnych, z klipami na temat windsurfingu i nurkowania.

W nowej wersji Google Earth możemy wirtualnie podróżować śladami wielorybów

Nowości w Google Earth 5.0 to nie tylko funkcje
"wodne". Program pokazuje historyczne zdjęcia satelitarne, za pomocą których można na przykład śledzić budowę stadionów na mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2006 roku.

Opcja o nazwie Touring pozwala opracowywać trasy podróży, opatrywać je zdjęciami oraz materiałami wideo i udostępniać innym użytkownikom Google
Earth. Import danych GPS - do tej pory oferowany jedynie w komercyjnej wersji Pro - znajdziemy teraz także w darmowej edycji programu. Poza tym
użytkownicy mogą obecnie eksplorować powierzchnię Marsa.

Źródło: Heise Online

Fajna zabawka.
 

nortus
 

Opis

Głowa kota syberyjskiego powinna być w dobrych proporcjach do tułowia.
Kształt - krótka, szeroka, odwrócony trapez, ze zwyczajową górną krawędzią na podbródku. Podbródek szeroki, silny, ale nie wystający. Górna cześć głowy między uszami płaska. Łeb nie powinien być zbyt wypukły, ale powinno być
wyczuwalne płynne przejście od niewysokiego czerepu do prostego grzbietu nosa. Nos bez załamań, równy na całej długości, lub może się lekko zwężać w kierunku lustra nosa. U syberyj-czyków starego typu długość nosa 2x większa
od szerokości, u współczesnego typu - około 1,5x. Dobrze rozwinięte poduszeczki wybrysów. Silne szczęki,pełne policzki.Niskie kości policzkowe, poduszeczki wybrysów i silny podbródek tworzą płynną, kolistą linię. U syberyjczyków współczesnego typu widoczna jest tendencja do
bardziej szerokiej mordki. Uszy średniej wielkości, szerokie u podstawy.
Odległość między uszami równa jest szerokości podstawy ucha, lub, co jest pożądane, większa. Uszy lekko nachylone do przodu,końce zaokrąglone,
pożądane są pędzelki i szczoteczki. Zewnętrzna linia ucha powyżej poziomu oczu.

Oczy syberyjczyków są szeroko i skośnie ustawione nachylone pod kątem ok. 35o. Kształt oczu owalny (zbliżony do migdałowego), górna powieka może mieć ciut mniejszą krzywiznę, niż dolna. Odległość między wewnętrznymi kącikami oczu powinno być równe długości oczu lub większe o 1,25-1,5 raza. Z zasady rozstaw oczu o kocurów jest większy niż u kotek. Dopuszczalny każdy kolor oczu.

Następnym ważnym elementem opisu syberyjczyki jest sierść. Sierść mają wspaniałą, znakomicie chroniącą od niepogody i będącą jedną z wyróżnia-jących zalet i cech rasy. Włos okrywowy jest twardy,błyszczący,nieprzemakalny, wydłużający się od łopatek do zadu, spadający na boki i górną część ogona.
Podszerstek podwójny, gęsty i zwarty w porze zimowej i nieznaczny w letniej.
Sierść syberyjczyki nigdy nie zbija się w kołtuny. Sierść zdobiąca jest długa, gęsta, w formie grzywy i pełnego kołnierza. Sierść na kołnierzu nie powinna być zbyt długa, przerośnię-ta. We współczesnych tendencjach dopuszcza się dwie formy kołnierza - albo okrągły (równy na całej długości), lub owalny (dłuższy po bokach, a pod podbródkiem krótszy). nie jest dopuszczalny
kołnierz trójkątny, jak u kotów norweskich leśnych. Na klatce piersiowej sierść zwarta i gęsta (tzw. żabot). Szeroki kołnierz podkreśla dostojny wygląd kota syberyjskiego. Za grzywą na szyi sierść trochę krótsza, co tworzy granicę między masywną głową i wspaniale zbudowanym tułowiem. Szyja krótka i silna. Wspaniałe "portki" i puszysty ogon dopełniają wyglądu syberyjczyka.

Ogon jest szeroki i mocny u podstawy, stopniowo zwężający się ku końcowi.
Równomiernie puszysty. Sierść na ogonie gęsta i dłuższa. Jeżeli uchwycić go za koniec i unieść, sierść nie powinna rozpadać się. Ogon średniej długości, zawinięty wzdłuż boku powinien dochodzić do łopatki, krótszy jest niedostatkiem. Na brzuchu sierść również dłuższa. Sierść ozdobna na kołnierzu, portkach i ogonie zawsze dłuższa, ale nie powinna być przerośnięta. Szkoda, że w okresie linienia z tego piękna niewiele zostaje,
ale świadczy to o tym, że rasa ta powstała na bazie naturalnej populacji, żyjącej w zmiennym klimacie.

Pochodzenie rasy

Pochodzenie kota syberyjskiego tonie w mrokach dziejów i powoduje wiele sporów. Pierwsze wzmianki o kotach, podobnych do syberyjskich, pojawiły się w publikacji XVI wieku. Wtenczas nazywano je bucharskimi. Nazwa ta dla nich
zachowała się na Powołżu do dzisiejszych dni. Bucharskimi nazywano duże, masywne zwierzęta z dużą głową i długą szyją. Przy czym spotykało się jej na całym terytorium Imperium Rosyjskiego. W jaki sposób pojawiły się one na Syberii trudno powiedzieć. Najbardziej interesujące jest to, że pierwotni mieszkańcy prowadzili koczowniczy tryb życia i kotów nie trzymali.Widocznie przesied-leńcy z części europejskiej, zasiedlając nowe syberyjskie obszary, przywieźli ze sobą swoje koty domowe. A być może pojawiły się one w okresie aktywnego handlu z krajami azjatyckimi, skąd koty bacharskie mogły przedostać się na Syberię z karawanami kupieckimi lub jako prezenty dla znaczących osób. Swoją rolę w powstaniu rasy odegrały też dzikie leśne i stepowe koty, które niezależnie od woli człowieka weszły w związki z
gospodarskimi. Do dzisiaj w kraju ussuryjskim i regionie Amurskim zdarzają się przypadki urodzin wśród kotów domowych kociąt po kotach leśnych, które dorastając przekształcały się w 8-10 kilogramowe osobniki o dzikim umaszczeniu, stanowiące prawdziwy ideał "syberyjczyka" z jego potężnym leśnym wyglądem i domowym charakterze. Możliwe, że właśnie w ten sposób powstała ta rdzenna rasa kotów.

Charakter

Za ich zewnętrznym spokojem kryje się pewność siebie i siła. Jednak pomimo silnego charakteru, kot syberyjski nie stara się rządzić i łatwo układa się z innymi zwierzętami. Lubi zabawę i dzieci,jest przymilny i przywiązany do właścicie-la. Praktycznie u wszystkich syberyjczyków wystę-puje przezabawne przyzwyczajenie - uwielbiają pieszczoty w leżeniu na grzbiecie, czasami
przyjmując najbardziej wymyślne pozy. Z zasady poprawia to humor właściciela nawet w chwilach smutku.

Posiadający niespożytą energię życiową, szybki i aktywny,kot syberyjski jest znakomicie rozwinięty fizycznie. Przy prawidłowym odżywianiu wyróżnia
się błyszczącą i szykowną szatą.Sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji, wystarczy przeczesać ją szczotką raz na tydzień(trochę częściej w okresie linienia). Wiele źródeł podaje, że jest to jedyny w swoim rodzaju puszysty kot, sierść którego nie jest alergenem, jednak najlepiej upewnić się o tym osobiście.

Koty syberyjskie są z natury bardzo czyste - jest to jedna z najważniejszych zalet w hodowli domowej. W surowych warunkach tajgi syberyjskiej, gdzie były one najmniejszymi drapieżnikami, ich życie zależało od czystości.
Syberyjskiego kociaka nie trzeba przyuczać do kuwety - kiedy skończy 3 tygodnie i zrobi pierwsze samodzielne kroki, do kuwety raz i na zawsze nauczy go matka.

Charakter rasowych kotów syberyjskich jest bardzo atrakcyjny dla ludzi którzy umieją cenić poczucie godności własnej i innych. Przymilne i czułe,
doskonale wychwytują najmniejsze zmiany nastroju. Wrodzone poczucie taktu nigdy nie pozwoli waszemu pupilkowi natarczywie żądać uwagi, jeżeli
jesteście czymś zajęci. Jednak jeśli jesteście w dobrym nastroju, kot syberyjski będzie się domagał pieszczot z waszej strony. Syberyjczyki dały się poznać jako zwierzęta lecznicze,umiejące podtrzymać właściciela w trudnych chwilach.

miauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Pokaż wszystkie (4) ›