Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 19 lutego 2009

Liczba wpisów: 9

nortus
 
miaaaaaammmmmmmmmm mniaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmm

i czarna kawka do tego. Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 

nortus
 

Jak teraz pójdę do południa powinienem się załapać

Ale jaka pychota będzie. Mhmmmmm

Wszystkim życzymy

S M A C Z N E G O
  • awatar Photo by Dzosi: jeżeli zjem jednego to będzie sukces.
  • awatar nortus: @LJFotoBlog: nie bądź taki skromny. A może faworka?
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

W Kielcach będzie lotnisko międzynarodowe obsługujące 4.500.000 pasażerów (ale to chyba na dekadę bo w jeden rok to nie uwierzę)

Kuryłowicz zaprojektuje lotnisko w Kielcach
W poniedziałek ogłoszono wyniki konkursu na koncepcję międzynarodowego lotniska w Kielcach. Spośród pięciu nadesłanych prac komisja sędziowska
wybrała projekt firm "Kuryłowicz & Associates Architecture Studio" i "Polconsult", tworzących konsorcjum.

Nagrodzona praca zakłada wybudowanie terminalu docelowo obsługującego 4,5mln pasażerów oraz budynku administracyjno biurowego, który w pierwszym etapie,zanim powstanie właściwy terminal będzie obsługiwał 300tys-450tys pasażerów
rocznie.

Oprócz wartości architektonicznych, główną przesłanką do nagrodzenia pracy zespołu pod przewodnictwem Stefana Kuryłowicza i Jacka Syropolskiego było sprawne rozplanowanie procesu prowadzenia inwestycji:

Etap I - od 300 do 500 tys. pasażerów rocznie w budynku administracyjnym +funkcje dodatkowe w budynku na wyższych kondygnacjach

Etap II - terminal pasażerski 1,5 mln pasażerów rocznie

Etap III - terminal pasażerski 3 mln pasażerów rocznie

Etap IV - terminal pasażerski 4,5 mln pasażerów rocznie + parking długoterminowy


Zanim rozpoczną się prace budowlane, górzysty teren na którym zlokalizowana będzie inwestycja musi zostać poddany procesowi makroniwelacji, czyli wyrównywanie okolicznych nierówności terenu.

Terminal wyznacza linię zabudowy dla pozostałych obiektów zabudowy portowej, takich jak budynek administracyjny z wieżą kontroli lotów, projekto-wany zespół cargo oraz hangar serwisowy. Utworzony w ten sposób linearny charakter zabudowy
kształtuje zasadę kompozycji urbanistycznej.

Uporządkowana kompozycja zagospodarowania przed terminalem jest zapowiedzią ogólnej koncepcji przestrzennej budynku, której głównym założeniem było jasne i proste ukształtowanie wnętrza i funkcji, tak aby ułatwić pasażerom orientację, a co za tym idzie usprawnić procedurę odpraw. Strefy przylotów i odlotów oraz związane z nimi funkcje rozmieszczone są tak, aby strumienie
pasażerów i osób im towarzyszących nie krzyżowały się ze sobą, a droga pasażera do wyjścia na płytę była relatywnie krótka i prosta.

Duża transparentność elewacji nie ogranicza zarówno widoczności na płytę lotniska jak i dopływu światła do wnętrza terminalu. Podkreśli to
przestronność oraz jego prosty układ. Budynek terminalu zaprojektowany z myślą o podróżnych i im przyjazny stanie się godną wizytówką Kielc i Regionu Świętokrzyskiego." - fragment opisu autorskiego

Zwycięska koncepcja zdobyła 87 punktów. Oprócz umowy na realizację projektu,zwycięzcy otrzymali 75tys nagrody.No i peron Włoszczowa trzeba będzie zamknąć.
 

nortus
 

Tanie linie lotnicze Norwegian rozszerzają swoją ofertę dla pasażerów latających między Goleniowem i Oslo.
Będziemy mogli korzystać z lotów łączonych do innych norweskich miast oraz do Sztokholmu,kupując
jeden bilet. Nowe połączenia zaczną działać pod koniec marca 2009.

Największy skandynawski przewoźnik niskokosztowy po roku przerwy znów korzysta z lotniska Oslo - Gardermoen.

- To najważniejszy port lotniczy dla Oslo - tłumaczy Jarosław Święcki,dyrektor Norwegian Air Shuttle Polska. - Dzięki temu, że nasze samoloty będą teraz latać z Goleniowa do Gardermoen, będziemy mogli oferować pasażerom gwarantowane transfery do ośmiu miast w Norwegii oraz do Sztokholmu.

Gwarancja oznacza pewność dotarcia do portu docelowego. Pasażer będzie kupował jeden bilet na połączenie łączone z przesiadką na Gardermoen.

- Norwegowie są narodem, który bardzo dużo podróżuje samolotami. Ze względu na odległości, jakie są pomiędzy głównymi miastami tego kraju, bardzo mocno rozwinęliśmy siatkę połączeń krajowych. - Do większości mniejszych portów
lotniczych w Norwegii latamy kilka razy dziennie. Stąd możemy udzielić gwarancji dotarcia na miejsce


Z lotniska Szczecin - Goleniów będzie więc można polecieć do: Alesund,Bergen,Bodo, Harstad/Narvik, Kristiansand, Stavanger, Tromso i Trondheim oraz
stolicy Szwecji.

Nowe połączenia zaczną działać pod koniec marca.

Bilety jednak nie będą kosztowały tak, jakbyśmy lecieli jednym samolotem. O ile w Norwegian najtańszy bilet kosztuje 99 zł, to dotarcie via Oslo do każdego będzie kosztowało tyle co suma dwóch najtańszych biletów,czyli minimalnie 198 zł.

Oferowanie łączonych połączeń nie było możliwe na lotnisku Oslo Rygge, na które przez ostatni rok latały boeingi Norwegiana ze Szczecina.

- To nowy port lotniczy na południu Oslo, urucho-miony w ub. roku. - Korzystny jest w przypadku, gdy Oslo jest celem podróży. Jeśli ktoś chce lecieć dalej, o wiele bogatszą siatkę połączeń będzie miał na Gardermoen, a z naszych danych wynika,że dla ok. 12 % podróżnych ze Szczecina Oslo nie było docelowym miastem w Norwegii.

28 marca zmieni się też nieznacznie rozkład lotów Szczecin - Oslo. Samoloty będą wylatywały od nas do Norwegii we wtorki i soboty o godz. 13.

Samoloty Norwegiana latają ze szczecińskiego lotniska od jesieni 2007 r.Jak wyliczył operator, we wtorek przewieziono na tej trasie 35-tysięcz-nego pasażera. Ponad 42 proc. osób podróżujących do, z i do Oslo to Norwegowie.

- Przylatują do nas turystycznie, by skorzystać z usług medycznych, ale także po to, by np. zorgani-zować wieczór kawalerski - wyjaśnia Krzysztof
Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.
  • awatar gość: a ten samolot to spada na budapeszt?
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Irlandzka policja rozwiązała wreszcie zagadkę tajemniczego polskiego pirata drogowego, który ponad 50 razy złamał przepisy drogowe i był ciągle nieuchwytny. Sprawę rozwiązał policjant, który odkrył, że „Prawo Jazdy” to nie jest polskie imię i nazwisko - informuje Reuters.

Irlandzkie gazety cytują notatkę policyjną, wedle której funkcjonariusze spisywali polskich kierow-ców w Irlandii jako pana, bądź panią Prawo Jazdy. Napis „Prawo Jazdy widnieje” w prawym górnym rogu polskiego dokumentu.

„Prawo Jazdy to dokument uprawniający do prowa-dzenia pojazdów, a nie imię czy nazwisko wypisane na tym dokumencie”. „To zdumiewające,że policyjny system wprowadził „Prawo Jazdy” jako osobę o 50 różnych tożsamościach” – czytamy w policyjnych zapiskach.

Rzecznik irlandzkiej policji nie chciał komen-tować sprawy.

Do Irlandii w czasie wielkiego wzrostu gospodar-czego wyjechało około 200 tys. Polaków.A Prezydent M. Szczecina dostaje wezwania do zapłaty mandatów bo dla niektórych oznacza to imię i nazwisko kierującego samochód.
Tak się zastanawiam czasami czy za granicą policjanci są tak samo inteligentni jak nasi? TO jakieś zboczenie zawodowe? Przecież ma w łapie dowód rejestracyjny, prawo jazdy i polisę ubezpie-czeniową.
  • awatar eddy55555: to jest po prostu policyjna mętalność
  • awatar tysiak: słyszałem o tym - niezłe jaja :D
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Nazwali syna Biologicznym obiektem rodzaju ludzkiego

W Rosji rodzice siedmioletniego chłopca zwrócili się do Trybunału w Strasburgu, ponieważ urząd nie chce zarejestrować imienia, jakie wybrali dla swojego syna. Para nazwała go Biologicznym obiektem rodzaju ludzkiego - podaje RMF FM.

Rosja słynie z dziwnych imion typu: Viagra czy Prywatyzacja. Jednak Biologiczny obiekt rodzaju ludzkiego to dla urzędników za dużo. Teraz sprawę rozstrzygnie Trybunał w Strasburgu.

==
Ale to są 4 imiona (po polsku, nie wiem jak jest po rusku).
 

nortus
 

W minioną sobotę wieczorem na deskach krakowskiej Groteski odbyła się premiera Shopki.

Politycy nie zwiedli. Wrażenie zrobił zwłaszcza Jan Rokita, który jak rzadko kiedy pokazał, że ma dystans do własnej osoby: "Polakom pozostaje marna szansa, jak nie kryzys nas dopadnie, to Lufthansa" recytował i wraz z radnym PO, podarował
reżyserowi Shopki tort z samolotem Ryanair na szczycie, jeszcze raz wołając, że "z Lufthansą nie warto". Budujące, zwłaszcza po
okrzykach "Biją mnie Niemcy".

Większość przebrań tegorocznej Shopki była wyjątkowo dobrze dobrana do charakterów polityków. Z zeszłego roku zapamiętany został głównie Jacek Kurski jako biały królik - sprawiał wrażenie wilka przebranego za owieczkę.

W tym roku wszystko grało. Kto był najlepszy? Oddajemy głos fachowcowi. Dla Politbiura Anna Golas, charakteryzatorka:

Na szczególna uwagę zasługują kreacje, które nie są jedynie przebraniem, ale również korespondują z charakterem samego polityka.

Numer 1. Wojciech Olejniczak - ciekawe połączenie lwiej grzywy i tygrysich ciuszków z figlarnym uśmiechem i zalotnym spojrzeniem. Minus za nieopalone kończyny dolne.

Numer 2. Janusz Palikot - proste, ale dość efektowne wdzianko z jutowego worka. Może nieco gryzie się z wymuskaną fryzurą, jednak całość przyciąga wzrok. Odważnie i niebanalnie.

Numer 3. Joanna Senyszyn - mrocznie i demonicznie,
ale jak efektownie! Postać dopracowana w szczegó-łach. Plus za czerwone rękawiczki, mocny akcent
rozbijający dominację czerni i bieli sukni.
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (2) ›