Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 16 lutego 2009

Liczba wpisów: 9

nortus
 

Wszędzie widzę śnieg. Czy mi się coś na oczy rzuciło? Wszędzie biało i jeszcze bielej niż wzoraj.
I jeszcze sypie.

Ja kocham zieleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeń
 • awatar TheBoss: zima też jest piękna. Zwłaszcza taka, kiedy sypnie:D
 • awatar Nortus & Potworna spółka: gdy widzę taki śnieg w Szczecinie ( a to raz na 15 lat, średnio) to mam wrażenie że ktoś przeniósł to miasto w góry.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Nauczycielka prosi Jasia:
- Jasiu, wytrzyj tablicę.
- Nie.
- Jasiu, wytrzyj,
- No dobra. Ale gdzie jest szmatka?
- Poszukaj gdzieś w szafce.
Jasio szuka, a w tym czasie nauczycielka pyta dzieci:
- Kochane dzieci, co byście napisały na moim grobie, gdybym umarła?
Jasio znalazł szmatę i mówi:
- Tu leży ta szmata!
Dwaj policjanci widzą na ulicy księdza z nogą w gipsie.
- Przepraszam, proszę księdza - pyta jeden z milicjantów - dlaczego ksiądz ma nogę w gipsie?
- Bojler spadł mi na nogę.
Milicjanci idą dalej. Nagle jeden pyta:
- Ty! Co to jest bojler?
- Nie wiem, nigdy nie byłem w kościele.- Czym się różnił Brutus od Andrzeja Leppera?
- Brutus był cwaniakiem, a udawał idiotę, natomiast Lepper...
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Dwaj podróżnicy od dwóch tygodni przemierzają pustynię.
- Chyba nieprędko znajdziemy drogę - mówi pierwszy.
- Zapasy się jutro skończą.
- Ale mam dla ciebie dwie wiadomości. Dobrą i złą. Którą najpierw chcesz usłyszeć?
- Zacznij od złej.
- Od jutra wpierdzielamy piasek.
- A ta dobra?
- Mamy żarcia do końca życia!Podczas kursu na skałkach, adeptka wspinaczki wspina się razem z instruktorem. Nagle dziewczyna nerwowo zaczyna szukać czegoś dłonią i mówi:
- Panie instruktorze, nie mam chwytu!
Instruktor uspokaja:
- Poszukaj, sprawdź po prawej.
Po chwili dziewczyna krzyczy uradowana:
- Mam! Mam szparę! Cała ręka wchodzi!
- Ty się kurna nie reklamuj, tylko wspinaj.Grupa skinów przychodzi do chińskiej restauracji. Kładą swoje kije bejsbolowe na stole, wołają kelnera i mówią:
- Skośnooki, podaj nam coś do jedzenia!
- Zaraz podaję. Czy mogliby panowie zdjąć te kije ze stołu?
- Dlaczego? Przecież dania chińskie je się pałeczkami!
 

nortus
 
 • awatar samba: A jak mruczy - to co ? szczęsliwy, zdrowy i kochany ?
 • awatar Nortus & Potworna spółka: gdy mruczy zadowolony. Ale zależy jeszcze jak stoją jego uszy. Znaczy też, że zaciekawiony, podniecony, zaintrygowany czymś.
 • awatar Infantylnie: Też mam tą książkę:D
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

Ta moja ADHD zmusza mnie to przerobienia domku.
Dotychczasowe zabezpieczenia dla tej urwiski są za małe. I chyba trzeba będzie zabudować na stałe balkon. Zyskam oranżerie (powinno być małpiarnię) a Xylia-aka-ADHD trochę więcej przestrzeni.
A taka przyjemność będzie kosztować od 5000 do 10.000 - w zależności od tego z czego będzie robiony.
 • awatar Blanka: No to spory wydatek. Utrzymanie ADHD kosztuje ;)
 • awatar Expresja: owiń siatką drucianą - będzie taniej :P
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Po raz pierwszy od 1939r w Szczecinie powstał nowy gmach instytucji kulturalnej. Tal to nie pomyłka. Przez 70 lat Polska miała w dupie Szczeci, ani Ludowa PRL ani pseudodemokratyczne RP III, IV czy V - nie zrobiła nic.
A nowy gmach teatru wybudowano dzięki NIEMCOM za NIEMIECKIE pieniądze po ponad 9 latach walki z polską administracją i korupcją.

Budynek Teatru Lalek Pleciuga już stoi. Budowała trwa(ła) kilka miesięcy. Pierwsze przedstawienie będzie 1 czerwca, czyli na Dzień Dziecka.

To kilka fotek nowego budynku.


Teatr Lalek „Pleciuga” od prawie 55 lat działa w Szczecinie, obecnie jako miejska instytucja kultury. Jego historię tworzyli wybitni twórcy i z ich dorobku artystycznego korzysta obecny stały zespół – aktorzy-profesjonaliści i doświadczeni pracownicy. W ciągu sezonu przygotowywane są przeciętnie 4 premiery.

W repertuarze Teatru Lalek „Pleciuga”,przeznaczo-nym głównie dla dzieci i młodzieży, znajdują się zarówno duże widowiska(np.„Tymoteusz wśród ptaków”
J. Wilkowskiego, „Baśń o Roszpunce” M. Maja), jak i przedstawienia kameralne (np. „Szpak Fryderyk” R. Herfurtnera),przy których realizacji wykorzys-tywane są różnorodne techniki lalkarskie.

„Pleciuga” systematycznie prezentuje swą twórczość
w kraju i za granicą, nie tylko w budynkach teatralnych.

Teatr posiadał (przy ul. Kaszubskiej 9) do września 2008 r. własną siedzibę z pracowniami plastycznymi i dwiema scenami: Dużą Scenę (z 230 miejscami) oraz Salą Prób (z 50 miejscami), na której grane były przedstawienia lalkowe tylko dla widzów dorosłych i młodzieży (np. „Co się dzieje z modlitwami niegrzecznych dzieci?” A .Wróbel, „Duvelor albo Farsa o starym diable” M. de Ghelderode).

Korzystając z usytuowania Szczecina „Pleciuga” z powodzeniem realizuje we współpracy transgranicz-nej ze stroną niemiecką różnorodne programy,m.in.
„Teatr ponad granicą”, „Wizualny ponadgraniczny teatr Leszka Mądzika”.Jest również współorganiza-torem Przeglądu Małych Form Teatralnych KONTRAPUNKT. W naszym teatrze prowadzona jest także edukacja artystyczna – od 1998 r. ukazuje się Gazetka Teatralna „Gabit”,zeszyty metodyczne
„Kocham Teatr”;organizowane są konkursy i wystawy oraz warsztaty.

Obecnie Teatr Lalek „Pleciuga oczekuje na nową siedzibę, wznoszoną przy obecnym pl. Teatralnym (dawny pl. Żukowa), której powierzchnia całkowita wyniesie 3,5 tys. m2. Znajdą się na niej: Duża Scena z widownią dla 280 osób oraz scena kameralna i dwie sale dydaktyczne.
 • awatar samba: Koniecznie tam pójdę.
 • awatar Expresja: beżydal ;P
 • awatar Nortus & Potworna spółka: no, piękny to on nie jest. Ale jest nowy. Szczecin to "wiocha z tramwajami" jak mówił były prezio miasta więc dobrze, że nie szałas. Ale coś nowego wreszcie jest. Na miejscu starego budynku będzie galeria handlowa
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
Popularna wyszukiwarka internetowa znowu przykuwa uwagę mediów: czy najnowsze usługi oferowane przez Google to informacyjna ośmiornica, która
gromadzi wiedzę o każdym z nas? I czy tę wiedzę próbuje wykorzystać przeciwko nam?

Jest to ustawiczny dialog. Jestem twoją komórką, a ty jesteś tym niebieskim punkcikiem na planie miasta, który migocze na ekranie. Moje anteny i program nawigacyjny w układach scalonych zdradzają
mi, że stoisz przed ratuszem.
Powiedz,dokąd właściwie chcesz pójść? Na dworzec? Proszę bardzo, pokażę drogę!

W języku informatycznym komórki brzmi to:194.77.157.241 - 25/Jan/2009 - 10:23:54 - search?q = Hamburg-ratusz-na-dworzec


Od początku lutego koncern internetowy Google i operator telefonii komórkowej T-Mobile sprzedają w Niemczech komórkę o nazwie G1. Kto ją sobie
sprawi,będzie odtąd nosił ze sobą inteligentnego, małego pomocnika. Można go zapytać o drogę, o wskazówki dotyczące zakupów,miejsca godne zwiedze-
nia i wszelkie inne sprawy dnia codziennego. Jednak rozmowa z komórką nigdy nie jest w pełni prywatna.Współrzędne,życzenia, cele - te osobiste dane są cały czas przekazywane przez aparat do Google i firm współpracujących z wyszukiwarką. Tylko bowiem dzięki temu można wprowadzać nową paletę usług.

Halo! Pomogę ci znaleźć taksówkę, niezależnie od tego, w jakim mieście się akurat znajdujesz! Wskażę ci najbliższy postój i podam telefon do miejscowej korporacji taxi! Nie musisz się o nic martwić. Jeśli chcesz wezwać auto, naciśnij po prostu "tutaj". Czyli: 194.77.157.241 - 25/Jan/2009 - 11:18:58 -search?q - Taxi - call?q=Hansataxi - location?q+Neß

Skieruj soczewkę aparatu fotograficznego w komórce na historyczny budynek, a powiem ci, co to jest i kto go zbudował! Nie potrzebujesz już książkowego przewodnika.

Götz Hamann, Marcus Rohwetter


Chcieliśmy ? To mamy
 

nortus
 
 • awatar antybohaterka: kocia wyzerka
 • awatar Nortus & Potworna spółka: ta moja cholera lubi tylko mięcho i puszki. A suchej omija jak może. Wcześniejsza z kolei jadła tylko suchą. Ale wybraną. No i mięcho. Hrabiny.
 • awatar Expresja: dobranoc :) mrrrr mrrrr mrrrr...
Pokaż wszystkie (5) ›