Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 listopada 2009

Liczba wpisów: 13

nortus
 

Witajcie pingerki.
Pięknie świeci słoneczko,
chociaż zimno jest.
Ale tak wesoło
bo świeci słoneczko.

Wesołego dnia ...
 • awatar Niewypowiedziane myś: Dzień dobry :*
 • awatar Stixi: Dziekujemy i wzajemnie dobrego dnia i pieknego sloneczka :)
 • awatar badyl.: Dzień dobry kochanie. :*
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

(Nina Hałabuz dziennik.pl)


Zapłacisz za niewierność i za niezdecydowanie. Za słabą pamięć i za roztrzepanie. Oto przegląd najdziwniejszych prowizji bankowych, zebranych
przez Expandera Konia z rzędem temu, kto przebrnie od A do Z przez bankowe tabele opłat i
prowizji. Bywają one tak obszerne, skomplikowane i pełne odnośników, że klienci z niechęcią do nich zaglądają. A warto, bo czasami w tabelach opłat ukryte są niezłe kwiatki. Wspólnie z siecią doradców finansowych Expander postanowiliśmy stworzyć listę najdziwniejszych bankowych prowizji.

20 zł za niewierność...

Zdarza się, że klient zamyka konto i przenosi się do innego banku. A potem, niczym syn marnotrawny, postanawia wrócić do swojego starego,sprawdzonego
banku. Nie wszędzie niewierny klient zostanie przyjęty z otwartymi ramionami. Lukas Bank za ponowne otwarcie rachunku każe sobie zapłacić 20
zł, jeśli od zamknięcia nie minęło 90 dni.

... i 75 zł za skąpstwo.

Banki zwykle oferują kilka rodzajów rachunków, przeznaczonych dla klientów o różnych potrzebach i dochodach.Różnią się one najczęściej wysokością opłat - te droższe pozwalają np. wykonać więcej bezpłatnych przelewów albo korzystać z większej liczby bankomatów. Jeśli klient chce zamienić konto tańsze na droższe, zwykle bank wita taki pomysł z otwartymi ramionami.
Gorzej, jeśli komuś wpadnie do głowy przejście z konta droższego na tańsze.
BGŻ woła sobie za taką operację 20 zł, Invest Bank - 50 zł, a Lukas - nawet 75 zł (wysokość opłaty zależy od rodzaju konta).


50 zł za zniechęcenie...

Zwykle banki nie każą płacić klientom za zamknięcie rachunku.Są jednak niechlubne wyjątki. Niektóre banki naliczają prowizję pod pretekstem, że konto było otwarte zbyt krótko. W BOŚ z Konta Wyjątkowego trzeba korzystać co najmniej 9 miesięcy, bo inaczej bank policzy sobie 50 zł. Pekao i Invest Banku naliczają "opłatę pożegnalną"
jeśli klient chce zamknąć konto przed upływem 3 miesięcy od jego otwarcia. Pekao pobiera za to 35 zł, a Invest Bank - 50 zł (wysokość opłaty zależy od rodzaju konta).

... i 3,5 zł za słabą pamięć.

Żeby mieć dostęp do konta internetowego, trzeba podać hasło dostępu. Jeśli trzy razy podamy złe hasło, nasze konto zostaje zablokowane. Żeby je
odblokować, trzeba zadzwonić na infolinię albo przejść do placówki. Zwykle nie wiąże się to z prowizją. Ale w Lukas Banku i Invest Banku przygotuj się na opłatę.W tym pierwszym za zmianę hasła lub identyfikatora trzeba zapłacić  3,5 zł. W Invest Banku zarówno zablokowanie jak i odblokowanie internetowego dostępu do konta kosztuje 1 zł.


10 zł za dzień spóźnienia...

Nikogo nie dziwi, że banki naliczają klientom wysokie odsetki za spóźnienie w spłacie rat. Ale Invest Bank każe klientów też za inne spóźnienia - np. za niedostarczenie na czas obiecanych dokumentów. Za każdy dzień spóźnienia z dostarcze-
niem dokumentu potwierdzającego rezygnację z karty w innym banku, Invest Bank nalicza 10 zł.

... i 150 zł za zmianę daty.

Z kosztami liczyć się trzeba przy zmianach w zawartych z bankami umowach. Dla przykładu klient może poprosić bank o zmianę daty płatności raty, bo np. zmienił się termin wypłaty wynagrodzenia. Invest Bank, jeśli wyrazi zgodę na taką zmianę, każe sobie za nią zapłacić aż 150 zł. Jeszcze więcej zapłacimy za dopisanie do umowy kredytu mieszkaniowego dodatkowej osoby. Taka operacja
kosztuje w Invest Banku 400 zł, a w Millennium - 500 zł.Więc nie dajmy się oszukiwać.
 • awatar Xerkses: no nie można się oszukać ale w bankach trzeba tyle dokumentów podpisać ze przyszłemu klientowi się tego po prostu nie chce robić a nawet jak przeczyta to nie wszystko jest jasne i jestem zdania ze trzeba iść z jakimś prawnikiem aby to przetłumaczył na język zrozumiały. Ja jutro jutro idę założyć konto ciekawe jak mi pójdzie zrozumienie umowy ;p
 • awatar krzyslav: zalatwia sie to bardzo prosto - wykresla sie z umowy zlodziejskie i niezrozumiale punkty i tylko taka umowe podpisuje, a jak sie nie podoba to sie idzie do konkurencji, zlecam tez dopisywanie wlasnych warunkow do umowy, zdziwiony? a probowales kiedys?
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Allegro.pl zorganizuje sylwestra w Koszalinie! Zakończył się konkurs "alle miasto"

Koszalin wygrał w konkursie "alle miasto" zorganizowanego przez portal allegro.pl. Będziemy mieć sylwestra z prawdziwego zdarzenia!

Sylwestra w Koszalinie zorganizuje allegro.pl

Konkurs się zakończył ale naliczanie jeszcze trwa.Naliczane są jeszcze wszystkie sfinalizowane i poprawnie przeprowadzone zakupy. Oficjalne wyniki poznamy dopiero 15 listopada. Jednak konkurs został zakończył, a Koszalin wygrał przewagą prawie 19 tys. złotych.

Od 1 września mieszkańcy miast biorących udział w konkursie zbierali punkty. Wystarczy, że dokonują zakupów za pośrednictwem portalu Allegro.pl, a ten zlicza ile kupujący zaoszczędzili kupując towary właśnie na ich stronie.

Koszalinianie wywalczyli wielką imprezę sylwestrową! W Koszalinie wystąpić mają m.in. Kayah, Maria Sadowska i DJ Hugo oraz zespoły Sofa i Mosquitoo.

Koszalin zaoszczędził prawie 649 tys. złotych. Na drugim miejscu ulokowała się Zielona Góra, której wynik to 630tys. złotych.
 • awatar gość: GUWNO MNIE TO OPCHODZI .
 • awatar gość: O SYLWESTR JUSZ JUTRO O KURCZE I BENDĄ FAJERWERY O TO JA LECE PA .
 • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: faktycznie, wpierw się nauczy pisać po polsku.
Pokaż wszystkie (4) ›
 

nortus
 

W Norwegii nie celebruje się Zaduszek, zaś Dzień Wszystkich Świętych jest obchodzony o wiele skromniej i mniej masowo niż w Polsce w każdą pierwszą niedzielę listopada. Coraz częściej natomiast obchodzi się Halloween. Wieczorem 31 listopada można się spodziewać wizyty dzieci przebranych w stroje straszydeł. Warto przygotować słodycze dla przebierańców.


Polonia norweska co roku w Dzień Wszystkich Świętych zapala znicze na polskich grobach. W niektórych częściach Norwegii 1 listopada organizuje się polonijne uroczystości.

Polacy zbierają się między innymi:

- Na cmentarzu wojennym Vestre Gravlund w Oslo oraz w Alfaset k/Oslo, gdzie groby polskich żołnierzy można znaleźć na niemieckiej części cmentarza;

- W Lillesand przy kamieniu pamiątkowym przypominającym o dokonaniach okrętu podwodnego ORP Orzeł w Norwegii podczas II wojny światowej;

- W Bergen przy grobach polskich żołnierzy wcielonych do armii niemieckiej oraz w Stord koło Bergen, gdzie znajdują się dwa groby polskich żołnierzy.

- W Trondheim na cmentarzu wojennym (Moholt kirkegård Brøsetvegen 145 D), na która znajdują się groby żołnierzy polskich oraz pomnik poświęcony pamięci 10 polskich obywateli, którzy stracili życie w Norwegii w latach 1940 - 1945 i zostali tam pochowani.;

- Pod pomnikami i obeliskami w Narviku, a także na cmentarzach wojennych w Narviku, Håkvik oraz Skjomnes, gdzie znajdują się groby polskich żołnierzy;

- W Evens pod tablicą upamiętniającą pochowanych tam Polaków;

- w Sørfold /Helland przy kamieniu pamiątkowym;

- W Egersund pod tablicą upamiętniającą polskich lotników zmarłych podczas katastrofy samolotu;

- w Leirvik k/ Stord pod tablicą upamiętniającą dwie polskie kobiety zabite podczas bombardowania.

Tego roku W Oslo na cmentarzu Vestre Gravlund o godzinie 18.00 przy grobie polskich lotników odbędzie się wspólna modlitwa za zmarłych. Na uroczystościach będzie obecny między innymi Ambasador RP w Oslo Wojciech Kolańczyk.

W Trondheim uroczystości rozpoczną się o 16.00 od mszy świętej w kościele katolickim przy Sverres gate 1. Następnie Polacy przejdą na cmentarz, gdzie zostaną zapalone znicze i złożone kwiaty.

W Narviku, gdzie według informacji organizatorki obchodów Elzbiety Borgsø mieszka ok. 100 Polaków, obchody rozpoczną się o 14.00. Polacy złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci narodowej: na cmentarzu w Narviku, Placu GROM, cmentarzu w Håkvik i przy pomniku w Fornes-Grynjord. Po powrocie odbędzie się spotkanie w sali parafialnej kościoła katolickiego.

Wielu Polaków mieszkających w małych miejscowoś-
ciach 1 listopada odwiedzi cmentarze i zapali znicze przy opuszczonych grobach, by jak mówią, pokazać dzieciom polską tradycję okazywania w ten sposób szacunku zmarłym.

Z Trondheim dla polonia.wp.pl Sylwia Skorstad
 • awatar chocolate girl: Noo właśnie cały czas natrafiam na blogi dziewczyn które odchudzają sie jedząc tak mało az sie im dziwi jak mozna normalnie funkcjonowac jedzac tak mało!
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
 • awatar Mała Mi :D: właśnie zauważyłam że mnie blokujesz :D mogę wiedzieć dlaczego? :D
 • awatar gość: rozkoszna kotka :)
 • awatar antybohaterka: o oo o ona miala smyczke:>
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 

Czym się różni PRL od 4RP?
W PRL Rząd był w Londynie, a Naród w Polsce
W 4 RP będzie odwrotnie :)


W straży pożarnej dzwoni telefon.
- Dzień dobry, czy to ZUS?
- ZUS spłonął.
Po pięciu minutach znowu dzwoni telefon.
- Dzień dobry, czy to ZUS?
- ZUS spłonął.
Po następnych pięciu minutach znowu dzwoni telefon
- Dzień dobry, czy to ZUS?
- Ile razy mam panu powtarzać, że ZUS spłonął! - odpowiada wściekły strażak.
- Ale jak przyjemnie tego posłuchać!Kaczyński odwiedza szkołę specjalną dla dzieci z zespołem downa, wchodzi do klasy, a pani pyta się dzieci:
- no kochani, kto to jest?
- ??????
- no przypatrzcie się dobrze, kto to jest?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- NOWY !!!!
 • awatar krzyslav: Ten dowcip zrodzil sie wsrod polskich emigrantow na Wyspie za rzadow PiS'u: W czasie wojny Rzad byl na emigracji w Anglii a Narod pod okupacjia w Kraju, potem nastapila zamiana: Narod wyemigrowal na Wyspy a Rzad okupuje Kraj... Narod wbrew propagandzie nie wrocil (poza nielicznymi frajerami - jak ja) - tu zmienil sie tylko okupant I wcale mi nie do smiechu ;-(
 • awatar Niewypowiedziane myś: hi hi hi a to się uśmiałam
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar antybohaterka: piękna...
 • awatar Stixi: Niezapomniana...Twoja Silka...
 • awatar acha: trudna jest tęsknota za kotem - niektórzy tego nie rozumieją
Pokaż wszystkie (7) ›
 

nortus
 

Wieczorem największy pasażerski statek świata zbudowany w Finlandii miał przepływać pod duńskim autostradowym mostem nad cieśniną Wielki Bełt.

Problem polega na tym, że wysokość mostu wynosi 65 metrów, a wysokość statku sięga 72. Na razie nie wiadomo, czy operacja zakończyła się sukcesem.

Dla gigantycznego "Oasis of the Seas" długości trzech boisk piłkarskich, którego ciężar jest równy wadze 30 tysięcy samochodów osobowych, Wielki Bełt jest jedyną drogą z Bałtyku na ocean. Dlatego jednostkę wyposażono w składający się teleskopowo komin. Mechanizm, który będzie prawdopodobnie użyty tylko jeden raz, kosztował 12 milionów dolarów.

Dzięki opuszczeniu komina wysokość statku miała zmniejszyć się o nieco ponad sześć metrów. Brakujący metr statek miał uzyskać rozpędzając go do maksymalnej prędkości, dzięki czemu kadłub miał osiąść o półtora metra głębiej w wodzie. Mimo to na czas przepływania kolosa pod mostem miał zostać wstrzymany ruch. Na oglądanie operacji z brzegu zdecydowało się wiele tysięcy widzów.

Największy i najdroższy statek pasażerski, jaki kiedykolwiek zbudowano, Oasis of the Seas, pokonał krótko po północy najważniejszą przesz-
kodę w drodze do portu w USA: most nad cieśniną duńską Wielki Bełt. Kolos wystający 65 metrów nad poziom morza musiał złożyć kominy, a i tak zapas wyniósł mniej niż pół metra. Gdy statek zbliżał się do mostu wstrzymano na nim ruch.


Pięć razy większy od Titanica Oasis of the Seas kosztował 900 milionów euro. Ma 360 m długości, 47 m szerokości i 16 pokładów.więcej o statku pisałem wcześniej: link poniżej:

nortus.pinger.pl/(…)niech-oasis-of-the-seas-zabierz…
 

nortus
 

Szukając recepty na przeludnienie w więzieniach, Belgia planuje wynająć ok. 500 cel w zakładzie karnym w Tilburgu w sąsiedniej Holandii - podała w weekend BBC.

Holandia oddaje więzienie i personel do dyspozycji
Belgii,która będzie mogła umieścić tam co najmniej
500 więźniów na okres trzech lat" - poinformowało holenderskie ministerstwo sprawiedliwości.

Dyrektorem zakładu ma być Belg, ale funkcje
strażników więziennych pełnić będą Holendrzy. Dla Belgii oznaczać to będzie koszt 30 milionów euro rocznie.

Holenderskie władze zapewniają, że do Tilburga nie trafią więźniowie, którzy "mogą próbować uciekać lub stanowią zagrożenie dla społeczeństwa".


Do uzgodnienia pozostaje jeszcze m.in. kwestia odwiedzin: w Belgii więźniowie mają prawo do wizyt trzy razy w tygodniu, a w Holandii przysługuje prawo do jednych odwiedzin tygodniowo.

W belgijskich więzieniach przebywa obecnie 10,4 tys. więźniów, czyli o ok. 2 tys. więcej niż jest miejsc. Z kolei Holandia dysponuje ok. 2 tys. pustych cel więziennych.No proszę, państwa zaczynają sobie wynajmować więzienia. Ciekawy pomysł.
A tu coś dla miłośników Ziobry i jego polityki:
"Liczba przestępstw tak się zmniejszyła, że holenderskie ministerstwo sprawiedliwości zamierza
zamknąć osiem więzień. To m.in. efekt łagodnego prawa i systemu nadzoru i resocjalizacji przestępców".
Może trzeba pomyśleć trochę?
 • awatar krzyslav: spoko, zioberkowaci mysla nieustannie - co tu zrobic zeby przestepczosc przypadkiem ...nie zmalala, bo jak inaczej uzasadnic nieustajaca nienawisc do wszystkiego i wszystkich, umilowanie do zabawy w wielkiego brata i... swoja egzystencje???
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Pokaż wszystkie (3) ›