Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 11 stycznia 2009

Liczba wpisów: 7

nortus
 

Wielka Orkiestra miała nas obudzić i co? Zaspałem i wstałem o 9,35. Jaka to Orkiestra co jej nie słychać?


Ale przecież pyta się o to co jest tajemnicą poli-szynela. Żadna nowość, tylko temat tabu to potęgi.
Ale przecież już Prezydent Wałęsa w 1993r, przed swoimi urodzinami mówił:
"Mogę zaprosić Lecha Kaczyńskiego z żoną oraz Jarosława Kaczyńskiego z mężem".

Janusz Palikot posuwa się coraz dalej w swoich prowokacjach. Tym razem w swoim blogu sugeruje
niemal otwarcie, że szef PiS jest odmiennej orientacji seksualnej.


"Wśród bliźniaków jednojajowych często jedno z nich jest homoseksualistą. Tak przynajmniej twierdzą medycy. Jarosław, w przeciwieństwie do Lecha, nie ma żony, dzieci, z kobietami trudno go spotkać, a mieszka z mamą i kotem. To jeszcze niczego nie oznacza, ale chyba można by oczekiwać nieco wyraźniejszej informacji na temat stosunku byłego premiera do kobiet i szerzej - o źródłach jego nieangażowania się w związki z kobietami?" -
prowokuje w swoim blogu w onet.pl Janusz Palikot.

Ten jeden z najbogatszych Polaków i polityczny skandalista zdążył już przyzwyczaić do swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, często balansujących na granicy dobrego smaku, ale tak daleko się chyba jeszcze nigdy nie posunął. Tym bardziej, że w swoim blogu pyta: "Czy Jarosław jest Jarosławą? Czy Jarosław Kaczyński jest kobietą, jak zasuge-rowała kilka dni temu Nelly Rokita?"

Dalej poseł Platformy Obywatelskiej niby tylko stawia pytania, ale nietrudno się domyśleć, że wcale nie oczekuje na nie odpowiedzi. Zapewne Palikot znowu chce tylko wzbudzić ferment i znowu wbić kij w mrowisko.

Powiedzieć o tych pytaniach do Jarosława Kaczyń-skiego, że są prowokacyjne, to mało. "Z czego wynika, że bodaj jako jedyny z polskich premierów nie był żonaty? Z porażek miłosnych, z niechęci do instytucji małżeństwa,z odmiennych preferencji seksualnych?" - pisze w blogu Janusz Palikot.

Ale na tym nie poprzestaje."Na szczęście,politycy nie mają płci i można ich pytać o wszystko. Ja - niepytany-oświadczam,że jednoznacznie preferuję kobiety. A Pan, Panie Jarosławie?" - pyta poseł.Dlaczego politycy nie lubią prawdy? Nie od dziś wiadomo, że najlepszą obroną jest atak. Skąd taka homofobia u Jareczka? Dlaczego nie on kandydował na prezydenta?No,ale prezydent w Polsce musi mieć żonę, choć na świecie były już przypadki wolnych prezydentów a nawet gejów.

A co Palikota: facet jest kontrowersyjny. Ale właśnie dlatego podoba mi się jako osoba publiczna. Nie chodzi z rączkami złożonymi do modłów i nie patrzy tylko na poprawność polityczną
Dzięki temu może porusza tematy "święte krowy", których nikt nie ruszy żeby się nie narazić. Tylko, że on nie musi się bać o spadek słupków bo on nie poszedł do Sejmu dla pieniędzy - jak śmiem twierdzić 99% naszych biednych parlamentarzystów. Tak lubimy wzorować się na Ameryce.A widzieliście żeby tam biedak i nędzarz był politykiem? Nie, do polityki idą ludzie dla zaspokojenia swoich ambicji a nie portfeli i zaopatrzenia material-nego rodzinki.
Czy to nie wstyd, że poseł nie potrafi się utrzymać za pensję przeciętnego obywatela? Że poseł prosi o zapomogi finansowe bo nie ma z czego żyć? Że żebrze o zasiłki do Sejmu na remont mieszkania? I to mają być reprezentanci Narodu?
To bieda z nędzą a nie posłowie i senatorowie.
Przecież on myśli wpierw jak się nachapać a o losach kraju pomyśli jak sobie i rodzinie załatwi
posadki i kasę.

A wracając do tematu Jareczka: dlaczego nie zmyli głowy Nelly, przecież powiedziała to samo tylko ładniejszymi słowami i nie tak wprost.
 

nortus
 

Tak się odnawia elewacje budynków w Szczecinie.
Nie wiem czy to patent szczeciński ale przyznacie,
że dziwnie wygląda jak właściciele budynku nie są w stanie się dogadać.

Ten gmach przy ul. Wyzwolenia teraz już wygląda dobrze, ale w 2004r odmalowano tylko połowę budynku - należącą do miasta. Bo druga część należy do wojska i dopiero po chyba 2 latach dokończyli oni odnowienie elewacji i ocieplenie. Przez dwa lata budynek był różowo - szary. Straszydło przy głównej ulicy miasta.

Jak wszyscy się śmiali z budynku to wreszcie dokończyli malowanie.
 

nortus
 

Jeden z zabytków Szczecina.

Baszta Siedmiu Płaszczy  zewnątrz i wewnątrz,

Dzisiaj to własność prywatna Biura Nieruchomości.

Odnowiona i wykorzystywana jakoś żyje. Zdjęcia prasowe.

I ciekawostka z Białogardu: minus 67 st. C.

Czyżby super rekord świata? Nie ,to tylko elektro-nikę coś trafiło.
Ciekawe jakby to było?
 

nortus
 

Dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi 17 Dzień Żebractwa Narodowego.

I jak zawsze Polacy tłumnie uczestniczą w tym.

Idea słuszna, wykonanie chyba perfekcyjne skoro od 17 lat jeszcze istnieje. Efekty - wspaniałe. Orkiestra zastąpiła państwo w jego podstawowym działaniu.

To przecież Państwo Polskie jest zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia Obywateli RP.

Ale państwo jak zawsze umywa ręce jeśli może ktoś za nie coś zrobić.

Jak powiedziałem idea słuszna i piękna.

Ale szlag mnie trafia gdy Naród zbiera pieniądze na ratowanie życia sobie, gdy wysyłamy miliony złotych za granicę - też dla szczytnych celów pomocy innym w ludzie w POLSCE umierają z zimna bo nie ma dla nich pieniędzy, nie ma kto im pomóc - bo o takiej pomocy jest cicho. Nie ma kamer, dziennikarzy - a ludzie umierają. I to nie jakieś pijaczki i degeneraty czy ćpuny (chociaż to TEŻ SĄ LUDZIE ) ale ludzie starsi i słabi.

Co kilka dni temu podały media: babka z biedy zamarzła ... we własnym mieszkaniu.Bo oszczędzała i nie grzała bo nie miała kasy na zakup opału.

A gdzie pomoc społeczna? Gdzie sąsiedzi? Znajomi czy rodzina?
Dla biednych nie ma w Polsce pieniędzy z pomocy społecznej bo ktoś zarobił jednorazowo o kilka złotych więcej niż przewidują przepisy.

I mała dygresja z Norwegii. Wszędzie na świecie są akcje charytatywne (nie na taką skalę co prawda jak WOŚP - brawo) i wszyscy widzimy jak odbywa się akcja w Polsce. Pomijając już WOŚP ale wszelkie inne akcje zbierania funduszy są bardzo nachalna, na chama wyrywa się forsę od ludzi. Tak przynajmniej jest w Szczecinie. Czy to w centrach handlowych czy na ulicach jest akcja "wyrywania"
forsy od ludzi a nie raz słyszałem gdy ktoś odmawiał komentarze (no tak sama damulka na zakupy przyjdzie a biednym nie chce dać, co za skurwiel - czasami padają grubsze słowa).
A jak to wygląda w kraju Trolli? Chodzi facet czy babka i w zasadzie są to niemłode osoby (u nas czasami są to dzieci!) które kręcą się po centrum handlowym czy ulicy albo spokojnie stoją i nikogo nie nachodzą. Ten kto chce dać (A tam ludzie mają poczucie dzielenia się) podchodzi i sam wrzuca pieniądze do puszki i usłyszy w zamian "takk" czyli "dziękuję". Nie ma zbierania na siłę, wciągania pieniędzy.
I coś takiego zauważyłem od jakiegoś czasu w Szczecinie również.Ale jest to facet koło 50-tki, zbierający pieniądze do puszki w Galaxy. Chodzi, nie podchodzi do nikogo sam, czasami potrzęsie puszką żeby było słychać.
I podejrzewam, że ma lepsze efekty od tych dziewcząt zaczepiający każde kto się nawinie pod rękę.
  • awatar gość: Grunt to nie smucic i przystosowac sie do zycia takiego jakie jest
  • awatar gość: Osobiście nie lubię tego całego zamieszania związanego z WOŚP. Jak widzę wszędzie te naklejki-serduszka to mnie szlag trafia.
  • awatar pstryk: to fajna akcja... a stanie z boku i olewanie wszystkich i wszystkiego do niczego dobrego nie prowadzi
Pokaż wszystkie (13) ›
 

nortus
 
  • awatar straznik: Czyżbyś wybierał się Nortusie do któregoś z nich w celu poprawy swojej kondycji psychicznej?....... Sadząc po Twoim ostatnim wpisie .....przydałoby się!
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

kilka fotek lotniczych miast Polskich.
Ale z polskimi miastami jest problem bo albo są tajne albo od razu ktoś chce zarobić wielki szmal.

Na tzw. Zachodzie zdjęcia lotnicze są uważane za promocję miasta, wszędzie ich pełno i to nie zawsze "urodziwych" a u nas jest ciężko znaleźć.

Kapitalne zdjęcia robi Cezary Skórka, który wydaje później albumy z nimi ale zdjęcia w necie w tej chwili już bardzo ograniczył jakościowo.
Ale polecam: www.cezaryskorka.pl
Głównie województwo szczecińskie, pomorze środkowe i kilka miast spoza wybrzeża.
Pokaż wszystkie (2) ›