Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 1 stycznia 2009

Liczba wpisów: 7

nortus
 

Podobno jest zima. Za oknem biało, a jakże. Ale to nie śnieg tylko szron na trawie, drzewach i jezdni. A gdzie śnieg?
 

nortus
 

Norwegowie mają nowe prawo

Pójdziesz siedzieć za płatny seks

Korzystasz z usług prostytutki? Pójdziesz siedzieć

Norweskie władze walczą z prostytucją. W dość nietypowy sposób. Dziś wchodzi w życie nowe prawo, które będzie karać za korzystanie z usług prostytutek.

Klient przyłapany na gorącym uczynku będzie musiał zapłacić grzywnę lub pójdzie do więzienia. Na pół roku.

Kara za korzystanie z usług prostytutek może być wyższa, jeśli w grę będzie wchodził seks z nielet-nimi. Za to będą grozić trzy lata więzienia.

"Płatny seks jest niedopuszczalny, gdyż sprzyja handlowi ludźmi i przymusowej prostytucji" -mówi  wiceminister sprawiedliwości Astri Aas-Hansen.

Nowa ustawa zezwala także policjantom na zakładanie podsłuchów, które umożliwią zebranie dowodów w sprawie prostytucji.

A co z kobietami, które uprawiają najstarszy zawód świata? Specjalnie dla nich wdrożony zostanie program edukacji zdrowotnej. Objęte też zostaną, w miarę potrzeb, terapią umożliwiającą wyjście z alkoholizmu i uzależnienia od
narkotyków.

Przeciwnicy zmian,bo takich nie brakuje,twierdzą, że nowe prawo sprawi, iż prostytucja wcale nie zniknie z norweskich ulic. Po prostu zejdzie do
podziemia.


Różnie można walczyć z prostytucją. Podobne przepisy mają Szwedzi ale czy są jakieś efekty nie wiadomo.
 

nortus
 
RANKING EUROPEJSKICH PRZYWÓDCÓW 2008r

1. Francja. Nicolas Sarkozy
2. Niemcy. Kanclerz Angela Merkel
3. Rosja. Premier Władimir Putin
4. Wielka Brytania. Premier Gordon Brown
5. Włochy. Premier Sylwio Berlusconi
6. Hiszpania. Premier Jose Luis Rodrigez Zapatero

7. Polska. Premier Donald Tusk !!!!!!!

8. Luksemburg. Premier Jean Claude Juncker
9. Gruzja. Prezydent Michaił Saakaszwili
10. Serbia. Prezydent Boris Tadic
11. Rosja. Prezydent Dmitrij Medwiediew
12. Turcja. Premier Recep Tayyip Erdogan
13. Dania. Premier Anders Fogh Rasmussen
14 - 16. ex aequo
Finlandia. Prezydent Tarja Halonen
Czechy. Prezydent Vaclav Klaus
Irlandia. Premier Brian Cowen

17 - 18. ex aequo
Holandia. Premier Jan Peter Balkende
Ukraina. Prezydent Wiktor Juszczenko
19. Słowacja. Premier Robert Fico

20. Polska. Prezydent Lech Kaczyński

koniec listy.

Panu prezydentowi gratuluję. Jak zwykle wstyd.


A teraz wyjaśnienie zasad rankingu:

Nicolas Sarkozy, Angela Merkel i Władimir Putin są najbardziej wpływowymi przywódcami w Europie - wynika z rankingu przeprowadzonego przez serwis
internetowy tvp.info wśród europejskich dzienni-karzy. Z polskich polityków najwyżej oceniono Donalda Tuska, który zajął siódme miejsce. Lech Kaczyński uplasował się na pozycji dwudziestej.

Serwis internetowy tvp.info zapytał trzydziestu przedstawicieli europejskich mediów z różnych krajów Europy,kogo uważają za najbardziej wpływo-wego przywódcę na Starym Kontynencie. Każda redakcja typowała po 10 nazwisk.

Na pierwszym miejscu ze znaczącą przewagą uplaso-wał się prezydent Francji Nicolas Sarkozy. To w dużej mierze zasługa francuskiej prezydencji w UE, podczas której udało się m.in. przyjąć trudny pakiet klimatyczny i mediować w sprawie Gruzji. Drugie miejsce przypadło niemieckiej kanclerz Angeli Merkel. To tylko potwierdzenie tego, że Niemcy ciągle mają przywódczą rolę w Europie. Nazwisko Merkel pojawiło się w prawie każdej ankiecie.

Trzecie miejsce zajął już nie prezydent,a premier Rosji, Władimir Putin. Co ciekawe, nowa głowa państwa - Dmitrij Medwiediew - zajął dopiero jedenaste miejsce.- Podczas interwencji w Gruzji to Putin udowodnił po raz kolejny, że może robić co mu się żywnie podoba - uzasadnia swój wybór Irina Moldovan z rumuńskiej telewizji Antena 1.

Dopiero na czwartej pozycji znalazł się brytyjski premier Gordon Brown.Jak tłumaczyli dziennikarze, nie ma on tak dużej charyzmy jak jego poprzednik
Tony Blair. Wielka Brytania nadal pozostaje jednak bardzo wpływowym krajem.

Na wysokiej, piątej pozycji jest premier Włoch Silvio Berlusconi. W tym roku wygrał ponownie wybory parlamentarne i po krótkiej przerwie wrócił na fotel szefa rządu.Dziennikarze wypomina-ją mu co prawda bycie "clownem" UE, ale doceniają to, że potrafi przyznać się do błędu i zmienić zdanie (np. co do interwencji w Gruzji).

Na szóstym miejscu uplasował się hiszpański premier Jose Luis Rodrigez Zapatero. Wszyscy mówili,że jego wygrana w 2004 r. była politycznym
przypadkiem i konsekwencją terrorystycznych zama-chów w Madrycie.W 2008 r wygrał jednak ponownie i utrzymał się u władzy. Udowadnia, że w katolickim kraju można realizować lewicowe poglądy.W UE jest liderem, jeśli chodzi o trudne sprawy imigracyjne.

Siódmą lokatę zajął polski premier Donald Tusk. - Jego nazwisko warto wspomnieć chociażby za przeła-manie patu w UE i zdecydowanie inne podejście do Unii niż rządów Kaczyńskiego - tłumaczy Ognyan Georgiev z bułgarskiego tygodnika "Capital". Prezydent Lech Kaczyński znalazł się na dalszej 20. pozycji, ale dostał dużo głosów z krajów Europy Wschodniej. Tam kojarzy się głównie ze zdecydowaną polityką wobec Rosji i reakcją na interwencję w Gruzji.

Ósme miejsce należy do premiera Luksemburga Jean Claude Junckera. W Polsce mało znany, ale z dużym poważaniem w Europie. Na stanowisku od 1995 r. Jest więc najdłużej sprawującym swoją funkcję premierem na tym kontynencie. Znany z mediacji podczas największych kryzysów w UE. Media speku-lują,że zostanie nowym szefem Komisji Europejskiej

Na 9. i 10. pozycji w rankingu z tą samą liczbą punktów są prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili i prezydent Serbii Boris Tadic. Przywódca Gruzinów przez jednych dziennikarzy jest wymieniany jako pozytywny bohater sprzeciwiający się Rosji, a przez innych jako negatywna postać,która specjal-nie wywołała konflikt.Niewątpliwie jednak wpłynął na bieg europejskiej polityki zagranicznej.

Tadic to w Polsce mniej znane nazwisko, ale wymie-niały go praktycznie wszystkie zachodnie media, a także te z regionu Bałkanów. Jak tłumaczy Irina
Moldovan z rumuńskiej Anteny 1, to punkty za
"bezkrwawe poradzenie sobie z problemem niepodleg-łości Kosowa".

Media uczestniczące w sondażu:La Repubblica, BBC, Frankfurter Allgemeine Zeitung , Der Standard, Helsingin Sanomat, RFI, Radio Nacional de Espana,
Telegraf, Kaleva, Publico, Tageblatt, Vijesti, Antena 1, Capital, Nepszawa, Latvijas Avize, Zaman, Dagens Nyheter, Konsomolskaya Prawda, Blic, The Slovak Spectator, Berlingske Media, Vecer, Rozhlas, Ceska Televize, Irish Times, De Standaard, BASA Press Agency, serwis internetowy TVP INFO.
  • awatar samba: Nicolas ,proszę , ustąp miejsce Damie -przeciez jesteś dzentelmenem.
  • awatar gość: był najgorszym prezydentem typ mamlok.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
  • awatar samba: słyszycie, że Lita jeszcze spiewa : kosi , kosi łapki ... Jest urocza. Jak chodziłam w takiej sukieneczce też miałam takie "różki".
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Ponieważ nie ma za oknem więc niech chociaż będzie na blogu
 

nortus
 

Mapa administracyjna województw i diecezji
katolickich
  • awatar gość: gdzie można kupić mapę diecezji polskich z podziałem na dekanaty i parafie Zainteresowan-tel.509270215
  • awatar Nortus & Potworna spółka: @gość: ?????????????????????????
Pokaż wszystkie (2) ›