Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 3 września 2008

Liczba wpisów: 2

nortus
 
Witam,
blog ten miał dotyczyć Norwegii i Skandynawii.

Jednak to co się wyprawia w Polsce zaczęło odciskać swoję piętno i tutaj. Dlatego powołałem do życia nowy blog: nortusPOL. Tam będę komentował to co wyprawiają nasi politykierzy a nortus pozostanie czynny dla Skandynawii, Norwegii czy świata i Polski ale pod względem przyrody, natury, urystyki, architektury, społeczeństwa, kultury i zwyczajów.

Zapraszam więc do: nortus i nortusPOL jednocześnie.
  • awatar taki: Postaraj się tylko być obiektywny
  • awatar greerwebia: Z przyjemnością tu zostanę, mam nadzieję, że tu będzie absolutnie pozytywnie o Norwegii, Polsce i nawet całym świecie xD
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Witam.

Mieliśmy dzisiaj pojechać do Pasewalku ażeby w urzędzie miasta zgłosić fakt, że zaginął kot. Ale okazało się, że Niemcy są bardzo przepracowani i w środy urząd nie pracuje. Zresztą w pozostałe dni też się oszczędzają: urząd miasta pracuje od 9 aż do 12 i tylko jeden dzień w tygodniu od 12 do 17. Strasznię męcząca ta praca w urzędzie.
Tak więc pojedziemy jutro. Ciekawe ile będąs nas ganiać po urzędzie że im du... zawracamy takim drobiazgiem jak kot. No bo co to jest takiego?
Taka właśnie była reakcja jakiegoś młodego Niemca, który spowodował drugi wypadek koło mnie na autostradzie. Gdy się dowiedział, że jest mi snutno bo kot zaginął to wpadł prawie w furię i wrzeszczał tylko: "głupi (to o mnie) kotem się przejmuje. Kot się przejmuje, ale wariat".
Cóż widać dla niego najwazniejszy był samochód a kot to przecież tylko zabawka i przedmiot, więc co za różnica.
Ciekawe co powiedzą i jak się zachowają.

Wysłałem emaila do 3 urzędów miasta w Meklemburgi (Pasewalk, Neubrandenburg i Friedland) ale żaden na razie nie odpowiedział.
  • awatar greerwebia: No widzisz, ich urzędy też nie są fajne ;D Bądź dobrej myśli co do kota.
  • awatar Nortus & Potworna spółka: Widząc na organizację pracy w Norwegii myśleliśmy, że juz więcej nie można się obijać.Ale teraz nie dziwię się. Byłem dziś Pasewalku i byliuśmy jedynymi petentami w urzędzie a z nudów nie wiedzieli już co robić. Dlatego tak krótko pracują.
  • awatar taki: To nygusy jedne!....
Pokaż wszystkie (3) ›