Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 24 września 2008

Liczba wpisów: 2

nortus
 

Witam.
No i słoneczko wróciło do nas. Pięknie świeci za oknem od rana, czyli od 9  i nawet jest ciepło. Ale jakoś tak dziwnie, bo to ciepło jest zimne. Ale jest i to najważniejsze.
Poszedłem załatwić porzedłużenie umowy o dostawę internetu. Pani przywitała mnie bardzo sympatycz-nie: "to znowu pan?" Od razu cieplej się robi na sercu, nieprawdaż? Ale poszło OK. Mam nadzieję, że ostatni raz widziałem tą panią na oczy.

Po drodze poszedłem do okulisty bo jednak coraz bardziej mi się coś chrzani po okiem. Rano miałem całą powiekę w jakiejś ropie (może założę szyb i będę sprzedawał Orlenowi?). Bez wiary w sukces poszedłem do przychodni akademickiej,gdzie kiedyś byłem u okulisty i powiedziałem o co chodzi. Rejestratorka wysłałą mnie do lekarza żebym zapy-tał czy mnie przyjmie. A pani doktor mówi do mnie: a dlaczego nie przyszedł pan rano? Byłam przed 8 i nikogo nie było. A teraz to nie mam numerków i mnie pogoniła. (była godz. 11). Ale okazało się, że okulistka przyjmująca od 13 ma wolne miejsca i mnie zarejestrowali do drugiej lekarki. A ponieważ byłem sam na poczekalni to musiałem posiedzieć do 13.  W tym czasie pani doktor, która nie miała numerków przyjęła 2 osoby wcześniej zarejestrowane i plotkowała z pielęg-niarką o dupie maryni. Ale nie przyjmie pacjenta. Przeciez limity sa na miesiąc a nie na dzień. Nie szedłem do lekarza na jakąś kontrolę tylko w sytuacji "awaryjnej" gdzie numerki nie obowią-zują, ale potrzeba jeszcze życzliwości ludzkiej. A tej w Szczecinie nie uświadczysz.

I okazało się, że mam jakaś zakażenie powieki dolnej, ale zbiorik z ropa się całą opróżnił. Dostałem jakieś krople i maść 4 razy dziennie do stosowania przez 2-3 tygodnie. I musiałem się przeprosić z okularkami. Dobrze, że mam już nowe.

A to taka mała pierdoła była pod okiem.
  • awatar Tomasz Wójcikowski: W takich wypadkach - na pogotowie. Na zwyklych lekarzy nie ma co liczyć. Kiedyś miałem zapalenie tęczowki, poszedłem do zwykłe przychodni, to pielęgniarka powiedziała, że pierwszy wolny termin jest za trzy miesiące. Do tego czasu to bym już pewnie nie potrzebował nigdy porady okulistycznej.
  • awatar orionblues: te oko to już po odprowadzeniu ropy do Orelnu, bo takie czysciutkie i zadbane,,,,,w sumie to Ci współczuję,,,sam noszę okulary od 4 klasy podstawówki, to jak miałbym trzecie,,,,,,ale taki los krótkowidza,,,pozdro cierpiącym,,,,narka,,
  • awatar Nortus & Potworna spółka: U nas pogotowie to nie wiadomo od czego jest. Ze wszystkim odsyłają do szpitala. Ale wiesz nie wyglądo to tak poważnie i człowiek sobie lekceważy czasami, ale jakby co to bym pojechał do szpitala. Dzięki.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Ciekawy jestem czy ktoś zgadnie co oznacza określenie:

POLSK RIKSDAG ?

Jestem pewien, że nikt nie odpowie, więc wyjasniam

dosłownie można przetłumaczyć POLSKI PARLAMENT, POLSKI SEJM.

A jakie ma znaczenie?

Chaos, bajzel, nieporządek, kłótnie i awantury, gdy dużo osób się kłóci, nie mogą dojść do żadnego porozumienia.

Jest to nawiązanie do polskiego sejmu począwszy od Sejmu Wielkiego i Liberum Veto do czasów dzisiejszych.

Ale "pozytywnie" się zapisaliśmy, co?