Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 9 sierpnia 2008

Liczba wpisów: 8

nortus
 
Witam.

No i zaczęło się. Mamy rozpoczętą nową Olimpiadę - Letnie Igrzyska Olimpijskie Beijing 2008.

Uroczystość otwarcia rzeczywiście była imponująca. Pokaz świateł i laserów, ludzie byli dodatkiem ale bardzo ważnym, jeszcze. Ale pokazali wspaniałe widowisko. Co prawda ich przesłanie może było mało czytelne dla Europejczyków - to jest jednak 5000 lat odmiennej historii i filozofii życia niż w Europie.

Ale następna olimpiada ma być w Bułgarii, chyba, to jest szansa że będzie prosta i ludzka - Bułgarii nie stać na takie wymyślanie więc pewnie będzie powrót do normalności.

Wszyscy się podniecają ile medali przywiozą polscy sportowcy. Odpowiadam: 5 (pięć)!

Dlaczego tyle, to proste. Zobacz sam:

Barcelo 1992r - 19 medali
Atlanta 1996r - 17 medali
Sydney  2000r - 14 medali
Ateny   2004r - 10 medali
Beijing 2008r =  5 medali będzie, sama matematyka

Życzę im żeby przywieźli 50, z tego 45 złotych.
Ale to tylko marzenia.
  • awatar ukryta: przepięknie to zrobili..i ta perfekcja.
  • awatar STEFAN SIARA ...: eee ja licze ze bedzie dobrze wnie bedzie sie mowilo ile szt. tylko w TVN wiadomosci "w tej chwili mamy 1,5tony zlota 0,3srebra brazowe 0,5" :D :D :D lol
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 

Zaczęła się wojna. W sumie nie wiadomo kto na kogo napadł. Wszystko jednak wskazuje na to, że Gruzja postanawiła odbić swoje terytoria do macierzy.
A jaka jest reakcja świata? Czy czegoś wam to nie przypomina? Bo dla mnie jest to taka sama rekcja jak Francji i Anglii we wrześniu 1939r. Tak - dokładnie tak samo. Teraz beda myśleć, zbierać się, dyskutować i na tym się skończy.
I tak samo by było gdyby ktoś napadł na Polskę dzisiaj. Wszędzie będą apelować, wzywać i dyskutować i koniec reakcji. Gdyby w Polsce były złoża ropy to pierwsi Amerykanie by rzucili się ale nie na pomoc tylko żeby pierwszym zająć pola naftowe. A że u nas nie ma ropy to .... licz na siebie sam.
  • awatar zakochaniwsobie: Meg Dyskusje ,narady ,spotkania...a ludzie tracą wszystko co najcenniejsze łącznie z życiem ...kurwa mać ! Polityka ,politycy ....ech słów brak !
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 


- Żebractwo jest prawem, którego nie wolno odmawiać ubogim - powiedział wczoraj kard. Renato Martino z watykańskiej Rady ds. Migracji. Skrytykował władze kilku włoskich miast, które wprowadzają zakazy zbierania jałmużny w
miejscach publicznych. - Wygląda na to, że jałmużna jeszcze długo będzie potrzebna jako wspomaganie ubogich w XXI w. - powiedział kardynał dziennikowi "Corriere della Sera".Karygodne jest to, że w XXI wieku, w bogatym kraju, członku Unii Europejskiej, ludzie muszą żebrać aby przeżyć. To jest skandal i hańba dla każdego państwa i rządu.

A postawa Watykanu jest jeszcze gorsza. Lepiej żeby ludzie żebrali na ulicy aniżeli pod kościołem. Za bardzo w oczy by kłuło? A może by tak kościół wspomógł ludzi biednych skazanych na żebractwo? Chyba dosyć pieniędzy ściągają od ludzi i z biznesu jaki prowadzą. A przypomnę że jeszcze w latach 80. XX wieku kościół inwestował w przemysł zbrojeniowy, prezerwatyw i antykoncepcji, środki farmaceutyczne i inne niezbyt zgodne z etyką. Dopiero JPII zabronił i nakazał zmianę inwestycji, ale czy to zrobiono w tej chwili niestety nie jest dostępne. Kościół znowu utajnił gdzie inwestuje i jakie dziedziny.
Przypomnijcie sobie afery Banco Abroziano, Funduszu Dzieł Religjnych (banku Watykańskiego) i innych o czym było głośno w latach 80. i 90. ubiegłego wieku.
  • awatar zakochaniwsobie: Meg "Żebractwo jest prawem, którego nie wolno odmawiać ubogim"....dopisałabym jeszcze : Kler to największa rzesza nierobów ,żyjąca z żebractwa !!!!- jak można zakazywać czegoś sobie ???? Taca w kościele jest niczym względem kapelusza żebraka!
  • awatar Nortus & Potworna spółka: celna uwaga
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Urodzona w jednym z amerykańskich szpitali
8 sierpnia 2008 r. o godz. 08.08 wieczorem dziewczynka ważyła...8 funtów i 8 uncji - powiadomiła agencja Associated Press.

Gdy personel szpitala w amerykańskim stanie Minnesota powiedział Lindsey Hauer, o której godzinie przyszła na świat jej córka Hailey Jo, kobieta uznała to za żart. Ile dziecko waży, dowiedziała się dopiero później.

Odbierający poród pracownicy szpitala zapewnili, że kupią bilety na loterię.
Jeśli to urodzinowe nagromadzenie ósemek przyniesie im szczęście, pozostanie jedynie żałować, że przy 24-godzinnej konwencji zapisu czasu i metrycznym systemie wag, o taki zbieg okoliczności znacznie trudniej.


Noworodku spod 0808080808 - niech ci się szczęści w życiu.
 

nortus
 
  • awatar ...::MagdA::...: to bylo wspaniale widowisko...
  • awatar whiteandblack: oglądałam powtórkję w tv i doszłam do wniosku ze to było chyba najbardziej widowiskowe i zaskakujace otwarcie Olimpiady jakiekolwiek widziałam...
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Zobaczymy jak nam się uda ta Olimpiada.

Ja kibicuję dwóm drużyną, ciekawe jakie będą wyniki sportowe i medalowe. Trzymam kciuki.

A na razie spokojnego wieczorku i nocki, najlepiej w objęciach ....


Maria Sadowska & Monika Pyrek "Szybciej, wyżej, dalej"

Varius Manx - Orła Cień
Żebyśmy później
nie musieli oglądać
tylko cień orła
  • awatar Galadriel: piękna piosenka :), już prawie zapomniałam, jak ją kocham :*
  • awatar zakochaniwsobie: Meg może jestem zbyt krytyczna ,ale stawiam na ....."Orła cień " ;)
  • awatar zakochaniwsobie: Meg "Siedem złotych, trzy srebrne, dwa trzonowe i pięć mlecznych - takie będą wyniki polskiej ekipy olimpijskiej " ... ale mimo wszystko trzymam za nich !
Pokaż wszystkie (3) ›