Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 23 sierpnia 2008

Liczba wpisów: 8

nortus
 
Witam.

Mamy znowu jakieś sreberko.Srebrna Maja!

Po czterech dniach przerwy znowu mamy medal! Srebro w wyścigu kolarstwa górskiego zdobyła Maja Włoszczowska. Polka przegrała jedynie z Niemką Sabine Spitz. Brąz wywalczyła Rosjanka Irina Kalentajewa.

Włoszczowska już przed czterema laty w Atenach była blisko wywalczenia medalu. Wtedy skończylo sie jednka na szóstym miejscu. Tym razem Polka miała więcej szczęścia.

Włoszczowska już na początku wyścigu przedarła się do przodu. Po pierwszym okrążeniu była czwarta, ale już na półmetku zajmowała 2. pozycję, której nie oddała do końca. Na metę dojechała 41 sekund po Niemce Spitz.

"To był bardzo trudny wyścig, na srebrny medal pracowałam przez kilka ostatnich lat. Sukces zawdzięczam nie tylko sobie, wielka w tym zasługa
trenerów" - powiedziała na mecie Maja.

Debiutująca w igrzyskach olimpijskich Aleksandra Dawidowicz zajęła 10. miejsce. Polka przez dłuższy czas jechała na doskonałej, 6. pozycji, ale pod koniec 4. okrążenia miała na trudnej technicznie trasie upadek i straty nie
zdołała później odrobić..

Na medal olimpijski w kolarstwie Polska czekała 20 lat. Ostatnim razem na podium stała nasza drużyna w składzie Joachim Halupczok, Zenon Jaskuła, Marek Leśniewski oraz Andrzej Sypytkowski na igrzyskach w Seulu w 1988 roku.

Wyniki:

1. Sabine Spitz (Niemcy) 1:45:11
2. Maja Włoszczowska (Polska) 1:45:52
3. Irina Kalentyeva (Rosja) 1:46:28
4. Catharine Pendrel (Kanada) 1:46:37
5. Chengyuan Ren (Chiny) 1:47:40
6. Petra Henzi (Szwajcaria) 1:48:41
7. Mary McConneloug (USA) 1:50:34
8. Georgia Gould (USA) 1:50:51
9. Rosara Joseph(Nowa Zelandia) 1:51:07
10. Aleksandra Dawidowicz (Polska) 1:51:21
  • awatar greerwebia: I jaka ładna ;D
  • awatar Nortus & Potworna spółka: no właśnie, podoba mi się jej zdjęcie. Jest taka kobieta, wręcz dziewczęca. I przypomina mi bardzo moją miłą koleżankę - dentystkę.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
W Międzyzdrojach można płacić talarami

Do końca września można kupić w Międzyzdrojach nową lokalną monetę - Talara Nadbałtyckiego.

Talary są w ponad 30 punktach w mieście. Między innymi w kościele, u prowadzącego kolejkę turystyczną, w pizzerii na molo, w zakładzie fryzjerskim w hotel Amber Baltic.

Żetony monetarne mogą być pamiątką, ale też środkiem płatniczym.

Pomysłodawcą akcji jest właściciel sklepu z Międzyzdrojów Sebastian Bielecki. Jak mówi, chce w ten sposób promować swoje miasto. Władze
Międzyzdrojów nie zgodziły się na wspólną akcję. Pan Sebastian namówił więc starostę powiatu kamieńskiego.

Sąsiedzi mają dukaty

Turyści chętnie kupują talary.
- Zostawiamy sobie na pamiątkę i kupujemy jako małe prezenty dla znajomych i rodziny - mówi Alicja Pniewska z Wałbrzycha, którzy przyjechała nad morze z mężem Kacprem.

W sąsiednim Świnoujściu od początku sezonu także funkcjonuje lokalna waluta - dukat "Wyspiarz". Dostępny jest w kilku wybranych punktach w
mieście.
- I schodzi jak świeże bułeczki. Takie waluty to jedne z największych atrakcji. Już kilka miast je wprowadziło - mówi jeden ze sprzedawców.

Mieli wątpliwości

Świnoujski dukat to akcja popierana przez urząd miasta.
- Tam wszystko było w porządku, monety biła mennica państwowa, a co do talara mieliśmy wątpliwości czy moneta wypuszczana jest zgodnie z prawem - mówią urzędnicy z Międzyzdrojów.

Na oficjalnej stronie miasta pojawiła się nawet informacja, że urząd nie ma z akcją nic wspólnego.

Sebastian Bielecki dziwi się takiej reakcji.
- Mennica nie musi wybijać tych monet, bo są wprowadzane tylko do lokalnego obiegu - mówi pan Sebastian. - Potrzebna jest tyko zgoda jednostki
samorządowej. Starosta powiatu zgodził się bez problemu.

Następne w Kamieniu

Starostwo wspólnie z panem Sebastianem chce wydać cały cykl monet.
- Teraz sprzedajemy talary w Międzyzdrojach. Widnieje na nich wizerunek kościoła z 1862 roku. We wrześniu będziemy wydawać monety z obrazkiem baszty kamieńskiej.Mają być dostępne 6-7 września podczas dni powiatu kamieńskiego.
 

nortus
 
Policja: wyczyścimy bramy z bandziorów.

Uzbrojeni, z psami tropiącymi wkroczyli wczoraj policjanci na szczecińskie osiedla.
Cel - skończyć z bandytyzmem.

Dwuosobowe patrole oraz funkcjonariusze w cywilu pojawili się w centrum miasta, na Niebuszewie, Skolwinie i Stołczynie. To te części miasta uważane są za najbardziej niebezpieczne.

Sprawdzano bramy, klatki, schodowe. Legitymowano wystające po bramach grupki młodzieży. Kontrolowano, czy w sklepach nie sprzedaje się alkoholu nieletnim. Akcja zakończyła się późno w nocy. Policja zapewnia, że będą kolejne. Być może nawet codziennie.

Według oficjalnych statystyk liczba przestępstw w Szczecinie maleje. Ale przestępcy są coraz bardziej brutalni i bezczelni. Dlatego wśród mieszkańców spada poczucie bezpieczeństwa.

Statystyki nie mówią prawdy

Oficjalnie policjanci zaprzeczają, że akcja ma związek z poniedziałkowymi wydarzeniami na pl. Odrodzenia. Grupka chuliganów skatowała tam policjanta. Od dwóch dni siedzą w areszcie. Trwają poszukiwania czwartego bandyty.

- To kolejne z naszych działań prewencyjnych, które planowaliśmy wcześniej. Chcemy, aby szczecinianie mieli poczucie bezpieczeństwa, gdy wychodzą na ulicę.

Przyznaje jednak, że policjanci pojawili się wczoraj także na pl. Odrodzenia.
- Będziemy kontrolować także to miejsce.

Nieoficjalnie wiadomo jednak, że poniedziałkowe wydarzenia wywołały wstrząs zarówno w komendzie wojewódzkiej, miejskiej i komisariatach.

- W Anglii policjant nie musi chodzić z bronią, bo nikt nie waży się go zaatakować. Tam nawet pies policyjny traktowany jest jak unkcjonariusz. U nas autorytet policjanta został podważony - powiedział nam jeden z wysokich rangą oficerów.

Akcja osiedle, akcja podwórko

Po ujawnieniu w mediach filmu z pobicia na pl. Odrodzenia rozgorzała dyskusja dotycząca skuteczności policji. Jeszcze nigdy żadna sprawa nie wywołała tylu komentarzy dotyczących bezpieczeństwa w mieście. Pojawiają się głosy, że funkcjonariusze muszą być bardziej stanowczy podczas interwencji. Nawet jeśli oznacza to użycie broni.

Naczelnik szczecińskiej prewencji zapewnia, że uzbrojeni funkcjonariusze psami tropiącymi będą widoczni bardziej niż do tej pory. Temu mają służyć akcje "Bezpieczny kwartał, osiedle, podwórko".

- Mieszkańcy, lokatorzy mogą być pewni, że reagujemy na każde wezwanie i uwagę o zagrożeniu. Żadnego nie lekceważymy.

A co się wydarzyło na pl. Odrodzenia?

Bandyci skatowali policjanta.
Szokujące sceny w centrum miasta. Grupka bandytów zaatakowała policjantów.
Jeden z funkcjonariuszy ma złamaną szczękę, zęby i uraz głowy.

- Nigdy w życiu nie biłem policjantów - mówili w środę. Nie wiedzą jeszcze, że całe zajście zarejestrowała kamera policyjnego monitoringu.

Do bandyckiego napadu doszło w poniedziałek o godz. 20 na pl. Odrodzenia w Szczecinie. Przy sklepie monopolowym stała grupka mężczyzn. Byli pijani. Jeden z nich podbiegł do zatrzymującego się przed przejazdem tramwajowym samochodu. Próbował wyrwać torebkę kobiecie siedzącej za kierownicą.
Kobiecie udało się odjechać.Zdenerwowany bandzior kopnął w tył auta. Chwilę potem wskoczył na maskę podjeżdżającego do przejazdu renault. To był
samochód nauki jazdy. Przestępca nie wiedział, że kursantem i instruktorem są policjanci.

- Byli po służbie - tłumaczy podkom. Katarzyna Legan ze szczecińskiej policji.

Policjanci wyszli z samochodu. Pokazali legitymację policyjną. Wtedy napadło na nich trzech kolejnych przestępców. Jednemu z policjantów udało się odciągnąć jednego z nich.
Trzech pozostałych biło drugiego funkcjonariusza. Rzucili go na ziemię i kopali. Na pomoc rzucił się przechodzień. Poszczuł bandytów psem. Zaczęli
uciekać. W tym samym czasie na miejsce zaczęły zjeżdżać kolejne wozy  policyjne.Ale żeby nie było tak pięknie. Za napad na kobietę grozi im do 4 lat więzienia a za pobicie policja aż 3 lata! Widzicie tu jakiś sens?
I żeby było jeszcze śmieszniesz ponieważ bandyta powiedział, ze on nie wiedział że to policjanci (co widać na nagraniu kamery ale chyba prokurator nie oglądała w ogóle dowodów) to prokurator uznał, że nie wiezieli że biją policjanta więc nie można ich oto oskarżać. Debilizm skończony. Jak ma być lepiej w kraju gdy prokyratura stoi po stronie bandziorów?

Ale co by nie mówić, policjanci wzięli się do roboty by pomścić swoich kolegów, którym wpierd...
łomot. Inaczej śladu po policji nie widać a ty obywatelu broń się sam. Więc dajcie mi prawo do używania broni. Sam zrobię porządek z bandziorem napadającym na mnie i mój dom.
  • awatar shara232: Jak sie cos stanie jednemu z "nich" wtedy wielka wrzawa na miesiac ..a potem cicho i ciszej, i hujnia od nowa.
  • awatar gość: tak sie składa, że znam tych "bandytow" i to nie jest do konca tak jak to opisujesz i media to robią. ale spoko
  • awatar Nortus & Potworna spółka: oczywiscie, ja znam tylko wersje medialna. ale prawda jest taka ze wczesniej policjanta ze swieczka bylo szukac w zakazanych rejonach, dopiero sie pokazali po pobiciu i na krotko.rozumiem ze za te pieniadze nie beda specjalnie narazac zdrowia,ale wiedzieli do jakiej pracy ida. nakazow pracy nie ma. a tak czepiaja sie wszystkich tylko nie bandziorow.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 

Animowany serial o bliźniakach K.

W Polsacie we wrześniu rusza nowy serial animowany
"Saloon gier". Jego akcja toczy się w podziemiach Sejmu, a jego bohaterami są politycy z pierwszych
stron gazet: prezydent Lech Kaczyński i jego brat Jarosław, premier Donald Tusk czy Janusz Palikot.

Właścicielami podziemnego salonu gier są bliźniacy Bracia K., którzy do złudzenia przypominają braci Kaczyńskich. Salon przejęli od bohaterów poprzedniej serii "Saloonu Gier", którą w 2005 r. pokazywała TVP, czyli Olka (przypomina-jącego byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) i Leszka (byłego premiera Leszka Millera).

"To w tym salonie zapadają najważniejsze decyzje w państwie, a nie na sali sejmowej" - mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy, producenta
serialu. "Nasi bracia mają luźne podejście do życia i tak naprawdę marzą o założeniu zespołu rockowego" - zdradza Marcin Męczkowski, reżyser
satyrycznej serii. "Saloon gier" nazywa politycznym serialem komediowym. "To nie będzie komentarz do bieżących wydarzeń, serial będzie się toczył własnym rytmem" - zapowiada Męczkowski. "Choć w jakimś sensie odzwierciedla to,co się dzieje na polskiej scenie politycznej"- dodaje Grzywaczewski.

Oprócz braci Kaczyńskich w serialu pojawią się także inni politycy, m.in. Janusz Palikot i Andrzej Lepper. Kryterium doboru bohaterów jest jedno: muszą być barwni, nietuzinkowi i powszechnie rozpoznawalni. "Nie interesuję
się polityką. Jeżeli scenarzysta przedstawia mi jakąś nową postać i ja jej nie znam, to znaczy, że nie zna jej też duża część Polaków i nie może się u nas pojawić" - tłumaczy reżyser.

Serial jest w tej chwili w fazie produkcji, jak najdłużej ma być trzymany w tajemnicy przed politykami. Twórcy "Saloonu gier" mają nadzieję, że nie powtórzy się historia byłej posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej, która obraziła się na Szymona Majewskiego za sparodiowanie jej w jego programie.
"Liczymy na ich poczucie humoru i dystans do siebie" - mówi Męczkowski.
12-minutowe odcinki będzie można oglądać w Polsacie co środy.

Ja bym tam nie liczył na humor władców. Znowu policja bedzie ścigała kogoś po tych 3 milionach mieszkań aby dopaść. A ze w tym kraju nie wolno mówić prawdy to się przekona niedługo poseł Palikot, za to że powiedział to co myslą wszyscy.

Myslę właśnie, że wzorem Harry Pottera trzeba będzie mówić o jednym braciszki "ten, którego imienia nie wolno wymiawiać". Co sądzicie?

A więc "ten którego imienia nia wolno wymawiać" znowu zadzwonił dzisiaj rano do brata.
  • awatar shara232: Nom sie zobaczy co to z tego bedzie... A na marginesie to mowia, ze "co dwie glowy to nie jedna", ale w wypadku Kaczorow pasowaloby raczej, ze "co za duzo to niezdrowo".
  • awatar CFF's: takie coś mi się zdaje już gdzieś było... :/ hmmm powtórka z rozrywki.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Mamy kolejne medale!

Mamy je i my i Norwedzy. I tak się zrównaliśmy w ilości medali, została jeszcze tylko różnica w ich jakości. Ale mamy po 10 krążków kolorowych.

Honor polskich kajaków uratowany! W ostatniej z ośmiu finałowych szans nie zawiodły Aneta Konieczna i Beata Mikołajczyk. Polki wywalczyły srebro w K2 na 500 metrów. To dziesiąty "krążek" naszej reprezentacji w Pekinie. Tym samym wyrównaliśmy nasz wynik z Aten.

Polki finiszowały na drugim miejscu, ale na potwierdzenie wyników musiały chwilę poczekać. Trzecie na mecie Francuzki miały do nich tylko 0,036 s straty. Tym razem to jednak do nas uśmiechnęło się szczęście.

A Norwedzy zdobyli krążki w piłce ręcznej kobietZestawienie medali:

Polska

Bryting - Fristil
     17 aug 72kg K 3  Agnieska Wieszczek (POL)
Fekting
     15 aug Lag Karde M 2  Polen (POL)
Friidrett
     15 aug Kule M 1  Tomasz Majewski (POL)
     19 aug Diskos M 2  Piotr Malachowski (POL)
Gymnastikk - Turn
     18 aug Sprang M 1  Leszek Blanik (POL)
Kano/kajakk - Sprint
     23 aug K2 500m K 2  Mikolajczyk/Konieczna  
                                         (POL)
Roing
     17 aug Dobbeltfirer M 1  Polen (POL)
     17 aug Lettvekt firer M 2  Polen (POL)
Sykling - Terreng
     23 aug Rundbaneritt K 2  Maja Wloszczowska
                                            (POL)
Vektlofting
     17 aug 94kg M 2  Szymon Kolecki (POL)


Norwedzy:

Friidrett
     23 aug Spyd M 1  Andreas Thorkildsen (NOR)
     21 aug 20km kappgang K 2  Kjersti Plätzer
                                           (NOR)
Handball
     23 aug Kvinner 1  Norge (NOR)
Kano/kajakk - Sprint
     22 aug K1 1000m M 2  Eirik Veras Larsen
                                          (NOR)
Ridning - Sprang
     18 aug Lag 3  Norge (NOR)
Roing
     16 aug Singlesculler M 1  Norge (NOR)
Skyting
     16 aug Skeet M 2  Tore Brovold (NOR)
Svomming
     11 aug 100m bryst M 2  Alexander Oen (NOR)
     15 aug 200m bryst K 3  Sara Nordenstam (NOR)
Taekwondo
     23 aug +67kg K 2  Nina Solheim (NOR)
 

nortus
 
Władze Celticu Glasgow ukarały Artura Boruca grzywną 50 tys. funtów za złamanie zakazu picia alkoholu. Informację klub mistrza Szkocji ogłosił w sobotę rano.
Nie chodzi jednak o incydent na zgrupowaniu reprezentacji Polski po meczu z Ukrainą we Lwowie, ale o wydarzenie podczas przedsezonowego tournee Celticu w Holandii.
"Polish Bad Boy Artur Was Hammered Over Boozy Antics During Dutch Trip" (Polski zły chłopiec Artur skarcony za alkoholowe nawyki podczas tournee w Holandii) - napisał na stronie internetowej dziennik "Daily Record". Szkoci
piszą, że po wyrzuceniu za pijaństwo z reprezen-tacji Polski przez trenera Leo Beenhakkera bramkarza Celticu spotkała kolejna kara. Trener Gordon Strachan wściekły za kolejny wybryk Polaka zdecydował się ukarać go za incydent podczas pobytu w Rotterdamie, gdzie jego drużyna grała towarzyski mecz z Feyenoordem. Boruc złamał tam narzucony przez trenera zakaz picia alkoholu w hotelu.

50 tys. funtów to niezwykle wysoka grzywna (prawdopodobnie najwyższa w historii, jaka dotknęła polskiego piłkarza). Decyzję Strachana wsparł dyrektor wykonawczy Celticu, Peter Lawwell, uznając, że kara musi być tak wysoka, bo każdy zawodnik mistrza Szkocji powinien zachowywać się zagranicą jak ambasador klubu. - Wysokość grzywny może szokować, ale piłkarze na tym poziomie zarabiają tak wiele, a powinni zachowywać najwyższe standardy i dpowiedzialność.A ja proponuję żeby takimi mandatami karać też  pijanych polskich kierowców jeżdżących po drogach.

Boruc nie jest już dzieckiem i jeśli pan i władca zakazuje picia to trzeba tego przestrzegać. Może Polacy wreszcie by się nauczyli kiedy wolno pić.
 

nortus
 
Czy to możliwe w Polsce?
Bezprecedensowy przetarg w amerykańskim eterze: kto go wygra, będzie musiał zaoferować bezpłatny internet bez kabla. -Rozważymy taki pomysł u nas -mówi "Gazecie" Anna Streżyńska, prezes UKE.

Każdy Amerykanin musi mieć dostęp do szerokopasmo-wego internetu za darmo - jak zaklęcie powtarza w mediach Kevin Martin, szef Federalnej Komisji
Łączności (FCC).

Amerykanie traktują internet jako narzędzie cywilizacyjnego rozwoju. A zaczynają odstawać od reszty świata: w rankingu OECD USA spadły z 4. na 15. miejsce pod względem odsetka gospodarstw domowych z dostępem do szybkiego internetu. Japończyk ściąga film z internetu w 2 minuty, Amerykanin - w 2 godziny, a płacą za dostęp tyle samo. Kiepsko wypada zwłaszcza prowincja
USA, gdzie wciąż króluje wolny dostęp przez modem lub z satelity.

Szefowi FCC zamarzył się darmowy internet dla każdego. Niedługo komisja będzie wystawiać na przetarg kolejne częstotliwości radiowe, dzięki którym do klientów dociera telewizja, radio, telefonia komórkowa czy właśnie bezprzewodowy internet. Za takie miejsce w eterze firmy płaciły ostatnio po kilka miliardów dolarów.

W nowym przetargu FCC chce wpisać warunek: powszechny internet za darmo. - Przetarg mógłby ruszyć w połowie 2009 r.

Gdzie tu interes operatora? Na darmowy internet ma przeznaczyć 25 proc. pasma, a resztę wykorzystać na dowolne usługi odpłatne. Chętnych na nie nie zabraknie, bo darmowy internet będzie miał ograniczenia: FCC chce odfiltrować z niego m.in. materiały pornograficzne. Ponadto będzie szybki, ale nie superszybki.FCC mówi o transmisji 768 kb/s - to wystarczy do pogadania przez Skype'a, wejścia na strony WWW czy ściągania poczty, ale do oglądania filmów na żywo raczej nie.

W USA martwią się, że szybki internet dociera tylko do 38 proc. gospodarstw wiejskich. A w Polsce wg GUS ponad połowa wszystkich domów nie ma w ogóle dostępu. Poza dużymi miastami Polacy mogą często tylko pomarzyć o internecie.

W tym tygodniu od Amerykanów wzięliśmy tarczę antyrakietową i iPhone'a...
Pomyśleliśmy -a może przeszczepić też pomysł na bezpłatny internet?

Szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska zapowiada, że to rozważy. A okazja będzie - za kilka miesięcy startują dwa przetargi na częstotliwości, którymi można dostarczać także szybki internet.

Pożyjemy, zobaczymy.
Przydałoby się w Polsce coś takiego gdyż dostęp do interetu w Polsce jest na bardzo dalekim miejscu. Poza kosztami sprzętu, które w Polsce nie są niskie to opłaty za dostęp do netu jest horrendalne w stosunku do zarobków Polaków.
 

nortus
 
  • awatar Serenka :): co do twojego pytania - nie, nie otworzyłam sklepu internetowego i nie mam zamiaru
  • awatar Nortus & Potworna spółka: to dzięki, bo jak zobaczyem jeszcze podane ceny to skojarzenie miałem jednoznaczne. pozdrawiam
  • awatar taki: Na prawdę ładny.....
Pokaż wszystkie (3) ›