Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 21 lipca 2008

Liczba wpisów: 13

nortus
 
Witam,
i tak minął kolejny weekend. Pogoda niestety jest dupna, co chwila pada i świeci słoneczko.
Dzisja lasek juz jest zaliczony, śniadanko razem z kotkiem zjedzone, czas iść załatwiac różne i różniste sprawy w mieście.
Ale wcześniej był poranny przegląd ... no właśnie czego. Chyba głupoty, bo gdy człowiek to czyta to nie wiadomo śmiać się czy płakać.
Przykład?
Proszę bardzo.

1/ sąd skazał sprzedawcę w sklepie RTV za to że nie chciał sprzedać towaru klientowi! Czy to nie paranoja? Sprzedawca nie chciał sprzedać sprzętu za 1300zł? ALe mądry sąd w Polsce znalazł przepis ("zaocznie - został skazany przez Sąd Grodzki w Kielcach na 200 zł grzywny i 80 zł kosztów sądowych za to, że "umyślnie odmówił sprzedaży amplitunera kina domowego Yamaha RXV 861 dla
Piotra T.", co stanowi naruszenie art. 135 kodeksu wykroczeń."). A już dawno powiedziano: daj mi winnego a znajdzie się paragraf.

2/ Na jednym z przedmieść Chicago lokalne władze uchwaliły grzywnę w wysokości 25 dolarów za publiczne pokazywanie bielizny wystającej spod ubrania - informuje agencja AP. Grzywna grozi każdemu,komu wystaje więcej niż 7,6cm bielizny.
Burmistrz Lynwood Eugene Williams tłumaczył, że młodzi mężczyźni paradują po miasteczku zaledwie w połowie ubrani. Przykład takiego ubierania się na fotce.

3/ L. Dorn na blogu: - Wyrażam ubolewanie, że w gronie kilkunastu osób podejmujących decyzje
bezpośrednio brzemienne w skutki dla mojej partii, a przez to, pośrednio,dla mojego kraju, są osoby, którym inteligencja niejako automatycznie kojarzy się z ciężkim schorzeniem psychicznym - napisał Ludwik Dorn w swoim
blogu. Odniósł się do piątkowej wypowiedzi Marka Suskiego w radiu TOK FM, w której stwierdził, że Dorn wykazuje cechy autystyczne.

No cóż, w PiS nie kochają inteligentów bo za dużo myślą. W tym również wykształciuchów, więc co się dziwić Suskiemu że każdy inteligent to chory umysłowo. On do tych pierwszych się nie zalicza.

4/ 1/3 urodzonych w Szkocji dzieci ma matkę z Europy Wsch.

Niemal co trzecie dziecko, które w ubiegłym roku przyszło na świat w Szkocji ma matkę pochodzącą z krajów Europy Środkowej lub Wschodniej - informuje
tygodnik "Scotland on Sunday", powołując się na najnowsze dane z rejestrów urzędów stanu cywilnego (the General Registers of Scotland).

Dzięki przyjazdowi do Szkocji około 52 tys. imigrantów z nowych krajów UE po 1 maja 2004 roku (dane brytyjskiego MSW), a także osiedlaniu się w Szkocji mieszkańców z innych części Zjednoczonego Królestwa, liczba ludności w Szkocji jest na najwyższym poziomie od 25 lat.

Wcześniej rząd Szkocji ogłosił, że w szkockich szkołach uczy się 3347 uczniów, których pierwszym językiem jest polski.

Z danych urzędów stanu cywilnego wynika, że liczba urodzin w 2007 roku wzrosła piąty rok z rzędu i po raz pierwszy od 10 lat przewyższyła liczbę zgonów. Oznacza to, że wcześniejsze prognozy, które sugerowały spadek liczby
ludności poniżej progu 5 mln, zapewne się nie sprawdzą.

Cóż, przychały byki rozpłodowe z Polski to i ludność się powiększa. A ile będzie dzieciaków pozamałżeńskich. Przyjaźń zbliża ludy i narody - czasami na 20 lat alimentów.
 

nortus
 

Chloe Marshall, 17-latkę, która nosi ubrania rozmiar 16 i stanęła do konkursu o tytuł najpiękniejszej Angielki, pokochała cała Wielka Brytania.

Dziewczyna spodobała się również członkom jury wyborów Miss Anglii - przyznali jej tytuł Pierwszej Wicemiss.
Swoją drogę na szczyt Chloe rozpoczęła zdobywając tytuł Miss Surrey. Bez trudu pokonała siedem szczupłych dziewczyn i znalazła się w finale Miss
Anglii. - Chciałam dostać się do konkursu Miss Anglii, aby pokazać wszystkim, że można być pięknym niezależnie od rozmiaru, który nosisz -
mówiła wtedy.

W finale znalazła się również 21-letnia Katrina Hodge, zwana również ''Combat Barbie''. Piękna Katrina służy w wojsku w stopniu starszego
szeregowego. Najpierw została odznaczona za służbę w Iraku, teraz zdobyła w konkursie nagrodę Eco Girl. ''Combat Girl'' razem z Chloe Marshall przyćmiły zdobywczynię tytułu Miss Anglii, 22-letnią Laurę Coleman. Najpiękniejsza Angielka pochodzi z naprawdę pięknej rodziny. - Moja mama i babcia są królowami piękności, więc jest to
tradycja rodzinna - stwierdziła Laura.


Czyżby chodzące kości zaczęły być odsuwane? Przecież jak się czasami popatrzy na te kościotrupy na wybiegach to aż w krzyżu boli. To maja być wzory kobiecego ciała? Dobrze, że już w kilka państwach zaczęli zwalczać te wieszaki w świecie mody.
 • awatar Nortus & Potworna spółka: Człowiek jest jaki jest. Nie można tylko promować kościotrupów. Czytałem, że w Argentnie chyba każdy sklep z ubraniami musi mieć wszystkie rozmiary aż do 46 włącznie. Nie tylko dla nastolatek mających same kości. Odwrotnie niż w Polsce. Tu tylko chuuuude mogą coś kupić. I faceci podobnie.
 • awatar :->: Dzień dobry :> Ładna jest z twarzy i wygląda na naprawdę sympatyczną :> Należała jej się wygrana :>Tak w ogóle wygląda na starszą niż w rzeczywistości :> . Tylko panie nortus po co szykanować chudsze ?:> jakbym nie dostała w sklepie rozmiaru bluzki Xs to chyba musiałabym sobie sama szyć :> A po Pana wypowiedziach widać dośc mocną pogardę to "chodzących kości" a przecież "człowiek jest jaki jest".Owszem te anoreksje z wybiegów powinni usunąć i tutaj nie ma o czym mówić .I nie tylko z wybiegów ,bo w mediach doskonale widać jaki model sylwetki przeważa.Wiem ,że tam chwile temu była reklama balsamów dove gdzie pojawiały się takie kobiety o normalnych kształtach, ale przecież to był jedynie doskonale zaplanowany chwyt marketingowy:> .Też nie bardzo wyobrażam sobie na wybiegach dziewczyny z nadwagą w strojach kąpielowych .Każdy doskonale wie ,że lepiej prezentują się te "chodzące wieszaki".I nikt nie zatrudni "grubszej", bo poprostu to by się nie sprzedało. Nie można popadać ze skrajności w
 • awatar :->: Nie można popadać ze skrajności w skrajność , w sklepach powinny być wszystkie rozmiary ubrań , a na wybiegach dziewczyny ,które chociaż się nie głodzą,ale mają szczupłą sylwetkę. W mediach tym samym powinny być jedne i drugie :> .Słyszał Pan ,że otyłość jest cywilizacyjną chorobą. Jeżeli będą pokazywać tylko grubsze^^ to niedługo będziemy przewijać się na ulicach wśród tłumów dzieciaków z nadwagą obżerających się fastfoodami :> "Bo w TV są sami grubsi wiec nie ma się czym przejmować, bo to normalne" W przyrodzie powinna panować równowaga. Każdy jest jakim się urodzi.I tego jakim się będzie nie można wybrać więc trzeba zarówno grubszych jak i tych chudych akceptować.Nie każdy chudy człowiek się głodzi a nie każdy grubszy obżera. :> Miłego dnia życzę.
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Podczas przekazywania znaku pokoju podczas mszy za duszę profesora Bronisława Geremka, prezydent Lech Kaczyński podał rękę stojącym za nim byłym prezydentom Ryszardowi Kaczorowskiemu i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Ominął jednak Lecha Wałęsę - zauważył onet.pl.


Wrogość między obu politykami musi być tak duża, że nie przezwyciężyli jej nawet podczas uroczystości żałobnej. Lech Kaczyński podał rękę nie tylko swoim poprzednikom, ale też siedzącym w tym samym rzędzie Bronisławowi Komorowskiemu, Bogdanowi Borusewiczowi, Grzegorzowi Schetynie i Donaldowi Tuskowi, który sam podszedł do prezydenta

================================================
On nawet buraki chyba nie umiałby zbierać. A mieni się jako katolik. Chyba taki sam jak ci co stali z poniższym transparentem pod kościołem 2 dni temu.
 

nortus
 
Nocne kradzieże trakcji i paraliż między Opolem a Wrocławiem

W nocy w okolicach Oławy złodzieje ukradli ponad 200 metrów trakcji kolejowej, a kolejne 800 metrów i zostało zniszczonych. Pociągi na trasie Wrocław-Opole mają kilkugodzinne opóźnienia.

Kradzież stwierdzono w niedzielę przed północą. Od tamtej pory ruch kolejowy na trasie Opole-Wrocław jest mocno utrudniony, a spóźnienia pociągów sięgają nawet kilku godzin. Pociągi dalekobieżne mają przynajmniej dwugodzinne opóźnienia, bo właśnie tyle czasu zajmuje przejazd okrężną trasą, tzw. nadodrzańską

=================================================A A od czego są policja i sokiści? W nocy się dobrze śpi, panowie, prawda? A zlikwidowac punkty skupu metali. Przecież kradną wszystko co się da. W Szczecinie pomnik byłego Nadburmistrza Miasta odtworzono nie z brązu tylko z plastiku, żeby nie ukradli grobu. Czy to normalny kraj?
 • awatar zakochaniwsobie: Meg Toż to Polska ...Polak potrafi ,pobieraliśmy ponad 40 lat naukę z dzikiego wschodu ....nauka nie idzie w las w nas...o jaką myśl nabazgrałam .... Plastikowy pomnik z brązu -to brzmi ! ;) pozdrawiam i miłego wieczoru życzę !
 • awatar Nortus & Potworna spółka: Witam, kompletnie nie rozumiem dlaczego Ciebie to dziwi? W tym kaju to przecież norma, że coś się robi z czegoś innego. ha ha. A jak to brzmi, brązowy pomnik z plastiku. Patetnt Szczeciński? być może.
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
 • awatar gość: żal że to on juz odszedł. A tyle jeszcze mógł zrobić dla Polski.
 • awatar max: Dzieki niemu mozemy dzisiaj jezdzic po europie i mieszkac w anglii. thank you mr profesor
 • awatar zyta: ciekawe zdjęcie, takim chce go zapamiętać. Widac, że jest zadowolony. My też bo możemy być gdzie chcemy w Europie.
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
A to własnie ten plastikowy brąz. Odtworzono brakujące popiersia i napisy. Po wojnie zniszczono je bo niemieckie.
 • awatar zakochaniwsobie: Meg No ładny brązowy plastik ....;)
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Żyj tak jak ta minuta miała być Twoją ostatnią. Dziel się miłością i przyjaźnią.
Nie odkładaj wszystkiego na przyszłość - żyj teraz

Zajrzyj do załącznika w formie .pps

Zastanów się i wykorzystaj
 

nortus
 
Internauci zachodzą w głowę, jak zinterpretować słowa słynnego wróżbity Nostradamusa.

Przepowiedział on wybór czarnego papieża i rychły koniec chrześcijańskiego świata. Są tacy, którzy twierdzą, że w przepowiedni chodziło o wybór "najpotężniejszej osoby na świecie". Kiedyś był nią papież, teraz jest prezydent USA. Czy po wyborze Baraka Obamy na ten urząd grozi nam apokalipsa?

Według Nostradamusa, ostatni papież ma być czarnoskóry i będzie papieżem apokalipsy. Jego rządy mają być okresem gwałtownych wojen chrześcijańsko-muzułmańskich i konfliktów na Wschodzie. W tym czasie w Azji narodzi się tyran, antychryst, który rozpęta wielka wojnę i podbije Europę.
"Jedna z interpretacji tego proroctwa mówi, że odnosi się ono do osoby <najważniejszej> w czasach Nostradamusa. Wtedy był nią papież. Teraz trzeba ją czytać inaczej. Może więc chodzić o innego potężnego człowieka, o prezydenta Stanów Zjednoczonych" - czytamy na jednym z wielu forów internetowych poświęconych temu tematowi. W sieci można znaleźć dziesiątki podobnych głosów.

Przeciwnicy Obamy, którzy wykorzystują lęk wielu Amerykanów przed pierwszym czarnym prezydentem USA, zarzucają internet filmikami sugerującymi, że jest on antychrystem. Powołują się przy tym na Nostradamusa. Piszą, że przepowiedział on koniec świata w 2012 roku, czyli pod koniec pierwszej kadencji Obamy, jeśli będzie wybrany
 • awatar Drołek Jeż: No to już lepsza przepowiednia od czarnego papieża. Bardziej jakaś realistyczna. Aczkolwiek to nadal tylko przepowiednie, wcześniej to pani Clinton miała wygrać wybory i sprowadzić koniec świata. Nie mniej jednak, ta przepowiednia z 2012 jest dość intrygująca, wiele faktów faktycznie się potwierdza, jak np. wzmożona aktywność słońca.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 
Niedaleko Stavanger, w regionie Ryfylke, koło miejscowości Jorpeland, a dokładnie w Solbakk odkryto w 1923r ślady starożytności.

Dzisiaj stanowią one atrakcję turystyczną.
 • awatar Drołek Jeż: łał, skąd oni mieli wtedy ten czerwony sprej ;)
 • awatar Nortus & Potworna spółka: pewnie kupili w Lidlu. A poważnie to ak wygląda po konserwacji, żeby było wyraźnie czytelne i widoczne.
 • awatar muzungu2: piękne ;) Wygląda znakomicie czerwony kolor na skałach :D
Pokaż wszystkie (3) ›
 

nortus
 
 • awatar muzungu2: WoW :o Większe niż Pamela :D :D :D
 • awatar mojeoko: większe nie oznacza lepsze ;]]
Pokaż wszystkie (2) ›