Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 12 czerwca 2008

Liczba wpisów: 24

nortus
 
Reklama poranka w Esce Rock została zakazana w 10 miastach w Polsce. Powód? Bo dla wielu Polaków jest zbyt kontrowersyjna - ukazuje Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego leżących w łóżku, z ogromnymi walorami, a obrazek wieńczy napis "W dobrej formie od rana Wojewódzki i Figurski w Esce Rock.
  • awatar karaombre: lolllll ;)
  • awatar zakochaniwsobie: Reklama dźwignią... kołder! hahahhaaaaaaaa
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: to już moda czy obowiązek?
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: historia kołem się toczy


www.widelec.pl/widelec/1,82861,4804515.html


przepraszam za soczysty język
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: przyjaciele są jak anioły:
dodają nam skrzydeł,
kiedy zapominamy jak się lata.
  • awatar Srutu tutu ;]: Wierzysz w przyjaciół? ja nie
  • awatar Nortus & Potworna spółka: A ja wierzę. Przyjaciel to ktoś bardzo oddany drugiemu człowiekowi i to się zzdarza. Ale nie jest to ktoś kogo znamy kilka minut, jak niektórzy takich ludzi nazywają już przyjaciółmi. Zobacz na mój wpis o przyjaźni przed chwilą
Pokaż wszystkie (2) ›
 

nortus
 
... "Już nie raz pisałam na moim joggerze o przyjaźni, o życiu .. Pisałam o tym, że nie łatwo trafić na ludzi dobrych, uczciwych ".. co powiedzą, że pomogą a nóż wepchną Ci gdy nagle spuścisz wzrok..". Takich ludzi nie brakuje. Chamstwo, nienawiść i egoizm czają się na każdym kroku, gdziekolwiek byś nie pojechał, gdziekolwiek byś nie był obrabianie komuś dupy to już jest po prostu czysta przyjemność. Nie o tym mowa. Mowa o słowie nielubianym przeze mnie. Albo inaczej.. nie lubię jak ktoś NADUŻYWA tego słowa. Słowo jak słowo. Po prostu dla mnie ono ma duże znaczenie i nie powinno być rzucane na wiatr i na każdą jedną osobę. Powinno być przeznaczone dla tych ludzi, którzy naprawdę są tego słowa warci.

Niestety.. ostatnimi czasy w telewizji, w prasie, w radio non stop słyszę .. Pozdrawiam moich przyjaciół i tu cała lista osób z klasy .. czy tam typowych znajomych, a nie przyjaciół .. Zacznijmy jednak o słownika .. Co to właściwie znaczy "przyjaciel".

Przyjaciel - to osoba, która darzy się przyjaźnią.

Przyjaźń - według Arystotelesa, jedna z cnót, chociaż, w przeciwieństwie do cnót kardynalnych, nie jest ona cnotą normatywną. Filozof ten twierdzi także, że istnieje kilka rodzajów przyjaźni: idealna (teleia philia, będąca wartością samą w sobie), oraz takie, z których każda ma spełniać pewien cel (przyjemność lub użyteczność). Termin ten używany jest dziś w celu opisania relacji między osobami, które się wzajemnie wspierają i współpracują ze sobą. Cechuje się z reguły solidarnością, lojalnością i afektem. W powszechnej definicji przyjaźń oznacza także altruizm, czyli bezinteresowne działanie na rzecz innej osoby. Jednak według założeń psychologii ewolucyjnej przyjaźń to przejaw altruizmu odwzajemnionego, a więc związana jest z - najczęściej nieświadomym - oczekiwaniem rewanżu ze strony przyjaciela. Brak takiego rewanżu, podobnie jak nielojalność, jest częstym powodem zerwania przyjaźni. Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają. Jednak badania wykazały, że w większości przypadków jest to złudzenie związane z chęcią poprawy samooceny. Wierząc, że przyjaciołom zależy na nas, budujemy poczucie własnej wartości. Źródło definicji : www.wikipedia.pl

Zacznijmy więc. Każdy może mieć inne poczucie przyjaźni. I owszem. Każdy z Nas jest inny. Mnie osobiście podejście w dzisiejszych czasach do tego słowa jest dziwne, bo jest to słowo ważne, a nadużywane za często. Ale jak wiadomo : tysiąc ludzi, tysiąc opinii. Ja lubię się roztrząsać nad problemami społecznymi. A to powinien być jeden z nich. Nawet kiedyś w DD TVN było o przyjaźni. I wypowiadał się psycholog i stwierdził, że przyjaźń powinna być trwała, uwarunkowana pewnymi cechami charakteru i zawarta dobrowolnie. Dzisiaj mając przyjaciela oczekujemy od niego (nich) nie wiadomo czego. A przecież przyjaźń nie ma się opierać tylko na dawaniu i braniu i oczekiwaniu tego samego. Wsparcie i owszem powinniśmy mieć, powinniśmy mieć czas i powinniśmy mieć nadzieję, że ta druga osoba zwana przez nas przyjacielem ten czas, zrozumienie i wsparcie nam okaże. Ale wiadomo, że każdy dzisiaj ma swoje życie i nie zawsze może mieć dla nas czas, co nie znaczy, że nie ma telefonów, maili, smsów i że nie można załatwić tego w inny sposób. Dla chcącego nic trudnego.

Czas na moje ulubione cytaty. "Przyjaciel, który odchodzi nigdy nim nie był", "Prawdziwy przyjaciel wnosi więcej w nasze szczęście niż tysiąc wrogów w nasze nieszczęście.", "Pospolity przyjaciel nigdy nie widział Twojego płaczu. Prawdziwy przyjaciel ma ramiona przemokłe Twoimi łzami.", "Nie ma przyjaźni bez zaufania i nie ma zaufania bez uczciwości. ", "Przyjaciele są jak ciche anioły, którzy dodają nam skrzydeł kiedy nasze skrzydła zapomniały jak latać."

I cóż jeszcze .. Zawiodłam się nie raz i nie dwa na "przyjaźni", stąd też dzisiaj jestem o te kilka lat do przodu mądrzejsza. Dziś wiem, że przyjaźni nie można kupić. Jeśli ktoś jest twoim przyjacielem, to choćby się waliło i paliło on będzie zawsze. Nie zostawi nigdy w potrzebie, wysłucha, pomoże, wesprze i będzie zawsze .. na zawsze i na wieczność .. Bo przyjaźń to nie fałsz jak w piosence, ale przyjaźń to relacja między dwojga wspaniałymi ludzi, którą trzeba pielęgnować żeby nie umarła nigdy " ...

Zaczerpnąłem ten tekst, z którym się całkowicie zgadzam, ze strony www.kasiula.jogger.pl i jeszcze jedna myśl:

“Kochaj całym sercem, kochaj całą duszą. Nie baw się miłością, miłość to nie gra. Kochać byle kogo nigdy się nie zmuszaj, wtedy się przekonasz jaką moc to ma. ”

 

nortus
 
To była największa impreza w Szczecinie. Następna za ........ lat. Może. Było super.

 

nortus
 
Coś co wskazuje nam drogę w trudnych chwilach. Szkoda tylko, że to dotyczy tylko statków. Żeby tak jeszcze nam w życiu wskazywało słuszną drogę.
 

nortus
 
Szkoda tylko, że tak daleko od nas są położone. Ale położyć się pod taka palmą i wypić drinka w miłym towarzystwie, ehhhh, to jest życie.
 

nortus
 
Odpowiedni strój do kolacji jest ważny, jakże ważny ....
 

nortus
 
Zachód słońca - najcudowniejsza pora doby. Konkurować z nią może tylko ranny wschód słońca. A zachód słońca w ramionach ukochanej osoby - to już szczyt ......
 

nortus
 
"Kruzensztern" ponownie w Szczecinie.

To drugi co do wielkości (po "Siedovie") żaglowiec szkolny na świecie. Ma 114 m długości i aż 34 żagle, o łącznej powierzchni 3,4 tys. m kw

 

nortus
 
Tall Ships of the world

czyż one nie są piękne, białe żagle na błękicie morza i nieba .......
 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: United Yacht Sales Collection of Best Yachts Video

może jakiś jachcik i wybrać się na zachód słońca na Bałtyku?

 

nortus
 
Nortus & Potworna spółka: Dar Młodzieży - Tall Ships Races Szczecin

był w zeszłym roku i będzie w ten weekend na Wałach Chrobrego

 

nortus
 
STS Dar Młodzieży -
to trzymasztowy polski żaglowiec szkolny (fregata)typu B-95,następca Lwowa i Daru Pomorza.
Żaglowiec zbudowany został w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, w 1981 roku, częściowo za składki społeczne. Uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982r. Matką chrzestną została żona wielce zasłużonego komendanta „Daru Pomorza" kpt. ż.w. Kazimierza Jurkiewicza - Helena Jurkiewicz. W 1983 r. wziął udział w zlocie żaglowców w Japonii, o rok później w kanadyjskim Tall Ships Races. W latach 1987-1988 okrążył Ziemię drogą wokół przylądka Horn. W 1992 roku uświetnił 500 rocznicę odkrycia Ameryki rejsem do USA.

Brał udział w regatach Tall Ships Races: 1982, 1984, 1986, 1995-1996, 2001, 2002, 2003, 2006, 2007 

nortus
 
DAR  MŁODZIEŻY            fregata

12 listopada 1981 roku, z pochylni zakładu "C" Stoczni Gdańskiej, spłynął biały kadłub żaglowca noszącego nazwę "Dar Młodzieży". Uroczyste podniesienie bandery odbyło się 4 lipca 1982 r. Matką chrzestną została Helena Jurkiewicz - żona wielce zasłużonego komendanta "Daru Pomorza", kpt.ż.w. Kazimierza Jurkiewicza. Statek zastąpił w szkoleniu stojący przy Nabrzeżu Pomorskim portu gdyńskiego wysłużony "Dar Pomorza", który od tego dnia stał się oficjalnie statkiem - muzeum.

"Dar Młodzieży" to żaglowy statek szkolny typu B-95. jego głównym konstruktorem Jest inż. Zygmunt Choreń. Statek jest trzymasztową fregatą dysponującą 26 żaglami o powierzchni 3137,5 m2. Napęd pomocniczy stanowią dwa silniki o mocy 750 KM. Długość całkowita wynosi 109,2 m wraz z bukszprytem, szerokość- 14 m, zanurzenie maksymalne- 7 m. Statek dysponuje 150 miejscami dla praktykantów, natomiast załoga liczy 44 osoby. Ponadto mogą być zaokrętowani pracownicy dydaktyczni, żeglarze i goście, dla których statek dysponuje:
- dwoma kabinami jednoosobowymi (wc, prysznic, umuwalka),
- pięcioma kabinami dwuosobowymi (wc, prysznic, umuwalka),
- sześcioma kabinami dwuosobowymi (umywalka),
- jedna kabina czteroosobową (umywalka).

Statek jest własnością Skarbu Państwa, a armatorem jest Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, uczelnia kształcąca od 75 lat oficerów nawigatorów, mechaników, elektryków i radiooficerów okrętowych, a także wykwalifikowane kadry w zakresie obsługi portów i floty, zarządzania oraz remontu maszyn i urządzeń portowych i okrętowych. Na "Darze Młodzieży" szkoleni są studenci nawigatorzy na przemian z Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i w Szczecinie.

"Dar Młodzieży" jest najnowszym żaglowcem Polskiej Marynarki Handlowej i należy do ścisłej czołówki najpiękniejszych żaglowców na świecie. Dziennikarze z wielu krajów nadali polskiej fregacie różne imiona jak: "Biała Dama", "Księżniczka Oceanów", "Piękna Polka". Pieniądze na budowę zebrała przede wszystkim polska młodzież, stąd wzięła się nazwa statku.

TECHNICZNE:
długość max.       -109,2 m
długość kadłuba    - 94,2 m
wysokość max.      - 50,1 m
szerokość          - 13,9 m
zanurzenie         -  6,3 m
tonaż              - 2385 BRT
wyporność          - 2946 t
liczba żagli       - 26
powierzchnia żagli - 3137,5 m2
silnik             - 2x750 KM, Cegielski-Sulzer, Diesel
rok budowy         - 1982
typ                - fregata trzymasztowa
załoga             - 150 praktykantów +44 załogi stałej
stocznia           - Stocznia Gdańska
materiał konstr.   - stal
armator            - Wyższa Szkoła Morska w Gdyni

Osiągi pod żaglami:
największy dzienny przebieg: 264.7 Nm
  (średnia prędkość 11.29 węzłów)
największy przebieg na wachcie: 56.1 Mm
  (średnia prędkość 14.2 węzłów)
maksymalna prędkość chwilowa: 16.5 węzłów

Osiągi pod silnikiem:
prędkość ekonomiczna: 9 węzłów
prędkość maksymalna: 12 węzłów
 

nortus
 
Żaglowce, parada Oldtimerów, międzynarodowy festiwal fajerwerków, piaskowa Sedina, koncerty szantowe, Mattafix, Budka Suflera i Bracia - to największe atrakcje zbliżających się Dni Morza. Impreza odbędzie się jak zwykle w czerwcowy weekend (13–15.06).
Dar Młodzieży (Polska), Mercedes (Holandia), Loth Loriën (Holandia), Brabander (Litwa) po rocznej nieobecności znów przypływają do Szczecina. Jednostki staną przy szczecińskich nabrzeżach Wałów Chrobrego, dla mieszkańców i turystów otwarte zostaną wszystkie pokłady. Dodatkowo wpłynął już do Szczecina rosyjski Kruzenshtern - gość ubiegłorocznych Regat.

Atrakcje Dni Morza 2008

Żaglowce
Dar Młodzieży (Polska),Kruzenshtern (Rosja), Mercedes (Holandia), Loth Loriën (Holandia), Brabander (Litwa) po rocznej nieobecności znów przypływają do Szczecina. Jednostki staną przy szczecińskich nabrzeżach Wałów Chrobrego, dla mieszkańców i turystów otwarte zostaną wszystkie pokłady.

Oldtimery
Jednostki zbudowane przed 1950 rokiem, o tradycyjnym ożaglowaniu oraz motorowe - oryginalne lub zbudowane na elementach dawnej jednostki, w przeszłości używane do pracy. A więc jachty  – niezależnie od ich wieku, nie uważa się za oldtimery.
Dzisiaj w Amsterdamie, Breście, Kiel, Rostoku czy Stralsundzie – na kilkuset europejskich imprezach żeglarskich, spotyka się co roku kilka tysięcy oldtimerów. W Polsce jest ich – kilka.

Szczecińskie zloty oldtimerów pomyślane zostały jako kolejne kroki przygotowań do finału The Tall Ships’ Races 2007r. Od 2005r. w każdy drugi weekend czerwca spotyka się na Wałach Chrobrego i Łasztowni coraz więcej oldtimerów z Niemiec, Holandii i Polski. Wybrany termin pozwolił na umieszczenie imprezy w europejskim kalendarzu żeglarskich wydarzeń.
Zlot Oldtimerów w Szczecinie ma swój standard, na który składają się: żeglarska biesiada, zawody sportowe dla załóg, nawiązujące do gier i zabaw marynarskich (walki na bomie, przeciąganie liny, itp.) parada załóg na lądzie oraz jednostek pod żaglami na Odrze.
Imprezę szczecińską, spośród podobnych w Europie, wyróżniają rejsy oldtimerami dla młodzieży, w czasie których odbywają się warsztaty marynistyczne: koncert i nauka szant, węzłów, konkursy o tematyce morskiej.

IV Zlot Oldtimerów
Do Szczecina przypłynie blisko 30 klasycznych jednostek. ORP Kraków ,okręt Marynarki Wojennej, Bryza H, Zjawa IV, Ark, Polski Len, Kuna, Greif, Infanta Marina, Vorpommern, Nordstern, Paula, Annegret, Norge, Amanda, Armco, Felix D. Gl., Immanuel, Światowit, Zryw, Magnolia, Ranna, Jonas

Szczecin Friendly Port
Podczas Dni Morza 2007 czy Zlotu Żaglowców The Tall Ship’ s Races Szczecin i jego mieszkańcy zdali egzamin z gościnności.


Sztuczne ognie w konkursie
I Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków to nowość  tegorocznych Dni Morza.

Widowiska pirotechniczne z podkładem muzycznym, które  przedstawią firmy z Niemiec,  Kanady i Włoch oceni profesjonalne jury. Każda z firm oceniana będzie  pod względem doboru fajerwerków (kolor, łączenia w kompozycje , efekty), harmonii stosowanych efektów (synchronizacja z muzyką, emocjonalność) , tempa pokazu, wykorzystania tła muzycznego oraz skali pokazu (wykorzystanie ilości ładunków pirotechnicznych).  

Pokazy konkursowe rozpocznie w piątek 13 czerwca, późnym wieczorem, firma Ernst Rohr Fireworks z Niemiec. Pierwszy pokaz tej firmy odbył się w 1947 roku . Ernst Rohr Fireworks uczestniczył  m.in. w festiwalach fajerwerków w Japonii, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji czy Holandii. Sami są organizatorami festiwalu w Hanowerze. Firma wykonywała  pokaz na otwarcie Mistrzostw świata w piłce nożnej (Niemcy 2006), powitanie Nowego Roku przy Bramie Brandenburskiej , zdobyli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w pokazach pirotechnicznych w Soldem (Austria).
Jako druga firma w konkursie wystąpi tego samego dnia Apogee Fireworks  z  Kanady. Kilkunastoletnie doświadczenie jednego z największych pasjonatów sztuki pirotechnicznej Alaina Carbonneau, założyciela   Apogea Fireworks, przyniosło efekty. Dziś firma  jest organizatorem międzynarodowych pokazów, znanych w całym świecie, jak „Casino du Lac- Leamy Sound of Ligot” w Gatineau(Kanada) oraz Globalfest w kanadyjskim Calgary. Oba wydarzenia przyciągają najlepsze firmy pirotechniczne na świecie.
Ostatnią firma uczestniczącą w konkursie  (14 czerwca, w sobotę) jest  Parente Fireworks z Włoch. Datę założenia firmy szacuje się na koniec XIX wieku, kiedy Romualdo Parente swoją pasją do fajerwerków postanowił obdarować innych i założył firmę w swoim rodzinnym  miasteczku w południowo- wschodnich Włoszech. Pierwsza fabryka powstała na początku 1900 roku r dzięki pracy Romualdo i jego siedmiu synów. Dziś firma posiada kilkanaście budynków przeznaczonych na sprzęt i samochody, 20 laboratoriów i 16 magazynów dostosowanych do wymogów związanych z przechowywaniem materiałów wybuchowych. Firma Parente wykonuje największe pokazy na całym świecie m.in. w Hiszpanii, Francji, Meksyku, Japonii. Sami są organizatorami festiwalu fajerwerków we Włoszech.
Podczas I Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków w Szczecinie poza konkursem wystąpi polska firma SUREX   z Bielska- Białej , która zajmuje się projektowaniem organizowaniem,  i wykonaniem niekonwencjonalnych rozwiązań pokazów pirotechnicznych połączonych również z laserem. Radiowy system elektronicznego sterowania odpalaniem ładunków oraz odpowiednie dobranie efektów pirotechnicznych, zgranych z muzyką, pozwala na wykonanie pokazu, który nie jest ograniczony jedynie do "suchego" odpalania, ale będzie miał charakter spektaklu artystycznego.
Pokaz firmy SUREX oraz wręczenie nagród uczestnikom I Międzynarodowego Festiwalu Fajerwerków  zakończy tegoroczne Dni Morza.

Rzeźba z piasku
Na Łasztowi już od wczesnych godzin porannych można będzie przyglądać się powstawaniu  piaskowej kopii dawnego pomnika SEDINY, o wymiarach ok. 5,5 m wysokości x 7 m długości. x 4,5 m szerokości, udekorowanej detalami i atrybutami morskimi. Pomnik w pełnej krasie zostanie  ukończony w niedzielne popołudnie.  
Jednocześnie obok będą odbywały się warsztaty rzeźbienia w piasku dla dzieci i dorosłych o tematyce "Zwierzęta morskie"– chętnych do udziału w warsztatach zapraszamy w piątek godz. 18.00 i  sobotę 12.00 i 17.00 oraz niedzielę o godz. 13.00.  
Dla najmłodszych przygotowana będzie olbrzymich rozmiarów piaskownica, gdzie pod okiem dorosłych, będą mogły oddać się zabawom.

Parada Morska
14 czerwca o godz. 17.00  przez Wały Chrobrego przemaszeruje ponad 200 osób, tworząc barwny korowód  grup prezentujących fantazyjne instalacje przestrzenne lub inne kreacje, nawiązujące do miasta, jego położenia nad Odrą i bliskości. Paradę tworzą reprezentacje przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, uczelni wyższych ze Szczecina i regionu. Tematem przewodnim Parady Morskiej jest woda i jej związek ze Szczecinem, a jej celem pokazanie talentów i umiejętności mieszkańców naszego miasta i regionu oraz wspólna zabawa. Pomysłowość młodych uczestników,  poczucie humoru i nieograniczona wyobraźnia stworzy niezapomniane widowisko pełne kolorowych strojów, muzyki i tańca. Parada to równocześnie konkurs – najlepsza grupa otrzyma atrakcyjną nagrodę!

Letnia Szkoła Tańca
Nauka salsy „pod gwiazdami”- po raz pierwszy podczas Dni Morza  każdy,  kto przybędzie w piątkowy i w niedzielny wieczór pod scenę przy Urzędzie Celnym (Łasztownia) będzie miał okazję poćwiczyć salsę i zatańczyć ją wraz z innymi.  Mamy nadzieję pobić rekord w ilości osób wspólnie pląsających w rytmie salsy. Zapraszamy 13 i 15 czerwca,  w godzinach 19.00-20.00. Naukę salsy  prowadzi Studio Tańca Salsaluna - pierwsza w Szczecinie szkoła salsy.

Aleja Artystów
W czasie Dni Morza Bulwar Piastowski,  tuż nad Odrą zamieni się w Aleję Artystów, gdzie pracę swe i talent pokażą malarze obrazów na płótnie i na szkle, rysownicy, rzeźbiarze, metaloplastycy, koronkarki, hafciarki, czy też twórcy ceramiki i sztuki użytkowej. Na miejscu prowadzona będzie również sprzedaż artystycznych wyrobów.

Wesołe miasteczka
Po obu stronach Odry wesołe miasteczka oferować będą atrakcje dla starszych i młodszych, w tym roku nowością będzie wodna ślizgawka.  Dodatkowo  place z dmuchanymi zabawkami, animatorami zabaw dla dzieci, interaktywnymi wystawami i prezentacjami oraz wielka piaskownica. Nie zabraknie  koła młyńskiego o średnicy 50 m, które już wpisało się w krajobraz Dni Morza.

Jarmark Morski
To głównie stoiska z pamiątkami i rękodziełem, gadżetami marynistycznymi, wyrobami regionalnymi. Handlowcy, artyści,  rzemieślnicy, prezentować będą  różnorodną biżuterię, zabawki, pamiątki, upominki i wiele innych drobiazgów. W części gastronomicznej: restauracje wielkopowierzchniowe, punkty małej gastronomii – letnie ogródki na wolnym powietrzu. Dla kibiców – tawerna piłkarska na pobliskim Placu  Mickiewicza z transmisjami meczów na żywo.

II Dni Techniki Kolejowej
Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, między innymi: wyścigi drezyn kolejowych, przejazd szynobusem na most zwodzony w Podjuchach, pokazy sprawności grup operacyjno-interwencyjnych Straży Ochrony Koleji, zwiedzanie schronu przeciwlotniczego, zwiedzanie lokomotywowni i izby pamięci kolejowej, wystawa lokomotyw, wagonów i maszyn kolejowych.

Zwiedzaj miasto zabytkowym tramwajem
Podczas tegorocznych Dni Morza, Urząd Miasta Szczecin zaprasza Państwa na przejażdżkę wyjątkowym, zabytkowym tramwajem, który kursować będzie w dniach 14-15.06.2008r.
Po raz pierwszy tramwaj ten pojawił się podczas ubiegłorocznych Regat The Tall Ships’ Races 2007 i cieszył się ogromną popularnością.
Dlatego też organizator imprezy zaplanował ponownie dla Państwa tę ciekawą atrakcję – możliwość bezpłatnego zwiedzania Miasta z przewodnikiem.

Program Dni Morza znajdziesz: www.szczecin.pl/umszczecinswiat/chapter_59182.asp
  • awatar kederalfya751: Jestem od 27 w Międzywodziu - niestety nie wezmę udziału
Pokaż wszystkie (1) ›