Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 5 grudnia 2008

Liczba wpisów: 8

nortus
 

"Zarodek to człowiek. Embrion to obywatel. Plemnik to Polak. Zapłodnione jajeczko to już, proszę o uwagę, katolik".


(znalezione w mediach)
  • awatar anita2: :D :D :D umarłam :D
  • awatar anita2: ilu się dziennie Polaków marnuje :D :D
  • awatar taki: Prawda o Polaku?!.......czyli o Tobie też Nortusie?!..... Mam racje?!.....jesteś przecież Polakiem?!... Jeśli tak, to wyrażam "podziw" za specyficzne poczucie humoru wobec siebie!....i oryginale pojmowanie wolności słowa wyrażanego w mediach i kopiowanych przez Ciebie artykułach, dotyczące Ciebie samego i Twojego narodu Tobie to widać nie przeszkadza, ale mi tak!... Wiec nie powiem gratuluję!!!....
Pokaż wszystkie (5) ›
 

nortus
 
Joachim Brudziński - poseł PIS Szczecin - nie płaci czynszu za biura poselskie


Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wypowiada w trybie natychmiastowym umowę najmu dwóch biur poselskich Joachima Brudzińskiego z PiS. Na opuszczenie biur Brudziński ma czas do końca miesiąca - informuje radio RMF FM. Poseł PiS, zdaniem ZBiLK-u od blisko roku nie płaci czynszu.

Chodzi o ponad osiem tysięcy złotych. Do posła wysłano już trzy pisma, w tym upomnienie i wezwanie do zapłaty. Na razie odzewu nie ma, mimo że - jak przypomina radio - co miesiąc poseł z Sejmu otrzymuje dziesięć tysięcy złotych na utrzymanie swojego biura czy biur. Dodatkowo, jako parlamentarzysta, korzysta z preferencyjnych zasad wynajmu.

- Za osiem tysięcy złotych można odnowić jedną klatkę schodową. Ale nie tylko. Podstawową potrzebą w okresie kiepskiej pogody jest wymiana okien. Za taką kwotę można wymienić około dziesięciu okien - mówi RMF FM Szymon Dominiak-
Górski z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych ze Szczecina.

Joachim Brudziński jest bardzo zaskoczony informacjami o niezapłaconym czynszu.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

nortus
 

Chyba w Gruzji razem z bratem.

Czy tam na zebraniach dosypują jakieś prochy? Bo takie pierdoły jak opowiada Kurski to tylko na chaju można gadać."Jarosław Kaczyński był wybitnym działaczem opozycji demokratycznej i dlatego ma prawo krytykować Stefana Niesiołowskiego z sejmowej trybuny - uważa Jacek Kurski. "Nie jest sztuką dać się zabić, czy dać się zamknąć dla Polski, sztuką jest walczyć dla Polski" - stwierdził w Radiu ZET, odpowiadając na pytanie, czy szef PiS był internowany.

"Jarosław Kaczyński był wybitnym działaczem opozycji demokratycznej, aktywnym pracownikiem biura interwencyjnego Komitetu Obrony Robotników, wybitnym działaczem Komisji Krajowej, podziemnej <Solidarności>" - wyliczał Kurski zasługi Jarosława Kaczyńskiego w Radiu ZET.

Nie dał się zbić z tropu cytatem z książki "Odwro-tna  strona medalu", wywiadu-rzeki z Jarosławem Kaczyńskim, w którym szef PiS przyznaje, że nic nie wiedział o wprowadzeniu stanu wojennego. Obudził się w południe, poszedł do kościoła na godzinę 12.

Na pytanie, czy szef PiS był w stanie wojennym internowany, nie odpowiedział wprost. "Jego brat był internowany" - odparł.

Przyciskany do muru dodał:"Bardzo często, państwo dziennikarze, przerzucają się między braćmi". "No był Kaczyński. Był Kaczyński internowany? Był Kaczyński" - tłumaczył.

Na podpowiedź, że jednak "nie ten" Kaczyński, przyznał wreszcie: "Nie ten, ale jego brat, który bardzo często jest z nim z premedytacją mylony".

"Ale pani redaktor nie jest sztuką dać się zabić, czy dać się zamknąć dla Polski, sztuką jest walczyć dla Polski. Sztuką jest walczyć dla Polski" - stwierdził Jacek Kurski.

===
Tak zwłaszcza pod pierzyną mamuśki. Albo kogoś innego. Wielki bojownik.
 

nortus
 

Jutro nie będzie mnie, ale na szczęście można przygotować wpisy z wyprzedzeniem, więc pewnie jakieś widoczki zamieszczę.

Ponieważ jutro jest impreza u Lecha, więc jeśli będzie coś ważnego lub ciekawego to kolega zamieści wpis w moim imieniu na blogu. Dostanie hasła dostępu.
 

nortus
 
Przebudzenie

Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej
nieświadomości. Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że
nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. W kościele panował
potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas Obraz NMP. Kazanie ks.
Boguckiego wydawało mi się też jakieś dziwne. I powoli zacząłem się
orientować co się stało."

Źródło:Jarosław Kaczyński w wywiadzie rzece 'Odwrotna strona medalu'
(Oficyna Wydawnicza MOST, Wyd. VERBA 1991r.
ISBN: 83-85061-18-5)
 

nortus
 
Prezes Kaczyński nikogo nie sypał, bo jak wiemy, jest twardy, bohaterski, nie ugina się przed niczym, no i też nie miał okazji. Przypomnijmy, że pan prezes 13 grudnia 81 r. spał sobie smacznie
Jarosław Kaczyński ma teczkę cienką i na dodatek sfałszowaną. Jaką ma teczkę Stefan Niesiołowski? Można się domyślać, potwornie grubą. A co w tej teczce jest, mogliśmy się dowiedzieć od prezesa Kaczyńskiego,który z trybuny sejmowej na podsta-wie książki wydanej przez IPN mówił o Stefanie
Niesiołowskim, że ten sypał.

Pan prezes Kaczyński nikogo nie sypał, bo jak wiemy, jest twardy, bohaterski, nie ugina się przed niczym, no i też nie miał okazji.
Przypomnijmy, że pan prezes 13 grudnia 81 r. spał sobie smacznie. Wyznaje w książce "Odwrotna strona medalu": "Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła,w kompletnej nieświadomości.
Słyszałem tylko, jak mama ma pretensje do ojca, że nie zapłacił rachunku, bo telefon jest wyłączony. W kościele panował potworny tłok, ale akurat tego dnia był u nas obraz NMP. Kazanie księdza Boguckiego wydawało mi się jakieś dziwne i powoli zacząłem się orientować, co się stało".

Pan prezes nie przesiedział ani minutki w obozie dla internowanych, ani sekundki w areszcie. Za to o Stefanie Niesiołowskim śmiał powiedzieć, że ten
nadawał na swoich kolegów. Jarosław Kaczyński nie może się temu nadziwić, bo przecież nawet 13-letnie dziewczynki "torturowane przez gestapo nie
poddawały się". Jarosław Kaczyński zapomniał o tym, że Stefan Niesiołowski cztery lata przesie-dział w więzieniu. Czyli skoro sypał, to za co go
wsadzili?

Jeżeli sypanie było szkodliwe dla jego przyjaciół z Ruchu, to jaki cel mieli komuniści, żeby go trzymać w więzieniu? Stefan Niesiołowski miał
przesiedzieć siedem lat, ale dzięki amnestii skrócono mu o trzy lata. Siedział też przez rok w internowaniu.

Bronisław Komorowski niedługo siedział, jak to mówił z trybuny sejmowej Jarosław Kaczyński - miesiąc to nie tak dużo. Zapewne ci wszyscy, którzy będą bronić Stefana Niesiołowskiego, będą okrzyknięci agentami, tak jak ci,którzy krytykują wypad prezydenta Kaczyńskiego z prezydentem Saakaszwilim, są nazywani lobby prorosyjskim.

Stefan Niesiołowski ma ostry język, czasami szybciej mówi, niż myśli, czego dowodem jest ochrzczenie mianem dziennikarzy stanu wojennego Bronisława Wildsteina i Joanny Lichockiej.

Kaczyński powiedział, że nigdy w życiu nie zamie-niłby się na życiorys z Niesiołowskim. Nic dziwnego, bo kto by chciał siedzieć w więzieniu tyle lat, na dodatek z kryminalistami.

A dzisiaj na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy, dlaczego opowiadał o życiu Stefana Niesiołowskiego,
odpowiedział: "Gdyby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała".

Gdyby Stefan Niesiołowski był cicho, gdyby znalazł się w PiS, choć ponoć Kaczyński nigdy go nie chciał wziąć do tego ugrupowania, gdyby nie walczył za pomocą pióra, jak na przykład w
"Gazecie Wyborczej",kiedy stwierdził,że trzeba wyeliminować PiS, tak żeby się nie dorwało do władzy, to wtedy świat by nie usłyszał o Stefanie Niesiołowskim,który ma mniej odwagi od 13-letnich dziewczynek torturowanych przez gestapo.

Panie prezesie, jak patrzę na PiS, to sobie tak myślę - jaki pan, taki kram.
 

nortus
 

W ciągu 3 lat - do 2012r -w Szczecinie ma powstać tych kilka inwestycji. Oczywiście w większości finansowanych z pieniędzy tej wstrętnej Unii Europejskiej (według niektórych):

1. Filharmonia.
2. Hala sportowa.
3. Teatr Pleciuga.
4. Stadion.
5. Nowy Dworzec PKP z drapaczem na 26 pięter i 10-piętrowym wielkim centrum handlowym nad peronami.
6. Basen Olimpijski.
7. Kryty basen wodny na Gontynce Aquapark.
8. Autostrada Poznańska dwujezdniowa z mostami i eskadami o długości 7 km (dwa mosty już są).
9. Obwodnica śródmieścia.
10. Park handlowy Auchan na 45 ha + Leroy Merlin + 11 obiektów (część oddano już).
11. IKEA.
12. Carrefour (jest),Leroy Merlin,Dekathlon,
Centrum meblowe Agata przy ul.Wiosennej.
13. Gigantyczne Centrum handlowo - rozrywkowe przy lotnisku Dąbie.
14 Chińskie inwestycje nad jeziorem Dąbskim.
15.Ul Struga w wykopie z trzema bezkolizyjnymi wiaduktami i rozjazdami.
16.Centrum Handlowo -Rozrywkowe Focus Park po zakładach Polmo.
17. Market budowlany Praktiker po zakładach Polmo.
18. Market budowlany Obi.
19. Market o pow 10 tys m kw pow na Stołczynie.
20. Szkoły: akademia Muzyczna i Baletowa po Olejarni na Gocławiu ma to być architektoniczna perła Szczecina.
21. Centrum Fashion houze.
22. Szanse na wybudowanie pierwszego odcinka szybkiego tramwaju.
23. Drapacz po zakładach Dana.
24. Inwestycja Echo przy Malczewskiego (zaczęli)
25. Rozbudowa Galaxy.
26. Nowe Centrum Turzyn z galerią handlową.
27. Nowy hotel po Arkonie.
28. Drapacz po hotelu Neptun.
29. Drapacz na ul Malczewskiego wkomponowany w starą kamienicę.
30. Hotel Młyn nad Rusałką z tarasem widokowym razem z kawiarnia i restauracją.
31. Wielkie centrum sportowe z hotelem (w budowie) przy rondzie Hakena.
32. Wiele nowych osiedli mieszkaniowych takich jak min : oś Sienno czy Glinki.
33. Dwa markety przy ul Mieszka w sąsiedztwie cmentarza.
34. Budowa nowej Akademii Rolniczej przy ul Jana Pawła.
35. Przebudowa placu Batorego i pl Kościuszki łącznie z likwidacją basenów i zamiana na nowe fontanny.
36. Kaskada za 120 mln euro
37. Galeria Brama Portowa.
38. Trasa Północna
39. Obwodnica Śródmiejska
40. Bezkolizyjny węzeł drogowy w Kluczu.

Nie zrobiono tego przez 50 lat a ma powstać w 3 lata. Marzyciele. Za 2 lata wybory i przyjdzie nowy Boss, który przesunie z lewa w prawo i odwrotnie bo będzie miał inną wizję.

A jeszcze planowane są:
muzeum morskie na Łasztowni
Opera na Łasztowni (prawie jak w Sydney)
nowe centrum miasta na międzyodrzu
nowy gmach samorządu wojewódzkiego
nowa siedziba ZUS z basenem dla zmęczonych urzędników