Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 6 listopada 2008

Liczba wpisów: 6

nortus
 
Własnie otwarto nowe centrum handlowe Auchan w Szczecinie, a raczej za Szczecinem. Pierwsze CH które nie uruchomiło własnej linii autobusowej czyli praktycznie jest tylko dla zmotoryzowanych bo dojazd autobusem miejsli długi i daleko od sklepu, więc jak z zakupami taramolić się. Ale co tam, Polak potrafi.= relacja z GW.

Czy można dwa telewizory włożyć do jednego koszyka w hipermarkecie? Można. Przekonali nas o tym pierwsi klienci otwartego dziś hipermarketu - Auchan.

W jednym koszu mieszczą się dwa 32-calowe telewizory plazmowe, ale największe wzięcie miał 40-calowy samsung za 1790 zł. Rzeczniczka sieci Auchan przekonywała, że taki telewizor w innych sklepach kosztuje co najmniej 2,5 tys. zł.

Ludzie też byli przekonani, że promocyjna cena plazmy Samsunga jest niesamowitą okazją. Kilkanaście sztuk wystawionych na sklepie rozeszło się w pół godziny.

Byli i tacy, którzy kupowali po dwa.

- Słuchaj, stary laptop [chodzi o stary model - red.] tu kosztuje mniej niż dziewięć stów, telewizory czy kina domowe też są tanie, ceny obłędne - mówił jeden z pierwszych klientów do znajomego przez komórkę.

Pan Łukasz z mamą szybko złapali dwa kartony z telewizorami. - Mama wzięła samsunga 40 cali, ja 32-calowe funai - mówił wyraźnie dumny.

Zapytany, czy to rzeczywiście okazja, najpierw chwilę się zastanowił, po czym odparł: - Ten duży, chyba tak... a ten mój... no panie, 900 zł za telewizor. Czy to drogo?

Do nowego sklepu jest daleko. Miejski autobus nie jeździ pod same drzwi marketu. Drogi jeszcze niewykończone i ludzie zamiast po chodnikach chodzili środkiem jezdni. Kierowcy za to mają komfort. Wygodne wjazdy i wyjazdy, Parking na 1800 aut, a przed nim stacja benzynowa z cenami, które wczoraj mogły zachęcić każdego zmotoryzowanego. Za bezołowiową 95 płaciło się 3,79 zł! Jakie to paliwo?

- Sprowadzamy je z Orlenu - zapewnia Dariusz Czaja, dyrektor hipermarketu.

W tym samym czasie w firmowej stacji Orlenu na Granitowej litr takiego samego paliwa kosztował 4,12 zł.

Sklep został otwarty o godz. 8.30. To tradycja utrzymywana od dziesięcioleci, że sklepy sieci Auchan otwierane są właśnie w środy. Godzinę wcześniej zaczęli pojawiać się pierwsi chętni na zakupy.

- W otwarcie zawsze są jakieś promocje, których nie będzie już nigdy - powiedziała nam kobieta w średnim wieku.

Czemu akurat największym wzięciem cieszyły się telewizory?

- Mamy w promocji jeszcze patelnie teflonowe o 40 zł tańsze niż normalnie, deski do prasowania też w znacznie niższej cenie, 50 gatunków whisky czy bardzo bogaty wybór ryb - wyliczała Dorota Patejko, rzeczniczka sieci Auchan przechadzając się szeroką aleją w centrum hipermarketu.

Patejko zapewnia, że szerokie, wygodne aleje mają być jednym z wyróżników Auchana.W przeciwieństwie do innych sieci - tu nie wolno ich zastawiać paletami i koszami z artykułami promowanymi.

Na otwarcie nie zdążyła większość butików na galerii. Nieczynne były punkty gastronomiczne. Zdążył obuwniczy CCC - obniżając w dniu otwarcia ceny wszystkich par o 30 proc. Czynny był też komputerowy Vobis i pralnia chemiczna. Spora część galerii otwarta ma być dopiero w styczniu.


----
Wczoraj dzwonił kolega z Auchan. Mówił że takie tłumy były, że mimo czynnych 54 kas kolejki stały w alejkach jandlowych jeszcze. Ruch w sklepie olbrzymi, ale faktycznie wybór towarów dużo większy niż w jakimkolwiek sklepie szczecińskim. Fakt, że tu jest za mało sklepów, w przeliczeniu powierdzchni handlowych na 1000 mieszkańców Szczecin jest prawie na końcu listy dużych miast w Polsce.
Ale cóż, ja sie tam nie wybieram. Samochodu w tej chwili nie mam a pchać się busem i później walić piechotą do i ze sklepu z zakupami - dziękuję.

Acha tam są zrobione 4 kasy przyjazne, czyli sam skanujesz ceny, wpłacasz kasę do maszyny i maszyna wydaje ci resztę. Takie jak w Norwegii są od dawna, tutaj to nowość. No, ale kiedyś trzeba zacząć. Podobno takie kasy są też w Tesco, le ja tam nie chodzę, więc tylko czytałem o tym.

Przy okazji uwagi czytelników na forum: o to dojściu do sklepu:
A czemu nikt nie zwrócił uwagi na skandaliczne dojście do sklepu od strony Przystanku "Ustowo"?! Dla ludzi bez auta, dotarcie do sklepu jest bardzo długie i niebezpieczne dla życia! Wysiadamy z autobusu i kierujemy się w stronę sklepu, przechodzimy na pasach dla pieszych (światła jeszcze nie działają)i kierujemy
się na chodnik (lewa strona 2 jezdniowej drogi, po prawej stronie nie ma wogóle chodnika)... Trzeba przejść ok. 20-30m po grząskim piasku, pokonać odkryte rury,uważając jednocześnie na odkryte, niezabezpieczone studzienki! Trafiamy w końcu na chodnik, idziemy ok.200m i...chodnik się nagle urywa! Znowu grząski piasek,błoto i brak wyjścia (oczywiście tutaj też natrafiamy na otwarte studzienki)!
Trzeba skakać przez barierkę ochronną, oddzielającą chodnik od jezdni, żeby móc
dalej kierować się do Auchan. Jak już przesko-czymy przez barierkę to dalej idziemy już tylko ulicą, wśród pędzących aut, modląc się, żeby przypadkiem na wpaść pod auto!!! Skandal!!! Można od razu od przystanku iść drogą wzdłuż lewej
barierki ochronnej,pod prąd 2 pasmowej drogi (2 jezdniowej, oba kierunki są oddzielne także barierką) tylko, że widzimy po lewej chodnik, do którego wstęp nie jest zabroniony (brak taśm czy znaków informujących, iż chodnik nie jest
gotowy i na końcu nie ma wyjścia, nie wspominając już o niebezpiecznych, głębokich studzienkach, nieoznaczonych i niczym nie chronionych). Wg mnie
otwarcie tego Hipermarketu to skandal (przynaj-mniej okiem pieszych klientów). Do sklepu dotarłem w butach zabłoconych, pierwsze kroki skierowałem do toalety po lewej stronie, celem wyczyszczenia butów. Kolejne zdziwienie, brak papieru toaletowego w toalecie :) Szczęście, że otwarte było pomieszczenie składowania
środków czyszczących (nie powinno być zamknięte? Co by się stało gdyby dziecko napiło się jakiegoś rozpuszczalnika czy jakiejkolwiek innej chemii?). Tam znajduję papier toaletowy do przeczyszczenia butów. Kolejne zdziwienia to zlew, z których woda ledwo leci, ale po 10 min walki udaje się doprowadzić buty do względnego ładu i można udać się na zakupy. Tutaj już jest lepiej, ceny
przystępne, miła obsługa (choć nieliczna z braku personelu spowodowanego masowymi odejściami z pracy), mimo 12-13 godzin przebywania w pracy i
niesamowitego natłoku ludzi, pracownicy wciąż uśmiechnięci i życzliwi, szacunek.
Wracając do skandalicznego dojścia od strony Ustowa, ktoś powinien się temu bliżej przyjrzeć (nadzór budowlany? Inspekcja pracy? Może nawet prokuratura - narażenie życia ludzi). Od strony ronda z tego co wiem dojście jest lepsze, jest
chyba nawet "normalny" chodnik. Okiem pieszego klienta tak to właśnie wyglądało, wielkie otwarcie Auchan Kołbaskowo...
  • awatar gostek: A pisałem wcześniej, że będę miał tą plazmę i mam!..... Zobacz Malgos jaki jestem wiarygodny! Ruszamy w podbój świata!?
  • awatar gostek: Drugi zostawię nam w rezerwie jak się pierwszy zepsuje od tego podróżowania!
  • awatar malgos: Plazma to tylko okienko do oglądania. Ale czy jest co ogladać ? ? ? Do Auchan nie wybieram się, no chyba że dzisiaj bedzie kumulacja.
Pokaż wszystkie (9) ›
 

nortus
 
  • awatar mata hari: Byłam w tym roku w Tivoli. I w sumie jestem rozczarowana. Za standardowe 80K można tylko podziwiać ogrody i, jeśli się uda (trzeba trafić na dzień i odpowiednią godzinę), można obejrzeć występ pantonimy lub wysłuchać koncertu muzyki poważnej. Atrakcje dostępne są dla "powietrzu". Zjazdy kolejkami są dość drogie np. na słynnego "dragona" należy wykupić 3 jednorazowe bilety (koszt jednego biletu 20k). Jeśli ktoś będzie się wybierał jednak do Tivoli, to warto kupić karnet (koszt ok 200k). Wówczas ma się prawo do wielokrotnego przejazdu wszystkimi kolejkami. Bardziej przypadł mi do gustu Legoland.
  • awatar malgos: Jak królowa Małgorzata będzie robiła zjazd "Margaretek" to proszę zarekomenduj mnie. Obie M zjedziemy sobie z tej wysokiej bandzi. Potem karetą pojedziemy na mała herbatke do japońskiego ogrodu. Przyboczna straż w wielkich czarnych czapach bedzie nosiła nam parasolki. Jak to w Tivoli. Oj , cuuuudo . dzieki
  • awatar Nortus & Potworna spółka: no niestety, to jest wyciągarka kasy z portfela. Ale te nocne iluminacje, zwłaszcza gdy juz spadnie śnieg, podobnie jak i latem sa piękne. Do Margerity wyślę emaila z zapytaniem o tą herbatkę. To otwarci ludzie.
Pokaż wszystkie (8) ›
 

nortus
 

Pozwalam sobie przypomnieć kilka fotek Opery Królewskiej w Kopenhadze. Wiec było wcześniej na moim blogu pod tagiem: Kopenhaga, Dania, itp
 

nortus
 

Plany przebudowy Białego Domu - White House w Washington - USA. Już w 2010r ma być tak:
 

nortus
 

Włąśnie słyszałem w TV jakie powody Polacy podają reklamując wycieczki zagraniczne:

1/ po powrocie z wycieczki do delfinarium:

== delfiny nie chciały się bawić z moją córką w basenie ==

2/ po powrocie z Egiptu:

== córka zaszła w ciążę od pływający w basenie hotelowym żywych plemników ==

To mnie powaliło całkowicie.
  • awatar gość: też to właśnie oglądałem. A powód domagania się reklamacji z powodu przeziębienia się w samolocie. Bo ktoś celowo okna otwierał :D:D:D widziałeś ten blog? tapety.pinger.pl śliczny
  • awatar rozmowykontrolowane: też mnie to dzisiaj powaliło ludziska to jednak mają wyobraźnię
  • awatar Nortus & Potworna spółka: słyszałem o samolocie ale myślałem że się przesłyszałem i chyba chodziło o pociąg. Okazuje się, że jednak dobrze słyszałem. Też będę musiał otworzyć okno Boeningu. tapety - znam, świetne zdjęcia
Pokaż wszystkie (6) ›