Wpisy użytkownika Nortus & Potworna spółka z dnia 6 października 2008

Liczba wpisów: 5

nortus
 
Pamięć USB wypełniona piwem


Oto gadżet dla spragnionych fanów internetu. Gdy poczują chęć sięgnięcia po piwo, nie muszą już iść do kuchni. Wystarczy otworzyć pamięć USB i przelać jej zawartość do szklaneczki. Oczywiście można ten gadżecik napełnić innymi napojami, ale każdy wie, że prawdziwy internauta pije przed komputerem piwo, gdy ogląda różne filmiki.

Oczywiście dużo napoju do tego gadżetu nie wlejemy. Nie ma też szans, by to piwo porządnie schłodzić, bo urządzenie pobytu w lodówce nie wytrzyma. Liczy się jednak efekt. Każdy kolega z biura będzie nam takiego wynalazku zazdrościć.

Gdy już piwo wypijemy, to można pamięć USB napełnić innego rodzaju napojem. Można je nawet zalać sokiem i dać dziecku do szkoły
 

nortus
 

W niedzielę zima pojawiła się nagle i bez żadnego uprzedzenia w Rogalandzie. Była to niczym nie sprowokowana agresja zimy na ludzkość.

Ciekawe czy tam drogowcy wiedzieli o tym, a jeśli tak to może współpracowali z WSI czy też dali się zaskoczyć, jak na południe od Bałtyku?
 

nortus
 

Ukradł rower... z balustradą

28-letni mężczyzna ukradł rower z klatki schodowej
jednego z warszawskich bloków. Nie mógł poradzić sobie z zabezpieczeniami, więc zabrał go razem z fragmentem balustrady.

Złodziej nie chcąc zwracać na siebie uwagi, schował rower (warty około 300 złotych) z wyrwaną barierką w pobliskim śmietniku. Aby nikt nie dostrzegł jego zdobyczy, przykrył łup gazetami. Nie zdążył jednak z odpowiednimi narzędziami wrócić po rower. Zatrzymał go patrol policji. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia


28-letni mężczyzna ukradł rower z klatki schodowej jednego z warszawskich bloków. Nie mógł poradzić sobie z zabezpieczeniami, więc zabrał go razem z fragmentem balustrady.

Złodziej nie chcąc zwracać na siebie uwagi, schował rower (warty około 300 złotych) z wyrwaną barierką w pobliskim śmietniku. Aby nikt nie dostrzegł jego zdobyczy, przykrył łup gazetami. Nie zdążył jednak z odpowiednimi narzędziami wrócić po rower. Zatrzymał go patrol policji. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.


Nowy superjacht rosyjskiego bogacza "Eclipse" Romana Abramowicza

Wszystkie zabiegi świadczą o tym, że mieszkający w Londynie miliarder poważnie traktuje zagrożenie ze strony coraz bardziej zuchwałych piratów. W ubiegłym roku zaatakowali oni 269 statków.Na doda-
tek do napadów dochodzi już nie tylko u wybrzeży
Somalii, gdzie piraci opanowali właśnie ukraiński transportowiec z 33 czołgami na pokładzie, ale nawet na Morzu Śródziemnym. A to właśnie tu przez większą część roku pływają jachty Abramowicza.

Mierząca 167 metrów nowa łódź będzie gotowa do rejsu w przyszłe wakacje. Niektórzy już teraz doszukują się analogii ze zbudowanym w tej samej stoczni "Bismarckiem". Ten niemiecki pancernik, który hitlerowska marynarka wojenna uważała za niezatapialny,poszedł na dno w bitwie na Atlantyku
z Royal Navy w 1941 roku. Wszystko wskazuje, że autorem tych złośliwości jest emir Dubaju. Nie może się on pogodzić z myślą,że jego jacht, który był największą tego typu jednostką, będzie musiał się zadowolić drugim miejscem. Pływający aparta-mentowiec Romana Abramowicza jest o całe 4,5 m dłuższy od dotychczasowego "króla mórz i oceanów"Każdy podróżuje jak lubi" jedni rowerem inni jachtem.
 

nortus
 
Viking Stadion w Stavanger

Nazwa: Viking Stadion
Inauguracja: 1 May 2004
First mecz: Viking-Molde 1-1
Publiczność: 16,000 miejsc siedzących
Koszt: 160 mln. Nkr (€ 20 mln., 75 mln zł)

Club: Viking Stavanger
Inauguracja: 10 sierpień 1899
Barwy kklubowe: Navy Blue & White


A przypominam, że Stavanger liczy ok. 120.000 mieszkańców. W zespole z Sadnes 200.000 dusz.

Posiadają własny sklep z pamiatkami i gadżetami. Można w nim dostać wszystko z logo Vikingów: od kompletnych strojów,przez bieliznę, pościel, kubki, parasole, gadżety komputerowe, ręczniki po długopisy i skarpetki.
 

nortus
 

Już w przyszłym roku Ford Motor Co. zamierza zaoferować amerykańskim rodzicom możliwość elektronicznego ograniczania prędkości w samochodach swoich pociech - informuje agencja Associated Press.

Komputerowy chip w kluczyku do stacyjki ograniczy maksymalną prędkość nastoletniego kierowcy do 80 mil na godzinę (130 kmh).

Rodzice młodocianych kierowców - większość amerykańskich nastolatków może zrobić prawo jazdy w wieku 16 lat - otrzymają też możliwość ograni-czenia dzieciom głośności aparatury audio w samochodach oraz takiego zaprogramowania chipa, żeby uruchamiał ciągły sygnał alarmowy, jeśli kierowca nie zapnie pasa bezpieczeństwa.

Ford przeprowadził badania, z których wynika, że 75 proc. amerykańskich rodziców popiera propo-nowane rozwiązania; jak można się było tego spodziewać, nie podobają się one 67 procentom nastolatków.
Jejku, jak u nas by się to przydało.
Wiem, że zaraz młodzie będą wrzeszczeć że chcę ograniczyć im obywatelskie, ale to wielu uratowałoby życie i zdrowie.

Unią wprowadź coś takiego u nas.
  • awatar xffhghf: zajefajne jest to o murzynku!!!Title::D
  • awatar anita2: no :), mój ojciec kupił sobie Chryslera..i wyobraź sobie ,ze miał założoną blokadę ,że bez zapiętych pasów go nie odpalisz..nawet do garażu nie wjedziesz (najlepiej było ,że tata o tym nie wiedział i dzwoni do mnie córcia , nowe auto szlag trafił..a tu blokada ;) :D :D ) co zrobić ,człowiek ciemny, wszystkiego musi się sam nauczyć ;), w Passatach tak jest,że światła zapalają się same po włożeniu kluczyka do stacyjki (pewnie w wielu innych tez tak jest, ale mówię o VV, bo wiem ;)) na pewno jest jeszcze kilka takich knifów..tylko trzeba by było się rozejrzeć, albo poczytać na ten temat..przy najbliższej zmianie samochodu porozglądam się za tym ;)
Pokaż wszystkie (2) ›